• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@vak Já slyšela od holek, že začínaly kolem 34., ale trochu se bojim, když výrobce tvrdí ty 3 týdny. Ale abych to pak stihla vůbec použít, že jo, co když porodím dřív :slight_smile:
15. dub 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak já už ho mám měsíc doma...začnu kolem 36tt+masáž hráze+maliník a lněné semínko a nakonec nápoj na vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové.
15. dub 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 No právě taky se bojím,že porod může přijít dřív vždyť je to rozmezí jednoho měsíce :frowning2: ..
@tyrisa ty vado tolik toho jo to snad nebudeš cítit žádnou bolest neee:slight_smile:)
15. dub 2012 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka Jsou i kurzy v cizím jazyce. Náš kurz byl zaměřený na přirozený porod, takže největší část se týkala popisu, jak probíhají 4 doby porodní a toho, jak napsat porodní plán a zbytek se týkal šestinedělí a péče o miminko. Pro mne i manžela to bylo dost přínosné.
@pitrson Já mívám jakoby menstruační bolesti často a je to známka blížícího se porodu, tak jako např. tvrdnutí břicha. To, že píšu blížící se porod, tak tím myslím týdny, ne dny :slight_smile: tak myslím, že se nemusíš znepokojovat. Mne třeba bříško tvrdne už asi od 20. týdne.
@vak Já jsem plánovala, že budu hezky chodit cvičit na těhotenské cvičení do porodnice, jenže jsem nedostala kvůli neschopence souhlas od lékařky. Ta mi to ani kvůli tvrdnutí břicha nedoporučovala. Takže jsem za poslední týdny cvičila 3x na balonu :slight_smile: Jinak, já taky budu asi příští týden kupovat epi-no, a hned začnu cvičit, uvidím, jak moc pravidelně ze začátku, ale začnu raději dřív.
@terezka312 Teda, ty se máš, že už máš focení za sebou. Doufám, že nám ukážeš nějakou krásnou fotečku s bříškem :slight_smile: Já jsem se taky nakonec objednala a jdu za dva týdny. Snad budu s bubínkem pohyblivá :slight_smile:
15. dub 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak chci být naprosto připravená..u dcery jsem dělala prd a taky to dopadlo CS....tentokrát jdu i do předporodního kurzu...když se to posere,můžu si říct,že jsem udělala vše pro přirozený a bezproblémový porod.
15. dub 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@tyrisa No jo! Maliník a lněné semínko, na to jsem zatím nevzpomněla. Připomíná mi to, jak rychle se to blíží.
15. dub 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Malinik a lnene seminko?? holky co toje? o cem je rec....sem total mimo :grinning:
15. dub 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka lněné semínko - zdroj docela zajímavých látek, olejů, fytohormonů, rozpustné i nerozpustné vlákniny. Jí se jako příprava k porodu (chovatelé to dávají i fenám před porodem). Dá se chroupat prostě syrové, nebo trochu povařit - to pak vyrobí podobný sliz jako psyllium, nebo pomlít a někam přisypat. Tak lžička denně, jestli si to dobře pamatuju.
Maliník je součástí různých čajových směsí na gynekologické záležitosti. Samotný se pije před porodem. Co v něm je za účinné látky už jsem zapomněla, ale to si najdeš...
15. dub 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.dobre ranko :slight_smile: ja na sobe moc nepozoruju ze mi tvrdne bricho nebo to proste nepoznam :frowning2: jinak jsem toho dnes moc nenaspala jak malej vyvadel....tak nevim co se mu nelibi...beres magnesko???
16. dub 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Ahojky, magnezko jsem brala do 34. týdne, myslím, že se nemůže brát až do porodu, aby už dále nebránil stahům dělohy. Ale je to jak u koho, vím, že někdo ho bral až do porodu. To byly asi horší případy než já. Mne miminko ze spaní moc nebudí, když procitnu, tak většinou v noci spí. Trošku se vrtí, když zalehnu - to mne šimrá loktem v boku, takže se převaluju. Ale jakmile usnu, tak pohoda :slight_smile: V posledních dvou dnech cítím tlačení pod prsem, tak asi tam rejdí nožičkou :slight_smile:
A kdy jdeš do další poradny - přístí týden?
16. dub 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Marki, jak šla práce o víkendu?
16. dub 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, sice nechodím nikam do fora,ale nakoukla sem k vám,tak snad to nikomu nebude vadit :slight_smile: Jsem dnes 30+6tt ,takže taky TP červen a chci se zeptat,jestli plánujete nějakou rychlozavinku nebo letní zavinovačku od emitexu do kočárku,nebo necháte mimi jen tak položené? Já mám už 4 letou holku a narodila se v unoru,takže byla zachumlaná,tedka vubec nevim jak budu mimi oblíkat. Jinak čekáme kluka :grinning:
16. dub 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já naopak musím magnézka víc, kroutí se mi v noci nohy do křečí :angry: to taky znám jen z těhotenství
16. dub 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já právě jak jsem vysadila, tak mi taky nabíhá na křeče v lýtkách, ale zatím jsem vždy pohnula nohou tak, že jsem křeč zarazila zavčas, takže zatím je to ok. To mám tak jednou za dva, tři dny
16. dub 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g jdu az 30.4.uz je klid dnes pripadalo mi jako kdyby se zase nekam prekuloval proto tak radil :grinning: nebo nevim...
16. dub 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciehl. Já budu mít do kočárku soupravu polštářek+peřinka Emitex a do horka jen deku nebo plínku
16. dub 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to musim zaklepat, ale tvrdnutí nic a buzení v noci pohybama taky nic :slight_smile:
16. dub 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 já zas nemužu spát celou noc jen se převaluju z prava do leva,aj muj už říkal at se rozmyslím,kde chcu ležet :grinning:
16. dub 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Já z nějakýho záhadnýho důvodu usnu jen na levym boku (teď v těhotenství) a ráno se na něm zas probudim, takže když vstávám z postele, tak jak lazar, jsem celá bolavá a přeleželá.
16. dub 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 mám to uplně stejně,usnu taky jen na levém boku
16. dub 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciehl. Ahoj taky o tom stále přeýšlím,mám už sice dvě letní děti,ale dřív se dávaly do klasické zavinovačky peřinka a polštářek,což jsem nyní zavrhla a koupila jen ty rychlozavinovačky....koupila jsem si jednu letní od Emitex s kapuckou dá se rozložit a je i do autosdačky,no a vidím to na slabou dečku a plenku...
16. dub 2012 v 10:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u nás v Liberci chumelí sice slabě,ale je to pěkný hnus :angry: :angry: :angry: .....,kdy už začne jaro sakra????
16. dub 2012 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zážitek pro pobavení: Na zkoušce jsem po hoodně dlouhé době vzala do ruky kytaru, upravila popruh, přehodila přes hlavu a jaké překvapení - kytaru jsem díky bříšku měla od těla tak daleko, že jsem sotva dosáhla na pražce a druhou na struny, nehledě na to, že jsem na to vůbec neviděla .-D Pripadala jsem si jak Robocop :grinning: No pupkatý kytaristy obdivuju :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@karollinka Vůbec si z toho nic nedělej, já mívám taky občas plačtivý dny, ono se tělu i duši uleví, když si trochu pobrečíš - to přejde, neboj :slight_smile:
16. dub 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciehl. Ahoj, já mám dvě rychlozavinovačky po tchýni a tetě - mají malé kluky, oba letňáčky a říkaly, že jim to úplně stačilo...
16. dub 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
normálně já usnula v pul 11 a ted se probudila.Co já budu zase v noci dělat?
16. dub 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g
@vak
@miribee .......holky díky.
Právě že si taky řikám,kdo je na tu klasiku - bílou krajkovou zavinovačku, tak je používaj a vlastně ještě s peřinkama.Ale to nic pro mě . Emitex teď dělá dvě varianty letní -jedna je z microfleecu s úpravou antipilling/bavlněný uplet http://www.emitex.cz/cz/menu/63/produkty/vyrobky-k-autosedacce/zavinovacka-do-autosedacky-letni-s-kapuci/clanek-1008-zavinovacka-do-autosedacky-letni-s-kapuci-aqua/
a druhá letní asi novinka- bavlněný uplet z obou stran http://www.emitex.cz/cz/menu/65/produkty/vyrobky-k-autosedacce/zavinovacka-do-autosedacky-letni-na-stahnuti-kolem-hlavy/clanek-989-zavinovacka-do-autosedacky-bavlna-aqua-kvetiny/ a píšou že jsou obě do ,,teplejších dnů,, tak nevim. A pak zase by se určo ještě využila na podzim jako přechod.
16. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak krom toho ze jsem mela bolesti jako bych to mela dostat tak jsem zacala i spinit...ale pry je to normalni rikal doktor...malinkej se ma cile k svetu a ja jsem klidnejsi.Na utz se smal a drzel za camprlika :grinning:
16. dub 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@pitrson já včera taky špinila, docela dost, tak jsem pro jistotu zalítla na pohotovost do porodnice, protože to doprovázely bolesti a je to ok, jen by se to nemělo opakovat :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky teče vám někom už mlezivo z bradavek? mě začlo včera
16. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek