• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp Tak to já bych raději řešila s doktorkou... Je to dost nepříjemné u dospělého člověka natož u miminka. :frowning2:
19. črc 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jste šikovné a Tebe obdivuji!!! Já když jdu k doktorce, pokaždé jí dám napapat než jdeme a jak to dopadne? Doktorka po půl hodině kojení řekne, že má prázdné bříško a nechá mě nakojit přímo v ordinaci... :frowning2: Jsem hrozný stydlín, takže z toho mám vždy trauma :frowning2:. Chodíme tam taky častěji, protože měla nižší porodní váhu, tak je pravidelně kontrolována... :pensive:
19. črc 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 A kolik už vážíte? To je docela hustý s tím kojením, pokud malá přibírá, tak proč tě nutí kojit v ordinaci?
20. črc 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Malá se narodila 24.6. - to měla 3050 a 12.6. na kontrole měla přes 3500g. Nevím přesně kolik , ale přibíráme pěkně. A doktorka vždy řekne, že má prázdné bříško a že má hlad... Přes to nejede vlak, i když bydlíme 10 min od ní :frowning2:. Takže kojíme přímo tam... :-/
20. črc 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 tak to přibíráte krásně. Podle mě tě dr teda docela buzeruje. Ty jsi její maminka a nejlíp víš, kdy jí nakojit :angry:
20. črc 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: ....v úterý máme 6.týdnů letí to jako blázen co já nechci ,vychutnávám s tu svou berušku každý den jak jen to jde jsem schopná na ní koukat v noci když spinká :grinning: :grinning: asi proto,že je stále tak hodňoučká!!!!
Manžel mi dnes opět odjel na celý víkend hrát golf a Nikča mi odjíždí na týden na tábor :frowning2: budeme poprvé takto sami tak snad to zvládneme....
20. črc 2012 ve 12:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě malí dotaz. Co mohlo způsobit, že malá ublinkla po krmení hned a za pár minut znovu a v tom ublinknutí byli sitě žluté kousky (jako když ublinkne natrávené mlíčko, ale ta barva byla žlutější než smajlík tady na MK).????
20. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Hrozně to letí, my už budeme mít 4 týdny :frowning2: Ach jo, za chvíli nám kočičky začnou cupkat, mluvit a půjdou do školičky. Bohužel čas zastavit nejde, i když bych si to taky přála!!!! :cry:
20. črc 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak Tak snad to doma zvládnete, já si zatím vůbec nedovedu představit, že mi ten můj odjede a bude pryč i přes noc.
Mimochodem, jak jsme se spolu bavily o té mamince, jak nechci, aby mi přijela pomáhat, tak teď přijede po 14 dnech z dovo a já už se nemůžu dočkat až dorazí a trochu mi pomůže!!! :grinning: Je teda pravda, že já jsem už začala pracovat a proto všechno nestíhám podle svých představ, ale to je jen tento týden a kousek toho dalšího..
20. črc 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane No vidíš :wink: já jsem šťastná za dceru jak moc mi pomáhá.Už malou i koupala a zvládá to úžasně myslím,že bude mít do života pěknou prupravu :grinning: :grinning: ....a co děláš smím-li se zeptat?
20. črc 2012 ve 13:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vak jj, bude to pro ní k nezaplacení. Já jsem první miminko přebalovala to svoje.. ale i tak jsem to zvládla :slight_smile: Ale bude mít i jiný vztah k miminkům, protože se jich nebude bát, jako já :grinning: Jinak jsem účetní, takže teď mastím DPH :slight_smile:
20. črc 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Já bych řekla, že budete mít úžasnou pohodu doma :dizzy_face: Já to tak vždycky mám, když jsme samy. Proválím to v posteli. Nevařím, neuklízím, jen přebaluju :grinning:
20. črc 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dahane ahoj,taky sem začla pracvat,už hned jak sem dojela z porodnice,takže vím jak ti je.Taky čekám kdy mi někdo veme děti a já si odpočinu,jenže to já neumím a zas si nějakou práci najdu.Matěj mi zítra odjíždí na 12 dní na tábor ,budu uplně bezradná,moc mi pomáhá hlídat tu 3-letou i Honzíka.Vubec si to nedovedu představit.dnes sem uplně vyfluslá,bolí mě zub osmička ,ale jak....aj prášek sem si vzala :frowning2:
20. črc 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy tu všechny denně diskutujete - jak to stíháte? Já nestíhám ani číst... Dnes jsme byli v poradně, malý má 8 týdnů, 6350 g a 61 cm. Usmívá se a povídá všem (i doktorům). Naučil se napodobit pláč, takže to přes den párkrát hraje :grinning: No, a zkrátilo se nám denní kojení tak na 10 minut a v noci se budí už jen jednou. Hromadu obleček jsme nestihli ani jednou obléct, a to jsem nedělala zásoby! Ale dělá nám jen radost, chlapeček :slight_smile:
20. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak už prcinka moje spinká. Holky jak často během dne dáváte miminko na bříško. My s tím docela bojujeme. Když se mi to podaří obden tak je to zázrak. Večer po koupání je nervózní a pláče neb už chce papat a navíc nenávidí když ji vytáhnu z vaničky. Ráno chce jen papat a když přebalím tak chce hned k prsu a pak usíná. Během dne když je vzhůru tak se většinou chce nosit, když ji položím tak zuří a nevím jestli jsem to četla tady nebo v některé knížce, že uplakané miminko by se na bříško nemělo dávat (je to pravda nebo zase fáma co mě zbytečně děsí?), nerada bych aby se malé špatně vyvíjelo svalstvo. Hlavičku zvedá pěkně, když ji dám přes rameno odbrknout, tak se vzepře na ručičkách a hlavičku drží, ale na bříšku se ji to nelíbí. Myslím si, že to je tou abdukční podložkou co má kvůli vykloubeným kyčlím.
Je to hrozné, myslela jsem si, že když mi rukama prošli tři neteře a jeden synovec, že jsem na své miminko připravená, ale všechno je úplně jinak. Jednak s tím širokým balením se hůř s malinkou manipuluje a jednak mám pocit, že jsem úplný analfabet co se vývoje miminka týká (kdy co u miminka nastává, jak ho zabavit když je vzhůru, nemoci, vyrážky...a spousta jiného)...ach jo...ještěže se tu můžu zeptat ..
20. črc 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Já dávám malou na bříško jen občas ne každý den, páč se jí to moc nelíbí :frowning2: :frowning2: ,hlavičku mi krásně drží,když ji mám na říhnutí takže i tak posiluje vůbec bych to neřešila,každé miminko to má jinak nastavené hlavně se tím nestresuj :wink: ...občas to zkus a uvidíš,že časem to bude lepší!!
Jinak jak píšeš,že je u vlastního miminka vše jinak je naprosto normální...hlavně u prvního,počkej až budeš mít třetí jako já :grinning: :grinning: .....všeš ti postupně bude připadat naprosto normální jen to chce čas :slight_smile: !!
21. črc 2012 v 08:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dahane Miluje malé děti na rozdíl od některých vrstevnic tak jsem moc ráda dnes mi na týden odjela a měla slzičky v očích,když se loučila beruška moje :frowning2: ...co máme Natálku připadá mi tak veliká a dospělá do té doby to byla moje malá holčička,i když už je větší než já :grinning: :grinning: ....
21. črc 2012 v 09:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lidi Když nechce být na bříšku, nos ho na tygra - kdy ho máš na bříšku položeného na předloktí.
21. črc 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak ; @cervena_vila
uvidíme budu to zkoušet po přebalení než ji dám do té podložky, dneska jsem to tak vyzkoušela a vydržela sice chviličku, ale vydržela, s podložkou ji na bříško dám až se ji na bříšku bude líbit
Jinak na tygříka jsem zkusila, ale tím jak ji podložka roztahuje nožky tak se mi špatně drží (ta podložka je taková tvrdší takže v jedné ruce ji držet nemůžu protože ji to pak tlačí do nožičky). Ale taky v té poloze dlouho nevydržela. No budu zkoušet. Musím říct, že nejsem ani tak fyzicky unavená jako psychicky, že přestávám rozumět proč pláče. Snad se to brzy zpraví. Teď spinká a já bych ji samou láskou spapala jak je krásná a "hodná" :slight_smile:
21. črc 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g Já sem stíhám psát a dočítat při kojení, mám pc po ruce :slight_smile:
21. črc 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim No tak to já mám úplnou pohodičku proti tobě! Už jsem přemýšlela nad tím, že si nedovedu představit, jak budu mít znovu mimi a zároveň se starat o 2 nebo 3 leté dítko. A ty máš dokonce už třetí :fearful:
21. črc 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ach jo, ženy....za ty měsíce jste mi pěkně přirostly k srdci- ještě nedávno jsme tu probíraly, jestli už nebo furt nic a teď tu máme naservírované koníky a prdíky :slight_smile: není to nádhernýýýýý?? :slight_smile:

jinak jsme byli dneska na dofocení, tak se hrooozně těším na fotky
21. črc 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@evelp Krááááásně jsi to napsala :slight_smile: :slight_smile: ...
21. črc 2012 v 15:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Aha, na podložku jsem zapomněla. To chce dávat bez podložky, aby aktivovala ty správné svaly a "neflákala" se tím, že se zapře do podložky. Takže asi po koupání nebo kolem přebalování.
21. črc 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak souhlasím
@evelp krásně si to napsala
21. črc 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sme usnuli v ložnoci já,El i Honzík o pul 1 a probudili sme se o pul 5 a honzík se najedl a zase spí,co bude v noci sem sama zvědavá :grinning:
21. črc 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky paseme :slight_smile:

a první dort na měsíci :slight_smile:
22. črc 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Konečně vytuhla! Nespokojené bdění od čtyř odpoledne. Už jsem myslela, že mi šibne.
22. črc 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Ty bláho, tak to je nářez - taky jsme to měli - tři dny za sebou - byla jsem zoufalá :unamused:
23. črc 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak @lidi K těm zkušenostem. Musím se smát sama sobě - děvčata já mám na výchovu vysokou školu (vystudovala jsem vychovatelství pro speciální zařízení, tedy speciální pedagogiku) a jak se podívám na toho našeho Cipíska, tak z mých vědomostí nezbývá naprosto nic, natož, aby se proměnili v dovednosti :grinning: :grinning:
23. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek