• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
No já jsem s nástupem těhotenství přestala snídat koláčky a pod. Vůbec jsem to nemohla pozřít. I teď buchty nějak nevyhledávám, ale za to si dám třeba bombon a taky jsem začala ujíždět poslední dobou na zmrzlině :grinning:
22. bře 2012 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak
@marki1904 holky, sranda jako blázen, já jsem zjistila, že taky v noci spím s rukama za hlavou! Nikdy dřív jsem takhle nespala, to je nějaký syndrom či co :grinning:
22. bře 2012 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@dahane já jsem z těch kontrol taky docela poprděná, když jsem tady četla diskuzy o tom...přišli i v 6 ráno, což nechápu- já bych neotevřela , nehledě na to, že bych je ani neslyšela
22. bře 2012 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane Já se dnes teprve dozvěděla,že chodí i o víkendu což nechápu copak ti platí i mimo pracovní dny???Vycházky mám od 11-17.hod.snažím se to dodržovat,ale občas úplně zapomenu :unamused: :unamused: ...doktor mi říkal,že od listopadu je to zpřísněný,ale nevím jak moc....fakt nemám zkušenost a ani nikdo kolem mě :frowning2: ..
22. bře 2012 v 17:06  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak
@evelp NO já jsem koukala na stránky CSSZ a dokonce jsem se dočetla, že pokud nemocný nemá zvonek nebo jméno na vratech - dveřích, může nemocný dostat pokutu nebo mu být odebrána nemocenská! To mě teda dost dostalo, protože nemáme ani zvonek ani cedulku na vratech..
Jj, nemocenská se platí za kalendářní dny.
Já měla z počátku neomezené vycházky, které mi v lednu doktorka stopla - že to od nového roku už nejde.
Neschopenku jsem dostala v nemocnici, když jsem byla hospitalizovaná a bez zeptání mi dle občanky napsali trvalé bydliště, ale já bydlím jinde - zjistila jsem to samozřejmě až když mi na trvalé bydliště přišla kontrola - přišla do měsíce od začátku nemoci. Byla jsem teda z obliga, protože jsem měla ještě ty neomezené vycházky, kdyby mu babička teda akčně neřekla, že vůbec neví, že bych byla nemocná a že už tam přes rok nebydlím :grinning:
Ale nechal si to vysvětlit, já si opravila místo pobytu a od té doby nikdo nepřišel. Minulou sobotu jsem mimo vycházky byla večer u známých grilovat a fakt jsem se bála. Dost by mě naštvalo, že jsem celý měsíc omezená vycházkama a pak by mě načapali a vzali nemocenskou za celý měsíc... Jo a je teda pravda, že skoro pravidelně jezdím domů 10 minut po konci vycházek :rolling_eyes:
22. bře 2012 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane já se jakž takž snažím to dodržovat, ale taky sem tam dorazím o 10 min. později. zvonek sice máme, ale jen dole u hl. dveří, nahoře u bytu nemáme a v baráku jsou byty jen 2, ostatní jsou ordinace doktorů a pod...ale i tak - na dveřích teda cedulku nemám a dávat nebudu a zvonek je tak blbě slyšitelný, že stačí mín zapnutou TV a nevíš o tom...
22. bře 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane O zvonku a čísle popisném mi to taky doktor říkal.Každopádně pokud chodí do měsíce tak to mám akorát příští týden :unamused: ..hned jak se vrátím budu muset jak to tak čtu vše dodržovat já to fakt neřešila :confounded: ..a budu doufat,že nepříjdou dřív :angry: :angry: ...a to ti vezmou peníze jen za ten měsíc nebo úplně celou nemocenskou??
S těma rukama nad hlavou je to zvláštní že :slight_smile: ...
22. bře 2012 ve 21:35  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak já měla pocit, že můžou dát pokutu až 10 tis. a úplně odebrat nemocenskou, ne jen na měsíc, tak mi asi něco uniklo...
22. bře 2012 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp No jo ty jsi vlastně taky z Lbc,od kdy jsi na nemocenské??My nemáme číslo popisné na baráku a na zvonku před brankou je rozpitá jmenovka :frowning2: budu s tím muset něco udělat!!!
22. bře 2012 ve 21:41  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak já jsem od 31.1. a zatím tu nikdo nebyl. snad ani nepřijde, ale ten stres z toho...už bych brala tu mateřskou, ať si trhnout kloubem
22. bře 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp To máš pravdu,ale doktor mě varoval,že budu jak ve vězení :frowning2: ...
22. bře 2012 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp
@vak Na netu píšou, že ti můžou dát pokutu a zcela nebo částečně odebrat nemocenskou.. tak vůbec nevím, jaký by to mělo důsledek nebýt doma. Já teda zvonek ani cedulku dávat nebudu.. když příjde může mi zabouchat na okno, které máme kousek od branky.. hold jsme ještě v rekonstrukci :sweat_smile:
No když jste to o těch rukou psaly, tak jsem si říkala, jestli taky tak náhodou nezačínám spát a fakt že jo :grinning:
22. bře 2012 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane já si spíš nedokážu představit tu situaci, že budu doma, ale prostě je neuslyším, jak jim to pak vysvětlim?
22. bře 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak no, já mám nástup někde kolem 23.4., ale říkala jsem si, že se nechám v práci uschopnit třeba o týden dřív, bez tak můžu pracovat z domu, tak by šlo jen o formalitu a já bych konečně mohla jet navštívit rodinu
22. bře 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak já jsem středočeský kraj, podle mě to je všude jiné.. každopádně tu kontrolu jsem měla někdy začátkem ledna a od té doby nic. Každý den přijedu o těch 10 minut dýl a hned kontroluju schránku, jestli tam nemám lístek, že tady někdo byl a nezastihl mě :frowning2:
22. bře 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Toho se taky bojím.. že budu třeba spát.. i když přes den nespím.. že ani na mě nezabuší, ale jen prostě odepíšou, že nemám značenou schránku, ale to je diskriminace a já tam natruc ten zvonek nedám, i když ho mám v šuplíku.
Mě vychází mateřská nejdřív až toho 30.4.. musím ten měsíc už nějak doklepat, ale hodně si pak oddychnu :slight_smile:
22. bře 2012 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane @evelp Je pravda,že barák je tchána tak bych se mohla taky dohadovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...,ale raději ať prostě nechodí....
Holky jdu na kutě,byli jsme s hafanem na delší procházce a pěkně mě to unavilo :wink: ..
Dobrou noc :slight_smile: ..
22. bře 2012 ve 22:05  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak dobrou :slight_smile:
22. bře 2012 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno, teda hnusný chřipkový, ale doufám že jen u mne.

Holky první jsem rodila 16 hodin, jela jsem do porodnice s kontrakcemi po 3 minutách ale to otvíráni bylo abnormálně pomalé. Asi po 14 hodinách mi dali epidurál, že si na chvíli zpočnu, no a ono to začlo na plný obrátky, ještě agresivěji, takže jsem se během posledních 2 hodin otevřela ještě přes limit :grinning:

Na podruhý od ztracení zátky a téměř bez bolestí byla malá venku za 4 hodky, epidurál jsem si vyžádala těsně před porodem ( na urychlení) a opět zabral, intenzivní masakr ale bylo hotovo.
Prý se s tím setkávaji, naopak rodičkam epid. porod protahuje a zpomaluje :confounded:

Tišicí učinek mi plnil až při šití nástřihu...

Jinak papám vše i v noci a 10X vic než před těhu,včetně masa, sladkého, 2x větší porce než má manžel, nahoře 5kg +- 0.5 kg !
Kdybych se záčla omezovat jen na večeřích, váha by šla hned dolu. Takže zatím neřeším a užívám :slight_smile:
23. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dámy, taky se Vám miminka cpou až někde na záda??? :sweat_smile:
V boku bouli a kopání až na zádech :confused: Mám pocit že mě obmotává jako žížala.Bříško takové rozvalené, někdy zase krásně pouze ve předu, ale to už jen vzácně...
23. bře 2012 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 No já mám taky břišuli rozkydlou, vůbec ne špičatý pořádný pupík :slight_smile: Přisuzovala jsem to k tomu, že to je znak holčiček :sweat_smile:
Mě pořád příjde, že kope jen tak jemňounce, sice mi kolikrát vyskočí břicho, ale zatím necítím žádné nepříjemné pocity. :slight_smile:
23. bře 2012 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky já teda nevim s těma vycházkama, ale moje spolubydlící (už je to taky šest, sedm let zpátky) nebyla doma při kontrole, nechali jí lístek ve schránce, že přijdou druhý den v určitou hodinu, to už doma byla, řekla, že byla v lékárně, poněvadž jí nebylo dobře a prošlo to v pohodě. Nejsem si jistá, jak je to teď, ale myslím, že musí přijít dvakrát a to by bylo, aby se 2x trefili, ne? :slight_smile:

Včera mi říkal kamarád, že jeho sestřenka má termín na konci května a už teď má miminko 2,5 kila - je tohle normální? :sunglasses: Ta si chudák užije :unamused:
23. bře 2012 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem si konečně do alba vyfotila bříško,ač jsem to nechtěla udělat,ale při odchodu k veterináři jsem procházela kolem zrcadla a nedalo mi to :grinning: Pro ty kdo se bojí,že mají velké břicho (108cm) :sweat_smile:
23. bře 2012 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@marki1904 Já teda mrně poslední tak 2 týdny cítím nejvíc zásadně vpravo na boku pod žebry. Mám pocit, že je v břiše jakoby našikmo, protože k tomu cítím i něco slabě v levém podbřišku, ale pravý bok, to je síla. :grinning:
23. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@miribee ty jo, tak to má obříka, nemá třeba cukrovku?
23. bře 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp vidíš, to mě nenapadlo se zeptat. Ale říkal, že je těhu po umělém oplodnění, takže do ní poslední dva roky cpaly všechny možné hormony, tak je to možná z toho...
23. bře 2012 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee aha, kdo ví, tak i to je možné. já jsem se dneska chtěla zeptat dr., ale zase jsem na to zapomněla, grr....

holky, jsem poprděná, dneska jsem měla na papíře takový...špinavý hlen....
vim, že je to nechutné, ale tak vy to znáte a jste odborníci na všechno :grinning: mám se tím znepokojovat?
23. bře 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Já ho měla včera trošku na slipovce, ale bylo to malinko a už je to zas v pohodě, tak to neřešim
23. bře 2012 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@evelp Já jsem taky něco takového měla, s krví teda. Šla jsem k dr. a ta že se musíme podívat, copak se děje, že krev by člověk mít neměl.. řekla, že to vypadá na zánět a dala mi na to bobule na léčení.. od té doby je to v poho. Buď jdi k dr. a nebo počkej, jestli to bude pokračovat a pak jdi..
23. bře 2012 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm, tak já to měla asi bez krve, byla to jen troška takovýho tmavšího hlenu nahnědlýho.
23. bře 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek