• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@miribee hele ja vzdycky kdyz si na to vzpomenu..nebo ne vzpomenu ale kdyz premyslim ze budu rodit tak mam uplne hruzu :grinning: jako...fakt se toho bojiiiiim ja sem desna cita....a kamoska mi fakt pomohla prej...: no az budes citit bolest jako ze umiras...tak pak uz to bude docela rychle :grinning: :grinning:
19. dub 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
19. dub 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee jensem to dopsala a za 10 minut sem bulela jak kráva :confounded:
19. dub 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim no me to moc vtipny neprijde :grinning: nechapu..nekdo to a za chvilicku a nekdo tam je x hodin......je mi jasny ze budu ten druhy pripad!!! :slight_smile:
19. dub 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my byli včera na prvním předporodním kurzu. Porodní asistentka byla hrozně milá a vlastně rodit u nich v porodnici je úžasný, jen to prý hrozně bolí :slight_smile: A pak jsme byli u kamarádů, co mají 14ti denního chlapečka, nemá ani 3 kila, to je takový drobek, radši jsem ho ani nechovala, jsem se bála, že mu něco udělám. Je to neuvěřitelný, ale nádherný. A pak nám ten kamarád vyprávěl o jeho známém, co byli už rodit na termín a to dítě jim umřelo a on pak vozil celý vybavený pokojíček zpět do IKEA a že on je rád, že nic nachystáno neměli, protože to přišlo o něco dřív, že si tím trochu osud pojistili. Uplně mi vzal chuť do nějakého shánění něčeho.
20. dub 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 jak moc dřív se jim narodilo? to musí být hrozný, to jsou moje noční můry..
20. dub 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Asi jsem ses blbě vyjádřila. Těm mým kamarádům se narodilo o 3 týdny dřív a ještě neměli nic nachystáno. Tam je všechno v pohodě. Ale těm jejich známým se narodilo na termín, vše bylo nachystáno a dítě při porodu zemřelo. Tak ten můj kamarád říkal, že je rád, že nic nachystaný neměli, že to aspoň nemohli tím zakřikonout. Jinak moje noční můry taky, dokud nebude po porodu, pořád se budu bát, aby se něco nepo...
20. dub 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Tom měl 4kg a Dany 4,5kg. Cukrovka nebyla zjištěna ani v těhu ani v netěhu. Já mám ale možná oproti tobě výhodu, že mám děti tak po sobě, takže by to mohlo být "projeté" :slight_smile: No, uvidíme, jak si je ještě vykrmíme! :slight_smile:
No, a je fakt, že ostatní moje třetí těhu neprožívají skoro vůbec! U prvního mi posílali ovoce, abych měla vitamíny, měli tendenci opečovávat,...a ted? Ted se mne nikdo ani nezeptá, jak mi je, jak to zvládám, jak bylo u dr. Manžel teda ještě občas jo. :slight_smile: A taky starší syn, ale adekvátně jeho čtyrem rokům.. :slight_smile: :slight_smile:

@terezka312 já teda když někomu nesu " do kouta", tak kupuju tak na roční dítko. Dycky si říkám, že já taky byla vybavena na první půlrok, tak aby to nebylo zbytečně... Takže klidně hlaš, at začínají na 68 nebo 74! :slight_smile:

@karollinka velikost bříška neovlivníš! A bud ráda, že máš malé! Taky bych to brala! :slight_smile:

@misula.g 150g týdně? to by šlo? Já mám nějak zafixováno, že 200-250g. Ale asi se pletu...Tak díky za info..
20. dub 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka @taknevim Mě to do teď neděsilo - tak nějak jsem si zakázala o tom přemýšlet, ale když nám dr. řekl, že váží 2200g v 31.tt, tak se mi z toho udělalo až mdlo. Namlouvala jsem si, že bude mímo akorát, já mám přirozeně širokou pánev, jako zpěvačka silnou bránici, takže to bude šup šup a hotovo. No trošku jsem si to idealizovala - pravda, ale žilo se mi s tím dobře. Když jsem si uvědomila, že možná budu rodit šup šup 4,5 kila, tak už mi to tak ideální nepřišlo...
20. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka je tam pod červnovky 2012.... :slight_smile:
20. dub 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Copak to je?
20. dub 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson tam se uvádí údaje o otci a matce, v podstatě se to dá sepsat i při porodu, ale tady se to tak trochu počítá do jejich statistiky, aby věděli, kolik lidí tam bude v daném termínu rodit- samozřejmě s akutníma mimo termín nikdo bohužel počítat nemůže, takže je to jen tak na ušetření času :grinning:
20. dub 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson diky

@evelp no kamosce se narodila mala v 6,5 mesici,ted nevim presne jaky tyden ale o dost brzo...zije v Irsku... no ated jsou male skoro 4 a je krasna,sikovna,a poradne velika po mamince..ale ty fotecky kdyz se narodila..tyjo to byl uzlicek:slight_smile: nastesti je vse v poradku
20. dub 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee odhad porodní váhy je u tebe 4,5 kila? Takhle dopředu je to ještě jako věštění z koule si myslím.
@karollinka - to máš teda s prominutím pitomou kámošku - bolest jako že umřeš - to je blbost.
20. dub 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako jasně, že porod bolí, ale souvisí s tím taková hormonální bouře, že se dostanete do úplně změněného stavu vědomí.
Já mám teda zkušenost se spontánním porodem, nevím jaké je to při CS nebo vyvolání. Každopádně už při otvírací fázi to začalo jen jako bolest v kříži. Sice příšerná bolest v kříži, ale najednou jsem se tak zvláštně uklidnila, řekla jsem si "tak to je ono". Dala jsem si vanu, zalezla zpátky do postele a mezi dalšími kontrakcemi jsem normálně spala. Ten začátek byl po čtvrt hodince. Žádná nervozita, úplný duševní klid. Ráno jsme trochu dobalili, zašli jsme si s manželem na kafe a pak jsme jeli do porodnice. Bohužel moc brzo, čekalo mě ještě dalších několik hodin, byla jsem pak zavřená do sebe, nemluvila, nenechala na sebe sáhnout a on byl nervózní a trpěl :sweat_smile: Ty bolesti pak byly větší, jak se to blížilo, ale dalo se to přežít.
Pak když "se šlo na to", tak to bylo zase vzrušení, že se něco děje, bylo to pak rychlé, akce, námaha, velký výdej energie a pak velká záplava štěstí.
Za celých těch 12h jsem neměla pocit, že umírám. Ani potom. I po porodu trval ten zvláštní rauš, byla jsem úplně nabitá energií. Říkali mi, ať se vyspím, ale to prostě nešlo, pořád jsem se musela koukat na to růžové miminko.

Ještě mi manžel před tím říkal, že jsem magor, když se těším na porod, já se fakt těšila. Teď je to jiné, ne tak intenzivní, ale těším se zas.
20. dub 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Před chvílí jsem mluvila s kamarádkou, která má půlroční holčičku, ve 32. týdnu těhu měla malá skoro tři kila a když jí rodila, tak měla tři a půl. Tak třeba nám ten náš tak moc nenaroste - ty bláho, ta mě tak uklidnila :slight_smile:
20. dub 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila přesně jak popisuješ,a ten nezapomenutelný stav hned po porodu,jak vše ve vteřině přestane bolet je nezapomenutelný.
20. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jo a přišly ti už ty penízky?
20. dub 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ne bolest jako ze umres:slight_smile: ale az ucitis ze jakoby umiras:slight_smile:))) je mi jasny ze to myslela obrazne... neumrela je tady a ma prcka.) Zvladla to moje mladsi sestra zmaknu to i ja..nic jineho mi nezbyva ze? :grinning: ale ze bych se na porod tesila....to se rict neda...spis se fakt bojim te bolesti......to co si popsala tak zni docela fajn :wink: uvidime jaky prubeh budu mit ja :grinning: :grinning: takze kdyz me to treba chytne v noci..tak nemam plasit a hned jet jo??:slight_smile:) to jsi docela dobra ze si sla jeste lehnout....ja bych urcite prave plasila ze uz to zacina :grinning:
20. dub 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim zatím nic, tak asi po víkendu. (spíš pořád nějaké prachy mizí :grinning:)
@karollinka záleží na čase kontrakcí - když nejsou aspoň po pěti minutách, tak je brzo. Dokonce i když praskne voda (mně nepraskla), nemusíš jet hned. V Čechách je standart porodit do 24h po prasknutí vody, ve světě do 72h. Leda by ta voda nebyla čirá, ale tmavá - to je znamení, že do ní mimčo pouští stolici a tedy je v nějaké tísni, to se musí jet hned. Nebo když je moc krve, když necítíš pohyby, nebo jich je naopak strašně moc... Ale když jsou jen kontrakce, má většina ženských ještě dost času na přípravu :wink:
21. dub 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranecko holky...no ted ctu o porodu tak teda mam taky strach :frowning2: ale ven musi jit a pak ta radost :slight_smile: jinak jsem toho moc nenaspala a do toho jsem strasne otekla...proste zacinam nak otikat a jeste mam vyssi tlak??? :frowning2: cim to je?
21. dub 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se hlásím k těm, které se první porod těšily a těší se i na ten druhý. Tak nějak to vnímám jako součást těšení na miminko :slight_smile: Možná i díky tomu byl náš porod úžasný, věděla jsem o porodu 4 hodiny.
V mém případě vše začalo prasknutím plodové vody a jeli jsme do porodnice hned. Na kurzu nás upozorňovali, že se to musí kvůli riziku přiskřípnutí pupeční šňůry rychlým poklesem miminka při prasknutí vody. Takže babo raď :confounded: V porodnici nic o nutnosti porodit do 24h po prasknutí vody nikdo neříkal, nechali tomu více méně volný průběh. Jen mi po 12h od prasknutí dali antibiotika.
Za sebe doporučuju klistýr, který mi porod rozjel. Z toho jediného jsem měla obavy :frowning2: , ale nakonec ho sama doporučuju.
Když se zjistilo, že vlastně rodím (jen já ani monitor jsme nic nehlásili), byla jsem už napůl otevřená a zbytek otevírání jsem trávila ve vaně v teplé vodě, krásně ulevovala od bolestí a pomohla zjemnit hráz, takže šlo o porod bez nástřihu. Na začátek tlačení jsem byla na baloně a zbytek klasicky na lehátku.
Takže hlavy vzhůru :grinning:
21. dub 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já čerstvě poučena z kurzu: k té plodovce, jak psala @cervena_vila - když je zkalená, tak určitě jet hned, když je čistá, tak prý být do dvou hodin v porodnici. A ty kontrakce, krom toho, že mají být alespoň po 5ti minutách, tak mají trvat vždy aspoň 1 minutu a celkově to musí celé takto trvat alespoň 2 hodiny, kontrakce musí být bolestivé, ideálně trochu sílit a když se naložíš do horký vany (prý na hodinu, což nevim, jak udržim tu vodu teplou a sebe v ní, když mě to nebaví), tak to nesmí ustat. :slight_smile: To jsou mé poznatky ze čtvrtka.
21. dub 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No teda holky, úplně se vidím, jak mi začnou kontrakce a já se půjdu naložit do vany :grinning: Já plašanka :grinning: No to bude chtít hodně uklidňování .-D Asi budu muset o všech aspektech písemně poučit manžela, aby mě udržel v klidu :grinning: Ježíš, úplně nás vidím - já ve vaně a manže s papírem a stopkama vedle mě :grinning:
21. dub 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee To bude ještě ta lepší varianta, že bude manžel v tu dobu doma a ne v práci, nebo někde na služebce :slight_smile:
21. dub 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, termín mám sice až v prosinci, ale mám dotaz. Chci se zeptat na užívání magnesia. Měla jsem bolesti v děloze a taky křeče v chodidle..Tak jsem si pořídila magnesium +B6 taková velká bílá krabička. Tak jestli to můžu brát nějak dlouhodobě, nebo se mám raděj poradit s gyn..Ale beru to asi 2 dny a je to lepší, děloha tak nebolí..A taky křeče už nedostávám.
K tomu beru ještě calibrum babyplan. Děkuji moc. L.
21. dub 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak už porod se tu řeší :grinning: ,no už se nám to pěkně blíží jsem zvědavá,která z nás bude první :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...já si to vzhledem už ke dvoum porodům taky plánuji,ale mám obavy,že jakmile to příjde budu zmatkovat a pochybuji,že ten můj bude v pohodě...,každopádně chci do porodnice co nejdýl,mám jí pět minut od baráku tak to snad vyjde...Před chviličkou jsem zkoumala epi-no a přiznám se,že bych byla raději,kdyby u mě někdo byl až si to budu vkládat a nevím zda je manžel ten pravý :grinning: :grinning: ...
21. dub 2012 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jsem se na epi-no ptala na tom předporodním kurzu v porodnici porodní asistentky. Mluvila o masáži hráze, tak jsem se zeptala, jestli mají i zkušenosti s tímhle a ona vůbec netušila co to je, pak jen: jo aha, to je takový ten balonek. Ale to je všechno :grinning:
21. dub 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co ta marko? Nemáte někdo info?
21. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak K tomu pořadí, jak budeme chodit k porodu :grinning: Mohly bychom si třeba udělat tabulku s termíny jednotlivých holek :slight_smile: Ale to myslím stačí až v květnu
21. dub 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek