• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@vak a s dětskou kosmetikou já to taky nepřeháním! :wink: Dobrý je Bepanthen(na prsa i na prdelku), osvědčil se mi i SOS Nivea krem. Pak možná nějaký olejíček po koupání, ale já moc nemazala. Dětské mýdlo, ale já spíše myla obyčejnou vodou.
teda pak vlhčené ubrousky. Naše dr říkala, že když je používám, tak nemusím mazat stále prdelku. At raději dýchá! :wink: Pak štětečky do uší. Líh na pupík se koupí,až se jde z porodnice.
tak už mne nic nenapadá...

@mimisek2011 tak to bylo hodně výhodné! Gratuluji k nákupu! :wink:
15. bře 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo holky, dneska ráno porodila moje kamarádka a já ji tak závidím...taky už bych ho chtěla mít v náručí
15. bře 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Začínají mi vycházky, tak šupky hupky ven, je tam krásně...sluníčko :sunglasses: :grinning:
15. bře 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimisek2011 to se máš, u nás pod mrakem, vítr a zima
15. bře 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem přišla od dr. dávku mi zase přidal a ted si toho budu pichat do břicha eště víc :frowning2:
15. bře 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás bylo do předchvíle zataženo a hnusně a teď během chvilky se uplně vyjasnilo, je modrá obloha a sluníčko. Hned je to veselejší :slight_smile: Hlavně už by to tak mohlo zůstat.
15. bře 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Co si pamatuji že je potřeba mít z lékarny doma je :

mast infadolan (např. na měření teploty v zadečku)
mast pitiol (na opruzeninku)
bepanten (univerzalně pro mimi i maminku)
vodičku (na ošetření očiček)
desinfekci (na pupeční pahyl)
olej / krém ( po koupeli )
espumizan ( na prdíky)
trubičku ( na kakani )
panadol sirup ( z prevence při nečekané teplotce)
Myslím že je to zhruba vše, ale jsou to určitě věci, bez kterých se od narození u nelze obejít..,a je problém je po večerech někde shánět..
Když tak mě opravte!:sweat_smile:
15. bře 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@taknevim Ty jsi pod kontrolou hematologa? Nejsem tady s vámi od začátku, tak všechny podrobnosti nevím.....A pícháš si do bříška injekce na ředění krve? Ptám se, protože mi to taky hrozí, mám leidenskou mutaci, heterozygota....
Prozatím sice mám hodnoty po odběrech o.k., ale před porodem se už píchání asi nevyhnu :frowning2: :frowning2: Je to asi hrozné si sama píchnout něco do bříška, auau :confounded: Úplně se toho děsím...
15. bře 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimisek2011 ahoj jo pichám si to hned od potvrzení těhu,a neboj nic to není už to dělám druhé těhu.Pichám si to sama každý den.
15. bře 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov zijes v recku?a kde? A rodit chces tam? Mam kamosky po svete a je pravda ze ty co sou po eu rodi tam ty co jsou ve 3.zemich rodi v cr:wink:)

@terezka312 ja taky moc veci nemam:slight_smile: nebo teda ja budu hodne dedit po neterince ..chybi mi postylka a komoda a pak uz jen musim preprat nazehlit a jeto:wink:) ale zacnu v dubnu pomalu...:wink:
15. bře 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka Budu rodit v Řecku. Má to svoje výhody i nevýhody. Ale musela bych hlavně letět do ČR několik týdnů dřív, byla bych tu na všechno sama, měla bych problém se i dostat do porodnice, pokud by se miminko netrefilo s termínem, pak bych byla v ČR zase sama a miminko by v létě muselo letadlem hodně malinké.
Vím, že kdybych v ČR bydlela, tak si vyberu porodnici, která mi bude svým přístupem vyhovovat. Tady budu rodit na miniklinice - mám tu výhodu, že budu rodit ze svým gynekologem, ale teprve mě čekají diskuze o některých rutinních postupech. Naštěstí mi sám nabídl, že můžu mít miminko na pokoji, i když obvykle je mají odděleně od matek, údajně proto, aby zabránili infekci od návštěv širokého příbuzenstva.
Bude to nelevná záležitost, nicméně při cestě do ČR bych platila za letenky, takže ono je to jedno.
Výhodou je to, že má ten doktor mnohem diskrétnější přístup, než jsem zažila v ČR. Nesrovnatelné...
Co je zajímavé, tak že tam vyšetření probíhají úplně jinak. Třeba se vůbec nedělá vaginální vyšetření, přístup je stylem: "Co by tam asi tak bylo vidět", pokaždé mi dělá doktor ultrazvuk. Nejsem sice z nadužívání UZ nadšená, ale zase čistě sobecky se vždycky ráda podívám, zvlášť když to přepne do 4D.
15. bře 2012 ve 23:19  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim AUUUU já omdlévám jen vidím jehlu,vím asi když ti nic jiného nezbývá musíš to překonat,ale já jsem fakt srab klobouk dolů před tebou :wink: !!!!!!
16. bře 2012 v 08:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 No vidíš díky za info to se mi hodí už si nepamatuji co bylo potřeba :slight_smile: !!!!
16. bře 2012 v 09:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Mám explorer, ale není to asi jen prohlížečem... vůbec se mi nechce mazat a instalovat nové programy, když je ten pc nový.
16. bře 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimisek2011 Tak to jsme na tom úplně stejně, mě taky zjistili Leidenskou mutaci. Zatím taky výsledky krve ok, tak mě čeká píchání až před porodem, ale bojím bojím!!! :frowning2:
16. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, z toho co tady píšete, tak zjišťuju, že nemám vůbec páru o tom, co pro mimi potřebuju :sunglasses:
Koupila jsem si už teda postýlku a teď jsem za dobrou cenu sehnala video chůvičku a koupila jsem si do dětského pokoje, který ještě ani není hotov křeslo na kojení :grinning: Prostě samý důležitosti. Jinak kromě dvou bodýček, které koupila mamka nic nemám. V dubnu na tom začnu pracovat, přece jen nikdy nevíme, kdy nás do nemocnice zavřou.. :frowning2:
16. bře 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Mě třeba překvapilo, že mi ten doktor ty injekce nedal hned a řekl, že mi jen budou kontrolovat krev a píchat si budu až před porodem. Asi máš ještě nějaký jiný potíže, co? Ale obdivuju tě, já myslím, že si píchnout nedokážu :frowning2:
16. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak právě začínám řešit pro změnu opět své oblečení a hlavně podprsenku. Už jsem si konečně sehnala těhu.kalhoty za 200 z bazaru, sice jsou trochu větší, ale třeba ještě oteču tak budou akorád :wink:
Pomalu, ale jistě jsou mi krátká a malá trička, ale to pořád není nic tak strašného. Horší je to s podprsenkou, v životě jsem si nikdy nebyla schopna vybrat podprsenku, která by mi seděla perfektně. Prsa mi sice "narostly" už na začátku těhu, ale tak nějak jsem to pořád v klidu zvládala s těmi co mám (mám tři + "svatební" jsem opravdu neschopná si zajít do obchodu a koupit si - vlastně spíš vybrat). Teď už je mi ze tří jenom jedna, z ostatních mi prsa už opravdu vypadávají při každém pohybu. Máte nějaká doporučení na značku-výrobce???? ... vím že je to o tom si to zkusit a každému vyhovuje něco jiného, ale já na to nemám nervy ani náladu běhat po obchodech a shánět padnoucí podprsenku (nesnáším to věčné převlíkání a zkoušení člověk je akorád uštvaný a upocený).
16. bře 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov tak poku bys tady byla na vse sama tak to je jasny:wink: my jsme s manzelem ted rok v cr a uz asi zustanem, takze ja budu rodit tady:wink: ale kdybych zustavali mimo cr mozna bych na porod i tak priletela do cr,byla bych u rodiny a v tech prvnich tydnech by mi mamka pomohlaa tak:wink: sem mamanek:wink:) jinak rozhodne nic nechci odsuzovat kazda zeme ma sve pro iproti..a mazdy si to udela tak jak mu vyhovuje nejlip:wink: kdybychom byli stale v eypte rozhodne bych letela rodit domu:wink:))) kdybysme zustali v it lakalo byme 1600eu porodne:wink:)) jinak stejnak s mimi snad nebudes dlouho v nemocnici po porodu tak pak uz budes mit prtouska u sebe doma:wink: a jeste s temilety..zalezi jak daleko se leti no..a jestli je mimi ok..kamosky takle vzdy doleteli zpet do eg tak v prvnich 2mesicich no a zvladli to:wink:
jinak preju bezproblemovy zbytek tehu :wink:
16. bře 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi No to tu asi teď řešíme všechny holky já už se modlím,že do konce března mi ještě bude oblečení,které nosím do práce páč už ho moc nemám,všechno oblečení XS na sebe už nenarvu :confounded: :confounded: nosím takové co mi bylo volnější,ale i tak ho mám na těsno.
S podprsenkama to mám tak,že jsem si v H a M koupila asi za 200,-kč v akci dvě bílá a černá obyčejná hladká jen s kosticí a musím napsat,že to byl dobrý kup sednou pěkně,ale víš jak to je ,každá máme originál prsa a co vyhovuje mě nemusí tobě.Každopádně ještě nedám dopustit na sportovní podprsenky nosím všechny co jsem si koupila na cvičení ty mi jsou celkem dobře,sice je tam mám docela na fest,ale mám je i na spaní,protože mi pak prsa nepřekáží při tom,když se převracím :grinning: :grinning: ...značka reebok a nike.
16. bře 2012 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dahane jj to se tak dělá ,když je vše ok.Já bych bez ředění nedonosila mimi ani do 3 měsíce by se ucpala cesta k mimi a byl by konec :frowning2:
16. bře 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Já se právě tohoto taky bála a on mě uklidnil, že kdyby mělo dojít k tromboze v pupečníku, tak to bývá na začátku těhu. Teď říkal, že mi spíš hrozí tromboza v nohách - nejčastěji. Ale dle krve by to mělo být zatím ok :slight_smile: No ale na ty injekce se moc netěším. :rolling_eyes:
16. bře 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane
@taknevim Mě akorát děsíte, jak se na tohle přijde? Když se na to automaticky nedělají testy, co když to mám taky a nikdo to nezjistí? :unamused:
16. bře 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi tak tohle řeším od začátku těhotenství a pro některé nepřípustně, ale úplně jednoduše. Jdu k vietnamcům do kamennýho krámku a nakoupím tam. Za dva, tři měsíce už mi zase nebude a rozhodně mi nebude líto podprsenku za pajdu vyhodit do koše. Ještě se mi nestalo, že by se mi nějaká rozpadla, takže jsem více než spokojená :sunglasses:
16. bře 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee no mě se na větnamcích nelíbí ty materiály sou to hnusy,taky tam něco kupuju,ale ne spodní prádlo
16. bře 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se , podprsenka mi je malá nejmín o 2 čísla už 3 měsíce :angry:
Takže jakmile dojdu domu, musím ji okamžitě sudnávat, jak mě prsa z toho mačkáni se bolí až k pláči..
Těším se na duben - pojedu do ostravy, mají tam jediný typ podprsenky od TERENEZIS , který mi sedl po letech pátráni tak dokonale, za necelé 400 Kč, že jinou nechci. Tak si musím počkat, až bude cesta kolem. :sweat_smile:
16. bře 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mně podprndy od rákošů nejsou... :frowning2: Koupila jsem něco v Tescu + něco v obchodě "kolem tesca" - takže to bylo nějaké buď Tako nebo některý z těchto obchodů. Taky jsem si na Aukru na slepo koupila nějaké kojící, vcelku mi sedí, jen mám těžká prsa a to je všechno nevyztužené, tak dokud mi sedí normální, tak nosím normální (to Tesco atd.).
Trika mám koupená, ještě jsem je neoblíkla.Ale pomalu vyrůstám z kalhot a hlavně budu potřebovat nějakou bundu :frowning2:
17. bře 2012 v 00:03  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pomoooc... Potřebuju poradit s kočárkem...
Podotýkám, že s tím budu jezdit vždycky tak 500 m k hlavní cestě po dost rozbité asfaltce + dál je taková ta klasická dědinská asfaltka - stará, takže nic extra hlaďounkého (na inline brusle to už není :wink: ), ale převážně bez děr.
Kočárek s nafukovacími koly tu pořádně neseženu, prostě toto jsou favoriti, tak prosím nenavrhujte nic jiného :wink:

Dík za každou radu, už jen třeba za to, jak je praktická osmikolka proti čtyřkolce :wink:

1) Cam combi family
+ prostorná korba, polohovatelná záda u sporťáku i hluboké korby, přijatelná cena, pěkné bervy, líbí se mi
- recenze se relativně různí, hlavně si nejsem jistá kolečkama. Jsou o něco tvrdší než u následujícího kočárku, ale zato jsou trochu odpružená.
http://www.eshopbaby.cz/combi-family-kombinovany-kocarek-cam/

2) iCandy cherry
+ má to měkčí kola (ale zase neodpružená), je to hliník, ne plast (ale spoje jsou tam stejně plastové jako u Camu), obecně je iCandy asi kvalitnější značka (ale vyjde mě to skoro o půlku dráž a nikde není zaručeno,ž e to vydrží). Má to slušné recenze i na "hrbolatou cestu".
- hlavní - je, že to nemá polohovací záda sporťáku, jde to jen sklopit ve 3 polohách, jako když naklopíte dítě na židli, takže v poslední poloze skoro leží, ale nohy má nahoře. To mě štve hodně. Má to menší korbu (není to tak malé, jako třeby chicco, ale zatímco X lidí to chválilo, 2 si stěžovali, 1 z toho tam nedal dítě po 4. měsíci!). Z barev je pro nás nejpřijatelnější šedobéžová, což je nejmenší zlo, ale žádná výhra, bude to jak prase. Je to výrazně dražší než CAM.
http://www.icandyworld.com/cz/cs/products/cherry_carrycot
http://www.icandyworld.com/cz/cs/products/cherry_stroller
17. bře 2012 v 00:20  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No mě na to udělali test po druhém screnningu, jelikož mi nevyšel valně.. že to prý má souvislost. Tak si říkej, že jestli jsi ho měla ok, tak se nic neděje:slight_smile: Ono to je fakt jen prevence, jelikož si vezmi, že jeden z mých rodičů to má a nikdy žádný problém neměl.. nikdo v rodě neměl ani trombozu ani potraty :slight_smile: Jak se tady psalo, příjde se na to i tím, že máš třeba x potratů a neví se z čeho.. Tak snad to v pořádku doklepeme všechny do konce. :slight_smile:
17. bře 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee NO já si nedávno koupila dvě podprdy za 79 jednu v lidlu a sednou mi krásně :slight_smile: Holky, ale mě zatím prsa vůbec nerostou?! Ach jo.. :grinning:
17. bře 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek