• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp No můžu ti napsat,že na to ještě nemůžu koukat :frowning2: ....mám ty bolesti v živé paměti a orgasmus u porodu je fakt zvláštní nějak mi to k sobě nepasuje :unamused: :unamused: ...
17. srp 2012 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak nazdárek,po dovolené?Tady je mrtvo,nikdo nepíše.Honzík mi začk hezky spnkat ,spí celou noc až do 5 nebo 6 a včera dokonce do pul 6 a pak spí i do 9.Tak mám pohodičku
17. srp 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim A od kolika spí, že spí takhle dlouho? Mně spí dítě tak do 3 - 4, podle toho, jestli usne v 21 nebo 22 hodin. A pak už to jede jak přes den, to je tak kojení co hodina, hodina a půl, max 2.
18. srp 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 od večera od 9 co usne,ale dnes se to pokazili,vstával už o pul 3 a v 6 a pak v 9,o taky de myslím :grinning:
18. srp 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Tak to je slušný. Mně ještě naše noci přijdou v pohodě, ale už tak 14 dní bojuju s kojením přes den: pije fakt většinou co hodinu, výjimečně vydrží dýl. Pije asi málo, hned se u toho uspí a nejde probrat, vzbudí se až když ho položím do postýlky, že se ještě nenajed a má hlad, tak ho přiložim znova, ale scénář se opakuje. Je to šílený, s přebalenim, hranim a chováním vlastně kojím pořád :confounded: Jeho to ale taky musí obtěžovat, protože víc jak tu hodinu nedokáže spát.
18. srp 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 proto sem začla dávat čajík napil se a pak po 2-3 hodkách se pořádně najedl a pak zas čajík a za 2-3 hodky mléko a zabralo to
18. srp 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim já nevim proč, ale já mám nějakej blok v sobě mu ten čaj dávat, to radši asi budu častěji kojit :slight_smile:
18. srp 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 dávám jen sáčkovaný feniklový a je to lepší aj na prdíky,nemáme s tím problém.Se nějak odblokuj :grinning:
18. srp 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim No když, tak jedině sáčkovaný, nám už v porodnici říkali, že prý ty už hotové v lahvičkách jsou strašně sladké a děti pak nechtěj mlíko a hlavně to pro ně neni zdravý. No uvidim až bude nejhůř... :grinning: Zatim žiju a domácnost je ještě jakž takž použitelná
18. srp 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 jj granulované čaje vubec to nám taky říkali,ale sáčkovaný néniproblém
:slight_smile:
18. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já jsem včera Mau tak utahala, že usnula v půl devátý a teprve teď se začíná v postýlce rochnit :slight_smile:
Byli jsme se podívat na závody dračích lodí, manžel byl v jedné z posádek. Takže od rána do šesti v podvečer venku. Holky se střídaly o kočárek a o šátek, starší hezky spinkala hodinku po obědě, Maya pořád oči jak baterky, tak ji to večer zdolalo. A kvůli horku jsem taky kojila docela často, ale čárky jsem si nedělala :grinning:

Čaj nedávám, občas napít čisté vody.
V granulovaných čajích je hlavně fruktóza, což ani není nejlepší cukr pro trávení. Nejvhodnější je glukóza, tedy hroznový nebo krevní cukr, když už sladit. Ale třeba sáčkové Leros jsou super. V jahodovém (ale to je asi až pro starší děti) je mimo jiné i mrkev a po uvaření je na chuť nasládlý, aniž by v něm byl cukr, nevím jak to dělají, ale jsou opravdu dobré.
19. srp 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se musím pochválit,dnešní noc vstával od pul 9 v pul7 na jídlo a vstal až o pul10.Vysmátý jak pětikačka s dobrou náladou :slight_smile:
19. srp 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Mně dítě téměř celý den nespí standardně a stejně se v noci vzbudí a ráno kolem 6 už se mu nechce spát.
19. srp 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ráno kojim v leže a to pak mrňous při kojení prostě odpadne a rovnou spí se mnou v posteli a ještě tak 2 hodinky dá.
19. srp 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 já kojím v leže v posteli,když ho chci dát spat,je to už asi aj naučené trochu,vždy vytuhne.I večer se tak krmíme i v noci
19. srp 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim No jo, jenže, jakmile by mi usnul v posteli a chtěla bych ho přenést, tak se probere. Takže to si můžu dovolit jen ráno, když už mi to tak nevadí na ty 2 hodinky, jinak v noci nee, to musí do svý postýlky :slight_smile:
19. srp 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
všimla jsem si, že se tady bavíte o čaji. Mám sáčkový fenyklový čaj od MAGAFYTU a potřebovala bych vědět, kolik asi může malá vypít. Prodali mi ho v říčanské lékárně a tady v ostravské mamce řekli, že může tenhle až do půl roku a dali jí samozřejmě fenyklový granulovaný... No a jak to tady čtu, tak asi zůstanu u toho sáčkového... Ptám se, jelikož mají přijít pařáky, tak to chci mít v záloze.. Předem moc děkuji :slight_smile:
19. srp 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 My dáváme čajík, někdy vodu, ale čajík nám dělá dobře na prdíky v těch vedrech ho vyžaduje ale jsme na umělým mlíku, dnes se mi tak motá hlava no na padnutí. Malá mi vypije někdy tak 150 někdy míň, někdy víc, dělám jí ho ale slaboučkej, záleží jakou má žízeň.
19. srp 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska Jéé, děkuji za odpověď. A jaký čajík jí dáváš? No, ona je o trošku starší, tak snad té mojí malé neublížím..
19. srp 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 taky ho dávám do postýlky ,bych se s ním nevyspala
19. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadimrska děláme to s čajem uplně stejně :slight_smile:
19. srp 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim Ne ne nejsem po dovče máme ji před sebou až 29.8. :wink: ...už se těším!!
@terezka312 Tak to máme naprosto stejný s kojením koukám :unamused: já taky max po dvou hodinách,ale to je fakt vyjímečně spíš ta hodina pije tak 5.min a má dost lenoška,příjde mi že má málo zadního mlíčka a pak vyžaduje častěji..V noci mi spinká dobře někdy se vzbudí ve 3.hod.,ale usíná už kolem 21.hod.a někdy spí až do 5.30.hod.

V pátek jsme byly na kontrole a vážení no žádný zázrak to není máme 4 900g přibýváme pomalu, ale Naty je spokojená tak to neřeším.Jen jsem ji chtěla nechat oočkovat než odletíme,ale doktorce se do toho moc nechce,prý musí mít přes 5kg tak to snad do pátku dáme :slight_smile: .jinak začíná krásně žvatlat a snaží se chytat hračky tak už je to zábava :grinning: :grinning: ..
Čaj taky ještě nedávám jen jednou jak bylo vedro a hlídala dcera,aby vydržela než se vrátím.Uvidím na dovče možná budu dávat vodu uvidím jak bude zvládat počasí tam,ale tady ty vedra celkem zvládá v pohodě :slight_smile: ..
@cervena_vila Dáváš ji kojeneckou převařenou vodu a na lžičku nebo z lahvičky??
19. srp 2012 ve 22:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Mně taky usíná v 21 a budí se ve 3, v 5:30 - ty jo, tak dlouho spát, to máš luxusní, to jsem ještě nezažila, právě jsem ráda, když se vzbudí až v ty 3 a ne třeba už v 1:30.
19. srp 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak čau,já myslela,že už máte po...jinak taky spíme moc hezky dnes luxus.a pibíráme velmi rychle za á týdnu z 3,70na 5,850
19. srp 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Dávám na lžičce doma vodu normálně z kohoutku (máme dobrou, málo minerálů, čistou) a lžičkou, tak tři lžičky. Na cestách z lahvičky bobbles - to jsem zjistila v nouzi, když se mi rozplakala v tescu. To je lahev s uhlíkovým filtrem.
http://www.urbanlux.cz/bobble.html
Starší jsem převařovala vodu, dokud jsem neobjevila, že jí hlínu a trávu, :grinning: to bylo asi ve čtvrtém měsíci. Mayu už nějak neřeším, stejně si olizuje tlapky, kterýma mává všude kolem, rozhodně nežije ve sterilním prostředí, abych jí převařovala pitnou vodu.
20. srp 2012 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám jednu fotku z včerejšího výletu:
20. srp 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andysek111 Fenyklovej buď pytlíkovej, nebo granulovanej, od Hippu a nebo z DM babylove, dávám jí ho už tak co jí bylo 14 dní a je to OK, moje první dcera ho taky pila a nijak jí to neublížilo. :slight_smile:
20. srp 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Přesně tak, absolutně nechápu, proč dávat kojeneckou balenou vodu a ještě ji k tomu převařovat. V ČR je ve vodovodech jedna z nejkvalitnějších vod v Evropě vůbec. A navíc, přesně jak říkáš, nežije ve sterilním prostředí a olizuje si ruce a brzo bude olizovat kde co... Potřebovala jsem jednou rozpustit pro prcka nějaký prášek ve vodě a doktorka prý: Rozpustíte v kojenecké převařené vodě, máte ji určitě doma... a já že ne a ani nikdy mít nebudu, no koukala na mě jak z jara. Trochu se to přehání myslim.
20. srp 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ono to má svoje opodstatnění. Ale pro ty, co nemají přívod k pitné vodě z vodovodů, ale používají studniční vodu. Tam se můžou splavit rezidua hnojiv (hlava děravá, nemůžu si vzpomenout přesně, o jaké látky jde, ačkoliv jsem to před dvěma lety určitě věděla), jejichž methylové skupiny se nalepí na hemoglobin snáz než kyslík a nejdou už dolů, takže se může stát, že dítě modrá, dusí se. Jsou to extrémní případy třeba z USA, ale lepší plošná prevence než jedno dítě s poškozeným zdravím.
Ohrožené jsou děti do půl roku, to v praxi znamená ty, které jsou na UM, protože kojenec se k takovému množství vody nedostane... Navíc jsou dostupné rozbory vody, člověk přesně ví, co z vodovodu pije :wink:
20. srp 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jo, ale to se právě týká vody odjinud než z vodovodu. To je jasný, že studniční voda je něco jinýho. A ty látky jsou dusitany, o tom vím :wink:
20. srp 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek