• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@marki1904 Mne právě moc nechybělo do breku, tak jsem se na estrádu nezmohla. Ale aspoň je prďolka hlavičkou dolů, udělal mi radost :slight_smile:
3. dub 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Alespon víš na co si u něj dát příště pozor, a mužeš odbíváni z jeho strany předcházet :angry: :wink:

Vždy se ptej a ujištuj..., a když tak se odvolej.., že nechceš aby se situace opakovala.

Váše zdraví si musíš fakt hlídat Ty (za dva) a hlavně nespoléhat, že by nějaké sestřičce či doktorovi na Vás záleželo víc než např. na své pauze, dovolené, výplatě, náladě a pod .. :angry:
Taky mě v tom život už naučil .. :unamused: :sweat_smile:
3. dub 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Když mne sestra přeobjednávala, tak jsem se jí samozřejmě zmínila, že mám jít ten 31. tt na měření miminka a ona, že to vůbec nevadí :angry: A já jí věřila, jinak bych se nedala. Ale dnes jsem neměla fakt sílu... :cry: Takže předpokládám, že mi ani nedají druhý termín porodu? Ten se dělá podle tohoto měření, je to tak?
3. dub 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g No, kdo ví, a říkala jsi dr. že tě sestra ujištovala že to vyšetření proběhne ?
Mě to teda čeká přeští KO.
3. dub 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marki1904 - máš pravdu :slight_smile:
chápu to ale,pze mě když se chce brečet,tak se nezmůžu taky na nic..
Bud bulím a nebo chytím takovýho nerva,že pak jim dám,ale to zase tak často nebývá :frowning2:
Zase teda můj gyndař je super a o sestři ani nemluvím...Kdyby se tak choval každej.. :slight_smile:
3. dub 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g O tom měření to je trochu hloupost. Ve všech nových přístrojích UZV jsou zadané růstové křivky pro celé období těhotenství. Takže moje dr. přeměřuje preventivně pokaždé - vždycky si nastaví ty body a měří hlavičku, jestli je symetrická, délku holení kosti a bříško. (Teda mít UZV každou kontrolu je trošku nadstandard, ona je kámoška s mojí mámou - takže se vždycky zeptá, "jestli se chci podívat".)
Pokud má novější přístroj, určitě to jde. A jestli tě tohle chování znechucuje, pořád můžeš chodit jinam... Já přešla ke své nynější doktorce ve 13.tt, když jsem na prostý odběr krve čekala v čekárně dvě a půl hodiny. Představa, že tak trávím drahocenné dny celého těhotenství mě přinutila být aktivní a zjistit si, kdo je tady u nás opravdu nejlepší a rozdíl v přístupu je opravdu znát.
3. dub 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@misula.g - já teda taky nemám druhý termín...
Od začátku mám 11.6. a to mám i ted..Jen na tom papírku z ultrazvuku mám 12.6.
Ale nikdo mi o druhým neříkal..
Taky se divím,pze skoro každá holčina má dva..
3. dub 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barry13 no podle mě je mateřská placená lépe než nemocenská (jsem mzdová účetní).
Nemocenská je 60% z vyměřovacího základu a mateřská je 70% z vyměřovacího základu. Ale ve své podstatě je opravdu lepší jít na mateřskou až 6 týdnů před porodem (což je taky nejzašší možný termín, kdyby chtěl jít někdo později, tak další možný termín je od data narození dítěte).
3. dub 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila - on se jinak UZV nedělá každou kontrolu?
Mě to teda dělá pokaždé a to chodím co 14 dní,ted každé 3 neděle..
Taky jsem platila 3000,- na začátku těhu jako ,,zlatou kartu,, ....tak asi proto,ale zase od té doby jsem neplatila nikdy nic...
Proto mě hodně překvapilo,když mi říkala kámoška,že chodí na kontroly po 5 týdnech..to mi přijde moc..
3. dub 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi - j.j. to vím,že je větší ,že je 70 % ..Kámoška taky je mzdová,tak mi vše zjistovala..
U mě spíše byl problém s tím,abych se vešla do těch 270 dní...A to teda jen tak tak naštestí :grinning:
a s tím narozením,tak to teda čučmím!!!
Mě sestř.říkala,že musím jít v rozmezí 16.4-30.4. ,že ani později to nejde..
Naštestí nademnou musel někdo být,pze já 1.5 mám odpracováno asi 272 dní...což mi teda vyšlo přesně.
Ted se jen modlím,at neporodím dříve než 1.5. :grinning: :grinning: :grinning:
3. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pořád řešíte ten nástup na mateřskou , tak dodám poznatek, jelikož nastupuji až v květnu, vlezu i pro příště do výměru pro navráceni daní. Tak jsem spoko....
:slight_smile:
3. dub 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Je to zvláštní, třeba na stránkách mé porodnice se píše o ultrazvuku mezi 30.-32. tt a jedním z cílů je právě změřit plod. Takže ve 32. by to jít normálně mělo, nakonec pokud vím, tak orientační váhy se oznamují i později. No každopádně být na Tvém místě, asi jako @marki1904 bych se na ně dost obořila. Ale je fakt, že hlavně že víš, že je vše ok, ty váhy jsou stejně vždy orientační.
3. dub 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 @barry13
@cervena_vila Právě, že tento doktor je bezvadný, problém dobře a ochotně vysvětlí a je dost pečlivý, kromě toho se každou kontrolu dívá na srdíčko malého. Je to nejlepší doktor, kterého jsem měla. Ale jeho sestru nemůžu vystát... No, co už teď. Za dva týdny tam jdu znovu - vystavit mateřskou - zeptám se, jak je to s tím druhým termínem porodu.
3. dub 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barry13 Mně uzv každou kontrolu určitě teda nedělá, kontroly mám jednou za 3 týdny a neplatila jsem nikdy nic. Takže za ty 3 tis. máš podle mě ty ultrazvuky.
3. dub 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Já druhý termín porodu taky nemám. Většinou se zpřesňuje na tom uzv ve 20. týdnu, ale když plod odpovídá stáří dle PM, tak je termín prostě jen jeden a pravděpodobně jsi otěhotněla přesně na ovulaci uprostřed cyklu.
3. dub 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já si an svého pana doktora nemůžu vůbec stěžovat, dnes nás krásně prohlédl, změřil a vše je v naprostém pořádku. Váhový odhad 1475 g a hlavička je trochu menší, ale to je zase dobře, protože se bude líp rodit :slight_smile: Taky sjem ho poprosila aby mi zkontroloval prsa, jestli bud moc v pohodě kojit a doporučil mi povyrahovávání. Takže manžel bdue mít kromě natírání bříška další úkol. Jo a včera jsem byla na OGTT a je to naprosto v pohodě, chutnalo mi to a jestli bude porod tak strašný jako říkali o tomto testu, tak můžu rodit každý den :grinning:
3. dub 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na kontrole jsem teď byla po 5 týdench a příště jdu po třech takže to asi záleží taky trochu na doktorovi. Termín se teď už prý neupravuje, taky mám dva ale ten UTZ je závaznější.
3. dub 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy Jak si máš ta prsa vytahovat? Prostě za bradavky? Toho já se taky trochu bojim, že mám blbý prsa. :unamused:
3. dub 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
to by mě taky zajímalo co s bradavkama..Taky si myslím,že nemám prsa úplně ok..
3. dub 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky právě ty bradavky nemám jak čudlíky od klávesnice, takže jsem se rači zeptala. Popovytahovat opatrně nahoru, pod těma bradavkama je spirálovitě stočený sval, který je drží dole a tím potahováním si ho trochu můžeš upravit. Nebo prý jsou formovače do podprsenek, ty možná taky vyzkouším. Chci fakt kojit a to co nejdýl to půjde. V každém případě to ani není standard, ale když doktora slušně požádáte, řekne vám co a jak. A asi taky záleží na tom jak vám pomůžou s rozkojením v porodnici.
3. dub 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy - super,děkuju :slight_smile:
to se na to hned poptám...:slight_smile: ...taky bych chtěla kojit co to půjde!!!
3. dub 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska UTZ 30tt.. tak strašně jsem se těšila!!!! Paní doktorka ochotná, že se podíváme na pohlaví, uděláme fotečku, nebyla ani fronta, takže krásně klídek... začala normálním vyšetřením, ale já začala po pár minutách omdlývat a bylo po srandě :frowning2: takže udělala vyšetření, zda je vše ok a já nemám ani potvrzenou holčičku ani fotečku, prostě na nic!!!! :frowning2: Trvalo mi další hodinu než jsem se z toho dostala, dr. říkala, že se to někdy může stát, jak mi tlačí na cévy a tak :frowning2:
Takže zážitek na nic a další UTZ ani nevím, kdy bude :cry: :cry:
3. dub 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak máme 1170g. Jsme asi o jeden až dva týdny menší, ale to je ještě prý v normě. Kdybychom byli ještě menší, tak prý bychom museli na kapačky, aby malá dorostla.
3. dub 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Neboj se, my jsme u dcerky taky měli míry o hodně menší, až alarmující, a spravilo to 14 dni ležení. Jedla jsem normálně akorát to tělo mín spalovalo a vše šlo k malé, po 14 dnech o dost poskočila byla uplně v normě a doktoři spokojení !!! :wink:
3. dub 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 no tak ona říkala, že to je ještě normě, tak jsem v klidu.. jo, ale akorád máme šišatou hlavičku, já bych si toho teda nevšímala, ale začala to řešit sama dr., že to tak bývá a že se to po narození srovná..
3. dub 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Je to je rozkošné, máte originál, jako my s dlouhýma nohama a odstávajícíma ušičkama :slight_smile: :wink: :slight_smile:
3. dub 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy O těch formovačích vím, ty plánuju preventivně nosit, ale asi až později. Nevím teda, kdy se má začít, ale ještě mi to přijde brzo. Začnu asi třeba v půlce 8. měsíce. Pak taky radši rovnou koupím ty kojící kloboučky, ty prý taky pomáhají kdyby něco. Je to jen malá investice, ale kojit chci!!!
3. dub 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, po delší době.

ad termíny porodu se nejpřesněji určují dle velikosti v prvním trimestru, pak už se růst a vývoj děťátka různí a určení TP neni tak přesný. Moje doktorka stejně pro termín nástupu na MD používá jen termín podle poslední menzes :unamused:

ad kojení
S dcerou jsem s ním měla veliké problémy, ač dle mého doktora jsem měla bradavky v normě. Mléka bylo víc než dost. Podpora kojení v porodnici na nule a nakonec nás až doma zachránila laktační poradkyně, abych dceru kojila osm měsíců z toho pět a půl plně (než jí přestalo stačit a musely nastoupit příkrmy). Dá se kojit i se vpáčenými bradavkami. Za sebe tvarovače bradavek doporučuju, pokud si nejste jisté velikostí bradavek a kloboučky na kojení po zkušenosti zavrhuji. Kloboučky údajně nejsou moc vhodné pro udržení a případně rozvoj sacího reflexu, což u nás platilo na 100%. Kojení prostě není samozřejmost a mnohdy se ho musí maminka s miminkem učit (ač jsem to sama považovala za samozřejmost), proto doporučuji:
- pokud chcete kojit, tak se nesmí používat lahvička, ale krmit dítě "přes prst" pomocí stříkačky, než se rozkojíte, aby mimi nehladovělo
- před kojením uvolnit prsa, aby "změkla" a miminko se mohlo dobře přisát, a to co nejteplejším obkladem. Pak teče mlíko samo a mimi s tím nemá tolik práce, než se kojení naučí.
- správně přikládat a vyndavat prso zase "přes prst", aby se bradavky tolik neničily
- trpělivost, trpělivost a zase jen trpělivost
hodně najdete zde
http://www.kojeni.net nebo http://www.kojeni.cz/texty.php
Všem držím palce k úspěšnému kojení :grinning: :slight_smile:
3. dub 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky junovky prosí o radu... som v 29+6 ..dnes som bola na kontrole všetko v poriadku...malička ma 1556g a 37cm.... doktora som informovala o zmenach na tele a hned mi povedal, že mam petechie na krku...Prosím vas, viete o tom niekto niečo? Nemože to ubližit babetku? Dakujem velmi pekne za odpoved.
3. dub 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ahoj, taky jdu na velký ultrazvuk 32+0 a budou mi měřit:slight_smile:
3. dub 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek