Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
dociska
7. črc 2012
Ahoj. Tak my už máme Vojtíška na světě týden a jsme z něho nadšení. Po narození vážil 3730 g a měřil 50 cm. Porod byl úžasný. Rodila jsem v leže na pravém boku a malý prošel bez nástřihu a poranění, takže jsem hned po porodu běhala jako laňka.
Takže už je tabulka uzavřená? 🙂
Komu jsem nestačila pogratulovat k miminkům, tak ještě dodatečně posílám gratulace teď 😃 😃
evelp
7. črc 2012
@comra to právě nevíme, z čeho to má. může to být prý i těmi vedry...to by byla asi nejlepší varianta 😞
hadimrska
7. črc 2012
@dociska Ježiš krásnej a je ti podobnej brouček. 😃
hadimrska
7. črc 2012
@evelp No z těch veder je zle všem i těm miminkům, to bude určitě z toho.
miribee
7. črc 2012
Tak už mi z toho začíná doma trošku hrabat. Asi zahodím strach a začnu s malým vyrážet "mezi lidi". Ty vedra už snad pominuly, tak už budem moct...
taknevim
7. črc 2012
@dociska taky gratuluju a přeju zdravíčko...
taknevim
7. črc 2012
@miribee a z čeho máš strach?že nechodíte ven...
taknevim
7. črc 2012
@comra tady je taky jeden malý čestˇa a je to hezké,Lucie je krásné jméno,oni sou hezké všecky,když se hezky říkají myslím🙂
terezka312
7. črc 2012
@comra Na to přišel manžel asi 3 týdny před porodem. Měli jsme vybraná 3 jména a nemohli jsme se shodnout a ani jedno nám stejně nepřišlo to pravé, tak jednou večer říkám, že to nepůjde, že asi budem muset vybrat něco úplně jiného. A manžel začal vymýšlet jména podle starých pověstí českých, chtěli jsme něco českého, pak už ze zoufalství říká Neklan. No a já že to snad nemyslí vážně a on že v té pověsti o Neklanovi byl ještě Čestmír a v tu chvíli se on do toho jména zamiloval a začal hladit bříško a říkat Čestmírku. Mně se to nejdřív nezdálo, asi tak 1/2 dne 🙂 No a pak jsme oba začali mluvit o Čestmírkovi a bylo to jasný.
dahane
7. črc 2012
@terezka312 No, každý říkal, že porodní bolesti jsou tak hrozné, že šití a nástřih ani člověk necítí, ale já si nedovedu představit, že by mě stříhali a šili, mám pocit, že bych to cítila hodně 😞
terezka312
7. črc 2012
@dahane Stříhnutí jsem necítila vůbec, i když jsem přesně věděla, kdy to udělali. Šití jsem cítila i když mi to umrtvili, ale prostě jak to tahalo a tak, občas i bolelo, nebylo to nic moc a hlavně mi přišlo, že to trvá moc dlouho. A na rozdíl od porodních bolestí to nemělo tak hezký závěr 🙂
evelp
7. črc 2012
@terezka312 já šmiknutí necítila, ani jsem o něm nevěděla, to mi až pak přítel říkal, že otáčel hlavu a nechtěl to vidět a já se pak ptala doktora a šití...to jsem taky cítila i přes umrtvení, ale po tom porodu mi to ani nepřišlo, navíc mudr. byl super, předem mě upozornil na všechno, že píchne a pod 😃 fakt po tom všem to vlastně bylo i příjemné 😃 ale sadista nejsem...
cervena_vila
7. črc 2012
@dahane Pamatuješ si propíchnutí uší? Šití je asi tak stejné... Nástřih na vrcholu kontrakce je něco tak nenápadného, že je dost bab překvapených, že nějaký nástřih byl.
cervena_vila
7. črc 2012
Takhle se mi povedlo chytit Mayu mobilem, když jsem ji rozesmála foukáním:
hadimrska
8. črc 2012
@dahane Mně při prvním porodu nastřihli hodně a i jsem se natrhla, a necítila jsem nic, ani u šití, to jen malinko štíplo. Ale taky jsem se toho dost bála. 🙂
hadimrska
8. črc 2012
Ono to prej nejde moc umrtvit u kaďáčku, tam to štípe a je to víc cítit, teda aspoň mi to tak říkali, ale já měla při obou porodech štěstí na doktory a perfektní šití.
hadimrska
8. črc 2012
@cervena_vila Jéje, mi už se taky smějeme o sto šest. 😃
terezka312
8. črc 2012
@cervena_vila Čestmírek se taky směje, ale pořád myslím, že spíš nevědomky, i když občas zareaguje úsměvem na nějaké pošimrání nebo tak, ale je mu 17 dní, tak to vědomý úsměv ještě asi nebude co
terezka312
8. črc 2012
@cervena_vila Jo a k propíchnutí uší já bych to teda nepřirovnala, šití bylo víc nepříjemný, propíchnutí byl spíš takový tlak, to šití tahalo a občas zabolelo
cervena_vila
8. črc 2012
@terezka312 záleží, jestli se nechá rozesmát - třeba foukáním nebo šimráním.
terezka312
8. črc 2012
3x hurá růstovému spurtu a kojení co hodinu 8-(
andysek111
8. črc 2012
Ahoj hoky, konečně jsem se tu taky dostala 😉. Chtěla jsem se zeptat maminek, co mají holčičky, jak budete řešit propíchnutí uší? Já nevím, jestli mám dát přednost kosmetickému salónu před doktorkou a hlavně řeším kdy...? 😞 Máte s tím už nějaká zkušenost? Moc děkuji. 😉
dahane
8. črc 2012
Holky, je normální, že mě pořád od porodu - 15 dní bolí šíleně bradavky? Jak jste na tom? Nevím, jestli je to normální a nebo dělám nějakou chybu při kojení 😞
cervena_vila
8. črc 2012
@andysek111 my uši píchat nebudeme, mimika s náušnicemi se mi nelíbí, navíc ouško roste a dírka může odrůst ze středu pryč, párkrát jsem to už viděla. Až bude sama chtít, dírky jí píchneme.
@dahane a jak tě bolí? Máš popraskané a bolí přisávání? Bolí samotné kojení? Při správném přiložení by bolet nemělo nic. Ale jestli je máš rozkousané, musí se nejdřív úplně zahojit, aby to bylo v pohodě. Já měla u prvního dítěte ragády do krve, dva týdny jsem plakala při kojení a pak jsem úspěšně kojila dva roky. A jestli se chytá špatně, tak to bolí a je třeba znovu přiložit, laktační poradkyně nebo dětská sestra by mohla zkontrolovat, jestli se dobře chytá.
terezka312
8. črc 2012
@dahane Mě taky bolí, mám je trochu popraskané a bolí zejména při přichycení, při kojení už většinou ne. Mám v plánu nějakou laktační poradkyni, aby se koukla, jestli kojím dobře.
cervena_vila
8. črc 2012
@terezka312 Jestli bolí přiložení, protože jsou bradavky ještě moc citlivé a kojení pak ne, mělo by to být dobré, časem se to srovná.
terezka312
8. črc 2012
@cervena_vila No jo, jenže já na té jedné bradavce, která bolí víc, vidím takové prasklinky, to právě bolí při každém přisátí víc a víc, jak se to dráždí
elvis12
8. črc 2012
Holky omlouvam se, ze vam zasahuju do diskuse.
@terezka312 Terez koukni malymu do pusy, jestli tam nema bilej povlak, nebo takovy jako by vlocky na dasnich a tvarickach. My si totiz pravdepodobne z porodky donesly domu moucnivku a mala mi to prenesla na prsa. Presne takhle me to boli, pri prisati ostra rezava bolest, pak v pohode. Jestli jim tam nestrkali do pusinek kdo vi co a nemate to taky... Ja nasla malickou bilou tecku na jedny tvaricce, ale na prsou uz to bylo 😞
dahane
8. črc 2012
@terezka312
@cervena_vila no bolí mě nejvíc při přisátí, během kojení to jde. Ale bolí mě i na dotek. Taky už jsem přemýšlela o té laktační poradkyni.
dahane
8. črc 2012
@elvis12 a co s tím? my jsme asi ten případ. jazyk má bílý ne celý, ale po stranách. no a co s tím?

Začni psát odpověď...

Odešli