• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@taknevim A rtíky tisknout k sobě !!! To musíš překonat, at žaludek vzdor opustí. :confounded:
11. dub 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 jenže když to vyhodím je mi líp,spíš mám strach to říct dr.aby mě neposlal do nemocnice,začínám zas hubnout,takna kapačky už mi je sliboval na začátku těhu jak sem blila.No a já nemám nic nachystané .Zítra jedu na hematolku kvuli srážlivosti tak musím vše nakoupit a nachystat,kdyby náhodou
11. dub 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 a banán cítím už taky až v krku :cry:
11. dub 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla dnes vytažena z postele kvůli nového zákona ohledně lékařské péče :angry: Má 17-ti letá dcera šla na kontrolu na kožní, kde chodí pravidelně kvůli pleti(už dlouho sama bez doprovodu) a volala mi, že tam musím dojet, když nemá 18!!! :angry: :angry: Podepsala jsem tam nějaký šílený text našich poslanců, že mohou dceru ošetřit a bylo! Takže opět jen spousta byrokracie a spotřeba papíru :frowning2: Ještě, že tam nemuseli být podpisy obou rodičů....to můžu být vlastně ráda, že? Tak co si stěžuji :grinning: :grinning:
11. dub 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A fakt není nic co bys udržela at nemusíš do nemocnice ? Jako vývar/ banán / maso / mléčný výrobek/ piškoty ?
Pokud udržíš tekutiny a něco i z jídla nevadí až tak že pohubneš. Nesmíš být dehydratovaná, stupnovat zvracení a pojíst alespon 2x denně...

Držím palečky !!!
11. dub 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Chápu, jak ti je. Mne když tvrdlo břicho každých 20 minut, tak jsem taky nejela k doktorovi kvůli tomu, že jsem nechtěla zůstat v nemocnici. Naštěstí to byl jen jeden den, ale i tak to asi nebylo ode mne zodpovědné. Pokud nic v sobě neudržíš, tak to není moc dobré :frowning2: A s věcmi by ti určitě manžel pomohl. Ale snad se ti brzy uleví... Já taky chodím na hematologii, ale zatím mám srážlivost v pořádku, takže neberu žádné léky, jen po porodu mi budou dávat heparin :frowning2:
11. dub 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska se mi zdálo, že jsme potkali na ulici Colina Firtha, vytáhli ho do vinárny na skleničku a pili s ním až do rána. Už mi nikdo nenamluví, že to je nudný suchar. :grinning:

Včera jsem třídila dva kufry oblečků po dceři a mám takovou obří hromadu dejme tomu 0-6m, vůbec to na první pohled neodhadnu, co je jak velké - cedulky pečlivě ostříhané, aby neškrábaly :confounded: měla jsem to aspoň označit fixou, než jsem to uložila. A jak je to s praktičností taky neodhadnu, když první byla únorová a ještě byl sníh a tohle bude taková letnička.

@mimisek2011 Chudáci doktoři, stávají se z nich sekretářky... No a chudáci pacienti...
@marki1904 co píšeš o sestupu miminka jsem nezažila vůbec
@miribee vzpomněla jsem si na tebe s Yellow Sisters http://www.youtube.com/watch?v=rklUthIgU4w jak jsi psala, že radši koupíš nový kabel než něco na sebe :wink:
@pitrson Moje holčička velikost 50 ani neoblíkla. Záleží na velikosti novoška, když máš váhový odhad před porodem víc než tři a půl kila, kup si nějakou 56.
@taknevim a nějaké základní věci na úpravu trávení jsi zkoušela? Mně unikl ten začátek problému, takže nevím (probiotika, psyllium, zelený čaj, rýžovo-mrkvičkový vývar jako miminku, případně smecta, jestli to má přeci jen nějaký vleklý infekční původ)
11. dub 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 ja mam prave dost obleceni 50-56 a pak i vys jasne..ale tu 50ku urcite...nase neterinka ji nosila hooodne dlouho byla prtousek...vse ji plandalo-)) no ja mela pri narozeni 2.50kg takze jestli bude mala po mne..zatim vypada mensi tak 50ku urcit etaky vyuzijeme......no za 14 dni budu vedet priblizne vahu tak snad mne neprekvapi s kg :grinning:
11. dub 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karollinka V porodnici na pohled je vidět velký rozdíl když tvá spolurodící má bílé, kulaté , mohutnoučké a macaté mimiško.
A ty takového troběnka vláskatého snědého a polovičního. :slight_smile: :wink:

To je pak jasné že každá mamina musíte dopředu přihlížet ke genům, a mírám z ULZ. a zvažovat čím šatit :grinning:
11. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě by spíš zajímalo, kolik toho oblečení tak potřebuju, abych toho nekupovala zbytečně moc, když z toho to dítě za chvíli vyroste (mluvím teda o velikost 56, 50 kupovat nebudu).
11. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila a to psylium mám ,ale nezkoušela jsem ho na tohle,Pujdu to namýchat
11. dub 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jestli budu zvládat ještě psát písničky a točit klipy, tak to bude dobrý, ne :grinning:
11. dub 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj holky, dneska jeden zážitek za druhým, vlítla jsem do lékárny ve špitále - měli téměř vše a nechala jsem tam jenom 150Kč. Radost největší, jak jsem krásně ušetřila. I když nevěřím, že to všechno fakt budu potřebovat, ale dám na rady zkušenějších :slight_smile: Vyběhnu ven a tam už stojí policisté a pět aut včetně mého je již ozdobeno kovovým žluťáskem. Chjo, byla jsem tam maximálně pět minut. No nic, takže za 500Kč, docela jsme se s panem policistou zasmáli. O deset minut později jsem odřela bok auta a promáčkla dveře O STROM - stojící cíl a já se trefím, to se mi ještě nestalo :grinning: Tak čekám, co bude do třetice...
11. dub 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Etapy v životě ženy - taky mazec. Tyhle holky jsem viděla naživo - jsou to naprostý šílenci :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=2pEUiuvkdy8&feature=related
11. dub 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee no dej sem nějaký odkaz kde zpíváš,sem zvědavá
11. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tohle prý budem potřebovat,co vy na to?
http://www.mamyseznam.cz/cz/vybavicka-pro-miminko-seznam/
11. dub 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee čoko voko jsou neuvěřitelný
@taknevim Já bych to dost vyškrtala :dizzy_face:
Oblečky:
Místo všech dupaček bodýček a kabátků jen overálky se zapínáním na patentky - snadno se to obléká a dobře se v tom přebaluje, nikde to netlačí. Dokud mimi neleze, je to nejpraktičtější kus oblečků, co kdo vymyslel. Pro případ chladu svetřík a kamašky z pravé vlny nebo bavly. Capáčky, rukavičky, punčocháčky - na léto k ničemu. (Ale někdo má ty ozdobné botičky rád, já jsem jen pro praktično a pohodlí)
Koupání:
Není potřeba líh a nůžky s kulatou špičkou (jsou neprakticky mrňavé, bezpečné, ale stříhat s nimi nehtíky moc nejde). Olejíček jsem používala jen pár kapek do koupele, místo "pěny", na mazání prý není nejlepší, že pak pokožka nedýchá (kdo ví?). Dětský šampon - až jestli budou vlásky :grinning:
Co je dobré mít nachystané:
Ortopedické kalhotky ne, ortopedka nedoporučila, když jsem se na ně ptala na místo širokého balení, že by "z jedné vady mohly udělat jinou".
Klokanku - v žádném případě! Buď babyvak, šátek, nebo ergonomické nosítko (Manduca, Ergo, Tuli, Panda, Beco, je jich spousta). Nepouštět přes práh nic, kde se dá nosit dítě obličejem ven a visí zavěšené za rozkrok s bimbající nepodepřenou hlavičkou.
11. dub 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marki1904 no sem na nic zvedava :grinning: uz ted sem se smala u te 3D fotky jake ma vlasky :grinning:
jinak si pamatuju ze neterince byla obcas i 50ka velika a museli sme jet rychle koupit takove ty velikosti TINY baby..a newborn a tak.))
11. dub 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila

@taknevim

No tak cotak pozoruju neterinka bydli snama...v baraku,takze sem sni vlastne denne od narozeni...a za mne:
co sme nejvic vyuzili tak bodycka(kratky dlouhy rukav) zalezi kdy se narodi...teplacky nebo ty overalky ale ty moc nenosila,nejvic proste bodycko s nejakymi kalhoty,teplacky nebo leginky.... pak v zime do te teple kombinezky vypadala jak medvidek:slight_smile:)
Ja mam hlavne bodycka teplacky par jeanu.)) ted je na ceste dalsi adidas teplakovka :grinning:
JInak na koupani po vsem mela prdelka vyrazku takze do koupele jen Oilatum nevim jestli se to tak pise je ot vlekarne stoji to asi 400kc? ale je to na vyrazky nebo proc ekzemy a idealni pro miminka,neni pak potreba ani zadne mydlo......
Olejicek sme taky pouzivali ale vic sme po koupeli pouzivali krem telovy tyjo taky z lekarny byl uzasny ale jmeno ted nevim a nechci ji strachat v pokojicku uz spinka kuliska mala.......
Ty kalhotky...no mala to pry mela spatne a jezdila i do prahy...ale moc sme to nedodrzovali a flakali to..stejne jako u me a i u segry:slight_smile:)) a vtipny bylo ze vzdy kdyz sme prijeli na kontrolu tak doktor: jeee to ste krasne cvicili jak se ji to krasne lepci!!! ehm....okey:slight_smile: davali sme ji je ale ne nak extra.....
A babyvak sem koupila asi za 800kc a byla v nem 2krat???a mame ho ve skrini....a pochybuju ze nase mala ho vyuzije...neterince se vubec nelibilo tam.....
11. dub 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si pamatuju, jak jsem tu svojí únorovku musela pořád vrstvit - při přebalování to byl samý knoflíček a patentka, než jsem se dostala až na plenku, to trvalo. Tyhle pro mě méně praktické kousky jsem pak posílala dál. Body s krátkým rukávem neměla na sobě ani jednou. Jenom tílkové body a samozřejmě to s dlouhým rukávem, to mám v každé velikosti jednu nebo dvě sady až teď. Ale každá má jiný styl oblékání.
Nejvíc príma pro mě byly takové ty tepláčky s ťapkama, co měly v pase jen pružný pás, žádnou gumu. A ty jsem teď našla mezi oblečky jen jedny...
11. dub 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ahoj, buď v klidu, já taky začnu kupovat až v květnu. Zatím pořád nemám čas..
Jinak my máme rozpracované podkroví.. nevím, jak to stihneme do porodu.
11. dub 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ tydle teplacky s tapkama sou fajn.) No ja pocitam ze kdyz bude moje mala na konci cervna tak body s kratkym rukavem unosi ne? preci ji vtom vedru nebudu davat dlouhe rukavy..teda jestli nake vedro tady v cr bude :grinning: :grinning:

@dahane no my zaciname v lete s podkrovym.....az porodim... to bude... dnes nam prinesli rozpis kolik co asi tak bude stat.) moc hezkeeeeeee :grinning: ale budem ve svym :wink:
11. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už chci jméno! (A jiné, než chce manžel)
11. dub 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. dub 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile: Teda, nic příjemného vzbudit se do takového škaredého počasí - apríl se opravdu činí. Aspoň, že máme v bříšku ty drobečky, kteří nám ten den dělají moc moc hezký :slight_smile:
Jinak, já se celý týden budím rozlámaná, šíleně mne v noci bolí celé nohy, když vstanu, je to lepší. Znamená to něco? :frowning2:
@taknevim Tak co, je ti dnes aspoň trochu lépe?
12. dub 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila My jméno taky ještě nemáme, teda pro holku asi jo, ale pro kluka pořád ne. :slight_smile:
12. dub 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já už v tom mám bordel - vy si necháváte překvápko?
12. dub 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila s tím jménem si nic nedělej, my se taky ještě pořád nedohodli na pevno, ale já to v sobě mám asi uzavřené :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim http://bandzone.cz/steelfaith - doporučuju Černý svědomí - to je asi nejněžnější, co děláme :slight_smile: Nebo ještě Destroyer of the mind. Další kapela je Skažená Skarlet - s tou jdeme do studia v květnu, dosavadní nahrávky stojí za h..., tudíž sem raději hodím až ty nový. No a poslední je Cerveza a s tou děláme starý beatový vypalovačky :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g ahoj není mi líp,zajdu k dr.ted sem došla z hematologie,tak aspon tam že sem dopadla dobře,dávku mi nezvýšil
12. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek