• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@terezka312 no to je taky fakt, kdy máš termín? já budu zítra 35+0tt, ani jsem nějak právě nečetla od kdy se to používá, dneska jsem z příbalového letáčku zjistila, že 3 týdny před porodem, ale tak další z mála věcí, které mám :slight_smile:
15. kvě 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 To je třeba momentální stav, já ho objednávala teda 4.5, měla jsem platbu předem a na poštu sem mi přišel včera. Což je docela doba, ale to je tou platbou.
15. kvě 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jo a koukala jsem na tvoje fotky a jsou opravdu luxusní! Hrozně závidím!!!! :slight_smile: Já vím, že toho mého nikam na focení nedostanu a samotné se mi nějak nechce..
15. kvě 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak změna - už jsem v rizikové poradně také. Po dnešní kontrole - vysoký tlak, naředěná krev (další léky) a CS 4, snad to ještě alespoň dva týdny vydržím... No a do poradny pozítří, tak uvidíme :slight_smile:
15. kvě 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee ty jo, to jsou zvraty...tak držím pěsti
vy pořád všechny chodíte na kontroly, já jdu až 22.5. :frowning2:
15. kvě 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No jo, ale já mám ještě teď v pátek a v sobotu poslední koncerty! Ještě ke všemu jsou opravdu poslední před pauzou, takže se tam chystá na loučení strašně moc kamarádů a fanoušků a vůbec. No jsem zvědavá, jak to dám. Asi si vezmu na pódium židli... :sweat_smile:
15. kvě 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimisek2011 Přístup personálu katastrofa a já jako prvorodička totálně mimo s nervama z nich. Já měla od začátku strašně málo i mleziva, malou mi dali až čtvrtej den na pokoj, až jedna doktorka byla moc hodná a když viděla jak to kojení nejde tak řekla, že se jen trápím já i malá, ta řvala hlady jak blázen a já zoufalá, tak že jí mám přiložit, pak dokrmit, a pak si odstříkat, a smíchat to odstříkaný s umělým, což byl dobrý nápad, nebyla pak tak unavená, když jsem jí pokaždé nepřikládala, ale já skoro nic neodstříkala a malá byla veliká a hlad měla a mlíko se mi přestalo vytvářet, no prostě katastrofa, do toho i část rodiny se na mě dívala jakože se dostatečně nesnažím................Ale oni jí asi taky dali pít hned z láhve, já jsem totiž po porodu omdlela několikrát a skončila na kapačkách a nemohla jsem za ní. Asi proto, že jsem byla vyčerpaná z porodu o malé mi pořádně nic neřekli a to jsem se furt ptala a do toho mě stěhovali z pokoje na pokoj stylem, vše si odnést sama. No už se těším zase do porodnice, jestli to bude zase takhle tak tě pic, ale už si nenechám se sebou ani s malou takhle vorat. Akorát jednou se mi jí podařilo nakojit fakt hezky, to jsme tam byly sami dvě a v klidu, pak už to šlo z kopce, v jedné totálně vydýchané místnosti sedělo třeba 6 mamin a kojily naráz, nikdo neměl takový problém jako já, ale nakonec si říkám, všechno dopadlo dobře, jedna maminka mi říkala, že to u první dcery měla taky tak, a jak začla krmit z láhve, tak byla malá i ona spokojená, a tu druhou hočičku už krásně kojila, tak třeba se zadaří a když ne, tak se svět nezboří. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Ty už máš CS 4, ty brďo, no koukám, já teda furt 1, ale uvidím co mi řeknou na monitoru, bříško zatím neklesá ale mám doma zase dnes nějak moc adrenalinu, že se divím, že z toho neporodím. Tak držím pěsti, ať mimi ještě vydrží v bříšku.
15. kvě 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee A to si tipovala, že budeš přenášet :grinning: No ale je to docela síla, takhle měsíc před termínem už CS4 (dělám, že tomu rozumim, ale houby, já jen, že já mám pořád CS 0 :slight_smile: )
15. kvě 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Děkuju za pochvalu fotek. Jinak s tim termínem, to je teda zvláštní, já mám termín 28.6. a ve čtvrtek budu 34+0 a ty máš termín o 3 dny dřív a už budeš zítra 35+0? Nějak nám to jedný nevychází :grinning:
15. kvě 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Jo a na diskuzi tady k EPI-NO píšou všechny holky, že se má začínat 36+0, což je teda 4 týdny před termínem, ale taky asi začnu tak. :wink:
15. kvě 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já už měla před týdnem 3-4, takže ten posun zase není tak hrozný. Jen mi to minule nic neříkalo (než jsem se tu dočetla, co to vlastně znamená), takže jsem byla totálně v klidu :grinning: No jo, hold to bude dřív, což mi zas tak nevadí, aspoň nestihne malej dorůst do těch 4,5 kil, co mi slibovali :slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee No máš recht, taky nám hrozí 4 kila, takže rodit třeba o 14 dní dřív by mi taky vůbec nevadilo :slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Holky a co je to EPI-NO? Nemám tucha to to znamená.
15. kvě 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Posledních 14 dní ve vývoji dítěte už asi nehrají nějakou zásadní roli, že ne?
15. kvě 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Já četla, že ke konci mimi už se jen zakulacuje, jinak je vše už vyvinuté. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee Přesně tak, podle mě i 3 týdny před termínem jsou ok, takhle rodila kamarádka a bez nejmenších problémů. Od ukončeného 37. týdne by to mělo být ok. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava.html :slight_smile: Je to trénink na porod :wink: Je tady na koníkovi na to obsáhlá diskuze, všichni, co Epi-no použávaly ho chválí, protože rodily bez nástřihu a bez nebo s jen minimálním poraněním. Navíc si natrénuješ tlačení a i psychicky to pomáhá.
15. kvě 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hadimrska Zadej si to do vyhledávače přesně popisují na co to je,mám ho taky a začnu po kontrole u doktora.Stručně ti jen napíšu,že pokud ho používáš nemusí tě u porodu nastřihnout a máš porod lehčí :wink: ...u obou dětí jsem ho neměla tak můžu porovnat pokud stihnu cvičit a neporodím dřív :grinning: :grinning: ...
Koukám Terezka byla rychlejší:slight_smile:...
15. kvě 2012 v 18:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tý jo, to je divný, viď? Ale ono je to počítané od poslední menstruace.. dle MS mám termín porodu 21.6, ale dle UTZ, kterým se dle dr mám řídit, mám termín porodu 25.6. To bude asi tím :slight_smile:
15. kvě 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Už to čtu zajímavé, ale já už to asi nějak nestíhám. :slight_smile: Já mám teda vysokou hráz hodně, tak mě nástřih asi nemine.
15. kvě 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No tak to jo, to je podle MS, to já mám právě toho 28., tak jestli ty 21. , tak to vychází. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem koukala na porodnické vložky Samu, kupujete si velikost mini nebo midi? Větší jsem nenašla. Jo a je k něčemu dětský teploměr, nebo se může používat normální?
15. kvě 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak já mám nakoupeny Samu midi, a pak dvě balení do porodnice batist flower, všichni je chválí, že na začátek když hodně krvácíš jsou super. Teploměr, nám se osvědčila rychloběžka do zadečku, pomáhala jsem tak malé s kakáním, měla s tím problém. A jinak máme digitální dětskej.
15. kvě 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska Super, díky za tip na ty vložky. :slight_smile:
15. kvě 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já jsem si dneska taky objednala dětský teploměr - je i ohebný. A taky nůžky na nehty. Jinak jsem byla o víkendu u švagrové, rodila před 2 lety - za 6 hodin byla malá venku, bez nástřihu, poškození. Napsala mi, jaké uživala homeopatika - Arnica montana - má se uživat 14 dní před porodem. Ona chtěla rodit o týden dřív a tak to používala 3 týdny před a opravdu za 14 dní rodila. K tomu jen masírovala hráz. Já pořád nějak nevím, jak s tou hrází na to :unamused:
15. kvě 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska
@terezka312 Holky, jak dlouho budeme ty vložky potřebovat? Vy si je berete i do porodnice nebo až aby jste je měly doma?
15. kvě 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Nám dali v porodnici návod na masáž hráze, ale když budu mít epi-no, tak tohle už dělat nebudu. Jinak porodnické vložky určitě už do porodnice, budou potřeba hned po porodu a nám je nedají, máme si je vzít (jestli se nepletu). Jinak kamarádka je třeba používala prvních 14 dní po porodu, ale to záleží, jak moc z tebe budou odcházet očistky. Prosim tě a jaký ohebný teploměr? To jsem ještě neviděla asi.
15. kvě 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 U nás v porodnici je právě dávají, tak si jich sebou vezmu jen pár.. nikdy jsem neměla moc silnou menstruaci a vůbec si nedokážu představit, jak moc budu krvácet :frowning2:
Taky se mi už nechce masírovat hráz, když budu mít epino.
http://www.lekarna.cz/sencor-digitalni-detsky-telni-teplomer-sbt-133be/
15. kvě 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane V porodnici dostaneš asi jen 5 vložek, já měla dvě tak na dvě hodiny, ani to ne, valilo to ze mě první tři dny fakt fest, tak určitě sebou, měla jsem dva balíky a zbytek mi vozil manžel. Já je používala skoro měsíc, ale záleží jak kdo krvácí. :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek