• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Tak ta naše malá je rozmazleneček už teď ve třetím týdnu svého života. Včera se dvakrát leknutím probudila z tvrdého spánku a pořád jen plakala. Přebalená, nakrmená, vykoupaná, dokrmená, přebalená, chovaná nespočet hodin v náručí - což bych řekla, že je v tom vedru mírně nepříjemné i pro ni tak jako pro mě (podotýkám, že prdí pěkně jako starej chlap tak předpokládám, že prdíky to nebyly). Usnula po pěti hodinách asi už vyčerpáním. Pořád točila hlavičkou tak jsem ji pořád přikládala k prsu, protože dudlík výjmečně a razantně odmítala až prsa vypadali, jako odumírající kůže na těle :grinning: mám pocit, že už ji ani nic nepřitíkalo,ale na pár minut ji to vždy uklidnilo, než začala vřískat a ani u prsa už nechtěla být. No bylo to šílené včera vůbec jsem nevěděla co jí je a hlavně jak ji uklidnit. :cry: chtěla jsem ji nechat vybrečet v postýlce, ale to zase odmítal manža, prý jsem na ni zlá (nejradši bych ho bacila-sám chovat nebude) Snad už se to nebude opakovat. Kdyby aspoň člověk vědět co tomu drobečkovi je, ale takhle je člověk ještě bezradnější než když trápí prdíky a nic nepomáhá.
5. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi a nekope při pláči nožičkama?? možná to přece jen bolelo bříško,..nám Tomík taky pěkně prdí i kaká minimálně 3krát denně,..je mu 14 dní,...a na bříško teda trpí pekelně,..od neděle bereme probiotika a dnešní noc byla opět v křečích až po 2 hodinách usnul ,..snad i tou únavou . jsou to malí drobečci a těžko určit proč pláčou ,..ale když je to to žalostné ,.tak to člověku trhá srdce
Je fakt že si nás taky pěkně vycvičil,. a uklidní se jedině v náručí,..balímě do plínky už od porodnice jinak by mi snad ani neusnul,.cítí se tak v bezpečí a je klidnější.
Snad to období brzo všechny miminečka překonají a až budeme řešit zoubky,..tak se budou klubat hezky jeden po druhém a bez nějaké velké bolesti,.. :wink: Sotva mají pár dní a už musí tolik vytrpět,.. chudinky malé :frowning2:
5. črc 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renatica My taky kopeme u pití a kroutíme se, dáváme druhý den probiotický kapky snad to pomůže, a to krmíme Nutrilonem a pak tím co odstříkám, tak půl na půl.
5. črc 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska já už v noci málem brečela jak se nee a nee uklidnit že tím že ho kojím tak mu nechtěně ubližuju i když se snažím nejíst nic co by prdíky způsobovaly,..ale stejně,...říkala jsem si že na UM by tak třeba netrpěl,..ale asi je to třeba vydržet a bude dobře. Myslím si že nám probiotika zabírají,..lépe přez den kaká i prdí,...ale stejně ty noci ještě to není ono,.ale zase už ne taková hrůza jako na začátku to nás klidně budil každou hodinu a půl :wink: ,... bude lépe musíme vydržet :grinning: a hlavně prckové noo :confounded:
5. črc 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám, že taky válčíte s bříšky. já z mé vlastní zkušenosti, když jsem dávala půl nutrilonu a půl odstříkaného mlíčka, tak jsme měli koliky jak hrom. měli jsme vyzkoušeno od sab simplexu a espumisanu kapičky a nic, .hodně koliky upravily pravidelnosti jídla . my užíváme baby calm - výhoda je, že se může dát vícekrát za 24 hod, narozdíl od sab či espumisanu ( ty nám moc nepomáhali ) a také hodně masírovat, dávat na bříško aspoň na chviličku a pokud doopravdy křičí už moc - přes hodinu, tak jsem použila rektální rourku. užila jsem si s kolikama dosti. v noci bez spánku, sotva maličký usl, měl se krmit, já na nervy, už jsem si nevěděla taky kolikrát rady. taky užíváme probiotika - od swiss laktobacilky a parááda
jestli mohu poradit se spánkem, pokud máte živější děťátko jako já a nemůže usnout, protože ho ručičky ruší, tak si pořiďte zavinovačku swaddle me - fakt pro mě velká pomoc :slight_smile: je i letní verze a také teplejší nebo prostě svázat plenkou. u nás se to hodně tím stabilizovalo a maličký mi vydrží už v noci spinkat až 7 hodin s posledním krmením kolem osmé.
a hlavně jak se říká vydržet - ono ten šibalský úsměv maličkých stojí na konci za to :grinning: jako u mě. vždy mě to zvedne náladu a necítím se jak neschopná, když pláče. :slight_smile: držím pěstičky
5. črc 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi jestli ti mohu říct, my taky prděli o sto šest, kakali a přesto se kroutil jak paragraf a je to pouze způsobené křečema, které se neuvolní odchodem stoličky a plynů, takže huštáme, huštáme, nic víc dělat ani nemůžeme.

někde jsem četla, že by se miminko nemělo nechávat plakat déle jak deset minut o samotě, jinak ztrácí důvěru v okolí
5. črc 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 jj, taky by mě zajímalo ,kdo říkal, že miminka spí 20 hodin, my měli pravý opak - my spali tak 4 a zbytek oči jak trnky :grinning: no ale už jsme se stabilzovali, co začal druhý měsíc :grinning:
5. črc 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renatica kope nožičkama normálně, protože se ji už nelíbí být v té abdukční podložce. Vždy když ji z toho vybalím tak se zklidní a když dáme suchou plenku a po oblečení přenesu na podložku tak už se začíná vztekat. Ale včera teda nevím co to mohlo být.
Nejvíce prdí a kaká ráno o půl šesté jak se vzbudí. Tak uvidíme. Příště zkusím pomasírovat bříško a jestli bude trošku klidnější tak to bude asi prdík...ale doufám, že už takový den nebude (což ovšem zároveň pochybuju).

Máš pravdu až porostou zuby tak to bude asi horší (nebo naopak lepší, že si to vytrpí na prdíkách a pak už bude pokoj).
5. črc 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 ahoj, my to máme úplně stejný... :unamused: dcerka včera ani dnes přes den vůbec nespí, jen pláče a chce jíst.. Myslím, že ani nemá bolení břicha, je jen nervozní a nevrlá z toho vedra a nedaří se jí usnout, i když by chtěla... Uspávám jí zabalenou v plence v náručí, to aspoň trošku pomáhá, když ji kamkoliv položím tak řve a řve... Dudlík si bohužel požužlá tak minutu a pak ho vyplivne, takže to mi taky nefunguje...Snad přijde za chvíli bouřka a pročistí se trochu vzduch...
5. črc 2012 v 17:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatica
@megy
@anika7 Já teď koupila avent dudlíky super, malá si na ně rychle zvykla. Jinak taky napůl dávám svoje mlíko a Nutrilon, malá prso zásadně odmítá od narození, ale já mám na střídačku pořád po těle ekzomy, docela bolestivé a díky tomu, že odstříkávám, si na to nemůžu dát silné masti, a teď nevím jestli si po šestinedělí nenechat to mlíko zastavit, třeba se to pak všechno uklidní, ale pořád ještě zvažuju.
5. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@anika7 to mame uplne stejne....hruza ty tepla....
5. črc 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska jestli jen odstříkáváš, tak stačí snižovat a zastaví se ti postupně samo...
@renatica po UM by prděl taky, musí posílit břišní svaly, pak už trápení nebude. Dva-tři měsíce a bude to pryč.
U nás dnes taky dost pláče, je to trochu náročné. Teď už naštěstí spinká.
Tady mám fotku mých miláčků: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/cervena_vila/album/moje-holcicky/10157028/#comment-9080198
5. črc 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No jak jsou vedra tak se mi zdá, že se mi dělá přes den čím dál míň mlíka ale po noci je toho víc. Zapomněla jsem dodat že mám ekzém pod prsy, ten je skoro pryč, ale celé dlaně jsem měla olezlé, to zatím se spravilo po masti od kožaře, ale teď pro změnu mažu celé břicho, takže ani kdybych chtěla nevím jak bych přikládala, kamarádka říkala že možná i kvůli těm ekzémům se malá nechce chytit a je to docela vysilující když to pak bolí jako ďas. :frowning2: Ale štve mě to, vždycky jsme chtěla kojit a ani u jedné holčičky se mi to nepovedlo.
5. črc 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak dlouho vám odcházely očistky?
5. črc 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Po prvním porodu celý šestinedělí a pak hned menzes. Po druhým tak tři týdny a teď už jen maličko špiním je to tak na jednu, dvě intimky denně.
6. črc 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Už budeme končit šestinedělí v pondělí.
6. črc 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska
@cervena_vila No jsou ty vedra vysilující,..pro všechny i miminka chudáčci mají co dělat.
S ekzémem zkušenosti moc nemám,.. snad to zvládnete nějak ukočírovat,...a s tím mlíčkem,... přijde mi ted v posledních asi dvou,třech dnech taky jako bych měla málo mlíčka,.. předtím byly prsa pořád plné až jsem se bála abych náhodou nechytila zánět a ted mi přijdou pořád měkké,.. :frowning2: prázdné ,.ale když přiložím tak něco vytahá a vypadá že má dost tak je to možná jen pocit ,..a nebo jak jsem někde zaslechla prsa i miminko se tak nějak srovnají na určité množství které je potřeba a pak už se netvoří tolik mlíčka zbytečně navíc,.. jen mi přijde že já 14 dní po poporodu na to mám ještě čas :slight_smile:
S tím um je to zajímavé ale asi máš pravdu musíme dva tři ěsíce vydržet a pak budu ráda že jsem to nevzdala
6. črc 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatica Ono se mlíko pak nedělá tolik do zásoby, začne se vytvářet víc, až když mimčo cucá, takže období "Pamela" skončí, ale mlíka je pořád dost pro potřeby miminka.
@taknevim Já to rozhodně ještě na intimky nemám. Mám hroznou spotřebu vložek, už se těším, až budu mít klid. Nemluvě o tom, že moje hlavní přání je vyvalit se s dětmi ráno na koupálku s půlkou melounu a odejít až večer a nemůžu :angry:
6. črc 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Já to mám divný, na klasický porodnický vložky to už neni, ale na intimky ještě taky ne. Každý den ze mě něco odejde, ale je toho fakt malinko, ale intimka to zas nepobere. Ale mám to takhle už týden a nevím, jak to řešit. Ještě nosím ty síťovaný kalhotky s tou porodnickou vložkou, ale je to dost nepohodlný, nemluvě o tom, když jdu na vycházku, ta vložka mi pak leze všude, jak neni přilepená. No vůbec nevim, co s tim, ale zas chci mít ještě něco vzdušnýho a prodyšnýho, protože mi přijde, že v těch horkách se snadno zapařím. :angry:
6. črc 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312
@cervena_vila
@hadimrska no já právě ted už dny ani nešpinila a ni nic a ted zase ,tak mi to přišlo divné,ale prý to tek je,tak nevím...
6. črc 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jen "kecej", máš dobré rady a postřehy :wink: :grinning:
6. črc 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se taky pořád čistím. Někdy víc, někdy méně, ale na intimku to není.

@terezka312 Nějak jsem nezaregistrovala, jak ti pomohlo Epi-no?
6. črc 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No já ti nevim. Jako nestihla jsem moc natrénovat, protože jsem se při cvičení trošku natrhla na stydkym pysku. Takže jsem natrénovala jenom 26 (dala jsem i víc, ale právě při tom natržení :sweat_smile: ). No a Čestmírek měl hlavičku 35, takže mě nastříhli, ale prý to byl jen malý nástřih. Ale jinak vyšel ven velmi rychle, během jedné kontrakce celý, tak si myslím, jestli jsem si hezky neporoztahovala alespoň ty cesty uvnitř. Ale kdo ví. Každopádně to místo, kde jsem se natrhla při cvičení, mi pak při porodu zašili jednim stehem jako porodní poranění, ale já vim své :grinning: I když by se to třeba stalo i tak, protože stejně jsem se při porodu natrhla i na druhé straně uplně stejně, taky na jeden steh. No takže nevim, jestli pomohlo :slight_smile: Co ty?
6. črc 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já natrénovala taky jen 28, byla jsem na sebe právě raději opatrná a před porodem jsem pár dní před už necvičila. Hlavičku malá měla 32cm, takže i to možná mělo podíl na tom, že jsem nebyla nastřižená a jen maličko trhnutá, ale nebylo to ani na jeden steh, takže v poho.
6. črc 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No tak to je super, to gratuluju :slight_smile: To šití totiž nebylo nic moc :rolling_eyes:
6. črc 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak žijete? :wink:
7. črc 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila špatně :frowning2: Ben pořád zvrací..už 3. den, včera jsme byli na pohotovosti a už si nás tam chtěli nechat, ale dali nám ještě šanci zůstat o čaji a znovu zkusit pomalu na mléko. včera měl 6 hodinovou hladovku a pak se chytil v pohodě bez blinkání a dneska je to tu zas :frowning2: takže si jdeme asi poležet do špitálu. je mi hrozně!!!!!
7. črc 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To je mi líto! Přeju ať je to rychle pryč.
7. črc 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Tak to mě mrzí, držím palce ať jste rychle zase doma.
7. črc 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp a z čeho to má? Přeji, at jste brzo fit!

@terezka312 můžu se zeptat, jak jste přišli na jméno Čestmír? Bych řekla, že se moc nedává. No, já znám jenom jednoho a je to dobrej chlap... :wink:

Nám občas někdo řekne, proč jsme nedali nějaké modernější jméno? Že Lucie je dávala tak před 30-ti lety! :unamused:

a celkově? Jak reagovalo okolí na vybraná jména? A kdo měl nejhezčí reakci na to, že se narodilo nové miminko?
7. črc 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek