• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lidi zítra jí budou 2 měsíce, už je to fakt o nervy, včera začal hysterčit i přes den, v noci se relativně dost napije, a pak před den 3-4 minuty a začne ryčet. Na bolení bříška to nevypadá, je spokojená a usměvavá ale jakmile příjde na krmení tak je zle :frowning2:
7. srp 2012 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Zkuste koupat v jinou denní dobu - mně to připadá, prostě jako únava a moc vjemů najednou.
7. srp 2012 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@beta.m někdy to děti dělají, když mléko teče moc velkým proudem, nestihnou polykat a vztekají se, to se pak kojí proti gravitaci - vleže s mimčem nahoře
Nebo se vzteká, že teče pomalu, to dělají "líná" miminka.
7. srp 2012 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@beta.m
@lidi
@vak
@terezka312
Holky, já to řeším už asi druhý týden. Dala jsem to do vyhledávače a tenhle článek je úplně přesně popsanej, jako by paní byla u nás doma :slight_smile: Takže to chce vydržet... Já teda už trošku podlehla Nutrilonu, dávám ho sice max. jednou denně, ale dávám... Malá se napije pořádně a je klidnější :slight_smile:

http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt
7. srp 2012 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andysek111 na tenhle článek jsem včera taky narazila a taky jsem se s ním ztotožnila :grinning: kéž už by dneska byl klid ale moc tomu nevěřím, teď vedle mě leží takový hodný spící andílek ale pak je to pěkný ďáblík když spustí ten svůj řev :frowning2:
8. srp 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 jsem rada,ze tu koluje tento clanek :wink: maminky jsou na dnesni dobu o kojeni malo informovane nebo spis nechapou,ze kojeni je veda a cekaji,ze jim to pujde samo :frowning2: pak sahaji zbytecne po prikrmu :frowning2:
8. srp 2012 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@natykata já si spíš myslím,že jsou informované až moc a pak sou nervozní z toho,že to není tak jak je psané na internetu,nebo jak to měla kamarádka....povídali jsme si o tom i v nemocnici s doktorkama a sestřičkama a to samé je u porodu a celého těhu.Je dobré o tom něco vědět,ale taky si nemyslet,že to tak musí být :slight_smile:
8. srp 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
My taky měli problémy s kojením, u obou dítek, u Adélky to trvalo měsíc, stálé přikládání k prsu, pak dokrmit umělým mlékem a po měsíci se kojení rozběhlo na 110% a vydrželi jsme tak 13měsíců. Nyní u Mikuláška kojení šlo samo od prvního dne asi 14dní, na převážení u dr. mi chlapeček hodně zhubnul a tak jsem ho musela přikrmit, z prsu pil myslím dost ale na váze ubýval, tak to to je asi vážně nevýživným mlékem, do dneška fungujem tak, že jej nakojím a pak dostane ještě z lahvičky, vypije si kolik chce, někdy víc někdy méně... Doufám že se plné kojení ještě podaří zachránit, jen nevím jak zajistit aby ho mé mlíčko dobře zasytilo, jestli něco změnit ve svém jídelničku atd. atd.
8. srp 2012 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@katiz Bohužel složení mléka se ovlivnit moc nedá. Ledaže máš sama nevyvážený jídelníček (známe to, celý den člověk běhá kolem dětí a pak zjistí, že se zapomněl najíst). Zkus jíst tučný tvaroh, to se doporučuje na rozběhnutí kojení. Před kojením teplou meltu, prohřeje a lépe spouští mléko. A celkově hodně pít, na místě kde kojíš mít vždycky připravenou velkou sklenici s vodou.

...sakra, píšu o kojení a už mám fleky na tričku :confounded:
8. srp 2012 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, prosím o radu - povedlo se mi vyprat bílé dětské oblečení a pleny se žlutými kaťátky. Všechno je dožluta... Jak to šetrně, ale účinně vybělím...? Děkuju.
8. srp 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee přesně to sem měla včera kup si žlučové mýdlo boží věc ,atojí sice 60 kaček ,ale všecko to pustilo
:wink:
8. srp 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee Nebo to pověs na sluníčko. Ale časem se to opere.
8. srp 2012 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim v dm maj žlučový mýdlo za necelou 20, jestli máš možnost :slight_smile:
8. srp 2012 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila @taknevim @terezka312 Dík moc, zkusím to. Jsou mezi tím i věci, které jsou Ondráškovi už malé, takže je už víckrát prát nebudu a nechci je posílat dál zažloutlé. Jsou nové a byla by to škoda. Jo a holky - dnes super zpráva - ségra bude mít holčičku :slight_smile: Budou s Ondráškem od sebe 8 měsíců - to budo raubíři :grinning:
8. srp 2012 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@andysek111
@beta.m
@vak
@terezka312
@cervena_vila

díky děvčata za reakce. Dneska jsem už byla opravdu zoufalá. Malá začala plakat od té doby co jsem ji vytáhla z vany. Z prsa si dvakrát cucla a pak řev a řev a řev...párkrát jsem to zkusila ji prso znova nabídnout, ale to začala tak moc hysterčit, že jsem myslela, že ji snad vraždím. Tak jsem ji dala dudlíka chvilku zkusila chovat tak začala zase zuřit, tak dudlík a do postýlky a najednou byl klid. Je to opravdu nevyspitatelné dítě. Pravidelně je odpoledne protivná. Dopoledne zvládá být i v kočárku, ale odpoledne když chci s ní jet na vycházku tak v kočáře řve. Už aby z takového stavu vyrostla nebo sáhnu opravdu po flašce.
Jenom dotaz jakou flašku použít a s jakým UM začít, abych mohla i dál kojit? ¨
Třeba právě před spaním dát lahvičku. Zkusila jsem odsavačku(abych zvýšila laktaci nebo alespoň měla čím nakrmit z lahvičky) , ale buď to neumí odsávat nebo to nefunguje. Mačkáním prsa jak mě to ukazovala sestřička v porodnici pro úlevu když se mi nalili, to teče, ale odsavačkou nic moc.
8. srp 2012 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi Zkus odsávat při kojení (z druhého prsa). Já to tak dělám a jde to skoro samo. Sice to chce trošku více zručnosti (mám mechanickou s balónkem), ale je to opravdu o moc jednodušší :slight_smile:
8. srp 2012 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@terezka312 já ho koupila za 60 :angry:
8. srp 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi používám lahvičky Avent - kojím přes klobouček a tak to má podobný tvar, klobouček mám kvuli plochým bradavkám..
@miribee obarvené prádlo jsem dala na chvíli do naředěného sava a vše pustilo a nic se nepoškodilo
@cervena_vila dík za odpověd, krom tvarohu asi piju a jím všechno... budu dál bojovat a pokud to nepujde tak to nepujde, někdy si říkám že kojení vzdám, pak si vzpomenu jak je to krásné jak dítko pije, snaží se, sem tam na mě koukne, je krásně spokojené, tak nejsem schopna ho o to připravit.
8. srp 2012 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lidi Dítě je nejlepší odsavačka,. (První jsem kojila dva roky, přesto jsem v případě potřeby nebyla schopná odsát víc, než dvacet mililitrů z každého prsa)
Tobě málo přibývá, že chceš dokrmovat? (jestli jsi to tu už psala, asi jsem to přehlédla)
Nebo ti jen vadí řev?
Jestliže plně kojíš a beruška roste, váha jí neklesá, zdá se mi sobecké cpát jí UM.
Ale když už musíš, speciální lahvička je Medela Calma. Nebo zkus injekční stříkačkou, to je asi nejjednodušší. Přiložíš konec stříkačky k prstu, dáš do pusinky, ona dudlá. První kapku jí tam zmáčkneš, aby věděla, že jde o mléko, další už musí tahat sama.

Je spokojená u tebe v náručí? Pokud ano, ale v kočárku být nechce, tak ji nos. Až spurt skončí, zase povyroste, bude objevovat svět, nemusíš se bát, že by ti v šátku zůstala na věky.
8. srp 2012 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@lidi Co čtu zpátky, stoličku má normální, kdyby hladověla, měla by do zelena. Jestli máš opravdu pocit, že se nenají, vezmi si ji na pár dnů do postele a zkus ji střídavě mazlit a nabízet, dokud nebude tak v klidu, že se pořádně nanapije. Nejvíc děti pijí v noci, protože je nic neruší. Zkus se taky uvolnit, určitě jste propojené, ty tušíš, že bude zase řev, navzájem si zvyšujete nervozitu a dopadá to jak to dopadá.
Zkus změnit scénář. Vykoupej ji ráno. Nebo vynech na pár dnů koupání úplně. Nebo se koupejte spolu - to by se mohla nakojit ve vaně, což je moc príma a určitě u toho nebude řvát :wink:
8. srp 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Kombinace dudlíku a flašky už zabila nejedno kojení.
8. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@cervena_vila
spíš mi vadí, že malá pláče a já nevím proč. Vždy když už jsem v koncích tak si říkám, kdybych ji dala flašku, tak aspoň vím kolik si vypila. Ale zatím přibírá. V úterý jsme byly na vážení, v 8 týdnech má "malá" 5,76kg (porodní váha 3,87), to znamená, že přibírá dobře a řekla bych, že docela dost. Ale ten její brekot, je pro mě občas nezvladatelný. Právě, abych nepodlehla flašce, tak jsem zatím nekoupila ani láhev ani UM. Chci ji kojit to vím, jenom včera už to bylo opravdu hrozné ten pláč. Zkusím koupat dříve, je pravda, že je vždy už od šesti protivná a koupu tak po sedmé.
Ještě je pravda, že mě nervuje i manžel (zuří, že neví co jí je a že je určitě jenom rozmazlená a jenom si všechno vybrečuje). Snad to ještě pár večerů vydržím, vyzkouším nějakou změnu a snad to vyjde. Manža by měl jet příští týden na 6 dnů s chlapama pryč tak si udělám vlastní systém a pokud z malé nezešedivím přes den tak v noci snad budeme klidné obě. :wink:

Jinak v náručí je klidnější, jenom s tou její váhou je pro mě opravdu náročné ji delší dobu chovat. Mám od chicca takové "nosítko" ale prostě se ji v tom nelíbí. Nejradši je "vyvrácená" trochu do boku zádíčkama ke mě, když ji držím na jedné ruce (poloha co jsem našla v době, kdy jsem potřebovala vařit a ona chtěla moji pozornost).

Děkuju za rady.
9. srp 2012 v 07:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi No jo, chlapi... Oni těm miminkům růžovým nerozumí. "Rozmazlená a vybrečet" patří až k mnohem pozdějšímu věku. Zatím to je jenom "Potřeba". Potřeba tvé blízkosti a náruče. Vím, že je to špatně slučitelné s tvými povinnostmi. Ale je to období, které skončí a už se nevrátí. Proto bych rázně přehodnotila rozdělení domácích prací mezi oba dva a jeho představy o výchově utla hned v počátcích. To miminko je teď bezbranné a rady typu "nech ji v postýlce" "nech ji vybrečet", "nechovej ji, rozmazlí se" je pro miminko úplný opak, než co potřebuje.
Musím běžet, větší volá...
9. srp 2012 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
No a nám se miminko zbláznilo, pije snad co půl hodiny, v noci co hodinu a půl, trvá to už víc jak týden, navíc když se napije a odpadne, za pár chvil se probere a chce zas a zas pije, jen nedumlá a takhle se dokáže k prsu vrátit tak 4x-5x!!! Hrůza. Chování vydrží jen chvilinku, za chvíli si uvědomí, že by zas mohl pít a zas pije! V klidu vydrží dýl jak hodinu tak jednou denně, většinou třeba 2 hodinky v kočárku nebo tak, ale doma v postýlce křičí, v náručí klid jen dost dočasný. Jakmile je vzhůru, chce pořád pít. No snad ho to brzo přejde, to neudělám opravdu vůbec nic, ani jen tak mazlit se s nim nemůžu.
A k odsávání: mlíko mi teče samo, ale jakmile vezmu odsávačku, tak nic. Takže jak psala @mirebee, odsávám jedině při kojení, to to jde líp, i když žádná sláva a je náročný to skloubit se správným kojením, ale prostě to je jediná doba, kdy to jde. Mám ruční odsávačku Avent. Odsávat nepotřebuju, jen jsem si chtěla udělat na mrazák železnou zásobu pár kelímků.
9. srp 2012 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi vila ma skvělé postřehy! Změna doby koupání je dobrý nápad. U nás koupeme převážně dopoledne, a pak malý krásně vytuhne. Říká se, že miminko do roka chováním, tedy fyzickou blízkostí nejde rozmazlit. Jde jen o to hlavní, naplnit jejich potřeby. Na domácí práce je báječný šátek, je pro oba nesrovnatelně pohodlnější než nosítko (máme srovnání s obojím). Dcera se mnou v šátku nakonec chodila i na toaletu, v postýlce plakala.
Lepší barometr na rodinnou pohodu než mimi není. Držím Vám palce, ať si příští týden vychutnáte :slight_smile:
9. srp 2012 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Mimochodem u nás ta emancipace taky moc nefunguje, většinu domácnosti táhnu sama, ale pomáhá mi myčka :wink: omlouvá mě, že už jsem vytrénovaná. Když se narodila první dcera, manžel mi s dom. pracemi hodně pomáhal, ale nevydrželo mu to :sweat_smile: teďka u druhé se chopil vaření, což bylo príma ale taky mu to nevydrželo...
9. srp 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi v 8 týdnech má 5,76 kg? Já jsem byla dneska u doktorky na převážení a Adélka má 4,66 kg taky v 8 týdnech a porodní váhu měla 3,82 kg :confused: Už jsem si všimla u více dětí že váží daleko víc než my, ale Dr. říká že přibírá pěkně, je pravda že ona je docela dlouhá tak jí to možná jde spíš do délky než do váhy
9. srp 2012 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@beta.m My měli v 6 týdnech 4,33 a porodní váha 3,6 kg. Naším tempem budem mít asi tak jako vy počítám, nebo něco míň a taky prý v pohodě.
9. srp 2012 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@beta.m Ale taky prý rostem spíš do dýlky, v 6 týdnech 58 cm z 51 při narození
9. srp 2012 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 tak to jste na tom podobně
porodnice 52 cm a 3 825 g
6 týdnů 58 cm a 4 320 g
8 týdnů cca 61 cm a 4 660 g
9. srp 2012 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek