• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@terezka312 Košili si do porodnice určitě nekupuj, opravdu je to škoda a spotřeba je veliká :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na doma si nějakou pořiď, pokud teda nepůjdou využít ty, co máš normálně...A velikost budeš doma za chvíli při kojení potřebovat jako před těhu - jen přes prsa aby ti nebyla moc těsná :grinning: :grinning: Já košile teda vůbec neřeším. :wink:
15. kvě 2012 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jinak teď řeším, že budu potřebovat 2 postýlky. :confounded: Kupujeme ten domeček a pokoje jsou v patře, tak ať mám malého přes den na očích.... chůvičky u mě nevzbuzují zrovna důvěru :confounded: Asi bych se uběhala po schodech :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 @hadimrska No jo, jenže nám řekli v porodnici, že nám daj erární, ale pro jistotu ať si vezmem jednu svoji. Tak právě nevim, co za velikost, třeba ji vůbec nepoužiju, ale třeba jo a to pak asi spíš ještě před porodem, jenže koupit si takový pytel, co s ním pak? S županem je to asi jednodušší, ten se dá stáhnout pak páskem. Doma žádný nemám, tak budu muset koupit, ale nevim, kde se dá sehnat nějakej levnej obyčejnej, všude maj samý drahý. Levný má IKEA, jenže ty jsou zas bílý, to nevim, jestli je uplně ono. Já nevim, stejnej problém pořád vnitřně řeším i s těma kojícíma podprsenkama, kupovat je před porodem, když se mi nejvíc prsa nalejou (doufám) až tak 2.-3. den po porodu? Ale nějakou si vzít už do porodnice musím. Ježiš, to jsou problémy :unamused:
15. kvě 2012 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 Tak tohle řeším taky, sice nemáme dům, ale byt, ale v noci bude spát mrňous s náma v ložnici a přes den bych ho chtěla mít blíž, buď v dětským pokoji nebo v obýváku, jenže jak jednou postavíme postýlku v ložnici, tak ji odtamtud nedostanu jinak, než rozloženou (je tam úzký cik cak vchod), tak bych chtěla ještě něco dalšího. Myslela jsem koš, ale ty ceny mě odradily, tak možná ještě jednu obyčejnou postýlku
15. kvě 2012 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 já budu přes den ukládat do cestovní v obýváku....někdy do kočárku :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 kamarádka má taky 2, jednu v kuchyni, jednu v ložnici- mají baráček a je to dobrý vynález musím říct :grinning:
15. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@tyrisa to mi radila kamarádka, že na první jeden až dva měsíce jí malá spala s nima v ložnici v korbičce od kočárku, prý to bylo jednak praktický, že nezabírala místo a jednak to dítě je v tom klidnější, jak má víc stísněný prostor, tak se mu líp spí
15. kvě 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já mám do porodnice obyčejný podprdy od Canpol Babies, dvě, pak uvidím jestli budu kojit, tak pořídím lepší. :slight_smile: Tak si kup ani nevím jakou velikost, asi si to zkus na sebe a přimyslí si o trochu větší prsa, a o trochu menší břicho, tak o půlku, to taky hned nesplaskne, teda někomu jo, ale to jsou fakt vyjímky, to je rada co. :slight_smile: A ten župan to fakt levnej kde splašit, u ťamanů, ten můj je myslím z hypernovy, ale to už je let.
15. kvě 2012 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 My máme polohovací ohrádku do obýváku po první dceři, ta vydrží dlouho, ty košíky jsou fakt jen na chvilku a dost drahý.
15. kvě 2012 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 jj,je to tak,mě taky malá přes den spávala v kočárku v obýváku a když jsem šla vařit,nebo na wc,vezla jsem ji s sebou...praktický to bylo :grinning:
15. kvě 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 s tou podprdou...má se kupovat od 36tt...nemusíš mít strach,že se do ni pak nevejdeš jak se ti nalejou prsa...já to mám vyzkoušený.
15. kvě 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak pokud řekli jednu košili, tak to fakt nevím na co. Protože nehoda je co by dup :wink: A župany tam mají taky erární, takže pokud nechceš honit módu, tak si vlastní brát nemusíš a na případný přesun po nemocnici na kontroly ti bude stačit i ten erární :wink:
Podprsenky na kojení budu kupovat až se mi trošku ustálí tvorba mlíčka, protože po mých zkušenostech, kdy jsem měla prsa z kraje nalité jako balóny, by mi byly všechny předem koupené podprsenky malé a po 2-3 týdnech by mi z toho vypadly :grinning: Mám koupenou 1 obyč z tesca do porodnice a jinak beru takové ty sportovní, kde můžeš v klidu při kojení strčit i plínku, ať to nestříká i z druhého prsa :grinning: Mi stříkalo mlíko i při sprchování... :sweat_smile: Alespoň takové mám zkušenosti....
15. kvě 2012 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@hadimrska Co to je polohovací ohrádka? Ohrádka vim, ale polohovací?
15. kvě 2012 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 My jí máme dřevěnou, čtverec, je v tom taková deska s obrázkama a 4 zarážky, a tu desku si dáš jak vysoko chceš a je to celý na kolečkách, foto bohužel nemám a ani nevím kde jsme ji pořizovali, už jsou to 4 roky.
15. kvě 2012 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@tyrisa Kočárek mě taky napadl a možná ho i z kraje využiju. Jinak mi před chvílí nabídla kamarádka postýlku po její dcerce, tak si ji asi půjčím. Ještě přežít to stěhování a to bude až po porodu :frowning2: Ale hrozně moc se těším :slight_smile: :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 No to nevim, o erárních županech nic neřikali, že by je měli. Tu košili mysleli asi pro jistotu, když budu na příjmu a zrovna tam žádnou mít nebudou nebo nevim, jinak je prý mají a dají nám, ale prostě v seznamu jedna je, tak si ji radši vezmu, ať tam pak nechodim nahá :grinning: A s tou podprdou to asi tak udělám, stavím se v Globusu nebo v Tescu a koupim tam nějaký obyč bez kostic a sportovní (jestli to tam budou mít) a kojící koupím později, je fakt, že ani člověk neví, jestli vlastně bude kojit, že jo. :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
No ty organizační věci jsou vůbec náročný. Pořád taky řeším, kde budu koupat, kam s vaničkou. A že když zařídím dětský pokoj, ve kterém budou skříně se všema věcma, ale v noci bude mrňous spát s náma v ložnici,tak tam pro něj vlastně nebudu nic mít, všechno oblečení a přebalovací věci budou v pokojíčku. :unamused:
15. kvě 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 No právě, ale pokud to člověk nevzdá nebo nemá nějaké zdravotní komplikace, tak se pěkně rozkojí skoro každá :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 To doufám!!! :wink:
15. kvě 2012 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 No kéž by, moje zkušenost je dost špatná, malá měla silnou žloutenku, jen se jí ukázalo prso odtahovala se nenáviděla to, já ze stresu přišla i o tu trochu mlíka. :frowning2: A spousta lidí mě za to odsuzovalo, že nekojím, že jsem neschopná matka, přitom já moc kojit chtěla, ale prostě snaha byla marná.
Ale nechci strašit, to jsme byly vyjímka, jinak tam s náma miminkama se hezky přisáli a pili skoro všechny :slight_smile: .
15. kvě 2012 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 S vaničkou můžeš kamkoli, hlavně ať není v průvanu, ale neboj, brzy sama příjdeš na to, kde ti to vyhovuje nejvíce :wink: A ostatní organizační věci vychytáš taky....
15. kvě 2012 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@hadimrska No to jsou ty možné komplikace.....a nedalo se třeba po dobu, co malá odmítala prso mlíčko odstříkávat a zkoušet ji dát později?
15. kvě 2012 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 to je jasný, že se to vychytá za provozu, jen o tom teď přemýšlím, tak mě napadá spousta otázek, jak co uspořádat a tak
15. kvě 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já spíš už poslední dny pořád myslím na to, že už chci mít malého u sebe.....tak nějak pro jistotu, aby se mu už nic nemohlo v bříšku stát... :frowning2: Pořád ho kontroluji, jestli se hýbe a pokud se delší dobu neozývá, tak ho pošťuchuji.... :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimisek2011 No to naprosto chápu, já teda nepošťuchuju (zatím), ale taky sleduju každý pohnutí. Už je to za pár to vydržíme (teda snad, ty můžeš klidně každým dnem rodit, mně to ještě potrvá)
15. kvě 2012 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Dnes jdeme asi naposled na delší dobu do kina, tak doufám, že mě to nechytne zrovna tam :grinning: Ať po mě nezůstane mokro :sweat_smile:
15. kvě 2012 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po šílené době. Ani nemá cenu dočítat, takže se omlouvám, pokud začnu nějaké téma, které už tady bylo probrané. Koukám, je tu pár nových tváří :slight_smile: Když jsem tady byla naposledy, tak jsem si myslela, jak je mateřská daleko a už jsem tam taky :slight_smile: Hrozně mi to teď uteklo, lítala jsem z jedné práce do druhé, teď do toho záhul ve škole a pořád pracujeme na podkroví.. už máme skoro vymalováno, dneska přišla podlaha a příští týden příjdou dveře.
U rodičů mám koupený kočárek, ale jinak výbava mizerná, nemám pořád skoro žádné věcičky, ani nic pro sebe. Snad to do týdne všechno nakoupím.
Postýlky máme tedy nakoupené dvě, jak tady píšete - jednu do patra a druhou do přízemí, kde přes den trávíme většinu času.
15. kvě 2012 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 No o té velikosti podprsenky jsem taky dost přemýšlela... zatím jsem nic teda nevymyslela :grinning:
Už máš doma EPI-NO? Mě přišlo dneska :slight_smile: Mělo by se začít používat 3 týdny před porodem, tak je pořád čas.
15. kvě 2012 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane Ještě ho nemám, nechci ho kupovat moc dopředu, kdybych se třeba rozrodila dřív, tak abych za něj nedala peníze zbytečně :slight_smile: V Bráně k dětem ho mají skoro pořád skladem, tak si tam dojdu, až to bude aktuální. Takže nějak ve 36. tt.
15. kvě 2012 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane :grinning: tak teď koukám a zrovna ho skladem nemaj :grinning: no tak přinejhoršim ho pak objednám přes net
15. kvě 2012 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek