• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@pejullka Ať se z toho brzo vylížete! Máš pěkného chlapečka a jste oba živí :wink: i když máte za sebou tři dny porodu - myslím, že je co obdivovat.
3. črc 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jojo to lítá i metr daleko :grinning: , hlavně že se jim uleví, se to uklidí. A jak funguje ta rektální rourka?
3. črc 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak ono ten bílí povlak je od mlíčka jak jí zůstává v pusince při pití nebo když si ublinkne a celé to nevyplivne. Může z toho být nepěkná infekce (prý - říkala to mudra).
Jinak si tu vodičku mám natírat na prso dvakrát denně před kojením, abych ji to prý nemusela mazat do pusinky, ale že bych ji to do pusinky nesměla mazat mi neříkala. :confounded: takže jsem ji to dneska na jazýček namazala a musím říct, že se zklidnila (pila - dožadovala se) přes den téměř každou hodinu a teď vydrží dvě hodiny a dvakrát už i dvě a půl hodiny. Doufám, že to teda nevadí, že jsem ji to do pusinky namazala. :unamused:
3. črc 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska rourka je tenčí než rychloběžka, má kulatý konec a po stranách dvě dírky, je měkká. Namažeš, strčíš do zadečku a dá se zasunout třeba 10cm než narazíš na bublinu, která se tím vypustí. Bobečky skrz to taky projdou. Je to takové... legrační.
3. črc 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pejullka Moc gratuluji k synáčkovi, je to brouček roztomilý. Snad se dáte rychle do kupy! :slight_smile:
3. črc 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila děkujem holky, už aby bylo vše tak jak má
@dahane
3. črc 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 našla, bylo mi z toho hrozně, říkám si, ž e snad to máme jen nateklé a tím přerušené
3. črc 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pejullka Já to nemyslela jako strašáka, spíš pro informace co a jak a jsou tam i ty příběhy, co končí dobře :wink:
3. črc 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já to až tam nedočetla, ale našla jsem to taky a začla jsm u toho šíleně brečet:( hormony dělají svoje, tak už jsem radši nic nečetla a zavřela to
3. črc 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A používáte někdo probiotický kapky? Je to teda drahý, ale prej je to účinný?
4. črc 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee, tak koukám, že to trápení s prdíkama nemáme jediný. Už ani nezabírá Espumisan, takže jsem nasadila Lefax a zaúkolovala muže, aby zakoupil rektální rourku (s teploměrem se mi to jednou povede, podruhé ne, spíš mám strach mu to tam šoupnout hlouběji...). Manža se docela pobavil, prý:"Cože to chceš? Ježíš chudák malej...". No snad to pomůže... Budí se mi po dvou hodinách, někdy i dřív a mám pocit, že ho budí ty prdíky...
4. črc 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska Jako na prdíky?Koupím vše pokud jí to pomůže!!!
4. črc 2012 ve 14:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My včera taky měli tlačení v bříšku, ale nakonec jsem před dalším kojením vypila fenyklový čaj a pak byla už klidná, pro jistotu jsem poslala přítele pro espumisan a rektální rourku, ale noc byla výjimečně klidná, takže nebylo nic potřeba. Holky, spíš máme problém s přibíráním. Dnes jsme byly po týdnu na kontrole a malá z 2,66 přibrala na 2,7 kg :frowning2:Doktorka z nás odvařená nebyla a řekla, ať si koupím pro jistotu domů Nutrilon, sice jsem ho koupila, ale dávat jí ho v žádném případě nechci, to jí raději nechám u prsu i spát :frowning2: Jak přibíráte vy?
4. črc 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane mi jsme pribrali 160 g za dvy dny, jen se cpe. jeste teda neni na porodni vaze
4. črc 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane děti přibírají skokově. Určitě bych z jednoho vážení nedělala závěr! není to třeba změnou váhy(porodnice X u doktorky)?
Lucie přibrala 200g za 8 dní. A navíc poslední vážení bylo v porodnici, tudíž jiná váha. A dr nás chválila...

ad loupání kůže - taky se loupe. Dr říkala, že to bude trvat asi tak měsíc, než se oloupe a doroste jí nová kůžička. Doporučuje mazat - olejíčky, + já na nožky a ručky(kde se hodně loupe) dávám Imazol(vazelína)...

ad říhání- druhorozený synek vůbec neříhal. A hodně málo zvracel. U kojení mi usnul, lupla jsem ho do postýlky na bok a hotovo...
prvorozený syn zase blinkal i po říhnutí...To byl blinkací typ... :slight_smile:
4. črc 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky ,..rodila jsem 21.6. v 39tt,... tak nějak jsem celé těhu pročítala vás a červencovky ,..nikde jsem se nazařadila,..psali jste toho tolik že jsem neměla šanci se chytit,.. s mým starším synem si né a né udělat chvilku čas,.. ted je teda času ještě méně,... ale koukám řeším stejné problémy a už to potřebuju s někým probrat a vykecat se ,.tak jestli ještě můžu ráda bych se mezi vás přidala.
My po návratu z porodnice noci šíléné,. budíme se každou hodinu a půl,..kojíme nejdříve z jednoho ,pak z druhého a pak se hodinu kroutíme bolestí bříška,..taky nás trápí prdíky,..přez den spinká krásně budí se sám co 3hodiny na kojení ,..ale ty noci to je síla,...naši mi ted v neděli přivezli z Polska ty probiotika,..je to tam mnohem levnější,.. tak každý den od neděle dáváme a jedna noc byla krásná vzbudil se na jídlo dvakrát a hned potom usnul,.. tak snad už se to bude lepšit!!!
Taky se neuvěřitelně loupe,.. a přijde mi že po koupání ,když ho mažu tak to ještě tím natíráním stahuju,..tak nevím jestli mazat nebo nee,ale chudáček jsou to fakt kusy kůže .
Všem vám moc gratuluji ke krásným miminkům a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka do života :dizzy_face:
4. črc 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra Právě, že když jsme šli z porodnice, tak měla 2,62kg, první vážení u dětské 2,66kg, tak říkala, že to může být jinou váhou, ale teď na stejné váze po týdnu 2,7kg. No uvidíme.. každopádně budu pít kojící čaj a mám homeopatika ricinus communis, tak s tím nic nezkazím a v noci mi teda spinká i 4,5 hod, tak jí budu po 3 hod budit. Mě jen hrozně překvapilo, jak rychle by mi chtěli šoupnout umělou výživu.. :rolling_eyes:
4. črc 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatica Jasně! Já jsem na tom s časem podobně, ale na internet si vždycky chvilku utrhnu, jinak by se mi obzor zůžil jen na papání, kakání a lego...
Jen maž, i když se loupe. Oloupe se a bude jako broskvička. :dizzy_face:
4. črc 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dahane Někde se s tím UM s prominutím ne**rou...
4. črc 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila jojo tak přesně jsi to vystihla,..papání,kakání a lego :grinning: :grinning: manžel pořád v práci,... no tak se ráda přidám :wink:
ok ,..budu mazat,mazat,mazat......at má klid.
A co potničky,.. a celkově ty vedra jak dětičky zvládají,...u nás bez zabalení ,..já říkám zakuklení do plínky neusne,..pod to jen body bez rukávů a nohavic,.. a steně mi přijde že je mu vedro :confounded:
4. črc 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatica já oblíkám normálně - body s dlouhým rukávem. Balím do látky, takže má takové bombarďácké vlňáčky, na nohy už nic nedávám, až ponožky. Mně přijde, že ta miminka ještě dost stydnou, takže žádná krátká trička ani nemám. Venku je zas oblečená, aby mi ji slunce neožehlo. Potí se akorát při večerním kojení, protože nám za odpoledne slunce pálí do oken a večer je nejtepleji - za noc to zase vyvětrám na nějakých 24°C
No a vlastně dost času tráví nahatá nebo rozbalená, když začne fialovět, zas ji obleču.
4. črc 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jojo na prdíky, ode dneška je dáváme, tak uvidíme snad to zabere, četla jsem že tak za 2,3 dny by to mělo zabrat. :slight_smile:
4. črc 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska Tak písni zda pomůžou a kdyby jdu do nich taky :wink: !!
4. črc 2012 ve 20:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím co se stalo, ale moje 14 denní miminko se včera a dnes rozhodlo, že přes den nebude vůbec spát a pokud u něj někdo není nebo ideálně pokud není přisáté u prsu, tak brečí a brečí, docela histerický záchvaty má. Neměl by spát 20 hodin denně?
4. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli se nerozmazlil těma návštěvama, každý den tu teď někdo je a chová ho a on v klidu spinká. A začal odmítat být sám v postýlce v pokojíčku.
4. črc 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 mi to máme dneska stejně:D
4. črc 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Nevím, mně se zdá normální, že malé děti nechtějí být samy. V tomhle věku neznají nic lepšího než sání.
Dudlík nepomáhá?
Vlastně vždyť to mám stejně - kontakt nebo pláč (nebo spánek). Sama vydrží pár minut.
Moje starší byla stejná. Když jí byly asi dva měsíce, ležela na zádech a radovala se z toho, jak mrská nožkami. Byla jsem úplně na větvi z toho, že mně nepotřebuje. Měla jsem náhle dvacet minut volno :dizzy_face: a samozřejmě postupně si vystačila čím dál víc.
To denní nespaní může být dočasné (držím palce aby bylo), ale bohužel jsou i děti, co přes den nespí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. črc 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
...právě jsem uspala tu malou opici ležíc na bříšku na mé hrudi, jí pořád něco tlačí v břiše, tak jí to trhá spánek.
Ještě mě napadlo, že lepšímu spaní by mohla pomoci klasická tenká zavinovačka nebo pevně zavázat do plíny - to taky skýtá pocit bezpečí jako v náruči a nepřehřejou se v tom.
A kdyby se vám zdálo, že moc kecám... Prostě se potřebuju někde realizovat, doma mluvím jen s dětmi. Manželské hovory typu: "Přineseš mi pití, když jdeš do kuchyně?" "Jo." "Dík." mě úplně nenaplňují.
4. črc 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Dám vědět, já si je dávám taky, na ty moje ekzémy tak snad nám to zabere oběma. :grinning:
5. črc 2012 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila U nás poloha na bříšku na hrudi není účinná, protože to začne mrňous usilovně zvedat hlavu, vzpírat se na rukou a snaží se lézt. No a pevně ho balíme a stejně nic :slight_smile: Dudlíka jsme ještě nezkoušeli a ani moc nechci.
5. črc 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek