• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cosy Taky jsem uvažovala o Biodermě i pro sebe, nějak moc mám teď v těhu citlivou kůži a po porodu to asi jen tak nepřejde.
14. kvě 2012 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g To jste dobrý já už mám vše načinčané od března a postýlky dvě páč máme ložnici v patře.Prát příslušenství z postýlky budu pokud budu stíhat týden před termínem :slight_smile: ... ještě musím vyplnit papíry do porodnice,taky jste jich tolik dostaly??Pamatuji si,že před 14lety jsem vyplňovala jen jména miminka...
14. kvě 2012 v 19:41  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem navštívila porodnici, trefila jsem se setřičkám akorát do kafe (jsem sociální pracovnice, takže chápu, jak to naštve, když si člověk konečně na chvíli sedne a zrovna přijde jedna neodbytná potvora :slight_smile:, měla jsem s sebou už papíry vyplněné z domova, takže to bylo - "Jee, tak paráda, my si to podle toho vypíšeme a přijeďte až rovnou k porodu." A já samozřejmě milion otázek a hlavně jsem chtěla prohlídku, tak jsem jednu chudinku ulovila, ale byla moc milá, ukázala mi pokoje, sály, vysvětlila jak s návštěvama a na papír napsala termíny předporodního kurzu. V pátek jedeme poprvé, tak jsem na to zvědavá. Je to až od sedmi večer (pro pracujícího manžela ideální) a já mám koncert až od desíti, takže to v pohodě stihnu. Měla jsem s sebou mamku - ta zas perlila - myslím, že celá nemocnice od uklizeček, vrátných až po sestřičky věděli, co tam děláme, čí jsme, odkud jsme přijeli a kdy mám termín... Bože - to jsou všechny budoucí babičky tak prdlé? :sweat_smile:
14. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@evelp Nejsi divná, to je snad úplně normální. My si taky s manželem neříkáme přesný částky - vždyť je to úplně jedno - a cizímu chlapovi je do toho úplně kulový... No jo, někdo má pocit, že musí mít o všem stopro přehled a nějaký zásady slušnýho chování jsou mimo něj... Ale je to celkem drzost, už ti není 15, že? :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak Já teprve půjdu do porodnice, ale ani minule jsem nic nevyplňovala, až jsem byla na příjmu tak mezi kontrakcema se mě vyptávaly a já nemohla ani pořádně mluvit. :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@hadimrska :grinning: No doufám, že jsem si to tímhle ušetřila :grinning: Mám pocit, že mezi kontrakcema si ani nevzpomenu na jméno otce :grinning:
14. kvě 2012 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vak Jojo, já dostala lejstra, se mi do toho vyplňování vůbec nechce :frowning2: Ve středu jdu do druhé poradny do porodnice, tak jsem zvědavá, jak jsme pokročili... Včera jsem poslíkovala jak o závod, dnes nic
14. kvě 2012 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g @vak Holky, já vůbec do porodky do poradny chodit nebudu - do porodu budu docházet každý týden ke svému dr., jsem z toho nějaká zmatená... Proč chodíte do špitálu?
14. kvě 2012 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee Já taky ještě nechodím a ani nevím zda budu chodit,byla jsem se tam jen nahlásit kvůli porodu a dali mi tam ty papíry na vyplnění.Ve čtvrtek jdu do poradny tak jsem zvědavá co mi řekne....
@misula.g Mě se do toho taky nechce nesnáším vyplňování :angry: :angry: ...taky nevím zda mám vyplňovat ty na epidural a císaře,když ani jedno nemám v plánu co myslíš??
@hadimrska Ty ještě nejsi přihlášená v porodce??
14. kvě 2012 ve 21:34  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
já do porodnice dostala jeden papír na vyplnění, co mám donést až k porodu a to je vše...zbytek se mnou sepsali na místě

holky- já mám někdy pocit, že mi malej už kope do kalhotek, až si kolikrát řikám, že už musí téct voda, jak intenzivně ty šťouchance cítím- máte to taky někdy?
14. kvě 2012 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Ani mi nemluv strašný tlaky,jdu ve čtvrtek do poradny tak uvidím co mi řekne...a řádí mi pravidelně ráno u snídaně začne a s menšíma přestávkama jí cítím celý den myslela jsem,že ke konci bude méně pohyblivá :slight_smile: no asi se máme na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
14. kvě 2012 ve 22:17  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak já mám fakt kolikrát strach, aby z toho řádění prostě "nevypadl" :grinning: aby to tam nerozjel
14. kvě 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Mě spíš děsí ty tlaky přitom vůbec ještě žádné poslíky nemám :frowning2: ...jsi přihlášená v Jablonci?
14. kvě 2012 ve 22:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak jojo, v jbc, ještě to ale musím vydržet do neděle, aby mě tam vzali, jinak musím ještě pořád do lbc :grinning: (mají to tam až od ukončeného 36tt- tudíž od 37 výš)
14. kvě 2012 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Fakt jo??U mě se doktor divil, že ještě ve 35.týdnu nejsem přihlášená tak jsem tam hned mazala :slight_smile: ...Jdu do pelíšku ráno musím brzy vstávat :frowning2: ..dobrou noc :slight_smile: ...
14. kvě 2012 ve 22:35  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak dobrou :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee Automaticky při registraci mne objednali na první poradnu k nim... aby mne měli pod kontrolou. Mám gynekologa jinde, než budu rodit a i gynekolog se se mnou rozloučil v tom 36. tt
14. kvě 2012 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak Ohledně epidurálu nebo císaře tam mám jen souhlas, stejně jako nástřih apod. Nevím, zda to podepíšu, nechci, aby mi něco dělali automaticky a pak se vymlouvali na to, že jsem souhlas podepsala. Navíc, epidurál asi nedostanu, mám dva výhřezy plotének, a nástřih taky nechci, pokud nebude maličký v ohrožení.

@evelp Já cítím tlaky a píchání taky v pánvi, kolikrát s musím při chůzi zastavit. Chodím jako kačena :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 23:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee Já ani nevěděla jako co manžel pracuje, zrovna, jsem byla na monitoru a porodní asistentka na mě vedle z místnosto valila otázky, já byla mimo a do toho silná kontrakce, tak jí říkám, teď Vám nic neřeknu, teď nic nevím. :grinning:
15. kvě 2012 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem radši volala naší dětské doktorce, jestli nás vezme s malou a prej samozřejmě. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky! Dneska jsem se tak vytočila, že už to snad víc nejde.
Přechod z RD na MD, každou dávku obstarává jiný úřad. Z pracáku potřebuju potvrzení od OSSZ o výši denního výměru na MD, aby mi mohli doplatit poslední dávku rodičáku za půl měsíce. Lhůtu osm dnů (do konce dubna cca) mi úřednice protáhla do 8.5, protože to dřív nepotřebuje. OSSZ potřebuje podklady od zaměstnavatele. Účetní dostala papír, že jdu na mateřskou v polovině dubna. Poslala to na ossz asi tak před týdnem a navíc blbě vyplněné. Úřednice z OSSZ jí hned volala, jak to napravit. Myslíte, že to ta pipina účetní už odeslala??? S tou paní z OSSZ si málem už po telefonu tykám, jak jí volám každý den, jestli už to tam má.
Když si k tomu ta účetní dá kafíčko, tak to je na dvacet minut práce :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
15. kvě 2012 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee ad doktor vs. špitál: natáčení monitoru (CTG). Ne každý gyndař má na to smlouvu s pojišťovnami, nebo ten přístroj v ordinaci. Pokud ho má, můžeš chodit jen k němu a ozvy ti bude hlídat on. Pokud ho nemá, nejpozději od 38. týdne má doktor povinnost tě na ozvy poslat do porodnice. Obvykle se to dělá po 35. týdnu. No a porodnice se se "svými" rodičkami prostě chtějí seznámit, aby měli nějakou vlastní dokumentaci, až tam přijdeš rodit.
15. kvě 2012 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila No tak to je vopruz, já taky když něco potřebuju, tak to nikdy nemám jednoduše, a ještě když narazíš na pipinu jak píšeš, a to je ještě slušný, tak to je dvojitej vopruz. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2012 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem se dovolala účetní a křivdila jsem jí. Zdržuje to nějaká elektronická podatelna. Ale stejně mě to s**e... Obvykle v tento čas už mám prachy dva dny na účtě.
15. kvě 2012 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila ty bláho, já bych ty úředníky někdy nechala takhle bez peněz, jaký by to bylo pro ně!!!!! zrovna včera jsem byla u kamarádky, co rodila 23.3. a teprve včera jí přišla mateřská
15. kvě 2012 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si právě na úřednice vůbec nemůžu stěžovat, zrovna jsem zařazená na obou úřadech k milým schopným babám. Ale že ta účetní si nevzpomíná, jaké to bylo na mateřský, to se divím.
15. kvě 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Ale ty zdržovačky, 30 dnů na vyřízení žádosti a tak, to je děsný.
15. kvě 2012 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila oni mají na všechno dost času, ale běda, jak je tomu obráceně a máš platit něco ty..
15. kvě 2012 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky jeden dotaz: došlo mi, že bych si taky měla koupit noční košili nějakou asi kojící do porodnice a župan. Ale jakou velikost??? Logicky to na sobě budu mít chvíli ještě s břichem, ale pak už bez břicha, tak podle čeho to vybrat? Jsem z toho mimo. :rolling_eyes: Přijde mi, že kojící noční košile maj všude takový, že do nich nacpu i břicho, ale až ho pak mít nebudu, tak to budu mít jak stan??? Pomoc!
15. kvě 2012 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já si beru starej župan co mám doma, měla jsem ho i poprvý, mám i hezký, ale těch je podle mě škoda, a košile jsem měla erární, svoje si brát nebudu. Já dost krvácela a pak taky sem tam vytekly hodně prsa a měla jsem i tři, čtyři košile denně. Tak si myslím, že se to ani nevyplatí, brát si svoje.
15. kvě 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek