• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cervena_vila ja v nej verim, vsak ho pestuju uz tak dlouho..:grinning:
u prvni jsme ho vzdycky poznala, ta se kojila co tri hodky a pak se kojila nonstop a pak zase co tri hodky, ale malouch to ma vsechno uplne jinak..
Jako me to ani nevadi, ze ho furt kojim, ale on strasne pribira a ja ho chci nosit...:sweat_smile: a vsichni furt prudi, ze je tlusty a proc zase kojim :confused: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
2. srp 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emamamamu No já jí mám na monitoru jen v noci, protože přes den mi nechce v postýlce být. Přes den na ní přeci jen koukám, ale občas je venku v kočárku. Ale třeba v noci nevím, jak bych jí uhlídala..
My máme o víkendu konec šestinedělí, tak jsem zvědavá, zda se to kakání trochu omezí :slight_smile:
Já kojím přes den po dvou hodinách, jednou denně většinou vytuhne na 3 hodiny v kuse.. No a v noci jsem kojila v 11 a pak v půl 4 a v 6. Teď začala spát od 8 do 1 a pak ve 4 a v 7 kojím.
Malá by teda pila klidně i za 5 minut znovu, ale snažím se dodržovat 1,5 hodiny rozestup, aby mi neblinkala, i takhle občas sražené mlíčko vyblinkne.
2. srp 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka to jsme na tom stejně, malá se ještě nepochybuje, měla jsem jí na boku a ne úplně v prostřed nad snímací podložkou, ale takhle tam ležela asi od 5 a začalo to hlásit až v 7 dvakrát po sobě...
2. srp 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Taky máme monitor jen na noc. Přes den ho ohlídám, to ho mám budto na rukách, nebo v nosítku, protože v postýlce ani kočárku nechce být. Ale v noci...? Spím příliš tvrdě na to, abych poznala, že nedýchá :pensive:
Nevím, co s tím spaním na břiše, jestli to mám nějak hrotit a otáčet ho, nebo ho nechat tak. Muž říká, ať ho nechám, ale já se bojím.....
2. srp 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka celá předchozí generace spala na břiše...
2. srp 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila To jo, ale pak se to začalo nedoporučovat právě kvůli SIDS. Někde jsem četla, že od doby, co se doporučuje u mimin spaní na zádech, výskyt SIDS prudce poklesl.
2. srp 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Mně po příchodu z porodnice houkal monitor skoro každé spaní (a to jsem prověřovala, jestli je správně umístěný a funguje ještě na sobě a jiném dítěti). Bylo to možná nízkou váhou dítěte (2,7), ale možná taky tím, že miminko při hlubokém spánku někdy nějaký ten dech opravdu vynechá... Vždycky mě zamrazilo, ale dítě bylo v pohodě, zjevně dýchalo a nikdy ho ten zvuk ani nevyrušil. Po týdnu to naštěstí úplně přestalo.
2. srp 2012 ve 12:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam doma chytrou knizku Nase deti, nase svety a tam pisou, ze nejvic umiraji na SIDS deti v USA, kde jsou samy ve svem pokojiku a nikoho neprobudi, ze pokud je s matkou za zady, tak ta ho porad podvedome hlida, i ve "spanku". A ze je vetsi riziko dite zalehnout opily, nez ze by umrelo na SIDS, coz nevylucuje, ze nemuze umrit v ceskych luzich a hajich, ze. Ale jako uklidneni to docela funguje a navic ja si myslim, ze kdyz na to ma umrit, tak ani nannynka nepomuze:frowning2:
A kamosky syn spi taky jen na brisku a nechava ho. Deti dobre vedi, co chteji. Jen bych asi casteji kontrolovala..
2. srp 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak k tomu SIDS - v porodnici jsem to konzultovala s jedním doktorem, když jsem o monitoru přemýšlela: Když dojde opravdu k SIDS a ne jen k zástavě dechu (což není to samé), tak už většinou došlo i k zástavě srdce. A tam už se s tím stejně nic dělat nedá. K zástavám dechů prý dochází občas hodně na začátku, kdy se dítě učí pracovat s dechem, polykáním a podobně, to pak stačí dítětem zatřást, otočit ho nebo cokoliv. Ale při sids se zastaví srdce a když vám pak bude houkat monitor, tak se s tím nedá už nic dělat, prý ani doktor by to už asi nezachránil, protože se dodnes prý stejně neví, co to způsobuje. A celkově množství SIDS na světě se pohybuje v řádu promilí, což je tak strašně málo...Doktor mi říkal: nemůžu vám říct, jestli si máte monitor koupit nebo ne, ale já bych ho své ženě nekoupil, akorát by ji to stresovalo a neustále to připomínalo, že se něco může stát. Tak jsme ho nekoupili. A vážně jsem zjistila, že mám neustále nastražený uši a podvědomě hlídám každý zvuk a pohyb. Jo a že když se začne dítě opravdu dusit, tak určitě u toho v klidu jen tak neleží, začlo by sebou házet a prostě se dusit. :slight_smile: To jen mé informace :slight_smile:
2. srp 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Kámoška začíná coby laktační poradkyně, prosím tě, kolik si ta "tvoje" řekla za sezení? Díky.
2. srp 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No byla jsem tam od 9 do 12 a za to si řekla 700, což je fakt málo, ale info k tématu by se vešlo do půl hodiny a pak zbytek jen zbytečně prokecala.. odpověděla mi jen na to co jsem se zeptala, já jsem chtěla třeba vidět, jak s dítětem manipulovat, dělá kurzy na manipulaci s mimi a tak mi jen řekla, že jí držím dobře a jak vypadá klubíčko.. spíš jsem si představovala takovou přednášku, je spousta věcí co neznám a nevím ani, že bych se na ně měla zeptat.. Kdybych to ve 12 neukončila sama, tak tam sedím asi do ted :grinning:
3. srp 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje spící syslinka.
Asi si budu muset koupit nějaká probiotika, ona hrozně pořád prdíkuje. Kdo už užíváte, jaké jsou výsledky?
3. srp 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Já teď brala APO-Lactobacillus ATB od Apotexu, 15 kapslí (kvůli tomu, že jsem musela brát týden antibiotika) a od té doby mi mrňousek strašně začal prdět. Nevim, jestli je to tím, ale určitě to nepomůže proti prdění. Ale zas si říkám, že lepší, aby prděl hodně a sám od sebe, než aby měl ty prdy v sobě zaražený a bolelo ho břicho :slight_smile:
3. srp 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila je nádherná a jak je vlasatá....a koukám,že máme stejné šatičky :wink:
3. srp 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 a to jsi brala ty nebo mimi?
3. srp 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Aha, já, to mě nenapadlo, že je to míněné jako pro dítě :sweat_smile:
3. srp 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já dávám už asi 3.týden BioGaia a zlepšení bylo už druhý den :slight_smile: na večír máme trošku plačtivou hodinku,ale to myslím prdíkama není...
Kolik vážíte,malá má pěkně naducané ručičky tak to měla má první dcerka,ale Naty nic moc:(..Na 7.týdnech máme 4,550kg a z porodnice jsme odcházely 3,100kg.Doktorka řekla,že jse těsně nad hranicí a za dva týdny jdeme na vážení tak jsem z toho docela špatná tolik ji chci kojit...
3. srp 2012 ve 21:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Já si na tebe musela vzít kalkulačku... Tzn. za šest týdnů přibrala asi kilo a půl, to vychází 240g na týden - mojí doktorce stačí přibrat 100g za dva týdny. Na tvém místě bych hodila starosti za hlavu :wink:
Znáš to: roste, hlady neřve, nemá tmavě zelenou nebo hnědou stoličku, není malátná...
Já už jsem přišla na to, že si doktoři chtě nechtě kryjou záda a často se ohání horší variantou, než vůbec nastane, aby pak nevypadali lehkovážně. A že tím stresujou svoje pacienty, to jim asi nedochází...
Plačtivou hodinku měla moje první každý večer snad tři měsíce, my jsme z toho byli na nervy - a přešlo to jen tak.
Maya je sysel a hrozně spěchá, už jsem vyřadila dvě velikosti oblečení. Z porodnice odcházela čtyřkilová a před týdnem měla skoro šest. (To má náskok o půl kila před mou první, startovní váha se lišila jen o 140g). Jak je větší, častěji pije a pak ji víc to bříško trápí. Už mám taky doma BioGaiu.
3. srp 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 malá mi vylezla z bříška ještě se ani nepřisála k prsu a už prděla a to jí zůstalo!! :-d
3. srp 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Tak plačtivou několikahodinku (teda pokud se nechová, pokud se chová je to v pořádku :wink: ) máme od začátku, ale začíná se to redukovat.. už jsem si dnes i koupila na ty večery šátek, protože od 5 každý večer do spaní chovám.
No a k přibírání: my za první týden přibraly 40g, za druhý 130g - bída hrozná! Moje dr byla na dovo a ta náhradní nám každý týden vnucovala nutrilon!! Pak další týden už u naší dr 250g a teď po 14 dnech 600g. V so nám bude 6 týdnů a ve čtvrtek jsme vážily 3,72kg, z porodnice jsme šly s 2,64kg.. takže hodně často koj a střídej prsa na jedno kojení a určitě to bude ok.. pořád všude čtu, že laktační krize bývá kolem 3 a 6 týdne a 3 a 6 měsíce, tak třeba je to teď tvůj případ, tak hlavu vzhůru, bude to dobrý!!!!! :slight_smile:
3. srp 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Mě některý dr fakt vytáčejí!! Ta pipina jediný, co mi k tomu nebřibírání řekla je, ať dám nutrilon! Tak jsem pak volala laktační poradkyni a ta mi fakt pomohla, ale my jsme opravdu nepřibíraly, vy jste podle mě ok a hlavně tabulky jsou podle mě orientační! Každé dítě je originál! :dizzy_face:
3. srp 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No je to puclík, kolik k má k té váze cm? To my v šesti týdnech 56 cm a 3,72kg.. to jsme skoro poloviční váhově! :-d
3. srp 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a hlavně, pokud k tomu nejsou nějaké spešl důvody (geneticky nebo nemoc) tak skoro všechny maminky můžou kojit, dítě si vezme, kolik potřebuje, jen to dá někdy víc práce. Vážení je jen stresující pro maminky. Už pan doktor Švajcar (Jeho Péče o dítě poprvé vyšla ve čtyřicátých letech) psal, že je nesmysl vážit před a po kojení a moc dát na tabulky a doporučení kolik má dítě přibírat. Každé je jiné a roste si svým tempem. Že příroda si to tak zařídila, líp to lidi se sunarem zařídit nezvládnou...
3. srp 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Mrňous při odchodu z porodnice vážil něco pod 3,3 kg a teď přesně v 6 týdnech má 4,33 kg, takže za 6 týdnů něco málo přes kilo nahoře. Prý je to ok a na další kontrolu jdem až za měsíc a půl. Doktorka říkala, že dle tabulek se má přibírat 100-250 g za týden. Ale přesně jak psala @cervena_vila - pokud neřve hlady neustále, není malátná a prostě aspoň něco nabírá, tak je to ok. U nás třeba prý jde většina energie z mlíka zatím spíš do růstu na dýlku, než do váhy, protože jsme z 51 cm na 58 cm za těch 6 týdnů. Takže klííííd :grinning:
3. srp 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Teď má 60cm, takže vyrostla od narození o deset. Je taková buřtíkatá, má ty barokní záštipky. Jsem zvědavá, jak bude vypadat dál. Leuška ve svých dvou a půl letech není barokní ani trošku, všude má nějaké ostré lokty, samá ruka, samá noha. A jako mimčo byla skoro stejná - jen menší. :dizzy_face:
3. srp 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Ještě moje oblíbená pasáž od Švajcara: Dělí děti na ty s malou spotřebou, co málo jí a rostou pomalu a vyrovnaně. A ty s velkou spotřebou, co hodně jí, hodně rychle rostou, hodně vydávají energii. A rodiče si často myslí, že to je způsobené jídlem. Ale je to naopak - jídlo je jen důsledek. Takže je chyba myslet si, že když do dítěte s malou spotřebou nacpou víc jídla, že jim rychleji poroste. On to vztahoval spíš na větší děti - batolata až školáky, ale je to platné obecně: Že se může stát, že rodiče, kteří moc apelují na jídlo, můžou naopak svým dětem způsobit k jídlu jen větší odpor... Je třeba se od toho oprostit a věřit dětem, které to přirozeně dělají správně.
3. srp 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Jee jsi mě trochu uklidnila :slight_smile:taky si říkám,že ji sice krmím pomalu každou hodinu a půl,ale v noci mi spinká v kuse i 6.hodin,stoličku má žlutou,takže se asi fakt stresuju jen díky názoru doktorky :frowning2: ...
Začíná s náma už krásně komunikovat rozdává úsměvy je to taková náádhera to by hladové miminko asi nedělalo že :wink: :wink: ..házím se do klidu.
S tou plačtivou hodinkou jsem četa,že do 3.měsíců to miminka mívají a nikdo neví proč ,že nejlepší by bylo,kdyby v bříšku o ty 3.měsíce dýl ještě zůstala a narodila se jako usměvavá bez problémů s prdíkama atd...holt je to tak zařízené,abycho věděli,že ty drobečky máme :grinning: :grinning: ..
3. srp 2012 ve 22:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Vida, k tomu jsem s Leuškou taky došla. Že prostě brečí, že už není v břiše, že se kolem stmívá a svět je moc velikej. Ona teda plakala i v náručí, takže jsme s manželem nachodili po bytě hodně kilometrů, když pak bylo jaro, dělali jsme večerní procházky - třeba do půl desáté večer. No uf, naštěstí Maya pochopila, že se musí přizpůsobit smečce a tohle nám nedělá :dizzy_face:
3. srp 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Musím jít spát, už mají holky hodinu a půl náskok, věřím, že mě do do desíti vyspávat nenechají...
3. srp 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Tu noc jsem taky řešila, jestli budit nebo ne. Malá jedla ve 23, pak ve 3:30 a pak asi v 6. Někdo říkal budit po dvou hodinách jiný ne.. taky jsme párkrát spaly 6 hodin.. říkala jsem si, že jí budu po cca dvou hodinách kojit přes den, v noci jí nechám a když nebude přibírat, tak budu i budit v noci, ale ona přibírá už krásně, ale už se jí to zase změnilo, jí tak v 9, pak v 1 a pak kolem 5 a v 7. Ti co říkaly, ať budím, byly většinou do x měsíců otroci a blbě ty děti v noci učily déle spát.
Holky, když to tady tak poslouchám, taky vám v noci miminko tak vzdychá?! :grinning:
3. srp 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek