• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Jo jinak jsem dnes poridila monitor dechu a chtela bych znat vas nazor holky???
28. bře 2012 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitrson Ahojky, no některé ho tady hanily a já jsem i od známých slyšela negativa.. že to zapomeneš vypnout a pak jak to křičí, tak to zbytečně stresuje. Já ho mám, protože mi ho teď půjčila švagrová, jinak bych ho ani nekupovala a teprve uvidím, jak ho v reálu využiju.
28. bře 2012 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky, to je hustý, já fakt zatím vůbec nic neřeším! :frowning2: Vůbec mě žádný sterilizátor nenapadl a ani mě nenapadlo, že budu něco muset vyvářet! Fakt se stydím, budu si muset koupit nějakou naučnou knížku typu - naše mimi :grinning:
S tím kýblíkem jsem taky byla překvapená, že něco takového existuje, ale já asi budu ze začátku koupat ve vaničce a pak asi ve vaně.
Teď ještě budu pár dní, týdnů intenzivně makat, ale v dubnu už se vrhnu na informace, co vše potřebuji a začnu pro mimi shánět :slight_smile:
28. bře 2012 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tento týden mi bude rodit kamarádka, kdoví, jestli už to tedy není venku, dnes měla termín císaře. Až bude doma, tak k ní vyrazím a začnu se učit! Už bude mít druhé, tak je co okoukávat :slight_smile:
28. bře 2012 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane V pohodě, tohle já mám teda stejně, o kyblíku jsem sice věděla, protože jsem ho viděla u kamarádky, ale jinak taky nic nevim. O sterilizátoru jsme se dozvěděla na koníkovi a přišlo mi to jako blbost. Vůbec kdyby měl člověk koupit všechny ty moderní "vychytávky", tak by musel být milionář. Jinak plánuju víc věcí řešit a shánět až nejdřív v druhé půlce dubna, přijde mi, že je na všechno ještě spousta času. Nakonec termín máme až na konce června, takže ještě 3 měcíse že :slight_smile:
28. bře 2012 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ale jestli vaničku nebo lehátko už mě taky napadlo. Kyblík jsem zavrhla. Kamarádka mi říkala, že když mám vanu, stačí mi lehátko, ale přijde mi, že nad tou vanou bych se musela asi dost nepohodlně sklánět a klečet u toho nějak. To mi ta vanička asi přijde zezačátku pohodlnější. Ale nechám si klidně poradit :slight_smile:
28. bře 2012 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 já mám vaničku i lehátko, obojí jsem měla za hubičku :slight_smile:
28. bře 2012 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi koupací kyblík je k nezaplacení: málo vody, pohodlná manipulace, dítě z toho jen tak nevyroste (mám Shantala, ten je až do tří let, no nevim, jestli bych tam nacpala tříleťáka...) a během dne se dá použít jako koš na prádlo.
Vaničku mám taky, ale jak se v ní Lea mrskala, odrazila se nožkama a bouchla hlavou na druhé straně...
Sterilizovala jsem tak, že jsem tu věc dala do misky a přelila vroucí vodou z konvice. A doporučuji mycí prostředek Farlin Bottle wash - dá se s tím mýt všechno od ovoce po lahvičky a v reklamním spotu to lejou rybičce do akvárka, aniž by ji otrávili :slight_smile:
28. bře 2012 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Pak ještě existuje sedátko do vany - když jsou děti větší, je to pro ty živé, co se samy málem přitopí, jak se ve vaně hýbou.
Vanička se mi zdá oproti kyblíku dost nepraktická, relativně dost vody a když jsem byla na koupání sama, měla jsem co dělat, abych ji vylila. Nakonec jsem měla přes vanu položená dvě prkna a na nich vaničku. Dost náročné. Kyblík jsem postavila na židli... Do kyblíku stačí dát třetinu vody, zbytek prostoru zabere miminko, jsou tam fakt spokojený. Kupovala jsem ho přes mimibazar.cz takže asi za dvě stovky...
@pitrson monitor nemám a nebude-li to nutné, pořizovat nebudu.
28. bře 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky baby, kbelik jak píše @cervenavila je k nezaplaceni, koupila jsem jej před léty za 700 kč, supr zkušenost, no a pak zase směle prodala, jelikož jsem blabááá a netušila že jej ještě budu potřebovat !!! :confounded: :grinning:

Koupáni probíhalo naprosto harmonicky ve strovnáni s koupánim ve vaničce + supr skladnost + a hodí se i k cestováni ..
28. bře 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
..no já chtěla vaničku,ale každá moje kamarádka mi tvrdí,že kyblík je opravdu super,ted to tu píšete i vy,tak začínám uvažovat o kyblíku..
Moc si to sice nedovedu představit,ale asi se budu muset jít na nějakej podívat ve skutečnosti..
Tak že díky za radu :slight_smile:
28. bře 2012 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane - tak super....si říkám,že jsem asi jediná,co nemá jěště úplně všechno :slight_smile:
Tak že můžu být v klidu...ufff :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2012 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
No já jsem četla od různých maminek různé poznatky o kyblíku. Některé děti to prý prostě rády neměly, tak nakonec musely stejně do vaničky. Navíc pro uplně malé miminko mi to nepřijde vhodné, když samo neudrží hlavičku a páteř ještě nemá zpevněnou, jak je tam takový nasoukaný. No nevim. Ale věřim, že to má i dost výhod.
28. bře 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@barry13 Co vlastně znamená VŠECHNO? :wink:

Můj seznam potřebných věcí:
Nějaké hadříky od vel. 56, zejména overálky, budu mít napleteno od tetičky něco z merina, rychlozavinovačka, jeden balík papírových plen, doufám že rychle přejdu k látkovým. Přebalovací podložky, taková ta kolečka do podprsenky, dudlík MAM
Kosmetika a hygiena: bepanthen, sudocream, slunečnicový olej, kokosový olej, heřmánkový čaj na pupík :dizzy_face: mycí emulze babylove sensitive
Kočárek (když se sundá korba a položí na zem, houpe, plánuju použít místo košíku na spaní), šátek na nošení, koupací kyblík, autosedačka, cestovní postýlka.
Myslím, že to do začátku stačí :dizzy_face:
28. bře 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Já hlásím,že už mám pro miminko všechno,krom kosmetiky....tu budu kupovat až v červnu a na cestě je set do postýlky.Vidím to tak,že poslední měsíc mě přenese jeřáb oknem do porodnice.Už ted se cítím jako s dcerou týden před porodem a nedělám si iluze o tom,že se to bude lepšit.
28. bře 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila prosímtě co je to sudocream?a jaké značky kupuješ ty kolečka do podprdy?Já jedině chicco to mám odskoušené jestli budu zas jak dojná kráva tak jedině tahle značka
28. bře 2012 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Hneska už PADÁM NA HUBU, musela jsem do ´F-M odhlásit čtyřkolku, postavit nový plot, překopat hnojiště, a ted už jsem lína i si vyčistit zuby :cry: Ráno v 6 zase vyběh z postele .. :unamused:
Jinak vás uklidnuji, že pro mimiš nic nemám, takže jste všechny úplně v poho .. :wink:
Ale už se zchyluje- v pondělí bych měla objednávat chicco set kočár ( černo- žlutý :slight_smile: )
Pak je na řadě prcková šatna na oblečení a objednat látkovky !!! :grinning:
Doufám že z toho neporodím ....
28. bře 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@marki1904 já taky nic nemám jen kočárek ,vajíčko a malinko hadříku co sem dostala :slight_smile:
28. bře 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim Nepovííídej, beztak tam sedíš na ohřívačkách, dudlíčkách, kosmetice, dečkách ... !!! :grinning: :angry: :grinning:
28. bře 2012 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim to je krém na prdelku (nebo na ekzém, akné a tak), já měla vzoreček, teď mám sud - snad půlkilové balení :grinning: obsahuje zinek, takže hojivé a levanduli, krásně voní. Rybilka mi stačila jednou :sweat_smile: Výrobce bepanthenu tvrdí, že by se zinkové mastičky neměly používat pořád, protože hodně vysušují, tak chci mít oba na střídačku. Ty zinkové jsou dobré na zadeček, co už je červený, že se začíná "prudit". Později u Ley jsem mazala už jen kokosovým olejem, protože na opruzeninky nikdy netrpěla.

Kolečka jsem vyzkoušela fixies, babylove, johnsons - všechny dobré, johnsons jsou tvarované na bradavku a líp drží tvar - který mi ale nesedl, radši jsem měla ty druhé dvě, zmačkaly se podle potřeby. Babydream jsou hrozné, rozpadají se a přilepí se na tebe vlákna.
Taky jsem si chtěla nějaké ušít z bambusové plenky a nepromokavou druhou stranu, ale asi to nestihnu...
28. bře 2012 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 chtěla bych mít tvoji vervu. Moje plánovaná zahrádka je ve stejném stavu, jako na začátku - u polovičatého záhonku stojí kolečko s vyrytými kameny. Hlavně, že jsem si koupila mrkvová semínka...
28. bře 2012 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Ber to tak , že si sice Tvá seminka ještě do příští sezony spočnou.., ale Tvé miminko se nebude přepínat a v bříšku mačkat, jak to moje u plevelení záhonků a rozhazováni hnoje k jahodám.. :unamused:

Ještě že se nám o stav klíčení a předsazení všech rostlin stará manžel, já bych na to tu trpělivost už neměla ! :angry:

ALE JINAK JSI ŠIKOVNÁ, UŽ MÁŠ 1/2 HOTOVOU!!!
28. bře 2012 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno holky, jsem dnes jako přejetá, od dvou do pěti jsem nemohla spát, v sedm manželův budík... A ještě k tomu je venku škaredě. Snad bude ten den za něco stát :slight_smile: Jinak, my na koupání budeme mít vaničku a lehátko, vaničku už doma máme pár let, tak jsem ani o kyblíku neuvažovala. A včera jsem si řekla, že bych mohla začít něco málo cvičit, tak uvidíme, jestli se dokopu :grinning:
29. bře 2012 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitrson Jojo, už se nám to krátí. Ten poslední trimestr utíká nejvíc, ještě pár týdnů "prázdnin" a pak už se nezastavíme :slight_smile:
29. bře 2012 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jestli tim, že nic nemáte, myslíte, že máte kočárek, autosedačku a pár oblečků, tak nevím, jak se říká tomu skutečnému nic, co mám já :slight_smile:
29. bře 2012 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Dobré ráno dámy, po 6 km na kole zasloužená snídaně a kafíčko !!! Dobrou chut ... !!! :slight_smile:
29. bře 2012 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@terezka312 ja mam vsechno z minula a uprimne jsem rada, ze nemusim nic resit...
29. bře 2012 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 jj přesně tak :grinning: .Ale musím se s něčím pochválit,včera sem se dívala na ty hadříky a zjistila jsem,že jak mi to holky nosily,tak sem to dávala na hromádku,no a jak sem to prohlížela,tak mám tolik oblečení,že to snad ani nevynosíme :grinning: .Jinaak nemám fakt nic ,jako tu kosmetiku,ale tak to je stejně čas
29. bře 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Marki ty jezdis na kole?jinak preji dobrou chut :slight_smile:
29. bře 2012 v 08:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g No uz se tesim protoze me to doma docela takhle nebavi...strasne se nudim pripraveno uz vsecho mam...jinak kamaradky bezdetne takze kontakt se zacina taky trosku omezovat a pritel porad v praci.... :frowning2: takze temer porad doma sama...
29. bře 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek