• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@dahane No mám pocit že to ví malo lidí.., ale používá to každý druhý .. :frowning2: :unamused:
31. bře 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Gumičkovat .. ???
:confounded:
No jako sama nevím, ale gumičkuji už roky, ted to máme stížené tou velikosti.., ale moc jiných řešení není :unamused:
31. bře 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 tý jo, ale to mě nikdy moc nebralo.. příjde mi to takový nepřirozený a navíc jsem bývala i sedřená.. chápu, že to je špatným použitím, ale stejně..
31. bře 2012 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane mě to povídej ..... :unamused:
31. bře 2012 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane mě třeba překvapila kamarádka, co chodila s irem a on byl sterilizovaný, že je to v těchto zemích normální, že se chlap sterilizuje a bere na sebe tu zodpovědnost, aby žena nemusela brát svinstva.. jsou nějak dvě možnosti - úplná sterilita a nebo ta, ze které se dá ještě počít, ale ne teda přirozeně..
Jenže český chlap na to asi nepřistoupí.
31. bře 2012 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě třeba překvapila kamarádka, co chodila s irem a on byl sterilizovaný, že je to v těchto zemích normální, že se chlap sterilizuje a bere na sebe tu zodpovědnost, aby žena nemusela brát svinstva.. jsou nějak dvě možnosti - úplná sterilita a nebo ta, ze které se dá ještě počít, ale ne teda přirozeně..
Jenže český chlap na to asi nepřistoupí.
@marki1904
už si píšu sama se sebou :grinning:
31. bře 2012 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane No včetně toho, že to škrtí i manžela, takže požitek žádnej. Ta sterilita je definitivní, ne? Musím do hajan, zatím dobrou .. :wink:
31. bře 2012 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. bře 2012 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky! Ikdyž jak tak koukám dost jste včera ponocovaly :grinning: :grinning: a probíraly super témata :sweat_smile:
Já budu muset po porodu taky řešit antikoncepci kvůli té srážlivosti krve a uvažuji opět o Mireně, kterou jsem měla před 5 lety. Je to totiž jediné, co mi doktor doporučil - vzhledem k té krvi :frowning2: A je pravda, že mi celkem vyhovovala, ani jsem neměla menzes, takže celkem pohoda. No s gumičkováním bych u manžela nepochodila :grinning: :grinning: Jen by zaslechl rozbalování a bylo by po všem :grinning: :grinning: :grinning:
Možná by ještě přicházelo v úvahu to tělísko, co se zavádí kamsi do podpaží a je taky na nějakých 5 let, ale nevím jestli by bylo vhodné kvůli toho Leidena :frowning2:
Jinak jsme včera smontovali postýlku a já hned musela i povlíknout a natáhnout mantinel.... :slight_smile: Kdyby byly doma ještě nějaké panenky, tak už tam leží :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jenže byla moc dobrá nabídka,tak jsem ho koupila už ted.pak už mít takový štěstí nemusím a nový nechci.neplánuji další děti a ještě nemám jistotu přirozeného porodu.
@dahane Ne,vůbec jsem o něm nevěděla a navíc jsem měla sekci.Tehdy jsem nedělala vůbec nic.Myslím,že jsem neměla ani internet.Teď se chystám na maliník,lněné semínko,mám už olej na masáž hráze připravený,chci zkusit nápoj na vyvolání porodu a epino...prostě vše,aťse podaří přirozený porod.
31. bře 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,přidávám fotečku z Francie s Natálkou v bříšku:slight_smile:)
Jste to tu ještě vše probraly v noci koukám mě se vybil noťas tak jsem šla do hajan...
31. bře 2012 v 08:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@dahane Otěhotněla,ale já je zase tak pravidelně nebrala :angry: a navíc jsem přecházela na jinou tak asi tím všude píšou,že pokud přecházíš na jinou antikoncepci měla by jsi použít ještě kondom no a ten jsme neměli :confounded: ...,ale jsem ráda já to stále odkládala znáš to teď se to ještě nehodí tak v létě pak zase něco atd...no a v 50letech bych si uvědomila,že jsem blbka do toho nešla :wink: ...si říkám jaký je to zázrak a kdo to tam nahoře zařídil za mne asi mamča mám jí v nebíčku už pár let...
31. bře 2012 v 09:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 @dahane Hele, o tom tělísku nám to takhle vyprávěli ve škole - že to průběžně vyškrabává děložní sliznici. Blbost největší, málem jsem se při té představě poblila...
Základní princip tělísek už od Arabů, co dávali velbloudicím na cestu pouští měděný prstýnek do dělohy je v tom, že to mění aciditu prostředí a oplodněné vajíčko se neuhnízdí - odejde s menstruační krví. Uhnízdění je tak trochu zázrak, při ideálních podmínkách se uhnízdí jen cca 20% oplodněných vajíček, takže stačí malá nerovnováha, aby to nevyšlo. Žádné seškrabávání nebo rozmašírování se nekoná. Je to jako by ses chtěla nastěhovat do prázdného bytu a už tam někdo bydlel - taky by sis to dvakrát rozmyslela :sweat_smile:
Nevýhoda klasických tělísek je, že je po nich silnější krvácení a nechrání před zánětem.
Dneska se víc propaguje Mirena, což je tělísko už bez mědi, ale s postupným uvolňováním hormonů. Oproti pilulkám je pozitivní v tom, že to jde lokálně rovnou do dělohy, nikoliv přes krev a játra, takže není takové riziko hluboké žilní trombózy, jako u pilulek. Další pozitivum je postupné omezení menstruace až na minimum, takže ušetříš za vložky. Tím, že obsahuje hormony, zahušťuje hlen v děložním hrdle a tedy chrání před možným vstupem infekce. Jak je to s vlivem na štítnou žlázu nevím. Cena je vysoká, ale při rozpočítání na pět-šest let, na kolik se dává, je to levnější než jakákoliv jiná metoda (kromě teploměru a kalendáře).
Pesar se konečně zase vrací do ČR, když jsem to řešila naposled, dal se objednat jen z Německa a gynekolog na mě koukal jak na blázna, na co se to ptám.
Používali jsme spermicidní krém - Pharmatex, což se finančně oproti HA vyplatí spíš při středně častém sexu - tak třikrát do týdne, když to je víc, už to leze do peněz. Pak to manželovi začlo připadat nechutný, vzhledem k množství krému, které se používá. Tak jsme od toho upustili a počali Leu.
Kojení mě chránilo rok a půl, třetí cyklus jsem otěhotněla.
HA rozhodně nechci v žádné formě, má to zničující účinky na moje libido, už tak je mezi mojí a manželovou potřebou docela nepoměr.
Takže až to bude aktuální - zas tak za ten rok - objednám si pesar, spermicid pro jistotku a menstruační kalíšek. Doufám, že to do té doby trochu zlevní...
31. bře 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila Doktor mi ještě před rokem nabízel jakýsi zaváděcí kroužky prý také nějaká novinka nepamatuju si název,ale přišlo mi hrozný si každý měsíc vyndavat z pochvy kroužek stačí,když jsem si jednou zapomněla vytáhnout šňůrku u tamponu a nemohla si ho pak vytáhnout :confounded: :confounded: ....,ale říkal,že to působí jen tam dole a nezatěžuje nic jiného tak nevím...
31. bře 2012 v 10:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teeeda, vy jste to tady včera zase rozjeli :grinning:

@dahane musím říct, že to máme fakt totožný, taky jsem před tím pořád někde lítala, nebyla skoro doma a nebo jsme často chodili spolu a teď chodí samozřejmě sám- musím říct, že to o hooodně omezil a snaží se být docela solidární- ale spíš to dělají peníze, které nemá, aby na to pívo šel :grinning:
On to dřív dokonce dělal tak, že dal malýho spát a na to pivo prostě odešel...hrozný.....

a mám stejné pocity- taky bych se nejradši sbalila a zmizela, aby viděl, že tu nebudu čekat jak trubka....jenomže není kam jít
31. bře 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane @evelp @cervena_vila Já jsem taky zpozorovala, že se malej přestane hýbat, jakmile na mě manžel sáhne a to už skoro od začátku pohybů (chudák manžel si to kopání moc neužije), od té doby, jakmile ležím a kope hodně, tak zvolám : hele, taťko, pojď si malýho uklidnit :grinning: No a funguje to :grinning: Zase si říkám, že to bude dobrá příprava do budoucna... o masáži hráze jsem doteď nepřemýšlela, budu to muset trošku nastudovat...
31. bře 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak to ma moje snacha (taky probleme stitnou zlazou @marki1904), taky lokalni hormony, krouzek navliknuty kolem cipku. Vyjde asi 300kc na mesic - uz sla cena trochu dolu. Porad se nemuzu rozhodnout, jestli loklni HA je pro me snesitelna nebo ne. Ja jsem si za par let k HA vypestovala slusny odpor...
31. bře 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Chápeš ale, že ten můj si vezme na to pivo do zahnusený putiky 6-ti letého syna a je tam do 10! To ten tvůj ho aspoň dá spát.. :angry: No nemáme to lehký.
31. bře 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane jo dá ho spát a jde pryč- to bylo ještě v době, kdy jsem tu nebydlela- tudíž ho tu nechal samotnýho....
31. bře 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, večer jsem nakonec usnula. ale než jsem zabrala tak ten můj vstal a šel na záchod, kde nechal svítit, tak se ho ptám, kdo bude zhasínat a on, že malej a já, že ten je v posteli a spí! Ať mi pak tvrdí, že měl 4 piva..
Ráno se s ním nebavím, vypadla jsem nakoupit jídlo a jemu košile, ať má chudáček v čem chodit a když přijedu, tak samozřejmě doma nikdo není a čekalo mě překvápko v podobě zbouraného provizorního vchodu k nám do domu a já musela zdolávat dvě přes metr vysoké zdi i s nákupem!!!!!! To už fakt není normální, on vůbec nemyslí na to, že jsem těhotná nebo co?! :frowning2:
31. bře 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp no tak to je taky borec! :confounded:
31. bře 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Možná ho vyzkouším nevím třeba bude ještě do doby než ji začnu brát něco lepšího :slight_smile: ...s tím libidem jsem to měla stejně došlo mi to hned jak jsem ji dva měsíce nebrala :wink: .Tělísko mi dělalo taky problémy.Je to fakt děs,když si uvědomím co jsem za ta léta do sebe rvala :unamused: :unamused: ...
31. bře 2012 ve 14:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane cožeeeeee????? a kde jako byl? a proboha, co to máte za vchod? kdo to zboural?

koukej si dát nožky hore a hlavu do klidu, jdi plavat nebo si dopřej něco příjemnýho a kašli na ně!! vím, o čem mluvím!!
31. bře 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp No my jsme v rekonstrukci a momentálně budujeme nové schody a terasu a máme zatím obvod terasy, který jsem musela přelézt :grinning: Je pravda, že jsem se tvářila, že dřív, jak ve 4 nepřijedu, ale stejně..
Jinak byl u strejdy na kafču a teď už zase venku maká. On za mnou teda pořád chodí a chce si mě udobřit, ale když jsem mu teď řekla, ať nechodí do hospody, tak beze slova odešel.. ach jo :unamused:
31. bře 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane ach jo, je to jak u nás, pořád to stejné kolečko...
31. bře 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Chjo, to máme dost podobné -tedy s tou stavbou. Už dva roky bydlíme v budoucí kuchyni, kde teď máme kuchyň, ložnici, obývák a pracovnu v jednom. Rekonstruujeme obývací pokoj s ložnicí (teď i tedy s dětským pokojem), žel je to stařičký domeček, tudíž do čeho se kopne, to se začne rozpadat... Můj drahý tvrdí, že do narození prcka to stihne, ale já mám pocit, že se to vůbec nehýbe - obouchané zdi, je nutná nová elektrika, podlaha, omítky, vymalovat, nové okno (jedno už tam je), topení a to je snad všechno... Ne není - ještě komín :grinning: Věci pro mrně nemám kam dát, takže je skladuju všude možně. Neskutečně se těším na to, až bude stát postýlka s pultem a skříní na svém místě a já budu prát a žehlit a budu to ukládat na SVÉ místo... Už mě to se..
31. bře 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee NO tak to jsme na tom stejně. :grinning: Nám z původního domečku zbyly jen obvodové zdi přízemí a strop.. podlahy vykopané, nové rozvody vody, elektřiny všechno.. ale to jsme tedy proti Vám vysmátí, i když já stejně zuřím. Přízemí máme hotové, ale chybí nám podkroví - ložnice, druhá koupelna a dětský pokoj. Taky nevěřím tomu, že to stihneme. Před novým rokem se ten můj pustil do verandy - to máme hrubou stavbu, jenže já jsem vyřazená, což je v háji, jinak bych si jí už vevnitř udělala - natáhla perlinku, vyštukovala a on by mi jen udělal finální beton, okna a strejda by nám položil dlažbu.. takhle budu čekat a čekat. Teď se teda pustil do přístupu domů, fakt dneska máknul, jsem z něj nadšená! :sweat_smile: Ale je toho pořád strašně moc. Jukni ke mě do alba na střeše :slight_smile:
31. bře 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Jééé holky jste mi připoměly naše začátky s manželem, byli jsme na tom úplně stejně věčné budování a předělávání :slight_smile: :slight_smile: a nemělo to konce :confounded: ......
31. bře 2012 ve 21:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak no mi na tom byli taky tak,ale tak ted už si to snad užiju,dostavené,vše hotové už jen zahradu dodělat
1. dub 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak jj, my už jedeme takhle dva roky. :zipper_mouth:
1. dub 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek