• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Tak už tři dny mám pocit, že přicházím o mlíko. Malá pije tak tři až pět minut a to skoro co hodinu. Prsa mám už úplně vytahané a tak jako jsem vždycky pohmatem poznala ze kterého mám teď kojit tak jsem nyní v koncích napohmat jak vypuštěný balonek...obě dvě...jak to poznám když nemám váhu a k dr. jdeme až za 3 týdny???
20. srp 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Taky kojím takhle často a takovou chvilku :slight_smile: Když se pustí, vždy zkouším,jestli mlíko ještě teče a mohl by si dát víc, kdyby chtěl a teče ho dost podle mě.
20. srp 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Není to tím vedrem? Moje taky pije často - na žízeň.
Poznáš to, že bude řvát hlady :wink:
20. srp 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila nevím, jsem už nešťastná. Vždy ji nakojím, půl hodinky je OK a pak začne pomrčávat a nic nepomáhá. Chovat, zpívat, položit na záda a pupík, přebalit,rozbalit a nechat kopat. Když pije tak se vždy přisaje třikrát cucne a pustí se a zase se přisaje, to přejde v to, že začne skoro plakat, tak ji dám dudlík a je na chvíli klid. Když po kojení zmáčknu prso tak vystříkne mlíčko, tak si říkám, že je ho dost, ale "hustota", tvar a váha prsa tomu vůbec neodpovídá a to že malá nepije v klidu tak taky. Chtěla jsem ji dát vodu či čajík, ale ze lžičky mi to nechce pít a vyprskává to.
Spinká potom s odbrknutím a chvilkou hraní tak 15 minut a je "protivná" takto celý den. Dnes jsem po té co se mi ji večer podařilo uklidnit a opět tři minuty kojit a dát spát, začala plakat, už opravdu nemůžu. Celé dny nedělám nic jiného, než že ji nosím na rukou, mluvím na ni, kojím, uspávám, konejším a pořád dokola.Proč může pořád takto plakat? Jsem unavená, nezvládám uvařit, uklidit a ani si dojít na záchod. Nechci volat mudře uplakaná, že nevím co dělat tak hledám slova útěchy, pochopení a možné rady.
20. srp 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Neporadím ti sice, ale z 90% je to u nás stejný, akorát že ne 3 dny, jak píšeš ty, ale tak 3 týdny :slight_smile: A zatím oba žijeme :wink:
20. srp 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Hele, mně to zní zase jako spurt - jak tu byl odkaz na ten článek. Větší hlad -> častější kojení -> víc nasosá předního mléka, které je sladší než zadní -> víc to v bříšku bublá -> nespokojené dítě -> zahání nespokojenost dalším kojením...
Tvar a velikost prsou s produkcí mléka nesouvisí, tím se trápit určitě nemusíš. Složení mléka je taky dané, ty řeči o "slabém mléku" nebo "nevýživném mléku" jsou jen řeči. Mléko je takové, aby mláďátko prosperovalo. Jestli máte spurt, (A to nemusí být jen v předepsanou dobu, každé dítě si roste svým tempem.), mělo by to za pár dnů přejít.
Na tvém místě bych vysvětlila drahé polovičce, že máte s mimčem náročný týden, a poslala ho pro čínu. :sweat_smile: Dej si aspoň den volna, nevař, neuklízej, válejte se v posteli a nech ji pocucávat během dne, jak chce. Dudlík dávej, jen když jdeš na záchod, ať máš chvilku klid :wink: Jestli má hlad, při takovémhle volném režimu jednou to bříško naplní.

Maya ještě nemá žádný režim, kromě střídání dne a noci. Jsou dny, kdy ukázkově spinká a papá po třech hodinách, pak zas takové, kdy nevím, kde mi hlava stojí, protože pořád potřebuje něco. (A když náhodou ne Maya, tak Leuška ano). A pije často, spinká jen vleže "připojená", když ji odpojím, začne plakat... Tak má dnes celé odpoledne, pila asi milionkrát, odříhne si a hned chce znova, vůbec v tom nejsou pravidla...

Taky se může chovat neobvykle, když je vysoký tlak, příliš horko, blíží se úplněk...
20. srp 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Taky jsem si myslela, že to je spurt, ale když už to je asi tak 3. týden??? Do toho byly minulý týden šílený i asi 4 noci, kdy jsem kojila snad 6x, tak to by odpovídalo, ale teď už noci zas dobrý, ale dny zůstaly... :rolling_eyes:
20. srp 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi
@terezka312
Holky, tohle přesně co popisujete, jsem měla taky. Už jsem to řešila s doktorou a jak píše červena_vila, tak žádné "slabé" mléko prý opravdu neexistuje. Nechci tady preferovat žádnou úmělou stravu, ale říkala mi, že jestli to takhle půjde dál a bude nervózní mimčo i já, tak se taky může stát, že z toho stresu příjdu o mléko a budu se muset rozloučít s kojením. Takže jí klidně mám jednou denně ten Nutrilon dát. A když jsem jí řekla, jak se umělá strava všude odsuzuje, tak se tomu zasmála a řekla, že samozřejmě upřednostňuje kojení, ale že to zase tak špatné není, jinak by se to neprodávalo... Kdyby to prodávala v ordinaci, tak bych se zalekla trošičku toho, že chce mít zisk... Prostě jestli takhle budeme bojovat pořád (a to jsme bojovaly nebo bojujeme), tak se může stát, že tím stresem příjdeme o mléko úplně. A musím opravdu říct, že je po Nutrilonu klid. Dostane svou dávku a hned vytuhne... Ale to jí dávám opravdu jen jednou denně a předtím nakojím a tím Nutrilonem jí "dodělám"... Proplakala mi totiž opravdu skoro celé dny.(pokud neměla zrovna cicek v pusince) :slight_smile: Až mi má mamka nadávala, že jí trápím hlady a že si vyřve kýlu.. :frowning2: Ale to, že s ní pořád jen ležím a nandavám jí cicek do pusy, protože ho vyplivuje, už neviděla.. :angry:
20. srp 2012 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila
@terezka312
@andysek111
spurt je možné, že to je ale už opravdu šílím. Teď je to čtvrtý den, ale před těmito dny byly tak tři dny klidu, jinak takhle hysterčíme už déle (někde jsem to tu už psala).
bojím se, že když ji jednou denně dám nutrilon, tak se nebude chtít kojit.
Snad ji tohle období brzy opustí, protože na neustálé chování a nošení je hrozně těžká (šest kilo je šest kilo). Kdyby chtěla být alespoň v tom zpropadeném kočárku, ale to vůbec. :unamused:

dík holky, bez Vás bych se už určitě zbláznila

@andysek111 kolik nutrilonu ji na tu jednu dávku dáváš? Jak se to vůbec míchá (poměr vody a nutrilonu)? Nechtěla jsem mít doma lákadlo, abych nepřestala kojit, tak jsem si to ještě nekoupila a nečetla o tom (vlastně ani lahvičku žádnou nemám).
21. srp 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Taky nemusíš nutrilon dávat lahvičkou, můžeš třeba injekční stříkačkou - k prstu ten koneček, ona žužlá prst a do toho sama tahá mlíčko z pístu.
21. srp 2012 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lidi hele, u nás je to stejně, pro jistotu jsem opět nasadila laktační čaj, ale začla jsem mu dávat na poslední krmení před nočním spaním mlíko, co jsem měla odstříkané a zamražené a zabírá to, tak sama nevim...
ale taky bych řekla, že má prostě větší žízeň vlivem tepla a tělo se na to ještě nepřizpůsobilo..bo nevím
21. srp 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, teď Benys usnusl obličejem ode mě a až teď jsem si všimla, jak mu hrozně ztmavly vlásky, ale fakt jenom vzadu, z vrchu je má uplně zlatý :grinning:
21. srp 2012 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi No, záleží, kolik Ti asi vypije z prsa... Víš co? Pro začátek si kup Nutrilon jedna HA 400g a udělej 90 ml (3 odměrky-jinak je to napsané i vzadu na krabičce) a uvidíš, kolik to sebe natlačí. Předtím jí samozřejmě nakoj. Jinak já to dávám z lahvičky, ale je to opravdu risk. Takže zase jak píše cervena_vila, tak to raději dávej třeba přes tu stříkačku... :slight_smile: Jo a ještě bych klidně zkusila odstříkat mléko (to taky dělám) a dala bych mu to odstříkané /klidně ještě místo Nutrilonu) ale je to fuška i s odsávačkou :-/... Já vysávám prso každý večer, ať to mám na další den... Budu držet palce, ať je to tím, že málo papá z prsu! Dej vědět, jak to dopadlo.
21. srp 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp A není to spíše tím, že málo vypije z prsa.. U nás to teda tak je, lenoška jedna :wink:
21. srp 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 nevím...je to možné, byl zvyklý, že byly přeplněné a teklo to skoro samo a teď musí trošku zabrat..
21. srp 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mně přijde zvláštní, že nás má stejný problém hodně. Že bysme měly všechny tak stejně líné děti, které by málo tahaly z prsu? No nevim. A že bych přišla stresem o mlíko se nebojim, protože se nestresuju, kojit 6x za noc bylo sice vyčerpávající, ale ne stresující a trvalo to 4 dny, nějak jsme to přežili. A na to kojení po hodině přes den jsem si za ty 3 týdny už zvykla. Mně to nestresuje, prostě po hodině (ať už spánku nebo bdění) začne plakat a hledat, dám mu prso, napije se a je zas na hodinu klid (výjimečně i na trochu dýl :slight_smile: ). Já pořád doufám, že se to časem nějak samo upraví, že nebude pít co hodinu celý rok :grinning: Dokud mi to mlíko teče, tak umělou výživu dávat nechci. :wink: A navíc v noci ten problém vůbec není, to se vzbudí i až po 6 hodinách a 15 minut usilovně saje, a pak usne a zas třeba 3 hodiny spí. Tak kdyby bylo málo mlíka a měl hlad, nebo byl fakt tak línej, že by tolik nenasál, tak by přeci byl stejný problém i v noci ne?
21. srp 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Terezko, na jednu stranu máš pravdu. Ale mně se vztekala i u cicku a já líné dítě mám stopro. když odstříkám, tak vypije a je ticho. A potom zase saje z cicku normálně a je klid. Mně připadá, že se prostě jednou až dvakrát denně musí nasytit a potom mám klid. A že by nechtěla cicek, tak to takhle nemám. A to podotýkám, že předtím jsem jí nic neodsávala.
21. srp 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 jako jo, my máme taky problém hlavně v tom, že prostě u kojení velmi brzy usne, podle mě i proto, že prostě toho přes den moc nenaspí, jak potřebuje pořád jíst, je to prostě zamotaný, něco jako co bylo dřív, jestli vejce, nebo slepice :slight_smile: Mám už několik dní chuť zavolat laktační poradkyni a schválně se jí na to zeptat, tak to asi brzo udělám :slight_smile: Přijde mi prostě divný, proč v noci to jde v pohodě a přes den ne a v kočárku venku taky klidně ty 2 hodiny vydrží bez jídla. Třeba po hodině párkrát fňukne, ale zase se uspí.
21. srp 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak mojí Natálku si vzal včera na procházku tatík, ještě než vyjeli, tak jsem jí dala najíst. U toho jsem jí štípala do tvářičky, aby neusnula a co si myslíš... Do půl hoďky šílený randál na ulici a vraceli se domů.. Samozřejmě jsem dostala vynadáno, proč jsem jí nedala najíst než jeli... Tak jsem se tomu zasmála, dala jsem malou k prsu a po pěti minutách se usmívala na všechny strany. :grinning: A hlavně co si budeme povídat.. Ze začátku jsme měly všechny prsá nalitá, děti potřebovali jen "pár" mililitrů... Takže tekhlo jím to samo... A teď s růstem se jejich potřeby zvyšují a oni jsou zvyklí, že se předtím nemusely moc namáhat.. :angry:
21. srp 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak k nám dorazila střevní chřipka.. zatím jí mám jen já, celou noc jsem prozvracela, ach jo.. :frowning2:
Jinak do minulého týdne jsem kojila v noci tak kolem 9, kdy malá jde spát a pak kolem 3 a 6, ale ten týden zpět teď kojím v 9, a pak třeba už ve 12 a pak co dvě hodiny, jako přes den.. ale říkám si, že máme v podkroví teď zase horko, tak je to třeba tím, že má malá více žízeň.
21. srp 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Takhle naprosto stejně jsem to měla tak, normálně večer v 9 spát a pak kojení ve 3 a v 6, ale asi tak 4 dny jsem taky kojila už ve 12 a pak po 2 hodinách, bylo to šílený, ale po 4 dnech najel zpátky na původní režim, tak vydrž!
21. srp 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Jako asi jo no, ale jak z toho ven? :rolling_eyes:
21. srp 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes dvouměsíční kontrola a první hexavakcína a ufňukané odpoledne.
Maya má 6,79kg a doktorce ukázkově řekla "agu" a "la" :dizzy_face:

@andysek111 Oni to dělají snad naschvál :wink: . Když jsem byla v divadle a dvouměsíční Leu nechala manželovi, předváděla smrt hladem, ale odstříkané mléko do ní nedostal. Vyčítá mi to ještě teď :sweat_smile:
21. srp 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila My jdem na kontrolu až v 2 měsících a 23 dnech a o očkování ještě nic neříkala :fearful: No já na něj stejně nespěchám, spíš přemýšlím, jestli ho nedat až později. A "agu" taky říkáme :grinning:
21. srp 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No, když je velká, aspoň to budeme mít z krku. Dokud bylo povinné TBC, očkovalo se později.¨
Aby vás to pak na místě nepřekvapilo...
21. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 děkuju

odstříkavat mi nejde. Když se pustí a já z toho prsa odstříkávám tak víc jak 20 neodstříkám někdy i míň a když se pokouším odstříkat večer když spí tak taky max.20 a víc to nejde. Buď to s tou aventkou neumím nebo nevím co. A tak zručná nejsem abych odstříkavala z druhého když z prvního pije. Navíc se bojím, aby za ty dvě hodiny měla malá vůbec co pít když to odstříkám. :unamused:
Uvidíme. Dnešek už byl klidnější. Ale nechci to zakřiknout, ale pro jistotu si ten nutrilon koupím. I když ona když se pustí prsa tak už se nechce chytit tak kdo ví jestli by pila dál. Ale zkusím to když bude nouze nebo budu "vycucaná" na dno. :slight_smile:
21. srp 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak bojujeme s kočárkem. Prostě v něm nechce být, musí být hrooozně unavená, aby přežila, že je v kočárku, za bdělého stavu tam prostě nechce být. To řve a řve a řve...už nevím jak ji "přinutit" být v kočárku, třeba jen koukat, ale být v kočárku, já musím i po doktorech úřadech, ale prostě jedině se strašným řevem nebo vůbec. :unamused:
21. srp 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi neměj nervy,to bývají takzvané mléčné krize,kdy se mění složení mléka,měla sem to tak u obou trvalo to asi 3 až 5 dnu už nevím přesně ted sem to ještě neměla.Pak se udělá mléka habaděj a bude vše ok.Chce to mimi přikládat at se mléko tvoří
21. srp 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi a kup si čaj na podporu mléka je výborný,já po něm měla tolik mléka,že sem ho musela přestat pít
21. srp 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim Mohu se zeptat, jaký čaj piješ??? Já od Hippu, ale žádné změny :frowning2:
22. srp 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek