• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Ahoj. Tak my už máme Vojtíška na světě týden a jsme z něho nadšení. Po narození vážil 3730 g a měřil 50 cm. Porod byl úžasný. Rodila jsem v leže na pravém boku a malý prošel bez nástřihu a poranění, takže jsem hned po porodu běhala jako laňka.
Takže už je tabulka uzavřená? :slight_smile:
Komu jsem nestačila pogratulovat k miminkům, tak ještě dodatečně posílám gratulace teď :grinning: :grinning:
7. črc 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@comra to právě nevíme, z čeho to má. může to být prý i těmi vedry...to by byla asi nejlepší varianta :frowning2:
7. črc 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ježiš krásnej a je ti podobnej brouček. :grinning:
7. črc 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No z těch veder je zle všem i těm miminkům, to bude určitě z toho.
7. črc 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mi z toho začíná doma trošku hrabat. Asi zahodím strach a začnu s malým vyrážet "mezi lidi". Ty vedra už snad pominuly, tak už budem moct...
7. črc 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska taky gratuluju a přeju zdravíčko...
7. črc 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee a z čeho máš strach?že nechodíte ven...
7. črc 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra tady je taky jeden malý čestˇa a je to hezké,Lucie je krásné jméno,oni sou hezké všecky,když se hezky říkají myslím:slight_smile:
7. črc 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra Na to přišel manžel asi 3 týdny před porodem. Měli jsme vybraná 3 jména a nemohli jsme se shodnout a ani jedno nám stejně nepřišlo to pravé, tak jednou večer říkám, že to nepůjde, že asi budem muset vybrat něco úplně jiného. A manžel začal vymýšlet jména podle starých pověstí českých, chtěli jsme něco českého, pak už ze zoufalství říká Neklan. No a já že to snad nemyslí vážně a on že v té pověsti o Neklanovi byl ještě Čestmír a v tu chvíli se on do toho jména zamiloval a začal hladit bříško a říkat Čestmírku. Mně se to nejdřív nezdálo, asi tak 1/2 dne :slight_smile: No a pak jsme oba začali mluvit o Čestmírkovi a bylo to jasný.
7. črc 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@terezka312 No, každý říkal, že porodní bolesti jsou tak hrozné, že šití a nástřih ani člověk necítí, ale já si nedovedu představit, že by mě stříhali a šili, mám pocit, že bych to cítila hodně :frowning2:
7. črc 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Stříhnutí jsem necítila vůbec, i když jsem přesně věděla, kdy to udělali. Šití jsem cítila i když mi to umrtvili, ale prostě jak to tahalo a tak, občas i bolelo, nebylo to nic moc a hlavně mi přišlo, že to trvá moc dlouho. A na rozdíl od porodních bolestí to nemělo tak hezký závěr :slight_smile:
7. črc 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já šmiknutí necítila, ani jsem o něm nevěděla, to mi až pak přítel říkal, že otáčel hlavu a nechtěl to vidět a já se pak ptala doktora a šití...to jsem taky cítila i přes umrtvení, ale po tom porodu mi to ani nepřišlo, navíc mudr. byl super, předem mě upozornil na všechno, že píchne a pod :grinning: fakt po tom všem to vlastně bylo i příjemné :grinning: ale sadista nejsem...
7. črc 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Pamatuješ si propíchnutí uší? Šití je asi tak stejné... Nástřih na vrcholu kontrakce je něco tak nenápadného, že je dost bab překvapených, že nějaký nástřih byl.
7. črc 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takhle se mi povedlo chytit Mayu mobilem, když jsem ji rozesmála foukáním:
7. črc 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@dahane Mně při prvním porodu nastřihli hodně a i jsem se natrhla, a necítila jsem nic, ani u šití, to jen malinko štíplo. Ale taky jsem se toho dost bála. :slight_smile:
8. črc 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono to prej nejde moc umrtvit u kaďáčku, tam to štípe a je to víc cítit, teda aspoň mi to tak říkali, ale já měla při obou porodech štěstí na doktory a perfektní šití.
8. črc 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jéje, mi už se taky smějeme o sto šest. :grinning:
8. črc 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Čestmírek se taky směje, ale pořád myslím, že spíš nevědomky, i když občas zareaguje úsměvem na nějaké pošimrání nebo tak, ale je mu 17 dní, tak to vědomý úsměv ještě asi nebude co
8. črc 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jo a k propíchnutí uší já bych to teda nepřirovnala, šití bylo víc nepříjemný, propíchnutí byl spíš takový tlak, to šití tahalo a občas zabolelo
8. črc 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 záleží, jestli se nechá rozesmát - třeba foukáním nebo šimráním.
8. črc 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
3x hurá růstovému spurtu a kojení co hodinu :rolling_eyes:
8. črc 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky, konečně jsem se tu taky dostala :wink:. Chtěla jsem se zeptat maminek, co mají holčičky, jak budete řešit propíchnutí uší? Já nevím, jestli mám dát přednost kosmetickému salónu před doktorkou a hlavně řeším kdy...? :frowning2: Máte s tím už nějaká zkušenost? Moc děkuji. :wink:
8. črc 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je normální, že mě pořád od porodu - 15 dní bolí šíleně bradavky? Jak jste na tom? Nevím, jestli je to normální a nebo dělám nějakou chybu při kojení :frowning2:
8. črc 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 my uši píchat nebudeme, mimika s náušnicemi se mi nelíbí, navíc ouško roste a dírka může odrůst ze středu pryč, párkrát jsem to už viděla. Až bude sama chtít, dírky jí píchneme.
@dahane a jak tě bolí? Máš popraskané a bolí přisávání? Bolí samotné kojení? Při správném přiložení by bolet nemělo nic. Ale jestli je máš rozkousané, musí se nejdřív úplně zahojit, aby to bylo v pohodě. Já měla u prvního dítěte ragády do krve, dva týdny jsem plakala při kojení a pak jsem úspěšně kojila dva roky. A jestli se chytá špatně, tak to bolí a je třeba znovu přiložit, laktační poradkyně nebo dětská sestra by mohla zkontrolovat, jestli se dobře chytá.
8. črc 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Mě taky bolí, mám je trochu popraskané a bolí zejména při přichycení, při kojení už většinou ne. Mám v plánu nějakou laktační poradkyni, aby se koukla, jestli kojím dobře.
8. črc 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jestli bolí přiložení, protože jsou bradavky ještě moc citlivé a kojení pak ne, mělo by to být dobré, časem se to srovná.
8. črc 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No jo, jenže já na té jedné bradavce, která bolí víc, vidím takové prasklinky, to právě bolí při každém přisátí víc a víc, jak se to dráždí
8. črc 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky omlouvam se, ze vam zasahuju do diskuse.
@terezka312 Terez koukni malymu do pusy, jestli tam nema bilej povlak, nebo takovy jako by vlocky na dasnich a tvarickach. My si totiz pravdepodobne z porodky donesly domu moucnivku a mala mi to prenesla na prsa. Presne takhle me to boli, pri prisati ostra rezava bolest, pak v pohode. Jestli jim tam nestrkali do pusinek kdo vi co a nemate to taky... Ja nasla malickou bilou tecku na jedny tvaricce, ale na prsou uz to bylo :frowning2:
8. črc 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312
@cervena_vila no bolí mě nejvíc při přisátí, během kojení to jde. Ale bolí mě i na dotek. Taky už jsem přemýšlela o té laktační poradkyni.
8. črc 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 a co s tím? my jsme asi ten případ. jazyk má bílý ne celý, ale po stranách. no a co s tím?
8. črc 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek