• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@marki1904 jo takhle, tak já myslela, že tvrdnutí břich a poslíčci jsou dvě rozdílné věci. No, tak tvrdnutí jsem měla zatím asi dvakrát a pokaždé po promakaným dni a až v klidu večer. Jednou při zkoušce - asi ze změny dýchání či co a samo to přešlo. Magnesium beru už tři roky, takže možná i díky tomu mám celkem pokoj... Co na to doktor?
1. dub 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Tak v tom případě já měla tenkrát asi jen tvrdnutí, měla jsem to jen asi 2x na chvíli. Od té doby nic. Teď při fyzické námaze mě začne bříško trochu bolet a tuhnout, ale je to jen chvilka a není to takové jako to bylo tenkrát.
1. dub 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 To bude v pohodě.. zas je super, že pak snad nebudeme přenášet. :slight_smile: Ale do června vydržíme... je pak hezčí počasí a tak. :slight_smile:
1. dub 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribeeNooo, vidíš to, to jsem ráda že v tom nejsem sama.
Doktor?
Šetřit se, magné a když tak rychle přijít, to se pak dávaji kapačky na zklidněnou.

Ale on je takový flegmouš, objednál si mě vždy na poradnu za 4 týdny, a já nedošla, jelikož už jsem měla odrozený, že. Žádný takový jako že , vypadá to na porod, něco se děje raději příjdte za týden a pod.... :rolling_eyes:
1. dub 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka Přenášení u Nás fakt nehrozí ... :grinning:
V kterém tt jsi rodila???
Já první 37tt
druhé 34 tt
ale zastavovat porod jsem byla už od 25 tt :cry:
1. dub 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 No, je fakt, že já jsem tak trošku slonice. Prvního jsem přenášela o 11dní a druhého podle doktorů asi o 8 dní, ale podle mých propočtů a jsem si tím téměř 100% jistá, jsem přenášela asi jen den nebo dva. Tak předpokládám, že teď to bude zas o něco dřív, když to je hned za sebou. Tak to jsi měla teda fakt rychlíky... ale to teď držíš dobře... ještě pár týdnů a bude. :slight_smile: Ale zas museli být malinký, nebo?
1. dub 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka No pokud to máš tak šup šup po sobě, rychlí to asi bude :wink:

Švagrová otěhotněla 14 dní po mě, ale porodila jsem o 6 týdnu dřív před TP a ona zas ještě dalších 14 dní přenášela. , tak si pak dovedeš přectavit ty rozdílné zkušenosti a tempa naších dětí ... :grinning:
Syn měl 2600g a malá 2000g. V inkubátoru byla 2 dny , ještě že tak ...:slight_smile:
1. dub 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je masakr, doufám, že si nekoupím epino a nestihnu ho ani použít. :confounded:
@marki1904
Ale doktor mi říkal na genetu, že mám pružnou dělohu a tím pádem by mi předčasný porod neměl hrozit.. :slight_smile:
1. dub 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 můžu se tě ještě zeptat, když se rodí takhle předčasně a jsou v inkubátoru, tak se ti drobečci kojí?
1. dub 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane To by nebylo žádnou vyjímkou !!! Na poprvý jsem nic nestihla, netušila jsem že ti poslíčci jsou takové potvory a porodím brzo !!! Víš jak, všude píšou že je to v pořádku normální a běžné , prostě nácvik...
. Netušila jsem že rodím. Volala jsem tetě zmateně že mám zas poslíčky ale tentokrát po 3 minutách celou noc, ale že jinak mi je dobře, neomdlívám bolesti, tak co mám tedy dělat.., no a malý byl za chvíli venku a já doma nic nachystaný.. :angry:
1. dub 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Vše záleží na miminku.
Sestřičky co pečují o nedonošence se budou zajímat zda máš mlíčko, jakmile se ti udělá, budou chtít ti malé na chvíli z ink. vytáhnout a pokusit se dát mu od tebe napit.
Když má dobře vyvinutý saci reflex, je hodně zažehnáno, nemá kanylu do bříška a docházíš jej normálně nakojit, a o to dřív se pak dostávaš s miminkem domu. :wink:
Syn byl donošenější, ale sací rexlex měl velmi špatný, oni nás však domu normalně pustili, jelikož měl váhu nad 2 kg. Doma jsme pak museli bojovat sami. I tak jsem jej kojila až do 3 let... :angry:
1. dub 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 A malou jsi kojila?
Jinak jsem zmatená, já mám dneska tu bolest v podbříšku celý den, ale nic mi netvrdne, tak to bude ok :slight_smile:
1. dub 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane To se asi roztahujiš... :sweat_smile: :wink:
Malá byla ukázková, hned na poprvé když ji vytáhli z ink. vypila 2x tolik ml, než vzhledem ke své váze měla, takže u ní to šlo špičkově. Kojila jsem ji do 2 let.
Takže máme za sebou 4 roky neustálého kojeni (i přes těhotenství, a i po porodu jsem kojila oba součastně)
1. dub 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdu vařit..... :unamused:
1. dub 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane @marki1904 taky mě dneska celý den pobolívá břicho, ráno to bylo nejhorší, včera jsme si s manželem trochu užili, tak mám teď špatný svědomí, jestli to není z toho... Ale přechází to, tak snad bude všechno v pořádku... :confounded:
1. dub 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 No, tak to už je teda slušnej rozdíl. :slight_smile: To byli prďolkové maličký.. :slight_smile: Taky bych jednou chtěla malinkatý miminko.. tak snad se to teď povede. :slight_smile: Tak držím palce, aby to dopadlo co nejlíp: :slight_smile:
1. dub 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee Musím říct, že mě minulý týden po milování taky bříško bolelo, tak jsem sex pro zatím zavrhla :unamused:
@marki1904 Téda, to jsi kojná! To bych do tebe neřekla :slight_smile: Mě všichni říkají, že stačí kojit max. tak do půl roku až roku.. tak jsem zvědavá, jak to budu mít, pokud tedy budu mít co kojit :slight_smile:
1. dub 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Malá prsa toho z praxe většinou nakojí nejvíc :grinning: :wink:
Chtěla jsem pro děti a jejich zdraví udělat maximum, jsem ráda že to šlo...
1. dub 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. dub 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 já teda taky poslíčkuju každý den, v pátek jsem to měla dokonce po 3 minutách asi 2 hodiny, pak to povolilo. pomáhá na to hodně vana, ale to se taky nedá pořád, to bych v ní musela ležet asi 3-4x denně...

dr. mi taky dala magne, jenže to musim hooodně omezeně kvůli těm ledvinám, protože ty moje nefunkční to nedokážou vstřebat
1. dub 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Vypadá to dost hnusně, ale nejspíš to bude aprílový článek :slight_smile:
1. dub 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Mě právě tvrdne břicho několikrát za den :confounded:
1. dub 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No vidíš to , vím že zabírá vanna, ale ještě jsem neměla odvahu během potíží si ji dát , protože v opačném případě kdyby se nejednalo o poslíčky ale o pokus začínajícího porodu, tak si jeho nástup ještě urychlíš, a už s tíží zastavíš .. :unamused:
Vanu si začnu dávat při poslíčcích až po ukončeném 34 tt, kdy budu mít jistotu, že kdybych se vážně rozrodila a malý se narodil, není ohrožený na životě .
Zas pokud nemůžeš hořčík, tak je fajn že ti cosi zabírá ... !
1. dub 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Ju a moc? Bolí to ? Říkala jsi to dr. ? Když tak hořčík .. :sweat_smile: a šetřit se .... !!! :wink:
Mě teda tvrdne i při nervech, takže se vyhnou tomu, co to vyvolává.., pokud něco takového je .. :unamused:
1. dub 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dnes makala na úklidu a taky je mi v břiše nepohodlně. Občasné tvrdnutí a malá tam dělá psí kusy.
1. dub 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No fakt jsem ráda že nejsem sama ... :sweat_smile:
Třeba dnes jsem nedělala nic, ale pojedla jsem kedlub a výsledek ??? :confounded: :frowning2:
A to mě v porodnici upozornovali, že na dráždivou dělohu je nebezpečné papat i ty nadýmavá jídla.. :confused:
1. dub 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ahoj já tvrdnutí břicha vubec neznám,neměla sem to ani u jednoho,nebo nevím jak to vypadá.Co to značí?
2. dub 2012 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preju krasne dobre rano :slight_smile: tak se nam to blizi ode dneska uz jen 2 mesice...Tak jsem si rikala nemam si pomalinku balit tasku do porodnice??Vsude jsem cetla co vsechno si vzit ale pripada mi toho strasne moc.....co je opravdu dulezite?
2. dub 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Dobré ránko, já mívám také tvrdnutí břicha asi od 20. tt. Beru magnezko, když mi ho dr. předepisovala, říkala, že bych měla přestat ve 30. tt, ale já měla strach z toho tvrdnutí, tak ho ještě beru. Zítra jdu na kontrolu, tak se poradím. Teď mi tvrdne břicho, řekla bych méně než ze začátku, spíš jen když se malý natlačí na stěnu. Tak změním polohu a je to hned dobrý. A jednou jsem měla i krizovku, kdy mi celý den tvrdlo asi po 20 minutách, ale to jsem byla nachlazená a hodně jsem kašlala, tak jsem měla dost podrážděné břicho. Druhý den už to bylo ok
2. dub 2012 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Ahojky, já mám zatím nachystané akorát poporodní vložky a jednorázové kalhotky, taky už jsem v této době chtěla mít sbaleno a nějak nestíhám :-/
2. dub 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek