• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp No takhle to zatim hrotit nebudu, doktorka řikala na 14 dní vypustit mlíko a mléčné výrobky jako sýry a jogurty a kysané věci. Pak se uvidí, jestli to bude mít nějaký efekt. A doufám, že si to zas budu moct brzo zařadit zpátky. Minimálně sýry mi budou dost chybět. Jak dlouho jsi ji držela?
21. zář 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 u nás měla dieta efekt za dva dny :wink:
21. zář 2012 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Totální dieta nebo taková okleštěná moje? A jaký jste měli projevy?
21. zář 2012 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 držela jsem jí téměř měsíc, žádný efekt jsem neviděla, tak jsem celá šťastná bežěla pro mlíko :slight_smile:
21. zář 2012 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp A u vás byly jaký projevy?
21. zář 2012 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 no, nařídili mi to kvůli tomu zvracení a bolebřichu, ale nebylo to tím očividně, protože jsem opravdu nic lepšího nevypozorovala
21. zář 2012 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp A přešlo ho to, nebo to má pořád? Tak nám to doktorka "nařídila" kvůli jiným projevům, tak těžko říct teda.
21. zář 2012 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Maya kakala pěnu, což je dost bolestivé na vytlačení. Po týdnu diety jsem si dala latté a měla to znova, takže souvislost jasná. Nedržím ji příliš přísně, straním se mléka, kysaných výrobků i sýrů. Používám sojové nebo rýžové mléko. Kde je obsažené mléko moc neřeším. Sladké (kde většinou je) nejím už delší dobu. Ale třeba udělala jsem tvarohovou bábovku a následky to nemělo, ale už ji dělat nebudu, radši se omezím, než bych Maye zadělala na nějaké potíže. Teď řeším, že má docela hlen ve stoličce a já nevím, zda se znepokojovat nebo ne, protože má i trochu soplíky. Uvidím, jaké bude další kakání.

Když jsem si udělala ráno obilninovou kávu, zalila ji obilninovým mlékem a k tomu jsem si dala müssli opět s obilninovým mlékem, připadala jsem si trochu jako myš :sweat_smile: ale na tenhle způsob stravy jsem si zvykla.

Ty "jiné projevy" myslíš ekzém? To by mělo určitě pomoct.
Kravské mléko je dost náročná potravina, problém s trávením mléka má každé desáté dítě. Na to, že bylo a je stále propagováno jako nepostradatelné pro děti, se mi to zdá jako drsná statistika.
21. zář 2012 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Hm, ekzém ne, ale je to 14 dní, co mi mrňous začal kakat místo jednou za 2-3 dny vaječinu, tak každý den
několikrát (3-4x) většinou brzo po kojení uplně zelenou stolici, ve které je občas i ten hlen. Navíc toho tuhého je tam míň, než když byla vaječina a je tam víc jakoby zelené vody mi přijde, prostě ta látkovka je najednou mokře zelená a na separačce je toho málo. Doktorka nejdřiv řikala, ať víc kojim, ale přibírá dobře a hladová stolice jsem se dočetla je spíš hnědá a málo častá. Když se přidal ten hlen, tak jsem jí volala a ona hned, že hlen je první z příznaků alergie na BKM, že pak to může být i krev ve stolici, tak ať zkusím na 14 dní vynechat mléčné výrobky. Tak uvidíme. Jinak mrňousovi nic neni, teplotu nemá, nezvrací, nebolí ho břicho, naopak začal dost silně prdět (možná to má taky souvislost?), je veselej, jen prostě kadí často a zeleně a vodnatěji. Tak nevim.
21. zář 2012 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Ty nekravský mlíka kupuješ ve speciálkách?
21. zář 2012 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 drogerie dm má ovesné, rýžové, sojové, Interspar má sojové, rýžové, a takové bio lepší (a pěkně drahé), sušené sojové má Albert. Takže leckde.
Nejradši mám mandlové: Spaříš a oloupeš mandle a s vodou mixuješ, pak se to podle chuti naředí a nechá odstát nebo přecedit, protože drobečky mandlí tam vždycky zůstanou.

Zkoušela jsi nějaké probiotika?
21. zář 2012 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila No vidiš, DMko mě nenapadlo. Mandlový zkusim, to zní dobře. Probiotika zkoušim na sobě, ale to nevim, jestli mu nějak pomůže, na něm ne. Máš tip?
21. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 BioGaia, Lactobacílky, Linex Baby, víc mě z hlavy nenapadá. Všechny jsou na stejném principu.
21. zář 2012 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila a jsou to kapky? nebo jak se to podává?
21. zář 2012 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Jj, umim googlit, ne že ne, jen jsem byla líná :slight_smile: Už to vidim, že to jsou kapky :grinning: Akorát nevim, jak bych mu je dala, asi přes prst, jako to dělám s D.
21. zář 2012 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 A jeje, tak to se obávám, že dopadnu stejně. Prďolka má úplně stejné příznaky :confounded:. Poslední dva týdny měl probiotika (BifiForm) a tentokrát nezabrala. Chtěla jsem počkat do úterka na poradnu, ale vysadím mlíko rovnou, jen netuším co budu jíst a chtěla jsem vařit koprovku. Zeleninu moc nemůžu, ta malého nadýmá :angry: Alespoň dohubnu :sunglasses:
Kapky mi malý baští z plastové pidi lžičky. Dávám mu tak Vigantol i Kanavit a dřív i Sab Simplex.
22. zář 2012 v 01:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Jako vigantol, otevřu pusinku a kápnu. Já jsem koupila BioGaia, protože jsou na ně dobré reference. Ty musí být v lednici, aby bakterie nepochcípaly. Každopádně to Maye od "pěny" nepomohlo, pomohla až dieta. Ale dají se použít při jakýchkoliv trávicích potížích i pro dospělého. Nebo při antibiotikách. A kvalitní bakterie ve střevech zlepšují imunitu, takže věřím, že to nebyla marná investice.
22. zář 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@alma13277 Ale nebude to navždy, tohle špatné snášení mléka většinou "vyhasne", organismus to začne zvládat, ale je rozhodně lepší je šetřit. :wink:
22. zář 2012 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 tak nějak se to uklidnilo, akorát poslední týden zase trošku začíná...ale to přisuzuju toho ,že zase tlačí, bolebřich a tím pádem to lítá ven, ale sám se prostě téměř nevykadí :frowning2:
22. zář 2012 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Tak jsem koupila Bio Gaia kapky, ale teda to byla slušná suma!!! Akorát s nima ještě asi počkám, protože bych pak nepoznala, co zabralo, jestli vysazení mlíka nebo probiotika. Takže pojedu 14 dní dietu (už jsem v DM nakoupila rýžové, ovesné i sojové mléko), a pak nasadím případně probiotika.
23. zář 2012 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jsem zoufalá! Od včera je malá divná, probudí se a pláče, ale pochovala jsem jí a je ok. Ale je taková ufňukaná a dnes to vyvrcholilo večerem, kdy skoro hodinu hystericky řvala a nešla utišit. Ona skoro normálně nepláče a já vůbec nemám tušení, co se děje! :frowning2: Je možný, že jí ve třech měsících rostou třeba zoubky?! :frowning2:
23. zář 2012 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane To je moc brzo na zoubky, ačkoliv výjimka potvrzuje pravidlo. Když jdou zoubky, děti hodně slintají a pořád si rvou něco do pusy.
Může to být jen změnou počasí, Maya je taky ufňukaná, ale dá se to přežít.
23. zář 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila No já ti nevim, mně přijde, že v tomhle věku všechny děti děsně slintaj a rvou si ruce do pusy. Teda aspoň naše dítě to dělá a o pár dalších bych taky věděla. Ale zuby ještě nechcééém!!!
23. zář 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@dahane mě mudr. říkala, že sice to je docela brzo na zoubky, ale že se to odvíjí od toho, kdy rostli rodičům (jako nám), jenže třeba u nás si to nikdo z rodičů nepamatuje :grinning:

a zítra jdeme poprvé plavat, hrooozně se těším, doufám, že malej bude mít dobrou náladu

jinak mi dneska porodila kamarádka a uplně na mě padla taková nostalgie...jak po svatbě- bylo to krásný a je mi to trochu líto, že už to mám za sebou a závidím tu prožívající počáteční euforii, i když u toho bylo spoustu bolesti a strasti :slight_smile:
23. zář 2012 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@cervena_vila Tak to jsi mě uklidnila. Ještě jsem po bližším info nebrouzdala, díky :wink:
23. zář 2012 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila
@terezka312
@evelp No tak nevím, noc byla klidná, sice měla rozhozené kojení, protože v 7 vyčerpáním usnula a už nedostala napapat, ale jinak spinkala v pohodě a dneska taky vypadá, jako by nic.. kontrolovala jsem jí pusinku a dásně má světle růžové neřekla bych, že je má zduřelé nebo tak něco. Tak uvidíme, každopádně mi včera málem puklo srdce, když vidím, jak pláče a nemůžu jí pomoci! :frowning2:
Maru si cucá ruce a slintá někdy od šestinedělí, takže to mi taky nic nenapovídá.. ach jo.
Myslím, že nám ani jednomu zuby extra brzo nerostly, to by si to naši pamatovali..
24. zář 2012 v 07:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Máme všichni čtyři rýmu. Chroptí celá rodina... Maya se půl noci mlela, jak se jí blbě dýchalo, nad ránem už jsem nevydržela a šla odsávat soplíky, tím jsem ji samozřejmě úplně probudila. Ale zase jsme si užily ráno jen tak samy.
24. zář 2012 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane teď jsem se na to ptala tý rehabilitační na cvičení a říkala, že teď se začínají dotvořovat slinné žlázy, že všechny děti teď hodně slintají i bez zubů a že se taky můžou dělat nějaké kanálky (já už si moc nepamatuju, jak přesně to říkala) na dásni- což je náš případ dle hmatu, říkala..že to sice nebolí tolik, ale je to pro děti nepříjemné, protože to tlačí
24. zář 2012 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp Aha a taky ti někdy chytne hysterák a nejde utišit? Já jsem z toho právě vykulená, protože jsme něco takového měli max týden po příchodu z porodnice a jinak je moc hodňoučká a když začne plakat, tak jí vezmu do náručí a je klid.Vůbec si nedovedu představit, že bych měla plačtivé dítě, které nejde utišit.. včera už jsem po chvíli nakrabovala i já :unamused:
24. zář 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane jojo, taky a neuklidní ho ani jídlo, protože se nepřicucne
24. zář 2012 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek