• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@petraprostejov Tak to jsem zvědavá, jakou dostaneš odpověď. Já mám před sebou výběr prvního kočárku a přesně, jako ty ho potřebuju do terénu. Strašně mě překvapilo, že se ještě dělají kočárky s netočícími se kolečky!! Ale asi na tom něco bude, protože zatím co jsem vyčetla, tak jsou do terénu nejlepší. Jedna švagrová z vesnice mi řekla, že s točícíma měla, ale třeba na horší cestě se jí ta kolečka sekla a ten kočár by se skoro i převrhl.. no a druhá z města, že s tím byla naprosto spokojená, ale ta jezdila vyloženě po dlážděných chodníkách.. Jako nedovedu si představit, že v každé zatáčce budu jak 100 let za opicema zvedat kočár, ale už to tak radikálně nezamítám, protože ty polňačky mě s naším psem neminou. :slight_smile:
17. bře 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Tak tím posledním způsobem bych na to dost nerada přišla. :unamused: Zkusím se na to zeptat doktora, až půjdu na kontrolu.
17. bře 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak co se týká podprsenek, mně se prsa zatim moc nezvětšila, takže s košíčkama problém nemám, zato mě škrtí kvůli obvodu, protože jak se mi vyklenulo bříško už i poměrně nahoře pod prsama, tak se mi ve všech mých starých věcech špatně dýchá, protože jsou mi moc upnutý. Triček jsem si koupila pár nových, bundu jsem si půjčila jednu od kamarádky (i když je mi dost větší, ale co) a jednu od ségry (u tý zas nezapnu zip, ale jen cvočky, ale v tý mě včera pustili poprvý sednout v metru, takže ta je výhodná :grinning:) a podprsenku jsem vyřešila takovym nastavovátkem, co prodávaj ve švadlence - jen se to napojí na zavírání podprsenky a zvětší to obvod o takových 5 cm určitě, možná i víc.
17. bře 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ke kočárkům, mně se hrozně líbí Brio Go, ale skoro nikde ho nemaj, tak netušim, kam se na něj jet podívat. Nevíte o něm někdo něco?
17. bře 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No u většiny kočárků se dají ta kola aretovat, takže když pojedeš po chodníku, můžeš je mít na točení a když pojedeš někde, kde by se mohly seknout, tak je můžeš dát na rovno.
Hele, v ČR bych na polňačky kupovala asi ABZ viper, mrkni na něj. Taky mi na fb holky doporučovaly na vesnici X-lander (nepsaly jaký) a Hauck Traxx. Ale to tu opravdu neseženu...
17. bře 2012 ve 13:17  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov jj, to vím, že se dají nastavit na pevno, ale většinou jsou menší než ty vzadu a to taky dělá neplechu, teď jsem si zkoušela u sousedky kočárek s velkýma nafukovacíma kolama na pevno a krasně se dá zvednou a otočit.. no uvidíme. Ale je to fakt hodně důležitý rozhodnutí a nechci litovat :slight_smile:
17. bře 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahne No mně přijde, že většina kočárků je má stejně velká ta kola, ale nevím...
Jo, taky nechci litovat..
Už mi z toho skoro hrabe...
Asi půjdem do toho Camu, má sice horší reference, ale je MNOHEM "vychytanější", tak se budu modlit, aby ty kola byly v pohodě a aby se nám nerozpadl... Ach jo...
17. bře 2012 v 19:47  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoja holky, tak se zase hlásím po návratu ze špitálu, tentokrát jsem šla zas na reverz, jinak by mě nepustili až do 34 tt snad....ledvina v háji, tak se té operaci asi nevyhnu, uvidíme v pondělí, jdu na kontrolu :(
18. bře 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To není možné, takové potíže ?! Co se chystají lékaři dělat ? A jak se to ted projevuje ? Souviselo to s dřívějšími bolestmi ? To mě moc mrzí, hlavně se oba opatrujte, nic nepodcenit, a trošku doktory poslouchat, :frowning2: at jste brzo fit, :wink: Vy dva jste ted to nejpodstatnější !!!
18. bře 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp ahoj ,taky an tebe myslím,at ti to dobře dopadne.Nechci strašit,ale kamarádce přestala fungovat ledvina v těhu a mimi se narodilo ve 32 tt.Nemusí to být stejné,ale dávej na ssebe pozor.Jak píše marki,nic nepodcenuj :slight_smile:
18. bře 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Je mi moc líto, že máš takovýhle potíže. Dávej na sebe a prcka pozor... :confused:
18. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, jdu pozdravit, mám za sebou náročný konec víkendu - nejspíš naposled "před" za manželovou rodinou a za víkend mi povyrostlo břicho, že se buď můžu najíst, nebo dýchat :sweat_smile: zároveň to moc nejde.
Nějaké velké novinky tady?
@dahane to zvedání kočárku s pevnými se zcela zautomatizuje a nijak nepřekáží... každý systém má jiné výhody.
18. bře 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov Osobně vím, že mezi plastovými a nafukovacími kolečky při jízdě není poznat rozdíl - protože jsem na jednom kočárku vyzkoušela oboje. Takže ještě řešit "tvrdší" a "měkčí" kolečka je starost navíc. Spíš řešit "větší" či "menší" kolečka. První kočár neznám, o druhém iCandy jsem slyšela, že není úplně dobře ovladatelný, ale nejsem si jista, o který šlo model.
18. bře 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov ad porod v Řecku - známá tam rodila, nevím kde a v jaké porodnici a jaké jsou běžné standardy, ale neměli vůbec rooming-in, takže jí dítě nosili jen každé tři hodiny na kojení a po pěti dnech jí ho dali domů. Neuměla chudinka ani přebalit, stres jako hrom...
18. bře 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad podprsenky: Intimissimi jsou úžasné, pak už nosím jen takové ty bez kostic a zapínání, jak se tomu říkalo lambady... jinak mě všechno škrtí a tlačí, taky jsem vyrostla přes hrudník.
18. bře 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky:slight_smile: jak spite?? ja tak nejak porad na brise...ne uplne to me tlaci...ale jakoby na boku a dost natocena na brisko.)) nevadi to? ale rikam si ze kdyby to bylo blbe tak by me to asi tlacilo ne?:slight_smile:
18. bře 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za rady, poznatky, k podprsenkám. Jak budu mít možnost se v nějakém obchodě stavit tak to asi provedu, protože už je to opravdu nevyhnutné. Bohužel mi prsa taky dost přitahuje gravitace, z důvodů, že jsem podprsenku začala nosit až někdy na střední (mamka mi odmítala do té doby nějakou koupit), takže bez kostic a tvaru podprsenka mi může sedět, ale prsa se mi ztratí :wink: :slight_smile:)

@evelp nechci ti radit, ale nebuď za moc za hrdinku, raději bych vydržela ležet v nemocnici ale aspoň bych věděla, že miminko bude v pořádku, asi tě tam nechtěli nechat jenom proto, že by měli podstav. Buď opatrná.
19. bře 2012 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ahoj koukám si to užíváš se vším všudy :frowning2: :frowning2: ..Opatruj se!!!
19. bře 2012 v 08:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karollinka Já tak spím taky tak jinak mi to ani nejde,přesně jak popisuješ, by to nemělo ničemu vadit tělo si řekne co mu vadí :wink: ..Byla jsem zvyklá spát na břiše,ale od začátku těhu je to těžké,nejprve mi prsa bolela tak,že mě každé překulení na ně bolelo jako blázen no a teď mám břicho :frowning2: :frowning2: ..holt budeme věřit,že nás po porodu nechá miminko trochu vyspat :grinning: :grinning: ....
19. bře 2012 v 09:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi podstav neměli, ba naopak stop stav, byla jsem poslední přijatá. o to nejde, že bych chtěla být za hrdinku, ale přeci jenom každá noc ve špitále něco stojí a my teď penězi 2x neoplýváme, takže každá ušetřená 100 dobrá, když vím, že ty 2 dny co bych tam ležela by se nic nedělo, protože při bolesti si o nic neřeknu, aby to právě malému neublížilo. kdyby mi řekli, že je v ohrožení, tak tam ležim do aleluja, ale on je v pohodě..
19. bře 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
Ad porod v Řecku... Rooming-in tu běžný není. Ale budu rodit u svého gynekologa vpodstatě na "jeho" klinice. Věřili jsme, že kdyby nic, tak že by si to šlo vydyndat nějak na způsob nadstandardní věci za příplatek, že prostě soukromá klinika by měla být ochotná v tom vyjít vstříc, už jen proto, že jsou ve městě (70 000 obyvatel, tj. cca jako Prostějov) 2 nebo 3 soukromé kliniky + státní porodnice. Naštěstí mi doktor sám navrhl, že děti mívají zvlášť, ale že pokud tu nemám rozsáhlou rodinu, že není problém, abych měla dítě u sebe.
Co se týče kol, tak jsi 1., kdo tvrdí, že guma nebo nafukovačky nejsou rozdíl... Toto má oboje kolečka spíš menší. Ale o víkendu jsme potkali paní, měla chicco taky s malými 8-mi koly a tvrdila, že tm projede všude.
iCandy cherry se ovládal skvěle a je "bytelnější". Ale ve většině parametrů vychází líp ten Cam. Tak uvidíme, snad ho někde uvidíme osobně a snad nám bude vyhovovat...
Jinak co jsem z Internetu pochopila, je iCandy v ČR spíš rarita, drahý a když už ho někdo kupuje, tak hlavně ty modely, co jsou jako sourozenecký kočár. To věřím, že může být hůř ovladatelné nebo míň stabilní.
19. bře 2012 v 10:06  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak spíte...? Já mám totálně naprčený spánek... :frowning2: V noci na včera jsem spala 6 hodin, z toho 2 hodiny hodně špatně. Poseldní týdny se mi přetáčel režim tak, že jsem byla v noci vzhůru a přes den spala (třeba i od 7 do 14... :frowning2: ). Snažila jsem se to postupně srovnávat (už minimálně podruhé :frowning2: ). Včera jsem usnula ve 2, měla jsem z toho radost, že vstanu v 10 a režim si srovnám. Jo, vzbudila jsem se 5.20, od té doby ani ň, do 7.40 jsem se převalovala a zkoušela to, pak jsem vstala. Ale 3 hodiny spánku jsou hodně málo, úplně čilá rozhodně nejsem... Asi se půjdu projít aspoň na chvilku a zkusím sebou zas buchnout do postele. Otázka je, kdy se probudím, abych pak v noci zase usnula... :frowning2:
Na jednu stranu si říkám, že je lepší spát, dkyž to ještě jde, i kdyby přes den, na 2. stranu se pak potřebuju někam dostat a nejsem schopná tam vstát... Podotýkám, že jsem v zahraničí a jsem doma, takže nejsem limitovaná vycházkama... Navíc za necelých 14 dnů jedem na minidovolenou. Začínáme nocí na trajektu, od večera do 5 do rána. Máme kajutu, potřebuju, abych tam spala a pak něco přes den viděla a ne abych měla režim tak, že jsem v 5 ráno tak akoát na usnutí... To bych v noci zbláznila, dopoledne bych polomrtvá chodila po městě a pak prospala odpoledne an hotelu... :frowning2:
19. bře 2012 v 10:14  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petraprostejov aha, tak to bude ono - jako sourozenecký je špatně ovladatelný, já jsem si nepamatovala, kde jsem to slyšela :sweat_smile:
Já mám kočárek, kde byla nafukovací kola a protože jsem dvakrát do týdne píchla, dala jsem tam plastové. Takže jeden kočár, dvoje kola - žádný rozdíl. Možná v zimě ve sněhu, že jsem měla na nafukovacích klasický vzorek "horské kolo" a na plasťákách jen takové vlnky... Ale nebylo jak porovnávat - málo sněhu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jak padnu, tak usnu, prakticky v kteroukoliv denní dobu, ale mě vyšťaví první dítě, které mi nespinká po obědě, ač má na to věk...
@evelp - tak ti přeju, abys to v pořádku doklepala až do zdárného konce a žádná ledvina ti neztrpčovala život!
19. bře 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tak to je taky druhá stránka věci - o peníze si zdravotnictví říká jedna báseň. Každopádně hlavně nic nezanedbat a nepodceňovat.
19. bře 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spinkám jako když mě do vody hodí :slight_smile: Taky jsem byla zvyklá spinkat na bříšku, ale to už teď nejde. Nejpohodlněji je mi tak jak píšete na boku, ale posledních 14 dnů se v noci stejně převracím na záda. Sice jsem kdesi četla, že úplně narovno na zádech by těhulka spát neměla (nevím proč), ale mě to na záda samo přetáčí a ještě mívám jednu nebo obě ruce nad hlavou :grinning: je to hodně zvláštní. Většinou mě vzbudí to, že mi strnou ruce za hlavou a tak si je dám podél těla, ale pak se zase vzbudím a mám je za hlavou :grinning:
Doposud kontroly u dr. byly OK tak to zatím žádný vliv na mimíška nemá.
19. bře 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi čím je mimi těžší, tím víc v leže na zádech tlačí na dolní dutou žílu - to je hlavní tok krve v břiše. Takže se ti z toho může dělat blbě, klesat tlak, motat hlava, nebo miminko začne zuřivě kopat, že je v tísni. Prostě se otočíš a srovná se to. Pokud s tím nemáš problém, nemusíš se tím trápit.
19. bře 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Jeeeee to máš naprosto stejný jako já vůbec si nevybavuju,že bych s rukama nad hlavou někdy spala a teď se často přistihnu,že to tak mám a bojím se abych mimíšku neublížila jak píše cervena_vila@,ale spím s tím polštářem a mám ho pod nohama pokud spím na zádech,takže asi by to mělo být ok :slight_smile: ....
@petraprostejov se spaním to mám tak,že se mi chce strašně spát tak od oběda do 18.hod. pak jakoby ožiju a nevadí mi jít spát o půlnoci,ale jak lehnu tak spím...no a ráno kolem 7.hod.už se začínám převalovat,ale vyspím se celkem dobře zatím :slight_smile: :slight_smile: ...
19. bře 2012 ve 12:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoj,tak já jdu zítra na ultrazvuk ,kvuli té srážlivosti ,podívat se na prutok placentou.Tak bych mohla vidět aj prduška,se těším :slight_smile:
19. bře 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s rukama nad hlavou spím už 14 dní, nikdy dřív jsem tak nespala a měla jsem z tohoto zjištění docela bžundu:grinning: , chtěla jsem se tady na to zeptat, a tak jsem ráda, že v tom nejsem sama... :angry:
Jinak spím hned jak lehnu :wink:
19. bře 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak já spím tak y jak zabitá - krom buzení na záchod, to mám tak jednou za noc a ráno, když manžel maže do práce, tak zbodnu jogurt a spím dál, někdy to jde i bez něj :slight_smile: Od minulého týdne, jak je hezky a já trávím víc času na zahradě, tak spím jak špalek :grinning:
19. bře 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek