• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@dahane Já si pamatuju od Leušky, jak mě mockrát pokakala, protože jsem ji nerozvážně kojila rozbalenou, třeba jen podloženou plínkou. To je takový výsměch pravidlům BKM - že miminko nechce znečistit maminku :grinning: Ale fyziologie je neúprosná - když jedním koncem sosá, druhý se taky pohne. Teď mi to vychází, že Maya se nejdřív napije a pak teprve kaká a říhne buď hned, nebo vůbec, takže ji můžu rozbalit po kojení (pokud neusne) a vím, že se něčeho dočkám.
31. črc 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila U nás je to taky pravidelné a jde to na ní i poznat, že se jí chce (tedy kadit, protože čůrání nepoznám, ale jako u Vás po rozbalení ani pár minut nevydrží :slight_smile: ). Dneska ráno jsme byli u zubaře, průběžně spala a byla vzhůru, cesta tam a zpět trvala 3 hodiny a když jsme přijeli domů, tak jsem jí nakojila a pak šla přebalit a ona plenka jen počůraná, tak jsem rychle ještě doběhla do přízemí pro nočník a světe div se, za takovou dobu co to vydržela, tak na nočníku udělala hned čůrku a pak kadinu!! :slight_smile: Fakt mi přišlo, že na to čekala! :slight_smile: Taky jsem jí takhle jednou kojila bez pleny a ještě, že jsem tam přidržovala ubrousek! :grinning:
1. srp 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Já jsem se o BKM dozvěděla od laktační poradkyně, docela mě to zaujalo. Plíny tím nešetřím, protože se většinou počůrá a stejně jí vyhodím (používám papírovky). Ale zjistila jsem, že opravdu často kňourá, je protivná a když jí dám nad umyvadlo nebo nad misku do svislé polohy, tak to z ní hned krásně vylítne a je spokojená:slight_smile: Jinak jsem normální a třeba v noci nebo když někde jsem, tak na to kašlu. Jsou holky, co chodí s miskou všude, ale mě to zatím připadá fakt divný..
1. srp 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se chci zeptat, jestli holky kojíte z obou prsou na jedno kojení? My jdeme zítra na kontrolu a jsem zvědavá, jak jsme přibraly, protože malá má tvářičky a všechno pěkně naducané. Na rozkojení jsem jí dávala obě prsa a ona je jaksi vyžaduje pořád.. ale možná by jí stačilo jen z jednoho, ne?
1. srp 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane většinou jen z jednoho na jedno kojení, ale vyjímečně mu dám i z druhého, když má po krkání ještě chuŤ
1. srp 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Jak poznáš, že má chuť? :slight_smile:
1. srp 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane U nás je to právě tak, že malá pije dokud je u prsa, nebo teda já jí odpojuju, když vidím, že to fakt fláká, ale většinou kojím min. 10 z jednoho a pak z druhého. Jen jednou se mi stalo, že vytuhla natolik, že přestala pít a odpojila se. Můžu jí dát za 10 minut po kojení a bude zase pít. A když jí odpojím, tak je na rameni na odkrknutí a hledá prso. Takže bez dudlíka bychom nepřežily.
1. srp 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane že ještě hledá :slight_smile:
1. srp 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ta moje hledá pořád a pila by pořád! :grinning: Ale když za týden přibrala čtvrt kila, tak asi mlíko mám a tím to snad nebude..
1. srp 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane my taky naštěstí přibírámě- a řekla bych , že i dost :grinning: za 6 týdnů necelé 2kg
1. srp 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No tak to na Vás nemáme, zítra se na vážení moc těším! :slight_smile:
1. srp 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, muzu se k vam obcas prijit podivat? Koukam, ze docela kojite, delate bkm, tak by se mi tu mohlo libit:slight_smile:) Maly se narodil devateho, za sestinedeli pribral dve kila a cele dny spi v satku, nebo rve:grinning: takove predstavovaci okynko...
1. srp 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@emamamamu Ahoj. A jak to zvládáš ve vedru? Já dnes měla malou v šátku venkujen na věšení prádla a vymotala jsem ji úplně mokrou...
1. srp 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila no on je tam vetsinou nahaty, ja mam treba tilko a prijde mi to v pohode, az se sama divim. Ja nemam ani moc moznosti, takze mi to musi prijit v pohode..:D obcas ho vytahnu a ma mokre vlasy, jinak v pohode..
1. srp 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane jak mám budovat režim,když ta maličká pořád pláče? :-O :grinning: řekla bych,že jsi narazila na špatnou poradkyni:-/
1. srp 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi přes den taky neustále pláčem...každý den je čím dál horší a já už jsem z holek gumová...
1. srp 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
natykata...muj maly by to s tou tvoji mohl dat dohromady..! :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tyjo, ty mas dve:slight_smile: to nevadi, muze to dat dohromady s obema:slight_smile:)))
1. srp 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jak to děláš s tím nočníkem?slyším o tom poprvé,ale co píšeš,tak to pomáhá na vykakání a mě to malá vždy opláče :-/ a kaká vždy dopoledne,signály dává jasný :grinning:
1. srp 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
trosinku docitam, taky delame bkm a diky tomu nemusim resit prdiky a takove ty volovinky, co maji male miminka.. Maly dava signal ten, ze se zacne vrtet a jakoby..no proste nebreci, ani neni uplne v klidu..tak ho hned nam na nocnik a on se tam vycura, nebo vykadi..a vyprdi, to je to, proc to delam. Ted je to super, uz kadi tak jednou, dvakrat denne, tak se to da, v sestinedeli to neslo vubec, kadil a cural nonstop. Staci se na to mimco jen koukat a kdyz vidite, ze je nespokojene a vicemene nema proc, ta sup, dat vycurat, u toho treba delat ssss a radost je velika:slight_smile:)
1. srp 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emamamamu :grinning: taky uplakánek?já měla uřvanou i první,takže mám ,,cvik" :grinning: ale uplakaný mimi a 4letá slečna k tomu,je síla,ještě že mám vedle ve vchodě tchýni,co je učitelka,tak má prázdniny a jsem věčně u nich,abych si odpočinula :slight_smile:
1. srp 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata no on je takovy, narocnejsi, bud spi, nebo rve...:grinning: moje prvni byla taky pripad, prvni tri mesice, tak me to ani neprekvapuje..:slight_smile: akorat bych i ocenila, kdyby si treba jen tak polezel, SAM, treba na posteli, abych sem ohla zajit vycurat:grinning: onehda mi prisly moje vlasy nejake divne...a ja jsme si zapomnela umyt sampon, jak rval a ja za nim letela, jestli dycha..:grinning:
1. srp 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emamamamu :grinning: to se mi ještě nestalo :grinning:
1. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata "Nočník" je libovolná miska. Kleknu si na zem, misku dám mezi stehna. Miminko se mi opírá zádíčky o břicho, ze stran ho podpírám předloktími, rukama předržuji nožičky k bříšku. Je to úlevová pozice dobrá na prdění.
Fotky si půjčuji z netu...
1. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@emamamamu No já jsem do BKM šla taky jen z důvodu, abych malé ulevila. Jsme ještě v šestinedělí, takže to někdy chytím jindy ne.. byla by právě na nočníku skoro pořád a já bych nic jiného nedělala.. kdy miminka začnou kadit třeba "jen" 4x denně?
2. srp 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Dneska chystám nájezd na kaufland, doufám, že misku budou pořád mít v prodeji! :slight_smile:
2. srp 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nechci strašit, ale co se mi dneska ráno v 7 stalo. Spím, malá vedle mě v postýlce a najednou začal řvát monitor dechu! Koukám, ale dýchala a vypadala ok, no a za cca 10 minut to samé.. včera jsem se shodou okolností dočetla, že ten monitor tím, že začně řvát, tak miminko se lekne a pokud zapomnělo, tak začně dýchat.. jsem z toho špatná, protože už jednou první týden co jsme byly doma z porodnice mi takhle v noci monitor taky řval, ale byl starý a já myslela, že je určitě rozbitý. Tak jsem ho pak vypnula!! :confounded: Ten co pípal dneska je nový. Máte někdo zkušenost?? :confused:
2. srp 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane a nemas nahodou postylku prirazenou k tve posteli? Jinak se to opravdu stava, ze detatka prestavaji na chvilinku dychat, ale pak se hned nadechnou, obcas z toho rozhodi ruce. Ja monitor mela u prvni, ale asi jen tyden, vice jsem verila sobe, ze to uhlidam..
a sama tomu nemuzu uverit, ale maly prestal klasicky po sestinedeli kadit 100x denne, i cura uz docela normalne, ze po vytahnuti z satku jde az na nocnicek... Proste vsehcno se da svadet na sestinedeli, no..:slight_smile:

a me zajima, jak casto kojite? Me prijde, ze ma maly celych sedm tydnu spurt:( Proste stalo se mi jen parkrat, ze se nakojil pres den az za tri hodky, jinak vydrzi max dve hodiny. V noci i tech pet. Co vy?
2. srp 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emamamamu Já na spurt nevěřím. Já kojím pořád :wink:
2. srp 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Omlouvám se, že vám lezu do diskuze, jen k tomu monitoru. Nám taky dnes v noci řval a taky hned dvakrát. Poprvé ve 3 ráno, čapla jsem dítě a normálně dýchalo, byl růžový, tak jsem ho zase vrátila zpět a zapla monitor. Další poplach v 6 ráno, který mohl být způsobený tím, že dítě sjelo ze snímací desky. Už celkem cestuje, tak ho zkusím dát do zavinovačky příště, jestli to něčemu pomůže. Vyděsilo mě to strašně, hlavně ten první poplach. Zrovna včera jsem tady četla, že jedné mamince zemřelo dítě na SIDS v červenci, manžel zase četl o úmrtí v novinách. Děsí mě to tím víc, že Mikulda chce spát pouze na bříšku, na zádech prostě neusne. :frowning2:
Ad četnost kojení, já to teda moc nesleduji, ale tři hodiny podle mě nebydrží ani náhodou. Kojím spíš po dvou, někdy i po hodině. Čím je větší horko, tím častěji ho kojím. Nedáváte prckům ve vedrech trochu vody?
2. srp 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek