Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
evelp
2. dub 2012
@misula.g ty jo, to je fakt dost málo, já chodím do řídné poradny cca po 4 týdnech a mezi tím i čassto na kontroly
misula.g
2. dub 2012
@marki1904
@evelp hmm, tak to mne pěkně odbývají teda 😞
marki1904
2. dub 2012
@misula.g No a nevíš zda to ostatní u něj v poradně maji obdobné .. ?
comra
2. dub 2012
ahoj,
tak já ted už chodím do poradny co tři týdny.. Poradna po 6-7 týdnech je docela drsná, ne?

tvrdnutí bříška taky mám. Po námaze, když rychle vstanu, když mám moc plný močák,...beru to s klidem, do 10-ti za den se vejdu..🙂

do porodnice. Měla jsem tašku přímo k porodu. Tam svačina pro manžela, foťák, pantofle pro oba, pro manžela oblečení(letní-je tam vedro - kraťasy a triko), pití,...
V autě tašku, co mi pak manžel přinesl na pokoj. Tam poporodní vložky(rodila jsem v Ji a pak v HBrodě a nikde nedávají), kalhotky(doporučuji síťované, dají se i přeprat), 2ručníky pro mne, žínka na intimní partie, kosmetika,.bepanthen na bradavky, kojící podprsenky+vložky do nich, a dětské plínky(taky nedávají).
Doma další tašku + sedačku. V tašce oblečení pro mimi na cestu domů. Lze i normální oblečení pro mne. Ale cesta domů se dá zvládnout i v těhu oblečení..🙂
misula.g
2. dub 2012
@marki1904 Nevím jistě, ale mám pocit, že i ostatní, když nemají problémy, tak nechodí tak často... A k mé smůle jsem i do poradny do porodnice objednaná na později, až na 37. tt, kvůli rekonstrukci
comra
2. dub 2012
a platí se u vás za přítomnost otce u porodu? Já nyní četla v novinách, že to snad v Ji zrušili...tak to musím nastudovat.. 🙂
marki1904
2. dub 2012
@misula.g Možná má až tak nacvakanou klientelu, že to řeší takhle, netuším.
Uvidíš, možná že ti to ted změní, když už jsi 32 tt ]-( 😉
evelp
2. dub 2012
@comra u nás 700,- a na císaře plánovanýho 1000,-
marki1904
2. dub 2012
@evelp
@comra
Fíha, v Ostravě se platilo 300 kč za učast u porodu, a to mi proplatila pojištovna ! =-)
evelp
2. dub 2012
@marki1904 no jo, u nás si z toho udělali komerci...
mimisek2011
2. dub 2012
Taky jsem četla, že je poplatek zrušen 🙂 A do poradny chodím co 3-4 týdny.
Jinak k obídku lososek v sýrové omáčce a americké brambůrky, mňam x-)
taknevim
2. dub 2012
@misula.g já taky chodím po měsíci a ted už budu asi co 14 dní,měla sem to tak i u Elči
evelp
2. dub 2012
@mimisek2011 mnaaaaaam, ja chci takyyyy, pošli mi kousek 🙂
comra
2. dub 2012
tak jsem ted studovala poplatek za otce u porodu. Tak v Jihlavě ten poplatek zrušili. V HBrodě chtějí za školeného 500(+něco stojí školení), za neškoleního 1000,-
miribee
2. dub 2012
Ty jo, holky, tak jsem to sepsala a mám teda opravdu co dělat, abych to dala pěkně dohromady 😃 Vůbec bych nečekala, že toho bude tolik...
mimisek2011
2. dub 2012
@evelp :-N Posílááááám 😃 😃
mimisek2011
2. dub 2012
@evelp Už mě to celkem nebaví každý den vymýšlet co navařit. Doma si zvykli, že když jsem teď doma na domácí stravu a odmítají se stravovat ve školních jídelnách... ]-( Dělají si ze mě otroka :-S
Pravda, co bych asi celé dopoledne dělala, když mám vycházky jen na odpoledne, že? ]-(
A jak tak koukám na předpověď počasí, tak asi nebudu na tu mateřskou spěchat těch 8 týdnů před porodem (10.4), ale půjdu až 6 týdnů(24.4.)... Počkám si na lepší počasíčko 😃
Kolik týdnů budete vybírat vy?
marki1904
2. dub 2012
@mimisek2011 Počítám že budeme rodit třív než v den TP, takže pujdu těch 8 týdnu před TP.. 😉
taknevim
2. dub 2012
děvčata sem něco našla mrkněte,tady budu rodit a ten dr.co dělá ultrazvuk na začátku,tak k němu chodím fešák co? 😃
jo pustte si to video
http://www.nemuh.cz/article.asp?nDepartmentID=2...
taknevim
2. dub 2012
a tady něco co mi nabízí porodnice
http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po...
yesu
2. dub 2012
@marki1904 No stává se mi to, když třeba dlouho sedím nebo ležím a pak vstanu. Hořčík beru, ale ne moc pravidelně, ve středu jdu k doktorce, tak se s ní poradím!
taknevim
2. dub 2012
a eště včera měl tu škytavku a cítila sem hlavičku pod prasama a ted škytá zas a už je asi hlavičkou dolu ,tak super
mimisek2011
2. dub 2012
@marki1904 No já taky chtěla, ale nakonec mě počasí přesvědčilo, že nemusím spěchat a navíc je pro mne výhodnější být na nemocenské, protože mě zaměstnavatel doplácí do plného platu, takže jsem doma v podstatě za lepší penízky, než kdybych dojížděla každý den do práce 😃 |Jen ty vycházky mě fakt deprimují! ]-( Ale ty dva týdny navíc, to ještě přežiju ......snad 😃
marki1904
2. dub 2012
Holký, čůůrám radostí !!! 🙂
Koukněte co jsem ted nakoupila, vše za fajných 1799 Kč !!!! :-N
Už týden jsem na něj měla zálusk ...
misula.g
2. dub 2012
Já nad mateřskou taky zrovna přemýšlím, jsem na nemocenské, tak si myslím, že už by mi mohl zítra doktor napsat mateřskou. Co se týká rozdílu odchodu 6 nebo 8 týdnů před porodem, tam nejsou nějaké nevýhody, když půjdu 8 týdnů, že?
misula.g
2. dub 2012
@marki1904 Tak to je teda kup!!!! Krásné
evelp
2. dub 2012
@misula.g nevýhody? já bych řekla, že jen to, že ti tím pádem končí o 2 týdny dřív, ne?
mimisek2011
2. dub 2012
@marki1904 Fakt dobrá koupě! 🙂
misula.g
2. dub 2012
@evelp Taky si myslím, že jiné nejsou...
mimisek2011
2. dub 2012
@misula.g Jen se ti posouvá nástup na rodičák. Mateřská je 28 týdnů a pak nastupuješ na rodičák, pokud nebudeš vybírat dovolenou u zaměstnavatele.

Začni psát odpověď...

Odešli