• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Holky jak vypadaj potničky a jak alergická reakce na jídlo? Mrňous má už asi týden pupínky na hlavě, obličeji a krku, takové vystouplé, některé vypadají jako beďárky s bílou čepičkou. Pár jich má i po těle, ale oproti hlavě to je fakt zlomek. Vůbec nevím, z čeho to je a jak to vymizet a nelíbí se mi to :frowning2:
11. črc 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 máme uplně to samé a já zase vyčetla ještě cosi o dětském akné a taky nevim, jak to poznat co to je..
nic méně, dnes musíme ještě za mudr., Ben opět zvrací obloukem :frowning2: tak se jí zeptám a dám ti vědět
11. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp To budeš hodná, mi jdem k doktorce až za týden, o tom akné jsem taky slyšela, nebo o hormonálních projevech z mlíka a o přizpůsobování se vnějšímu prostředí... Kdo ví.
11. črc 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
To zas někdo inovoval ty diskuze :unamused: :rolling_eyes:
11. črc 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 ahoj, máme asi taky to stejné (pupínky po celé hlavičce, takové červené s bílou tečkou nahoře..) a dnes mi na to doktorka řekla, že to nejsou potničky ani alergie, ale něco jako beďary - reakce na hormony matky po porodu. Prý se to postupně do měsíce vytratí a není třeba to nijak léčit.
11. črc 2012 ve 13:40  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@anika7 No tak to bude asi opravdu ono, taky mi jedna kamarádka říkala, že to je z hormonů. No a takový krásný miminko jsme měli :frowning2: už aby to bylo pryč
11. črc 2012 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak hlásím, že naše robátko krásně přibírá. dnes jsme u dr navážily 4430g, což je 280g za týden. Jo, a od narození vyrostla 3cm, má 56cm…takže nějaký 95 percentil Doufám, že se časem zastaví, aby nebyla obří…-) Je jí totiž 19 dní…

jo, a jinak, naše Luci je zase na obličejíčku celá poškrábaná... Při narození měla už mega dlouhé nehty(byla 10 dní po termínu)...
11. črc 2012 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@comra No Čestmírek je taky poškrábaný strašně, i jsem mu nehty stříhala, ale má to ostrý a zejména když usilovně kvůli něčemu brečí, tak se drápe, kolikrát se i chytne vší silou za obličej a pak trhne rukou a rýpne se až do krve, jsou to takový záchvaty zuřivosti
11. črc 2012 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, nemáte prosím některá zkušenost s nachlazením miminka? (má 3 týdny). Moje malá má rýmu, ucpaný nos, tak že chrčí a sýpá a střídavě dýchá pusou. Zkoušela jsem odsávat hlen, ale nic z ní neteče. Asi je to na doktora, aby mi doporučil nějaké kapky...Nicméně máte někdo zkušenost s rýmou u tak malého miminka ?- co dělat nebo jestli to přejde nějak samo. díky moc.
12. črc 2012 v 07:16  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@anika7 Náš Čestmírek taky různě chrčí a vydává šílené zvuky, kýchá a kašle, při kýchání mu občas vylítne holub. Doktorky jsem se ptala a prý je to normální u malých miminek. Odsávat prý určitě ne, odsává se jen rýma, kdy se mu dělají už bubliny u nosu. Prý s tím nic nemám dělat, že se to upraví. Že prý miminka vydávají hrozné zvuky, až je to někdy strašidelné. A kde co jim dráždí nos i pusu a tak kýchají a chrčí a kašlají. Ve vedrech můžem prý zvlhčovat nos vincentkou nebo vodou. Já dělám akorát to, že si namočím tyčinku na čištění uší a občas mu ty nosní dírky vytřu. Jednak občas vytáhnu nějakého holuba a jednak ho tím právě i zvlhčím. A kupodivu mrňous ani moc neprotestuje.
12. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@anika7 Na doktora to je, pokud má horečky - u malého miminka se chodí k doktorovi hned, když vylítne teplota nahoru. Pokud nemá, jediný výsledek cesty k doktorovi bude, že máš zvlhčovat vzduch, mokrou plínu na postýlku, koupit si nějaký nosní sprej s mořskou vodou (quixx, sterimar... je jich hodně) a zvlhčovat sliznice - třeba se ti povede pak něco odsát, pokud je opravdu zahleněná.
Protilátky má z mléka, o nachlazeném miminku jsem taky nikdy neslyšela - české matky nenechávají děti prochladnout. (Říkala mi naše doktorka: podchlazené dítě za celou kariéru neviděla ani jedno, přehřátých viděla už hodně)
12. črc 2012 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tady přidávám Mayu jak pěkně pase koníčky ve 3,5 týdnech a jak je spokojeně vykoupaná.
12. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@cervena_vila My jsme spokojený při koupání, ale po koupání už je křik. A pasení trénujem, ale ne moc často, nemá se prý obracet na bříško, když brečí. No a Česťulín buď spí, nebo se vzbudí hlady, tak brečí, tak ho nakojim, uklidní se, ale při přebalování se zas nějak rozlítí a začne brečet, takže klidné chvilky má zejména v postýlce, to kouká kolem a je hodný, ale než bych ho svlékla a dala na bříško, tak by se asi hned rozčílil, že chce radši najíst. :grinning:
12. črc 2012 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky se z toho po...... ,včera cítím bolest při sezení na konečníku a dnes si sotva sednu :angry: :angry: ,vylezl mi hemeroid a to jsem si říkala,že když jsem nerodila normálně,že se mi to vyhne :frowning2: :frowning2: :frowning2: ,tím že se bojím cokoliv sníst mám nedostatek vlákniny a jít na velkou je pro mě utrpení.Poraďte můžu to lněné semínko co jsem brala před porodem nevím zda taky nenadýmá,ale chodila jsem po něm krásně několikrát za den :slight_smile: ...
Jinak jsem koukala,že tu řešíte vyrážku na obličeji taky máme milie a docela dost na tvářičkách:((...ach jo...
12. črc 2012 v 15:25  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak na hemeroidy jsem na konci těhu a po porodu používala homeopatickou mast Avenoc a moc pomohla, doporučuju :slight_smile:
Na zácpu od návratu z porodnice používám psyllium (indickou vlákninu), jak tu doporučovala tušim cervena_vila a je super. Doporučila jsem ho dál. U nás jsem ho koupila v DM u doplňků stravy. Za sebe bych se lněného semínka bála, malého nadýmá cokoliv :unamused:
Vyrážku na tvářičkách má nás prcek taky a na zmírnění projevů pomáhá mateřské mléko :grinning:
12. črc 2012 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@alma13277 Právě jsem přijela z pohotovosti,manžem mi na to kouknul a říkal ať okamžitě jedu :angry: ...ještě,že tak doktor se divila,že jsem nepřijela už ráno měla jsem tam už sraženinu a bouli takovou,že mi málem praskla :angry: :angry: ,takže mi to řízli a vyčistili...mám zalepenou prdel a zatím nic nebolí spíš se mi ulevilo jen malou nemůžu dvě hoďky kojit páč mi to umrtvili :confounded: ....dudlík saje jak vzteklá a začíná plakat tak to jsem na to zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..
Jo a díky za tip na psylium!!!!
12. črc 2012 v 18:55  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak To jsou věci, hlavně, že jsi v pořádku :wink:
12. črc 2012 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
a psylium se muže jo?mám ho doma a je tam psané,že po poradě s dr.jinak bych ho už pila dávno
12. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak @hadimrska @dahane @cervena_vila

Ahoj holky, moc děkuji za odpovědi... Mně doktorka doporučila naušnice až po prvním očkování, ale trošku mě zblbla moje mamča, protože říkala, že se píchají ouška už do šesti týdnů /njn, to bylo asi tenkrát za totáče :grinning: )... Určitě budu preferovat nastřelení, protože mi to připadá, že to je méně bolestivější a hlavně bez krve... Teda aspoň to tak bylo u mě, když jsem si je nechala nastřelit, tak snad to tak bude i s Natálkou :wink:
12. črc 2012 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak Jejda, tak to mě mrzí... :frowning2: Bobku, já to měla na konci těhotenství, ale četla jsem, že je to normální... Potom to přešlo, ale počítala jsem, že to bude i po porodu z toho tlačení a naštěstí nic... Je pravda, že jsem měla finále úplně v pohodě, dvakrát jsem tlačila na prázdno, protože epidurál stále účinkoval a já necítila žádnou bolest, ale potom, jak mi něco píchli do žíly, tak malá byla hned venku... Vůbec to pro mě nebyla žádná šichta.. :grinning:. Ale jinak dnes poprvé jsem se na záchodě nebála zatlačit, už se dá říct, že mě spodek přestal bolet... Ale dostala jsem Suppositoria glycerini (čípky), používají se v šestinedělí... Jsou právě na změkčení a podporu stolice.. Tak by Ti to mohlo pomoct. Neměli by uškodit, jen se nesmí používat déle než týden, aby si na to střeva nezvykly... :sweat_smile:
12. črc 2012 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě jsem neukázala naší Natálku, tak tady jsou dvě fotky... Ta první je ze dne, kdy jsme opuštěli porodnici a ta druhá jak pase koníčky (16. den po narození).
12. črc 2012 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
@vak Ježíš, tak to se drž, holka! :frowning2:
13. črc 2012 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 Je, to je taky beruška mazlivá! :slight_smile:
13. črc 2012 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 No ta je božínková :slight_smile: :slight_smile: ...šikulka :wink: nám se moc nechce pást,ale snaží se...
13. črc 2012 v 09:35  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 jasně to máš pravdu za totáče, mně to přijde jako zbytečný trápení to propichování a hůř se to hojí a tak, to nastřelování se s tím nedá srovnat. :slight_smile: A je lepší až po tom očkování, on to ani nikdo nechce před očkováním dělat.
13. črc 2012 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jé, konečně zas nějaké fotky :dizzy_face:
13. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
holky, já ten šátek asi v životě nepořídím...já si prostě nemůžu vybrat :frowning2: proč není jedna firma, jeden druh, jedna barva, jedna délka?
14. črc 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Délka je jediné, co se dá rozhodnout snadno...
Tady jedna Maya zavázaná v Néobulle Violette, délka 4,6m (pro běžnou postavu vhodná i na vícevrstevné úvazy)
14. črc 2012 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 je to novorozenecké akné. malý ho měl tedy jen na tvářičkách a na bradičce. udělalo se mu asi ve třech týdnech a měl ho tak týden, 10 dní a zmizelo. nevypadá moc hezky, ale miminku nevadí. to spíš maminkám:slight_smile:
15. črc 2012 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila a tu značku bys doporučila?
15. črc 2012 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek