Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
evelp
23. črc 2012
zááázrak!!! a holky šátkovky- jestli to mám špatně uvázaný, tak se teprve učím 😃
vak
23. črc 2012
@cervena_vila Já to měla včera taky vůbec mi nechtěla spát za celý den tak půl hodiny v kuse a dvakrát po 10.miutách ]-( ]-( myslela jsem,že večer alespoň brzy vytuhne, no do 22.30.hod.oči jak baterky a nakonec usnula se mnou v posteli tak,že jsem měla svůj obličej přilepený na jejím 😃 😃 ....dnes je zase v pohodě tak nevím co to mělo být 😞
lidi
24. črc 2012
Děvčata já mám takovou radost, že se musím hned pochlubit. Moje sestřička dnes ráno v Brně porodila holčičku Adrianku 51cm a 3,26kg už se těším jak se na prcinku pojedu podívat. Moje Veronika je už tak velká, že pochovat si novorozeně bude pro mě opět zážitek 😉 hned jsem si vzpomněla jaké to bylo když byla malá v bříšku a příjemně mě kopkala, jaký byl porod - jaká to byla úleva když ze mě "vylezla" a jak jsem byla šťastná když jsem ji poprvé měla u sebe a ona otevřela očička... 😉
cervena_vila
24. črc 2012
@evelp Nádherný vzor! To se člověk zamiluje ani neví jak.
luciemeli
24. črc 2012
Ahojky holky dovoluji se k Vám přidat miminko jsem rodila taky v červnu 21....Měli jsme rodit až v červenci...jsme o 3 týdny dřive...ale rosteme 🙂
vak
24. črc 2012
Holky dnes máme 6.týdnů letí to jako blázen 😞 😞 ...a nejhorší je,že mě svou návštěvou poctila menstruace ]-( ]-( to bude mít manžel radost..........
taknevim
24. črc 2012
@vak už tak brzo jo?Já sem ji neměla,když sem kojila :-o
terezka312
25. črc 2012
Tak jsem párkrát zkusila dát malého taky do šátku, ale nedokážu docílit toho, aby měl položenou hlavu ne mém hrudníku, okamžitě se začne opírat o ruce a hlavu zvedat a spokojenej je jen když ji má zvedlou (já mu ji samozřejmě podpírám zezadu) a vidí ven, jinak se vzteká. Co s tim? Dělám kříž s kapsou, kolíbka u něj taky nepřipadá v úvahu, to by neviděl ven už vůbec.
terezka312
25. črc 2012
Takhle to vypadá :-S 🙂 Jo a tohle bylo taky vázáno poprvé, tak to taky neni dokonalý.
cervena_vila
26. črc 2012
Maya se rozhodla dohnat starší sestřičku maximální rychlostí. V šesti týdnech má 5,92kg a při pasení koníků se zvedá z loktů výš.
cervena_vila
26. črc 2012
@terezka312 Máš to málo utažené. Já taky vážu kříž s kapsou. Dělám to tak, že maximum látky z kapsy, co mi zbyde, nahrnu nahoru a zatočím do pevnějšího lemu, o který si Maya opírá hlavu a může pak držet chvíli i sama. Pár minut kouká, pak ji to unaví a usne. Nejdýl vydržela koukat tak čtvrt hodiny, než ji to uhoupalo.
Kolíbku nevážu, neumím tam dítě nacpat tak, aby nemělo křivě páteř.
taknevim
26. črc 2012
já zas učím Honzíka aby usnul v ložnici v postýlce,vydrží takspát i 4 hodinky.A to když usne v tom šátku,tak to s ní chodíš než se probudí?
@cervena_vila
cervena_vila
26. črc 2012
@taknevim Mně v šátku usne vždycky. Nechávám si ji, podle toho, co potřebuju dělat. Většinou ji mám u sebe. Jsem tak zvyklá, Leušku jsem nosila často - třeba když jsem luxovala, protože se bála vysavače. Nebo na vaření. Když to prostě jinak nešlo (což nešlo, kontaktní dítě, máma nebo řev).
Někdy taky netrefím dobrou spánkovou fázi a to se mi probudí, když ji ze šátku položím...
Maya je v postýlce jen v noci, přes den kde usne, tam usne. Teď zrovna spí v lehátku. U doktorky zaslechla, že velké děti často trápí bříško, tak ji hned začalo trápit :-S tak jsem natřásala jak divá a stejně plakala. Jsem ráda, že spí.
evelp
26. črc 2012
Tak se hlasime ze spitalu😞zvraceni se nam zhorsilo,zacal byt uz i trosku mimo,tak nas otestovali horem dolem a nastesti njc vazneho se nepotvrdilo.takze proste poradny reflux
terezka312
26. črc 2012
@cervena_vila No jo, jenže jak to utáhnout, když už když ho do kapsy dávám, tak se hned vzpírá a když bych chtěla ještě víc utahovat, tak už je to protitlak proti němu, abych ho přimáčkla a navíc hned začne vřískat, protože nic neuvidí. Doufám, že nebudem muset začít šátek používat až bude držet sám hlavu. :-S
cervena_vila
26. črc 2012
@terezka312 Ty vnější pruhy se mi podle fotky zdají volné, jak máš kapsu, nevím 😉
cervena_vila
26. črc 2012
@evelp Chudáčci, vy si užíváte! Ale z refluxu se normálně vyroste, ne?
cervena_vila
26. črc 2012
Mimochodem, dneska trpíme taky kvůli nektarinkám. Vůbec mě nenapadlo, že nektarinky budou mít nějaké účinky na Mayu... Měla jsem jich tak pět a ona se kvůli tomu kroutí jak žížalka a řve jak tygr 😞
cervena_vila
26. črc 2012
@terezka312 Oni si na to nošení většinou zvyknou, když je mamka trpělivá.
dahane
26. črc 2012
Tak holky hlásím, že v sobotu jdu k odbornici na poradu, jak vázat šátek, jak kojit - protože i po měsíci mě bradavky šíleně bolí a rovnou to vezmu i s kurzem manipulace s miminkem, protože mě dneska chytila depka, že s tou malou chudinkou určitě špatně zacházím 😃 moooc se těším!!!
Ještě se teda rozhodnout, jaký šátek koupit...
@evelp Tak se držte, to je hrozný, když není mimískovi dobře! 😞
jo a holky v našich 6 týdnech jdeme ve čtvrtek na píchání uší. Není to moc brzy?!
evelp
26. črc 2012
@cervena_vila to vylize a doufam,ze brzo.po kazdem jidle musim alespon pul hodiny drzet ve zvysene poloze,tak si dokazetr predstavit,kolik jinych veci asi stiham 😃 ale jsem stastna,ze se to nejhorsi vyloucilo.
Navic jestli nas zitra pusti,tak musik nekam odjet,protoze necekane me daniela driv ,nez bylo v planu a ja na nej fakt nemam nervy😞
terezka312
26. črc 2012
@dahane Taky se na kurz šátkování asi přihlásim, abych nedělala zbytečně chyby. A laktační poradkyni už mám taky dlouho v plánu, s bradavkama to mám uplně stejně.
terezka312
26. črc 2012
@dahane Pak dej vědět, co ses dozvěděla.
terezka312
26. črc 2012
Jo a co pomáhá na moučnivku? Ne genciána. Mám ji i na prsou a po kojení to dost pálí. ]-(
dahane
26. črc 2012
@terezka312 já genciánu na prsa používám, trochu se to zlepšilo, ale vyléčené je nemám. Ale nepálí mě to. Objednala jsem si od chicca hydrogelové vložky na prsa a to jsem se mohla zbláznit, jak mě to bolelo 😞
Dám vědět 🙂
taknevim
26. črc 2012
@evelp tak přeju brzské uzdravení
🙂
taknevim
26. črc 2012
@dahane ahoj není,čím dřív,tím líp furt se říká,až po očkování,prd ušní mi řekl,že čím je mimi menší,tím je to lepší,nešahá si na to a líp se s ním manipuluje
natykata
27. črc 2012
zdravím a dovoluji se přidat 🙂 Kačenka se nám narodila 27.6 🙂takže dnes máme přesně měsíc 🙂 krapet bojujem s prdíkama,ale dá se to...jinak už se na nás směje,pase koníčky a otáčí hlavu za chrastítkem 🙂
@terezka312 taky bojujem s moučnivkou,zatím máme genciálku,snad pomůže...
miribee
27. črc 2012
ahoj holky, včera jsme zase po delší době bojovali s večerním usínáním, doufám, že to bylo vyjímečné - bylo to dost vyčerpávající. Čtyřikrát jsem ho uložila do postýlky, vždycky na deset minut a vyspáno - další hodina uspávání. No snad to bylo tím vedrem a zase ho to přejde... 🙂
terezka312
28. črc 2012
@miribee Tak takhle stejně my to máme přes den, večer po koupání v postýlce taky chvíli křičí, ale pak z toho usne, takže to jde, ale přes den spí vždycky chviličku, a pak je vzhůru a většinou křičí, někdy jen tak kouká (to mi nevadí 🙂 ) no a v kuse spí 2-3 hodiny tak jednou během toho dne.

Začni psát odpověď...

Odešli