• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
tak konečně jsem stáhla fotečky Veroničky. První je z porodnice, druhá je se mnou když byla naprosto spokojená a třetí je první den bez abdukční podložky. V úterý jsme byly na kontrole a podložku máme dávat jen na noc. Sice ještě dva měsíce, ale stačí jen na noc. Malá se začala vědomě usmívat - ne-li až smát a výskat. Holky, ona mi tak rychle roste já se z toho snad zblázním, kéž by chtěla zůstat miminkem :wink:
28. črc 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj holky, včera bylo děsné vedro a s holkama jsme prospaly odpoledne. Ony pak nechtěly spát večer, Maya poplakávala ještě v jedenáct a Leuška se bála tmy, potřebovala na usnutí ZAVŘENÁ OKNA :confounded:
S Mayou úspěšně provozujeme bezplenkovou komunikační metodu, zatím to funguje hezky, dneska ráno jsem chytla bobánky i čurku. Pokakanou plínu jsem neměla už dlouho (vlastně jednu jo, to se mi nechtělo vstávat). Ale nevěřím, že nám to vydrží, poporoste a bude mít jiné starosti než dát mámě najevo, že se chystá kakat. Teď tu na mě vrká, sluníčko moje a je roztomilá :dizzy_face:
29. črc 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi To si říkám každý den a už nám budou pomalu 2.měsíce :frowning2: ,ale fakt si každý den vychutnávám jak jen to jde :wink: ...
Veronička je kouzelná :slight_smile: !!!
29. črc 2012 v 11:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky- hlásím rekord! :grinning: Bena jsem nakrmila včera v 10 a spal až do 6!!!pak jsem ho přebalila, dala kapky a nutriton a chystala se krmit, ale než jsem k němu došla, zase spal a nejevil zájem o jídlo, probudil se až tak 15 min na to a to už hamal s chutí.
povim vám, že mě dřív vzbudily plný prsa, jak na to nejsou zvyklý a strach, jestli se mu nic nestalo...ale bylo to krásný se vyspat
prostě po 6 týdnech jak když utne
29. črc 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
já se zbláznim z té bezmléčné diety!!!!!!!!§§ já mam hlad :frowning2:(((
29. črc 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Máš nařízenou? Já bych nemohla. Uspím večer mláďata a jdu na svůj půllitřík ochuceného kefíru. O všechny se postarám a sebe na jídle šidím. Snídám v letu, večeře mi nějak zmizela z denního režimu, někde to nahnat musím.
29. črc 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata - přišlo na mě odstříkávání. Do teď jsem to vůbec neřešila. Jakým způsobem se skladuje mat.mléko? Kolik toho pak mám mimču dát - jak se to rozmrazuje? Až bude manža hlídat, tak abych ho nainstruovala... :astonished:
30. črc 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky moc zdravím dlouho jsem tu nebyla tak zase zacnu a pridavam i ja fotecku meho milacka :slight_smile:
30. črc 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 Tady dávám fotku, jak mám lem na podporu hlavičky dokud kouká, když usne, přetáhnu přes ni pruh.
30. črc 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila A ty dva postranní pruhy přes ni nepřetahuješ? Ty mu totiž právě bráněj ve výhledu, ale myslela jsem, že maj být přetažený přes záda, jako další opora.
30. črc 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 je to opora, ale nemusí. Mohou se přetáhnout jen přes zadeček, nebo nechat po stranách, když se chceš chlubit vzorem :wink: nebo když je vedro. Nebo mám přetažený jen jeden - kam zrovna nekouká.
30. črc 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Aha, tak teď už se jen poprat s tím, jak ho přinutit se nevzpírat na rukou, když ho budu uvazovat, abych to mohla pořádně utáhnout
30. črc 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jojo, mám nařízenou...je to šílený, až takhle si člověk uvědomí, v čem všem to mlíko je...lítat po celém městě a shánět alespoň chleba bez mlíka a pod..sladký taky neexistuje a na tom já jsem pomalu závislá ..
30. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj já posílám jednu vysmátou :grinning:
30. črc 2012 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee Ahojík, já odstříkávám každý den a malé to dávám večer, abych věděla, kolik toho vypije.. Těch 120 ml vycucá určitě.. A jinak se to může nechát 24 hodin v ledničce, popř. zamrazit max. na 3 měsíce. Když to náhodou rozmražuji, tak ve vodní lázni. Je to super, pokud máš zásobu. Jo a nejlepší je odstříkávat, když kojíš.. Takže kojím v sedě.. V jedné ruce držím malou, v druhé mám odsávačku... Je to trošku nepohodlné, ale jde to z toho druhého prsa samo.. Ale bacha, ať nedopadneš jak já dnes... Jsem to dělala jako vždy a omylem jsem jí tou odsávačkou přiskřípla nožičku :frowning2: Bože, to byl řev.. Ale jak se znovu přisála k prsu, tak okamžitě plakat přestala...Ještě že to kojení má i uklidňující účinky :wink:
31. črc 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi
@pitrson
@taknevim
@cervena_vila
Ty vaše miminka jsou nádherné :wink:
31. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee viděla jsem na fotce odstříkané mléko zamražené v tvořítkách na led - v mrazáku pak byl pytlík s mléčnými kostičkami :slight_smile: Já zamrazovala v skleničkách od přesnídávek. To přiléváš už ke zmrzlému mléku další dávky. Ještě lepší, když víš dopředu a dáš to jen z mrazáku do ledničky, že to rozmrzne přes noc samo pozvolna a pak ohřát ve vodní lázni, ne v mikrovlnce. Nejlepší lahvička pro kojené děti je Medela Calma, že neruší sací reflex. A chce to vyzkoušet předem, některé děti z lahvičky neumí pít - aby pak manžel nebyl ve stresu, že mimčo řve a on neví, jak do něj to mléko dostat. Jiné metody krmení než lahvičkou jsou třeba injekční stříkačko, to je dobře zvládnutelné.
31. črc 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děvčata, máte už zavedený nějaký režim? Nám se teda zatím daří kolem sedmé koupat. O osmi už leží v postýlce, zapnu hračku co zahraje krátkou melodii a Verunka usíná sama v postýlce (bohužel s dudlíkem - už je na něm závislá).

Jinak přes den nejsme schopni dodržovat jakýkoliv režim. Pořád chce papat po dvou hodinách tak nejsem schopná skoro nic udělat. Jedině až přijde manža tak odpo když ji pohlídá, ale to taky není vždy protože malá je dost uplakaná. Nejhorší je, že papá po dvou hodinách i v noci. Mléka mám podle mě dost, dokonce už jsem ji zkusila přiložit k oboum prsům tak prostě nechce pít a pláče. Vždy se přicucne, dvakrát potáhne, odtáhne se a začne plakat a otvírat pusu. Dám ji dudlík a začne dudlat a usínat.

V kolik hodin vstáváte? Jak to pak vypadá přes den? Jak si s tak malým miminkem hrát (hračky ji evidentně nezajímají)? Do kdy by se měl zavést i denní režim? Já si například nedokážu představit, že mám ještě jedno dítko a musím ho zavést do školy nebo se objednat na určitou dobu k lékaři (proto odkládám zubaře, kadeřníka atd. . .) malá je nevyspitatelná a nevím kdy bude zrovna spát a jak dlouho. :frowning2:
31. črc 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi mám k tomu 4letou dceru a je to sakra fuška...my teda mezi 7-8 koupem (koupu Natálku,udělám jí večeři,vykoupu Káču,nakojím,pochovám jí,u toho Natálce přečtu pohádku a uložím jí,pak dám do postýlky Káču) budí se kolem půlnoci na kojení a pak po 3hodinách...přes den po 2hodinách...jelikož lítám po úřadech,tak to řeším jednoduše,prostě se kojí ve městě...hračky?no,zatím jedno chrastítko a otáčí za ním hlavu nebo kolotoč nad postýlkou :slight_smile:
chce to hlavně klid!je jedno,že nevíš kdy bude spát a jíst,v kočárku je v klidu ne?takže kamkoliv dojedeš a nakojit můžeš kdekoliv (plýnka přes rameno a dítka hlavu,ať nerušíš okolí) :slight_smile:
31. črc 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 Ahoj, tak píšu zkušenost s laktační poradkyní..jsem lehce zklamaná. Byla jsem tam 3 hodiny!! a spíš jsme si pokecaly - teda ona mi vyprávěla věci od tématu.. jako kdybych byla u kámošky na kafi. Ukázala jsem jí, jak kojím, kojím správně, jen mi řekla, že když bude malá blbě přisátá, tak jí můžu trochu zatlačit na bradičku a ona se přisaje víc. Že bych prý měla kojit spíš jen z jednoho prsa na jedno kojení - to malé ale vůbec nestačí. No a že teda mám asi nějaké kvasinky na prsou, ale to už jsem na 99% věděla - doporučila mi Pevaryl, o kterém jsem se tady na koníkovi taky dočetla. Ale je na předpis, tak jsem zkusila canesten (je to trochu lepší, ale ne žádný zázrak). Pak jsem myslela, že mi nějak ukáže jak manipulovat s miminkem - ale odpověděla mi jen na moje otázky na které jsem se ptala - nic navíc.. A uvázala se mnou kolíbku se šátkem na víc už jsem neměla náladu a chtěla jsem po 3 proposlouchaných hodinách vypadnout :frowning2:
31. črc 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte krásný miminka!!
31. črc 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata
@terezka312 jo a od lakt. poradkyně jsem se dozvěděla, že bychom už měli začít budovat režim. Ale mě kromě času koupání mi režim u malé připadá jako vtip :grinning: Ne, taky bych chtěla začít, ale připadá mi, že ten režim si dělá miminko samo, ne?
31. črc 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Taky si absolutně nedovedu představit, že pak budu mít malé a k tomu už větší dítě :astonished:
31. črc 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No já jsem teď trošíčku bezplenkovou kom. metodu zkusila.. jde to zatím hezky, ale malá kadí u kojení a odříhávání a to nevím, jak praktikovat. Ruším jí tím a zbytečně mi začíná u toho plakat :frowning2:
31. črc 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jo a ještě mi řekla, že jak tak na mě kouká, tak že bych mohla zkusit bezplenkovou komunikační metodu.. vůbec jsem netušila o čem to mluví, ale po přečtení info na netu jsem to začala zkoušet :slight_smile:
31. črc 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Díky za vyčerpávající info. S tím režimem to taky vidím leda na koupání a ukládání k nočnímu spánku, jinak přeci neovlivnim, kdy mrňous vstane a kdy spí a kdy chce jíst... Bezplenkovku nepraktikuju, jen vím, že čůrá po kojení při přebalování, tak ho dávám nad umyvadlo a to se vyčůrá, někdy i vykaká. A někdy se tomu směje :slight_smile:
31. črc 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata v kočáře klid je, ale jenom někdy. Někdy je nakrmená, přebalená a přesto v kočárku řve jak tur... :unamused:
Jak říkáš chce to klid, ale to já se právě stresuju nejvíc...když nevím proč pláče a nic nezabírá. A nejvíc jsem ve stresu mezi lidmi, když ji nemůžu utišit doma je to méně stresující tak jako když ji nemůžu utišit venku. Snad z toho brzy vyroste a "najde" si režim. Jinak jsme na tom asi stejně. Koupu po sedmé, potom papání, dudlík do pusy, uložit do postýlky, do půl deváté usne a na jídlo se vzbudí cca mezi jedenáctou a půl dvanáctou. Potom co dvě hodiny, některý večer má světlou chvilku a tak i dvě a půl hodiny. Do toho jednou přebalujeme. To je veškerý režim...pak už jak se milostivé malé zlíbí kojíme, přebalujeme, chováme....a na nic jiného moc času není. :unamused:
31. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš režim: Den a noc. :wink:
To znamená, v půl deváté naposled přebalím a jdu uspávat obě najednou - protože Maya už chce spát a sama nevydrží a Leuška musí usínat s maminkou. Takže si tak ležíme na velké posteli, Lea povídá, někdy zpívám, někdy ne, podle toho, jak jsem unavená, Maya sosá a tak to je, dokud obě neusnou. Mayu přendám do košíku, kde spí cca do tří, kdy ji vzbudí hlad. Nakojím a obvykle u toho usnu, takže je do rána v posteli. Kolem šesté se opět nakojí. Kolem sedmé ji vzbudí plyny v bříšku. Rozbalím a dám na čínský nočníček (šlehací miska) vykakat a vyčůrat. Pak ji nechám rozbalenou, tak hodinku si povídáme, u toho snídám. Pak se nakojí a usne. Vzbudí se starší a začíná celodenní kolotoč, kdy jedna nebo druhá něco potřebuje. Když mám štěstí, má Maya polední siestu, kdy spí několik hodin. Večer děláme společné koupání, protože jinak to zorganizovat nejde. Dneska se nekoupaly vůbec, nevyšlo to časově
Mayu koupu občas ráno, když jsem nestihla chytit raní kakání.
Když brečí a nevím proč, dám ji do šátku, většinou je ten záhadný důvod, že by chtěla usnout a neví jak na to. Druhý záhadný důvod je buď velká bublina v žaludku nebo strašlivý prd.
Hračky nemá, ale má nad přebalovákem pověšený takový "kolotoč" z ikey a na ten se moc ráda dívá. Směje se na ta zvířátka jako na nejlepší kámoše. Když potřebuju chvilku pro sebe, vyložím ji tam a ona je spokojená. To mi ale skončí, až se začne přetáčet, pak už ji tam nebudu moct nechat samotnou.
31. črc 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jaký to má jako smysl?Hlídat tak malé dítě,jestli čurá,nebo kaká.Myslím,že to neví co dělá,Nebo šetříš plenky?
31. črc 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Šetřím plenky - když jsou jen počůrané, nemusím prát na šedesát, aby nebyly flekaté a můžu k tomu naházet i jiné oblečení. Čůrání nehlídám, když je rozbalená, čůrá snad po pěti minutách.
Další smysl je v té poloze - že nekakají vleže na zádech, což je pro ně náročné, než posílí svalíčky, ale ta kulatá poloha, nohy přitažené k bříšku, to je snazší. Takže si šetřím i řev - vyprdlá se většinou v klidu.
Dokud to poznám předem, chci toho využít. Starší pak přestala dávat signály, takže jsem si s bezplenkovkou nedělala hlavu.
31. črc 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek