• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@hadimrska AVENT je ptý vybor ny.. Mě zaujaly od tommee tippee i dudlíky .
Ke kočárku jsem tašku neměla, tak jsem hledala praktickou, cenově dostupnou se zakladní výbavou (deka, termoobal, pouzdro na dudlíky, podložka na přebalováni a pod.).. A černo šedou..., asi ji rovnou použiji do porodnice na prckovy věci. :slight_smile:
8. kvě 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Na ty tommee tippee jsem se taky dívala, vypadají dobře. My dudlíky na začátku vůbec nechtěly, a pak jen ty klasický kytky z drogerie, jiný ani ránu. :slight_smile: Ale každý mimi je jiný.
8. kvě 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska To máš recht, každé dítě jiné, zažila jsem už v porodnici i situaci, kdy bylo dítko jak když jej na nože bere,ve dne v noci.., dokud mu nepořídili dudlika,tak jsem si říkala, že to nebudu ryskovat a raději ho mít v zaloze sebou. Zas pokud se obejdem bez něj, dávat jej určitě nebudu ..
8. kvě 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 já cumel beru určitě
8. kvě 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 Taky si musím nachystat, jeden mám klasickej a jeden tu kytku, vidíš tu je vyvařit a přibalit do tašky. :slight_smile:
8. kvě 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hadimrska si teda nedovedu přectavit, jak bych chudáčkovi manžovi vysvětlovala, co musi nutně dokoupit, udělat s tím a vest do porodky... :sweat_smile: snad nic neopomenu... :confounded:
8. kvě 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 No já mám doma všeho zásoby, ukázala jsem mu kde to je, ale minule dokupoval jen vložky, tak to zvádl. :grinning:
8. kvě 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, po náročném výletu do zoo se hlásím se spící dcerou z trampolíny. Pěkně rozbalila období vzdoru, že zrovna teď, to se mám na co těšit.
@marki1904 antikolikovou mám dr.brown, funguje to výborně, jen se tím může polít, když to hodně zkoumá. Moje z toho pila jen vodičku v prvním létě, ale ten systém je takový, že to pouští vzduch nad hladinu, takže kdyby v tom bylo mléko, nebylo by napěněné. A myslím, že mlékosající dítě se nepolije, protože hlad je silnější než zvědavost.
Dudlík mám taky jen pro případ nouze Maam start 0-2 měsíce
Přebalovací tašku neřeším, stejně v ní pořádek neudržím, poslouží prostorná kabela.
8. kvě 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny,chci se zeptat co všechno musím stihnout před porodem? myslím tím úřady,doktory atd...díky
8. kvě 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor No tak já kromě tuny problémů jiných, byla 2x u zubaře, 1x u obvodního, doktorce dětské tu máme, budeme chodit co chodím s první dcerkou, a úřady, tak to nevím, pokud jsi vdaná, tak stačí rodný a oddací listy.
8. kvě 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska no já myslela vše kolem miminka,takže mi stačí dětský mudr. super...jen tam musím konečně zajít,už tam chodím 2měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tady je to furt nějaká viróza tak se mi tam nechce čekat,ale už je na čase.... moc děkuji :slight_smile:
8. kvě 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor Aha, tak u nás to chodí tak, že ze sociálky dojdou za maminkama do porodnice a pak papíry vyřizoval na sociálce už manžel a já tam pak jednou musela ještě zajít něco podepsat a bylo to.
8. kvě 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska to u nás ne...takže musím na sociálku...co se tam všechno vyřizuje?
8. kvě 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Týjo, máš muj obdiv, takhle výletovat.. :slight_smile: Díky za typ, láhvičky si pohlídám, zda nežbrindají. Za jiných okolností bych je pořizovala cca za 2,3 měsíce.., ale jelikož to čekáme na léto, myslím že je začnu na vodičku využívat brzo ..
Co se týče tašky , dělala jsem to jako ty .. Ale jelikož nyní sem tam ráda využijí na vození tchyní a spol., budu ráda, když s kočíkem převezmou i vždy vybavenou tašku ze vším potřebným, včetně látkovek ... Tak jsem se rozhodla zainvestovat do ni zvlášt.
8. kvě 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska jsem zvládla téměř vrcholoví výstup na rozhlednu. Vede tam pěkná cesta, ale neteř nás vedla nějakým lesíkem do kopce který měl téměř 90° :unamused: :wink: (prý to měla být kratší a rychlejší cesta, kdybych to věděla jak to bude tak tudy rozhodně nejdu) musela jsem hodně pomalu a často odpočívat, ale zvládla jsem to. :grinning: Manža v jedné chvíli mě chtěl vzít na záda, furt mi nadával, že na té rozhledně z takovou porodím :wink: Cestu zpět jsme volili raději tu delší a pomalejší. Teď už odpočívám a nožičky mě bolí až u kořene, ale výlet a zmrzlina stály za to.
8. kvě 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor Aha tak toto já nevím, to by nechtělo někoho kdo to zná, se poptat.
8. kvě 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor jestli jsi vdaná, tak snad nemusíš vyřizovat nic. Ty svobodné musí na matriku kvůli jménu a příjmení a potvrzení otcovství. Jinak papíry na matriku a pojišťovnu posílá porodnice, do týdne po porodu vyšleš někoho vyzvednout si rodný list a kartičku pojišťovny.
Poučte mě, proč na sociálku? Já to nevím. Minule jsem kvůli mimču na sociálce nebyla. Jen kvůli porodnému (haha). Pak až když se přechází z mateřské na rodičák ,ale to je za dlouho.
8. kvě 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska @cervena_vila no vím,že po porodu musím na na městský nahlásit dítě na popelnice a na pojišťovnu,jelikož u nás v nemocnici zařizují jen ten rodný list dítěte,aspoň co vím....jinak na sociálku nevím...
Nevíte co vzp nabízí miminkům,mají nějaký program? My s manželem máme každý pojišťovnu (on má vzp) tak abych věděla která nabízí lepší podmínky...
9. kvě 2012 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor dítě má pojišťovnu automaticky po tobě, vybrat si nemůžeš, leda ho pak přehlásit.
9. kvě 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já jsem se teď ptala holek co u nás rodily a říkaly,že do pojišťovny musely jít jak je s mimi pustili domů,přihlásit jej k pojišťovně...musely mít se bou i rodný list...tak nevím... :confounded:
K dětem by měl být do začátku návod k použití aneb co se musí vyřídit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno babky červnovky :grinning: Aby toho nebylo málo.., po včerejšku vím, že ne jenom sex u vyvolává kontrakce, už se z toho picnu :angry: Dala jsem si sprchu a málem mě vezlý.., z bolestma jsem končila až nad ránem . Takže i očistu musím omezit na základních pár vteřin .. :frowning2:
Mám pocit že se zaživa sypu ..
Jinak poznatek, co jsem občas měla otoky, hlavně prstu, tak po omezení bilkovin, mám klid :slight_smile: Tak vyzkoušejte.., všude se mluví o soli.., ale já osobně teměř nesolím.. :angry:
A kooonečně jsme dooošli k 35 tt :grinning: :grinning: :grinning:
9. kvě 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor hlavně to vypadá, že to mám každé město inak...
9. kvě 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila no to ano...jako třeba nechápu logiku popelnice musím nahlásit,ale na vítání občánků nás zvou automaticky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor
@cervena_vila Nám to chodí současně, pozvání na občánky a připomínka k nahlášeni v jednom.. :sweat_smile: :unamused:
9. kvě 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrajavor Tak my popelnice nemuseli nahlašovat, ale vítání občánků jo, no fakt je to všude jinak.
9. kvě 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Mně bylo včera zase večer taky zle, možná už i z jídla, tak slabo, naštěstí to trvá jen tak hodinu. Taky mám pocit, že už dodělávám. :frowning2:
9. kvě 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska Z jídla ? Málo calorii ? Drž se...
Memám ted chut k jídlu, a pak to vypadá jak píšeš...
9. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Asi já bych si dala něco dobrýho, ale mám tu dietu, no tak už nic mě ani nenapadá co si dát. :cry:
9. kvě 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Fakt si nemůžeš vybrat? No to jsem překvapená, my máme s manželem každý jinou, přemýšleli jsme, která má pro děti lepší nabídku, no tak to není co řešit...
9. kvě 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 To máme dost podobné - nemám chuť a když už se trochu najím, tak mě začne ukrutně pálit žáha - to mám pak na celý den (asi tak poslední 3-4 dny)...
9. kvě 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek