• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@terezka312 V porodnici mi to řekli a potom i dětská dr., že se mám někam co nejdřív objednat, že se první prohlídka dělá do 6 týdnů. Mám kontakt na 3 dr., ale ti jsou všichni v Praze 10 :/
9. črc 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Uf, tak to jsem ráda, že to je fáma.
9. črc 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Hm, tak mně to právě nikdo neřekl a až dneska mě to napadlo zjišťovat po přečtení některých statusů tady na koníkovi. Tak doufám, že nic nezanedbáme. Zavolám zítra pediatričce.
9. črc 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Kdyby měli doktoři narváno, tak mám jednoho, který prý bere brzy
9. črc 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Děkuju :slight_smile: Snad to teda nějak zvládnem a zavčasu :slight_smile:
9. črc 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ahoj u nás je furt 36 i víc ve stínu a taky jen kojím,častěj dávám a veme si fakt jen trošku na žízen ,není potřeba dávat nic jiného :slight_smile:
9. črc 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@terezka312
@taknevim díky holky, tak budu jen kojit a nebudu poslouchat doktorku. Kdybych jí poslouchala, tak jsme už i na umělé výživě.
10. črc 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane já se zas přiznám, že jsem zkoušela dát malé na žízeň vodu, zvědavě vycucala jednu lžičku a pak chtěla zase prso :grinning:
10. črc 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem coby těhotné jsme tu dost řešily látkové plenky: pustila se některá do látkování?
10. črc 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já jsem začla látkovat druhý den po příchodu z porodnice (nebo třetí?)
10. črc 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my teda rovnou dostali široké balení na kyčle a jdeme ve čtvrtek na další kontrolu do špitálu :slight_smile:

a ještě pořád nemáme změřené ty uši, jsem z toho pořád krapet nervozní.
ale aspoň to blinkání se uklidnilo...resp., ze zvracení se stalo blinkání, takže už to nehází obloukem a něco v něm zůstává. mudr. přijde s váhou, abychom zjistili, jestli mu to nějak škodí bo ne
10. črc 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila já čekám až po kontrole těch kyčlí, protože mi přijde, že kdybych mu přes to přehodila ještě další plínu, tak ho nenarvu do žádného oblečení :grinning:
10. črc 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já látkuju, ale jelikož mám nespavé miminko, tak nestíhám plíny žehlit a proto střídám s Pamperskama
10. črc 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g já nežehlím, jsou vyžehlené od sluníčka :wink:
Včera jsem najela na látkování i přes noc, protože mi pamperska proteče. Uf. Velká úleva, nemám je ráda.
10. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Jaké měření uší? To neznám. Nám měřili leccos, ale uši ne.
10. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já zkoušela v porodnici různé papírové a jedině po Pamperskách se neoprudil a nikdy nám neprotekla. Takže za mne nejlepší. Látkovky mám hrozně tvrdé po usušení (dávám ocet na změkčení a stejně) a rozžehluju kraje
10. črc 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila klasické měření těch emisí ušních, v porodnici na jedno neslyšel...
10. črc 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g pro mě je na papírovkách hlavní, aby nebyly parfémované a ty jediné nevoňavé bílé pampers, které deklarují 12h v suchu miminku na noc nestačí a budí se v mokru, takže za mně na noc bambusová little lamb a na to vlňáky.
@evelp nám v porodnici měřili kataraktu (oči - šedý zákal) močové cesty, kyčle, reflexy, poslech, kuk do pusy, ale ouška ne.
10. črc 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@misula.g Já teda látkový žehlila až do včera, ale pak jsem si řekla, že bych se užehlila a poskládala jsem 15 novoskladů bez žehlení a pohoda. Takže už taky nežehlim :slight_smile: Ty kraje mě taky trochu štvou, ale vydržim to, než být pořád u žehličky. Na noc teda taky dávám ještě papírovou, protože jednak jsem líná přebalovat v noci a jednak bych si ho tím probrala a to nechci, takže od prsa rovnou do postýlky a spát dál :grinning: Používám biodegradabilní, nebělené, neparfemované Kikko Eco. Ale je fakt, že občas, když je hodně nacucaná, tak trochu proteče. Ale ne vždy a kakání ještě neuteklo. Na látkový na noc najíždím opatrně - večer, když už ukládám ke spánku do ložnice, tak má ještě novosklad, při prvním nočním kojení přebalím do papírové a v té je celou noc až do kojení, které je třeba kolem 6-7 hodiny, jak se vzbudí, to pak dávám už zas novosklad.
10. črc 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha, tak jsem si prošla ještě jednou zprávu o novorozenci z porodnice a tam jsou zaškrnutý screeningy, které byly provedeny a jsou tam i kyčle. Jen tam není žádný výsledek, ale kdyby to bylo špatné, tak by to asi bylo napsáno v tom závěrečném zhodnocení ne? Tak jsem se trochu uklidnila, že aspoň něco takového bylo provedeno a příští týden se zeptám doktorky na tu kontrolu.
10. črc 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@terezka312 Já dávám látkovky hodně pod hlavu, protože malý často blinká, tak hlavně proto žehlím. A v noci ho přebaluju, protože jak ho trápí prdíky, tak se spolehlivě vykaká hned, když ho rozbalím... A když je v klidu a nenaříká, tak ho nepřebaluju a plena vydrží do dalšího kojení. Používám zelené - Active baby, č. 3. Jinak ty oranžové, ty jsou opravdu hnusně parfémované
10. črc 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Začala jsem ve třetím týdnu taky s látkovýma plenama a jsem trošku zklamaná z toho, že dcera se ozývá okamžitě, kdykoliv se počůrá nebo pokadí, takže si tím neustále ruší spaní a já přebaluju a přebaluju... je to normální? (zatím používám čtvercovky s vkládačkou). Zvykne si na to? Objednala jsem si ještě pár AIO plenek, tak jsem zvědavá, jestli to s nima bude lepší... Zajímavý taky je, že s partnerem už stoprocentně poznáme, když hlásí špinavou plínu - řve jinak - něco jako "neé neé" :slight_smile:
10. črc 2012 v 18:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já se do látkování nepustila a ani se na to nechystám,sem spokojená s pemprskama a nedám na ně dopustit,v noci přebaluju jen jednou při kojení.Stačí to.A jinak dnes kontrola a dnes je Honzíkovi 19 dní a máme z 3.700 při prpuštění z porodnice 4.420a z 53cm 56.Nějak nám chlapec roste...
10. črc 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a proč vám pemprsky smrdí?Mě to krásně voní :slight_smile:
10. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Já to nemůžu ani cítit. V navoněné pampersce jsem ani nepoznala, kdy je malá (velká) pokakaná. Jeden balík a dost. Když jim v porodnici o víkendu docházely látkovky, rozdávali pampers, radši jsem si poslala pro babylove.
11. črc 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila u vás v porodnici se dávají látkové plenky?A je fakt,že každý druh pemprsek voní jinak,jedny mi taky nevoní,ale jinak jo
11. črc 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi teda taky nelátkujeme...máme pampersky a malé dám čistou po koupání to je někdy v osm večer a přebaluju až před nebo po ranním kojení někdy v půl šesté nejdřív nebo i o sedmi jako třeba dnes. :wink: máme v průměru spotřebu tak max 5 - 7 plínek za 24hod.
11. črc 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak jme měli včera měsíc a když jsem dnes po krmení malou zvážila tak už má 4,9kg a oblečky už velikost 62 - 68 (mudra neměří a já jsem pověrčivá neb se člověk měří akorát do rakve) ale když přebaluju tak je skoro přes celou podložku a ta je 60x60 :wink:
11. črc 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, s naším malým je to taky tak :grinning: Včera měl 6,5 kg - v půlce 7. týdne. Už mu nemám pomalu co oblékat :slight_smile:
11. črc 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g tak tomu říkám macek :slight_smile: jen ať pěkně rostou. my jsme se snažili měřit, ale nějak nám to nesedí, jsou nám 3 týdny a 2 dny a naměřili jsme o 6 cm víc...
11. črc 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek