• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Ad šátky:
Pokud vás to zajímá, nakoukněte nejen do brány k dětem, ale i na www.nosenideti.cz, je tam mimo jiné i bazárek, kde se kvalitní šátky dají koupit z druhé ruky, což je docela fajn, protože jsou "zanošené", tedy měkké a dobře přilnou na tělo.
Zmíněný didymos je výborná značka, taky zara ellevil, jsou to tlusté nosné šátky výborné na celou dobu nošení, trošku dražší
Já nosím v néobulle, levnější, ale záleží na zdroji (měla jsem nový za 1200 i s poštou), taky super a měkký hned od začátku, naprosto ho miluju a neměnila bych
Mezi dobré a levnější patří třeba Storchenwiege, mají hezké barvy, ale na začátku nošení je tvrdší, musí se trošku "mučit" - párkrát vyprat, prohnat sušičkou, nebo na něm dva týdny spát.
Mám kámošku, co má "komínek", asi šest šátků různých značek a materiálů, preferuje třeba kombinace s vlnou na zimu a se lnem na léto, ale to jsou takové vychytávky.
Když pořídíte dobrý šátek, stačí jeden od miminka po batole (když se rádo nosí, tak třeba až do školky).
Jen je potřeba se vyhnout šátkům z kanafasu, to jsou ty kostičkované levnější. Jsou nepřizpůsobivé, řežou malé do nožiček, špatně se v nich dýchá, jsou otlaky na ramenou... Přesto je pořád někdo vyrábí :confounded:
17. kvě 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 Než se ti malé narodí, taky si šátek přeper, založ pod prostěradlo a spi na něm. Změkne. :wink:
17. kvě 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g No mi dělal doktor monitor už poslední 3 poradny zpátky, ale to možná kvůli tomu Leidenovi......
17. kvě 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimisek2011 Já mám taky Leidena, ale zatím bez komplikací, neberu léky. Akorát mi dr. napsal recept, mám si vzít s sebou Zibor k porodu, doufám, že ho nebudu potřebovat, netuším, jak by to bylo s kojením :frowning2:
17. kvě 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Já zatím taky nic neberu, ale u porodu nás budou ředit :slight_smile: Proto ti předepsal ten zibor. Mi hematoložka nepředepsala nic, jen mám mít s sebou její zprávu, kde píše, že při porodu ředit a po porodu nasadit warfarin tablety a po propuštění do 3 dnů se hlásit u ní...A ten warfarin se může bez problémů u kojení.
17. kvě 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimisek2011 Tak trošku jsi mne uklidnila, že se něco může při kojení. Já mám v poslední zprávě, že si mám příp. aplikovat Clexane, a po šestinedělí přijít na kontrolu, ale snad bude stačit jen ten Zibor...
17. kvě 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jj, řikala mi prodavačka, vyprat, a pak používat jako potah na gauč :grinning:
17. kvě 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ty v kombinaci se lnem a tak mi taky ukazovala, ale prý pokud nechcem investovat do více šátků, ale mít jeden na furt, tak tenhle :slight_smile: Prý vydrží v pohodě na 2 děti od narození až kamkoliv, a pak se dá ještě v pohodě prodat. Cena byla vyšší, u nás hlavně kvůli tomu, že jsme vysocí a potřebujem šátek dlouhý a to už je rozdíl i 1000 :angry: Ale když vydrží to, co říkala, tak mě to nemrzí.
17. kvě 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se taky moc líbí ty šátky a tak, ale naše provorozená v tom vůbec nechtěla být, tak vyzkoušíme ty co máme po ní, a je toho dost a pak uvidíme. :slight_smile:
17. kvě 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ale hodil by se mi na venčení psa a nebo do školky. :grinning:
17. kvě 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska No já v Praze vůbec do centra s kočárem nechci, to by byla moje smrt :grinning: Jinak to je to, čeho se nejvíc děsím, že v tom ten mrňousek nebude chtít být, ale když se začne hned od začátku, tak si, doufám, zvykne :slight_smile:
17. kvě 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak poslední dva dny teda taky pěknej opruz, když jsem šla na poradnu a chtěla se narvat do někaých normálních bot (což moc nejde), tak jsem si uhnala parádní úskřin. Takže nejen, že mě pořád brní ruce a občas fakt ani nic neudržím, ale ještě se belhám jak stará bába :( Na kontrole teda "už" CS 1, to mám termín 9, takže to do termínu asi vydrží - já už nechci!!! za ty tři týdny snad umřu :D
17. kvě 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No my naštěstí do centra moc nejezdíme, s kočárkem je to fakt vopruz, bydlíme na kraji města a to je v pohodě. Protože to MHD a tak, to je děs, tam cestovat s kočárkem, co s kočárkem, ale já s pupkem a malá nemá ani 4 roky, sotva se drží tyčky a myslíte, že Vás někdo pustí sednout, čučijou a nic. A s kočárkem se lidem taky moc nechce pomáhat. :angry:
17. kvě 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, stává se vám někdy, že na chviličku ztratíte cit v nějaký končetíně- ruka, noha...
17. kvě 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska No my taky bydlíme na kraji města, takže do centra nezbytně nutně nemusím, ale jakmile budu potřebovat k doktorovi nebo na úřad, tak už MHD použít musim a to právě vidim, jak jsou všichni ochotní pomoct nebo pustit sednout :unamused: A já nemám povahu na to si říct. Navíc náš bus do centra bývá tradičně plnej k prasknutí. No uvidíme...
17. kvě 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak koukám, že se tady ta diskuze rozjíždí teda řádně... Už jsem zase musela dočítat pár stránek :angry: My pořád doma bojujeme, doděláváme nějaké věci, tak snad to bude už brzy hotovo.

@evelp Mně se to stává právě u těch konečků prstů... Pořád jako bych tam měla mravence a někdy opravdu ztratím i ten cit. Doktorka mě vůbec nevyšetřovala, ani mě nikam neposlala. Prostě to uzavřela jako že je to od páteře a hotovo. Já měla ze začátku strach, protože můj tatík měl docela brzo mrtvičku, tak jsem se lekla, abych jí ještě dříve neměla já :cry: Ale prý to tak je a má to 20 procent těhotných... Jinak máš nádherné fotky, závidím!!!!!! :slight_smile:
17. kvě 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 moc děkuju :slight_smile:

no mě se stává, že jdu třeba po schodech a jak vyjdu nahoru, tak mi začne brnět v noze a na vteřinu v ní ztratím cit a pak když to přichází k sobě, tak to docela bolí....občas to mám i v rukou, ale hlavně nohy
17. kvě 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp mě se to teď stává docela často, včera mi i vypadl mobil z ruky... ruce mám na tohle horší, ale už i nohy začínají :(
17. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dnes KO vše v pořádku CS 3 a nijak se nad tím nepozastavil,takže předpokládám,že je to v normě :slight_smile: ..jinak budu docházet na kontroly už každý týden a ne do porodnice jen na monitor mě tam pošle příští týden...dnes do mě ale hrábnul tak,že mě to pěkně bolelo :angry: :angry: snažím se vždy uvolnit,ale poslední dobou mi to nějak nejde :confounded: ...
Jo a ještě vlastně jsem těsně na hranici v nedostatku železa,doporučil 2x týdně játra,které mám strašně ráda a myslela si,že je v těhu nemůžu takže se těším až si je s cibulkou osmahnu :grinning: :grinning: ...
Holky máte pipku taky macatou já se dnes holila před zrcátkem a mám jí takovou jako bábovičku:grinning: :grinning: :grinning: ...
17. kvě 2012 ve 13:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@vak :grinning: jo :grinning: líp bych to asi nepopsala
17. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky dnes mi porodila kamarádka,která měla termín stejný jak já teď jsem se to dozvěděla na FCB,vůbec nevím co se stalo psal její manžel jen,že je na světě takže podrobnosti nevím....ty vado se tady teda celkem všechny držíme co :stuck_out_tongue_closed_eyes: ????
17. kvě 2012 ve 13:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Já se zatím holila po paměti, večer budu muset se zrcátkem :grinning: :grinning:
17. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak Zrovna včera jsme to řešili s holkama - já si na "tlustou" pipinu stěžuju už snad od 4. měsíce a poslední dobou mám pocit jakoby mi i trochu natekla - je to takový divný :grinning:

Já už na železe jsem. Dnes mi dr. v poradně doporučila vysazení magnesia, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá... Prý když se bere dlouho, tak se pak děti hůře po porodu adaptují, neb magnesium vyvolává relaxaci. No, slyšela jsem to poprvé, ale ona je doktorka, tak snad ví, co dělá :grinning:

Jo a CS mám 4 a TP mám o týden později jak ty, takže to asi bude úplně v poho :slight_smile:
17. kvě 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Tak ve 37. týdnu je to už podle mě docela ok. Nám na kurzu říkali, že od 35. týdne už není třeba ani JIPka :slight_smile: To jen já to ještě potřebuju týden vydržet, abych měla ten 35. taky za sebou :grinning:
17. kvě 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee mě taky v porodnici řikali, že když se to magnezium bere dlouhodobě, že se pak rodí děti s větší hlavičkou
17. kvě 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Já beru Mamavit celé těhu a na začátku jsem měla vše v pohodě...je pravda,že jsem jedla a hlídala si stravu tak nějak vyváženě,ale poslední dobou do sebe nemůžu nic moc ze zdravého jídla,už toho mám asi dost :confounded: :confounded: ....mám spíš chutě na nezdravá jídla tipu MCD,KFC atd.,takže tahám dcerku teď já a je naprosto nadšené jen mi občas říká,aby nebyla Natálka buřtík :grinning: :grinning: ...
17. kvě 2012 ve 14:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj holky, přišla jsem se jen podívat jak to končící těhotenství prožíváte, jelikož jsem na tom podobně s termínem. Jsem prvorodička tak obavy nastupují :slight_smile: ale zároveň obrovská radost! :dizzy_face:
17. kvě 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka5 Ahoj, těšíme se i máme nervíky :slight_smile:
17. kvě 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, prosím vas mavate problemy s palenim zahy? Ja celou noc nespala a skončilo to zvracenim.... A k tomu všemu mam tento týžden zvlastne píchanie v pobruši a níže ktere mi nedovoli se pak narovnat... Dnes pri vareni jsem pocitila dost silny tlak na podbruši ako pri menštruaci... Mate to taky tedkom pred termínem ? Diky vam za odpoved.
17. kvě 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp ja magnezium berem stale... a pokial ide o hlavičky tak naopak som počula, že tie su večšie ked maminka v tehu bere rozne doplnky :wink:
... (pr.centrum ....)
17. kvě 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek