• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Zjistila jsem, že nesnáším, když malého chová tchýně a tchán :confounded: To nevim, co s tim budu do budoucna dělat...
30. čer 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě ke kojení mě napadlo, že v teď v těch vedrech budou asi děti vyžadovat častější a kratší kojení - na žízeň. Třeba po půl hodině.
My máme doma 26°C a malá se potí, když saje, dneska mám dojem, že nedělám nic jiného, než kojím.
Mimochodem, když se narodila, měla takovou zvláštní intenzivní vůni, na kterou jsem si nemohla pár dnů zvyknout. Pak se to nějak ošoupalo nebo omylo, že voněla normálně miminkovsky a teď ve vedru zase začíná vonět tak jako na začátku a už se mi to hrozně líbí, že ji pořád čuchám :grinning:

Pokud pijete kojící čaje, nepřekračujte doporučenou denní dávku, při přečajování můžou udělat dost svědivou kopřivku.

@terezka312 Řekla bych, že to je taky normální. A že se to do budoucna srovná, až vám z toho budou plynout výhody v podobě hlídání. Mně vadilo, že můj otčím dával prvorozené pusu na čelo, zdálo se mi to divné, když vůbec není ani kouskem "jeho". A taky mě to přešlo, protože vidím, jak ji má upřímně rád a ona jeho.
30. čer 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 Děkuju za radu vyzkouším to,dnes to má taky asi ne tolik na dlaních a chodidlech,ale na nožičkách a ručičkách po tělíčku ne možná máš pravdu s tím práškem,ale používám LOVELU je pro děti tak fakt nevím.Přemýšlím jestli nezajedu k doktorce...
1. črc 2012 v 08:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Mně taky Teri. A to čekáme příští víkend návštěvu :frowning2: Už se psychicky připravuju :frowning2:
1. črc 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Malý to měl v porodnici, koupali jsme ho v hypermanganu
1. črc 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@misula.g Jako je to strašný, doufám, že nebudou chodit na návštěvy moc často :-/ Tchán ho držel tak divně, pořád ho pohupoval, to nesnášim a navíc s nim tak divně mluvil, vim, že to jinak neumí, prostě je takový, ale vadilo mi to. A tchýně ho zas asi hodinu, co ho měla v náručí neustále jednou rukou poplácávala po zadečku. Myslela jsem, že mě raní. A vůbec, nechci ho nikomu než manželovi půjčovat :slight_smile:
1. črc 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To jsem netušila, že když není zahojený pupík, tak se nesmí koupat.. když jsme šly z porodnice, tak měla pěkný pupíček a teď jí taky krvácí, tak nevím, jestli jsem to nezpůsobila tou vodou :confused:
1. črc 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Pro co jsi se rozhodla? Pro postel nebo dudlík? My druhý den po příchodu z porodnice a šílené noci nasadily dudlík.. ale je fakt, že pokud není pořádně napapaná, tak jí neuspí nic.. dudlík většinou chvilku cumlá, ale že by jí uspal to nehrozí. Spaní v posteli jsem já zamítla, mám pocit, že bych jí ublížila.. hlavně malá většinou usne u prsu a než si mi pak na ruce krkne, tak je zase vzhůru, pokud není pořádně napapaná :slight_smile:
1. črc 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak to jsme na tom úplně stejně, taky kojím na 2-3x přesně jako ty, pak už je unavená a většinou usne. Ale v noci jsem s ní vzhůru třeba dvě hodiny než uděláme náš kojící, krkací a přebalovací rituál, ale pak mi taky 3-4 hodinky spinká :slight_smile:
1. črc 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Tak mi nekrkáme, dřív jsem na to čekala, ale nemá to smysl, takže o tuhle část to máme rychlejší :slight_smile:
1. črc 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a je normální, že se mi mrňousek loupe? Zejména na rukou, kolem dlaní a na prstíčkách a kolem nártů + stehýnka.
1. črc 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No a to jdete rovnou spát? Nemáš strach, že se mu něco stane?

Zase jsem mluvila s další kamarádkou a každý mi říká, že to dlouhé kojení - dýl jak 10 minut je sebevražda. Že miminko už nesaje, stejně nemá co a jen cumlá.. jenže mi bez toho neusneme, tak vůbec nevím, co mám dělat. To samé mi říkala i doktorka :frowning2:
1. črc 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky škytáme, myslím, že to je z přejedení.. :frowning2:
1. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No chvilku ho mám položeného na nohách trochu jako ve svislé poloze, aby mu to mlíko všechno doteklo až do žaludku, a pak ho dám spát většinou na bok, kdyby něco, ale někdy klidně i na záda. Ublinkl si za těch 10 dní života v leže asi 2x a vždy to šlo ven, i když spí na zádech, tak má hlavu danou nastranu a prostě to z něj v pohodě vyteče, takže toho už se nějak nebojím :slight_smile: Ale čekat na krkání nemá u něj smysl, prostě to nedělá :slight_smile: Jak psala @evelp - o to víc pak škytá, ale s tím nic nenadělám.
1. črc 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No taky si někdy nekrkne, tak jí dávám taky na bok a zapnu monitor dechu, kdyby něco.. ale bývám z toho právě nesvá, tak jsem klidnější :slight_smile:
1. črc 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 loupání je normální.
@dahane o deseti minutách je nějaká novinka? Říká se už několik generací, že rychle saje cca 7minut a do 20minut se dopíjí, ale kdo má průměrné dítě? Špatné je nechat sosat třeba hodinu, ale ne kvůli dítěti, spíš kvůli bradavkám, dětské sliny je hodně rozmáčejí a můžou přijít kvasinkové infekce nebo ragády nebo jiné problémy.
1. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak je to nauč :wink: jestli jsi četla nějakou chytrou knížku, určitě to umíš líp než tchán, co držel mimino naposled před čtvrt stoletím. To poplácávání je nějaká uklidňovací metoda, kamarádka mi říkala, že jí dítě neusne, pokud ho neplácá po zadečku - zdá se mi to ujetý :sweat_smile:
1. črc 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak K těm puntíkům: Pokud je to z jídla, bude to tak na tři dny a bude se to stěhovat po těle - od bříška podél velkých cév, takže na ruce a nohy to postupně dojde.
Mohly by to být potníčky? Někdy to vypadá podobně.
Zkus místo aviváže používat ocet, ten by mohl nějaké zbytky pracího prášku neutralizovat, jestli to má z toho.
1. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No jako to si netroufám je poučovat. Navíc tchánovi vůbec se neodvážím nic říct, na to je to dost silná a svá osobnost, než abych ho učila chovat. Že nemusí pohupovat jsem mu řekla, tak chvíli nehoupal a za chvíli to stejně dělal zas. Asi zvyk. Tchýni to taky řikat nechci, aby neřekli, že si vymejšlim, už tak jsem divná, že nedávám čajíčky, zatímco za nich se místo jednoho kojení čaje dávaly. Ale to poplácávání je fakt úděsný, asi taky nějaký zlozvyk. Vím, že dítěti to neuškodí a je mu to třeba i jedno, ale mně ho přijde uplně líto :slight_smile:
1. črc 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Právě,že to na bříšku nemá jen od chodidel nahoru a stejně tak u ručiček a maličko na krku.Dnes se mi zdá,že už jí to zmizelo z dlaní a chodidel.Potníky jsou s čepičkou ne tohla není ani vystouplé.
1. črc 2012 ve 14:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je divný den, kojím co hodinu a půl, mrňous ne a ne zabrat, často brečí. Asi to vedro...
1. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ahoj mi to máme stejně dnes ,a k tomu mu začla téct malinko krev z pupku,asi se to odralo o plenku tak je nevrlý,a ty horka sou strašné.K tomu všemu mě začlo všecko strašně bolet nmeužu se hnout,ráno sem malého ani neunesla.Dopuju se paralenem a zítra k dr.je mi jak kdybych měla chřipku
1. črc 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Tak v tom jsem s tebou stejně já. Od včerejška oteklé mandle a ucpanou hlavu, dneska svalová bolest. Dopuju se kalciem a vitamínem C a prolejvám se čajem. Nevím, co jiného dělat s virózou z horka...
1. črc 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím čerstvé maminky. Hledám nějakou ochotnou maminku z Brna a okolí, která by nám vyzkoušela látkové plenky Bamboolik na svém malém miminku. Požadovaná váha mezi 3,5 - 4,5kg (max 5kg), další info přes IP.
1. črc 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila já měla ty bolesti tak velké,že sem sáhla po prášku.nejsem nachlazená,nic,jen mě vše moooc bolí :frowning2:
1. črc 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, delsi dobu jsem tady nebyla a jak vidim,vsichni uz mame prcky u sebe,tak to je krrasa.
Ja mela mensi potize,ale uz je to snad ok az na to ze nekojim,jelikoz malej proste asi neumi poradne sat a to pote co ma strihlou uzdicku pod jazyckem,sice se pote chytil,ale nevypil vice jak 30,tak jsme po dlouhem boji asi tyden krik,presly na lahev,jsem to jooooo obecela nervy v kyblu,ale co prcek jeste porad nema ani porodni vahu chodime 2x tydne na prevazeni,ale uz to bude snad lepsi ted pije nutrilon asi co 2.5hod a vypije 60-80ml,tak je to uz snad dost....jinak taky skytame po kazdem jidle,tak dam srsnout jeste zbytky z prsa a je po skytavce
2. črc 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš velkými písmeny".
@cervena_vila Vyrážka nám zmizela huráááááá :slight_smile: !!!!Je dost možné,že to bylo z čokolády snědla jsem asi půlku tabulky :confounded: :confounded: ...,alespoň se s ní nebudu cpát :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..
2. črc 2012 ve 14:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme za sebou první kontrolní vážení...při odchodu z porodnice jsme měli 3,80 a dneska jsme měli 4,60 :grinning: paní doktorka z malé byla úplně paf jak je velká a jak se mele :wink:
Jinak ji moc neprohlížela, protože ty potničky co má chudinka za ouškem mi už připomínají spíš vyrážku, ale samozřejmě jsem se jí zapomněla zeptat.
Ale protože máme pořád bílí jazýček tak jsme dostali jakousi fialovou vodičku. Nevím sice jak ji to budu potírat do pusinky a trochu mě děsí, že je tam napsané, že je to k venkovnímu potírání a malá to bude určitě polykat.

Jinak taky nebrkáme (teda občas jo, ale to ji musím dát přes rameno a to se ji líbí jen jednou z deseti jinak zuří, zrudne a vzteká se), proto prý asi máme ten bílí jazýček.

Pak jsem chtěla poradit co jiného se dá použít na ty kyčličky krom té igelitové podložky co nám dali v porodnici, protože malá je z toho úplně mokrá v těchto horkách. A paní doktorka mě odbyla, že na to není nic a že to musíme vydržet :frowning2: chudinečka moje malá
2. črc 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi a co máte s kyčlema? Něco na široké balení?
2. črc 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi igelitové podložky? já používák 2 klasický látkový plíny...
2. črc 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek