• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@dahane predchozi mi vyvolavali pomoci tabletek behem 14 dnu 5x, pomohlo snad az pichniuti vody, na cemz budu i ted trvat, jinak snad porodim v zari
21. čer 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pejullka Ježííííš, dej pokoj! Nechci ležet tak dlouho v nemocnici :cry:
21. čer 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem - konečně doma :slight_smile: Zdravím všechny novopečené maminky i ty maminky stále budoucí. Myslela jsem, že vám tu budu sdělovat novinu, ale koukám do tabulky, že mě již někdo nahlásil :slight_smile: Ondrášek se má plně k světu, porod byl poněkud hektický s komplikacemi, které skončily sekcí. Naštěstí všechno dobře dopadlo, oba jsme v pořádku a už si užíváme domácího klidu :slight_smile:
21. čer 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@miribee Ahoj maminko! Moc gratuluju a přeji hodně zdravíčka! :slight_smile: Dopsala jsem to já do tabulky já, ale prosím o upřesnění tabulky :slight_smile: Práskla tě nějaká tetka na koníkovi a andýsek to vypátrala a podělila se s námi o tu novinku :slight_smile:
21. čer 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Jaaaj, asi tuším, která tetka to byla. Co ty? Já ještě nestlihla všechno dočíst, takže vlastně vůbec nic nevím - nestíhám si občas dojít ani na záchod, natož vlítnout na delší dobu na internet :grinning:
21. čer 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane
Přezdívka...............Termín porodu-Tvůj tip dne......Jméno miminka.....Datum narození ...Váha/délka.............Město

sslunicko................??????.............??????..............Maxík......................19.5.2012...............3,03/49 cm......Plzeň
misula.g.................1.6.2012............6.6.2012...........Vojtíšek...................24.5.2012...............3,60/51 .......... Praha
pitrson.....................2.6.2012...........???????............Dominik.................27.5.2012...............2,76/46............Brno
hadimrska..............2.6.2012...........4.6.2012............Natálka..................28.5.2012................3,20/49............Brno
mimisek2011.........5.6.2012...........1.6.2012...........Vojtíšek...................9.6.2012.................3,38/50............Ostrava
blannie.....................9.6.2012...........???????............Sára/Elen
peatris.....................9.6.2012...........15.6.2012...........Mikulášek............8.6.2012.................3,20/51............Val. Mez
cervena_vila..........10.6.2012...........4.6.2012.............Maya .....................16.6.2012..............3,99/50...........Most
cosy.........................11.6.2012..........12.6.2012...........Emilie
vak...........................11.6.2012..........14.6.2012...........Natálka...............12.6.2012................3,33/51............Liberec
Comra....................12.6.2012..........19.6.2012...........?????
taknevim.................14.6.2012..........18.6.2012...........Honzík
miribee...................15.6.2012..........18.6.2012...........Ondrášek...............13.6.2012................2,64/49..Roudnice n/L
Lidi...........................16.6.2012............6.6.2012...........Adélka/Filip
evelp........................17.6.2012..........10.6.2012...........Benedikt..............18.6.2012.............3,7/51.....Jablonec n.N.
Andysek111............19.6.2012...........20.6.2012..........Natálka
alushka5.................19.6.2012...........18.6.2012...........Karolínka
Marki1904...............20.6.2012...........26.5.2012..........Oliver.....................12.6.2012..................3,18/48......Ostrava
dahane....................20.6.2012...........20.6.2012............Maruška
tyrisa........................22.6.2012............20.6.2012..........Max
pejullka...................25.6.2012...........16.6.2012...........Matyášek
Terezka312.............28.6.2012............23.6.2012..........?????
dociska....................1.7.2012..............25.6.2012.........Vojtíšek
21. čer 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee no největší překvapení je asi cervenavila, která nestihla ani odjet do porodnice, jak se jí rychle spustil porod :slight_smile: Vše ale dopadlo ok. :slight_smile:
Já přenáším a pokud do pondělí neporodím, tak jdu na vyvolání :cry: už i přemýšlím o ricinovém koktejlu..
Tak si to krásně užívejte a odpočívej! Čerstvé maminy sem skoro nechodí, adaptují se a užívají si miminka, což je jasné :slight_smile:
21. čer 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, čekám, až se tu rozjedou ta kojenecká témata...
První den doma jsem si moc užila, s holkama to je príma. Teď jsem v noci vzhůru, protože jsem usnula při uspávání Mayi a nedala spící Lee plenku "co kdyby náhodou" a jelikož náhoda je blbec, počůrala mi celou postel a mě vzbudilo mokro. Přesunula jsem ji na poslední suché místo a zbytek obložila ručníkama, nebo nevím, kde bych jinak spala. Tak abych náhodou nezapomněla, co jsou domácí práce, čeká mě opravdu velké prádlo.
Maya je zlatoušek, pořád spí, pláče jen na prdíky.
V pondělí jsem jdeme ukázat dětské dr., tak jsem zvědavá, kolik přibrala. Už v porodnici hvězdila, protože po velkém úbytku pak nasadila expresní růst a domů jsme šly zase s porodní váhou. Večer při koupání se sestra ptala, jestli nemá někde závaží :grinning:
22. čer 2012 ve 03:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou první fotky: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/cervena_vila/album/maya/
Fotek mám plný mobil, ale jak mají velké rozlišení, hrozně dlouho se to nahrává. Nejdřív je musím zmenšit, takže další přidám při nějakém dalším nočním bdění.
22. čer 2012 ve 03:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila taky jsme včera odcházeli téměř s porodní. udělalo se mi hrooooozně moc mlíka, už ve špitále jsem musela začít odsávat a masírovat ty dva obří melouny :grinning:

taťka nám dal krásný narozeninový dárek - nechal mě vyspat 2x po 2,5 hodinách, než se malý vzbudil na krmení a to je asi moje maximum za poslední 4 dny, ale zvládáme krásně

a dnes slavím své narozeniny já a to tím nejkrásnějším dárkem, který se zrovna budí, tak musím letět :slight_smile:

až bude chvilka, hodím fotky
22. čer 2012 v 05:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To je krásné. Užij si oslavu. Já jsem taky živila pár dalších miminek. Nabízeli mi, jestli nechci i doma darovat mléko. Jestli ti to drží doteď, třeba bys mohla? Dá se to, když mimčo dělá jednu delší pauzu na spánek, takhle odstříkávala kamarádka jednou denně půl roku.
Já vycházím z minulých zkušeností, kdy přebytky byly za pár dnů pryč a urovnalo se to. Zatím při kojení z druhého odchytávám a mrazím a jednou denně mám rande s odsavačkou, když malá spí v kuse - buď v noci nebo ráno. Dneska mě taky mlíko vzbudilo dřív než dítě. Když mi to vydrží déle, než týden, zavolám jim a aspoň pár skleniček bych pro ně nasbírala.
22. čer 2012 v 05:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane já tam nechci jít ani na tu vyvolávačku, ale opět mi dneska nic není:slight_smile:
22. čer 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je to jasné.. @andysek111 se naposledy ozvala včera v půl 2, takže už to bude mít za sebou.
Zbyly jsme na vyvolání spolu s @pejullka a to není jistý, zda to do pondělí taky nestihne.
Mě už dvě noci bolí v podbříšku a chodím 4x za noc na malou, ale přes den to vždy přejde, tak to asi nic neznamená :frowning2:
22. čer 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp
@cervena_vila Holky, je krásný co píšete, už se těším až budu mít taky kojící starosti! :slight_smile:
Už méně se tedy těším na ty časy, kdy budu jako vy sem přispívat místo spánku :wink:
22. čer 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky taky se hlásím po delší odmlce nějak nestíhám holt mateřské starosti :wink: @miribee gratuluji k miminku :slight_smile:rodila jsi den po mě a marki :grinning:,já nakonec taky akutní císař :unamused:,ale jsem už v pohodě !!!!Nemůžu uvěřit,že polovina z vás ještě nerodila,ale myslím na vás a držte se kočky :wink: ...
Jinak mám už 11kg dole ještě 4kg a jsem na své váze nechápu jakou rychlostí se zadařilo,ale asi jsem byla plná vody :slight_smile: ...
Natálka je stále hodňoučká jen občas zlobí prdíky :confounded: ,máte někdo zkušenosti s kapičkama espumizan??Na příb.letáku je napsáno i pro kojence,ale nevím zda takto na začátku už můžu dávat..
@andysek111 koukám,že tu nejsi takže předpokládám,že jsi konečně v porodnici :wink: !!!!Držím pěstičky!!!
22. čer 2012 v 09:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak No polovina z nás ještě neporodila, ale to zdravé jádro, které nejvíce psalo už to má za sebou.. andýsek asi taky a my už čekáme s pejjulkou jen na pondělí. Porodila i terezka, která měla termín až 28.6.. fakt jsem nevěřila, že i ta mě předběhne. :cry:
Je super, že se Vám holky daří dobře :slight_smile:
22. čer 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A koukám, že vlastně @dociska tady přispěla naposledy 18.6., takže ta nás se svým termínem v červenci taky nejspíš předběhla :frowning2:
22. čer 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak espumisan zkušenost nemám, jen z minula Sab simplex, u nás moc nepomáhaly. Je to na podobném principu, váže to na sebe bublinky a líp pak odchází.
Nejlepší byly ty klasické metody: Masírovat bříško, nosit na tygřika nebo v klubíčku a cvičit nožkami. A zkoušet dávat na bříško, to s tím taky pohne. Když je po probuzení řev - probudí ji prd - dávám v klubíčku nad umyvadlo, většinou se vyčůrá a vykaká.
Z minula znám ještě mazání Pupík, to je na masáž bříška, ale zdá se mi, že ty bylinky moc nefungují. Obecně nejlepší výsledky mají probiotika BioGaia, ale taky nemám vyzkoušené.
22. čer 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane já myslím, že už jsme za půlkou, obzvlášť, jestli je teď někdo v porodnici. Za chvíli to tu bude samý prdík :grinning:
22. čer 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila jj, podle mě skoro všechny porodili a jen ještě neměli čas se tady ukázat.
22. čer 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Ahoooooooooooooj, dodatečně Ti moc gratuluji k chlapečkovi :slight_smile:))

@dahane Jsem tu!!!!!! Včera jsem jen byla zbořená ze sluníčka, ale neboj, nenechám Tě v tom... :slight_smile:))) I když je dnes venku hnusně a krásné datum -zůstávám 2v1 :-/

@vak Já to asi nakonec vidím taky na vyvolávačku... :frowning2: Ach jo... :frowning2:
22. čer 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 no ty jsi poklad! :wink: Já už se bála :grinning:
Kdy jdeš na kontrolu?
22. čer 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Jdu na KO v pondělí... To tobě už začnou vyvolávat, takže budu rodit jasně po Tobě :grinning:
22. čer 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Bohužel nebudu mít přehled, kdy začnou vyvolávat tobě. Já mám takový strach, že mi to bude trvat týden a pak mě udělají císař, protože už budu mít zkaženou plodovku a mimi se už v bříšku nebude líbit :angry:
22. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Víš, já hodně čtu o tom vyvolávání, protože mám z toho strach.. Ale to se stává minimálně, většinou to do druhého dne zabere... Tak neboj :wink:
22. čer 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 no já mám právě z toho taky strach.. někdo to popisuje fakt hrozně a někdo zase, že do 3 hodin od zavedení tablety rodil. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Sice trošku opožděně, ale taky moc gratuluji k Čestmírkovi :slight_smile: Teď moc času na koníka nemám :wink: Vojtíšek je sice hodný, ale my finišujeme s domečkem, takže jsme pořád v akci :grinning: :grinning:
A blahopřeji samozřejmě všem ostatním čerstvým maminkám :dizzy_face:
22. čer 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak mi manžel přinesl do porodnice notebook. Takže: v úterý jsem byla na kontrole, absolutně bez náznaku blížícího se porodu, otevřená na špičku prstu a to je tak všechno. Břicho mi nespadlo, zátka neodešla, absolutně bez poslíčků. No a ve středu v 17:30 mě po vycházce (moje jedna z mála aktivit) mě začlo doma pobolívat břicho. Nepřikládala jsem tomu význam, ale během hodiny se 4x bolest zintenzivnila, takže jsem si všimla, že v tom je cosi pravidelného :grinning:. A za další hodinu už byly hned kontrakce jak sviňa (pardon) po třech minutách. Já blbec ještě lezla na hodinu do vany, jak nám radili na kurzu a pořád měla kontrakce po 2-3 minutách. Bolelo to strašně a skoro furt, takže ve 22:15 už jsme jeli, protože začly i tlaky a já byla nervozní, že dopadnu jak cervena_vila :grinning: Ve 22:40 už jsem byla na příjmu, po ponitoru na mě koukaly, že to jsou fakt kontrakce jak blázen a skoro nonstop, otevřená ale jen na 4 prsty, ale báli se, že to bude fofr, tak jsem ani nešla na přípravu (klystýr, holení a tak), ale rovnou na sál. Ty bolesti byly strašný a tlaky ještě větší, ale pořád nebyla hlavička dorotovaná a branka zašlá, tak jsem nakonec i když jsem původně nechtěla kývla na epidural, který měl vše urychlit. No a když to zkrátím, tak jsem porodila v 2:29. Říkali, že na prvorodičku to bylo rychlý a bezproblémový. Jen v jednu chvíli měl Čestmírek větší tep, tak radši přišel i doktor, ale bylo to jen chvilkové. No byl to masakr, pak doslova "vylítl" na jednu kontrakci celý od hlavičky po nožičky, museli ho brzdit :slight_smile: Neuvěřitelný zážitek :grinning:
22. čer 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a ještě zjistili, když mi píchli vodu a málem se při tom utopili :grinning:, že jsem jí měla víc než normálně, na všech utz ale říkali množství plodové vody normální.
22. čer 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Hlavně, že jste v pořádku a doma :slight_smile: Moc gratuluji a přeji krásné mateřství a pevné zdravíčko oběma :slight_smile:
22. čer 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek