• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
2. očkování za námi včetně Prevenaru. pláč, pláč a zase pláč :frowning2: 5 min. spánek a zase pláč...
3. říj 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Jejda to tě lituju mě to čeká v pondělí:(((..
3. říj 2012 v 19:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Naty,když se narodila měla ouška krásně přilehlé u hlavičky jenže od narození si stále ta ouška ,když spí úplně roluje do ruličky né teda sama,ale jak hýbe hlavičkou a už je začíná mít pěkně odstáte :frowning2: ..máte to taky některá????
4. říj 2012 v 10:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak My máme taky ušáka, někdy se probudí a to ucho mu drží ohnutý, jak na něm spal :grinning: Ale tak u kluka se to asi víc snese, navíc jsme ušatý i my s manželem (mně je nechali rodiče ve 2. třídě přišít, takže to akorát neni poznat), takže se tomu moc nedivím :slight_smile:
4. říj 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Ušní chrupavka se teprve formuje, finální tvar získá tak kolem desátého roku života :wink:
(Ale např. čelenky, aby ouška přilehla jsou na nic, tvar je daný geneticky)
4. říj 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No já vím,ale my nemáme nikdo uši odstáté.Je teda pravda,že má ještě maličkou hlavu,že teď to asi vypadá jinak než třeba za rok a chrupavka tam ještě není,ale příjde mi,že Nikča je má na fotkách víc u hlavy i kluk.
@terezka312 No já bych to neřešila,kdybych měla kluka :slight_smile: ,ale bylo by mi ji líto,kdyby je měla odstáté....
4. říj 2012 v 19:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
neměj nervy,to bude ok myslím,že jstli je má v pořádku,tak e tvar změnit nemuže,sestře taky přišívali a 2x.Měla je fakt jak slon a nakonec jí za ušima vystřihávali tu kuži a přišili uplně k hlavě.Myslím,že aby se změnil tvar musela by se jí ta kuže za uchem vytahat
4. říj 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, po měsíci se zase ozývám :slight_smile: Tento týden jsme byli opět u doktorky, v 4 měsících a 1 týdnu má Vojta 8 310 g a 69,5 cm. Hlavičku drží hezky teprve od konce 4. měsíce, má ji pořád moc těžkou. Očkovali jsme 2. Prevenar a 1. Infanrix Hib. Začal brečet, když viděl injekci, a jakmile jsme opustili ordinaci, už o ničem nevěděl. Chvíli měl včera zvýšenou teplotu, ale večer už byl v pohodě. Prošli jsme si dalším růstovým spurtem, ale teď už je to za náma a už zas kojím méně, asi každé 2 a půl hodiny. Na bříšku se Vojtíkovi moc líbí, ale strašně slintá. Na bříško se ještě neotočí, použe na bok v klubíčku, když má hlad a zuřivě si cucá palec. A zvedá zadeček, snaží se asi lézt :slight_smile: Taky ho dávám do hrací deky, bere si hračky, co visí nad ním a vyhraje si s nimi dost dlouho. Palec nebo celou ruku má v puse celý den, pokud zrovna nebrblá. Mama řekl už asi před dvěma týdny, ale to byla spíš náhoda, zkoušel slabiky "ma", "ba", "bu"... Ale znovu řekl mama včera a to už mi přišlo opravdově, protože začal pobrekávat a do toho pouze "mama" :sweat_smile: Měl hlad a tak si mne zavolal :slight_smile: A dnes to samé. Reflux už je taky pryč od 4. měsíce. Kyčle má zatím v pořádku, ale ještě musíme jít v 6. měsíci, protože nemá ještě vyvinutá jadérka. Snad jsem na nic nezapomněla
4. říj 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@vak No se to dá přišít, já to mám :grinning: Kadeřnice měla vždycky problém mě kolem uší ostříhat, ostatním je ohla a bylo, já je mám tak u hlavy, že nejdou otočit :grinning:
4. říj 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak máme teplotu :frowning2: dala jsem nurofen a snad bude dobře...myslela jsem , že reakce na očkování se může projevit jen do 24 hodin a pak je vyhráno...a ono asi ne
4. říj 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g To bylo vyčerpávající :grinning: Jsem ráda, že naše dítě neni jediný, který má nonstop v puse ruce, ideálně palec, ale dneska si tam narval celou pěst, až se začal dusit. Doufám, že mu to nezůstane a je to jen přechodné období. Přijde mi i, že by kolikrát třeba těma rukama rád něco děla, chytal hračky nebo něco, ale radši si je vždycky hned zas strčí do pusy. Jo a taky jsi mě potěšila s tim slintáním na břiše. Našemu se to na břiše taky teď začlo hodně líbit, vejská u toho, ale taky šíleně slintá, naslintá si pod sebe loužičku a když už nemůže udržet hlavu, tak do toho spadne :rolling_eyes: A hlavu taky ještě pořádně nedrží. Jako jo, snaží se, když ho držim v ruce, tak už nechce mít hlavu opřenou a zvedá ji, na břiše ji taky udrží dlouho, ale prostě to ještě není, že by ji v pohodě udržel pořád. Na tuhle fázi už se docela těšim. Jinak u nás vyvinutá jadérka jsou, ale stejně musíme chodit na kontroly, i když nikdy neměl žádný problém.
4. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak K tomu saní miminek... jednou jsem nekoukala a malá se mi přisála na prso mimo bradavku, málem jsem jí upustila, jaká to byla bolest!! Mají neskutečnou sílu v té pusince! :slight_smile:

@terezka312 My taky zatím jen bušíme do předmětů nad náma, všechno co má po ruce v postýlce rozhází, ale delší dobu nic v ručičce neudrží.
4. říj 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak S ouškama máme to samé, taky na nich leží, jenže co s tím. Taky doufám, že to přežijeme bez újmy :confused:
4. říj 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp My jsme na 2. očkování byly taky v úterý a jako u prvního očkování jen zvýšená teplota a jinak ok. Jen chvilku po včeličce plakala a pak byla do večera lehce protivná, ale šlo to.
My začínáme mít období, kdy jí položím do postýlky (jen teda přes den, v noci krásně spinká) a ona hned začne kňučet, že tam nechce být. Chce být s maminkou a nebo by jí stačilo, kdybych u té postýlky pořád stála..
4. říj 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g
@terezka312 Holky, fakt vyčerpávající :grinning: My taky jadérka nemáme.. zajímavé, jak to má každé dítě jinak..
4. říj 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik vypije vaše miminko při jednom kojení? Vojta moc ne, když jsem mu dávala při spurtu z lahvičky, tak mu stačilo 50 ml. Včera jsem do něj narvala asi 80 ml a půlku mi hned vyzvracel. Už byl nachystaný na spinkání a tak jsem ho musela okoupat
4. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g No evidentně mu to stačí, myslím, že váha a výška mluví za vše :slight_smile: Naše malá papá na jedno kojení z obou prsou, ale neodstříkávám, tak nevím kolik vypije..
4. říj 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Já jí snad budu dávat na noc čelenku,během dne to uhlídám,ale v noci těžko.Když si ji nad ránem beru na krmení vždy má ouško srolované :grinning: :grinning: ...
4. říj 2012 ve 22:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jj, ta naše taky a navíc je vždy úplně na kraji postýlky a často se bouchá hlavičkou do šprdlinek, má tam sice ten chránič.. ale stejně vždycky vylítnu, jak se leknu! :unamused: Ale do čelenky asi nepůjdeme.. :slight_smile:
4. říj 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Já si myslím,že Naty vypije taky málo vydrží sotva 5.min sát a to taky ne pokaždé.Jednou ji manžel krmil a dala jen 50ml a víc nechtěla jen nevím zda to nebylo stresem,že mamka odjela :frowning2: ....My teda tak pěkně baculaté nejsme jak vy asi máš pěknou smetánku :grinning: :grinning: ...Naty bude mít 12.10. 4.měsíce a vážíme sotva 5 500g :unamused: ,ale nehubne tak to nevzdávám a stále jen kojím :wink: ..
4. říj 2012 ve 22:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak To víš, že jo, nevzdáme to! My jsme na tom s váhou stejně a dr nám nic špatného neříkala :slight_smile:
5. říj 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane
@vak
@misula.g Já teda taky netušim, kolik Č. vypije, protože taky neodsávám, ale slavný to nebude, pije jak vrabec, bere si tak asi jen to co nezbytně potřebuje na to, aby přestal mít hlad. Pije jen chviličku, většinou čeká na spouštěcí reflex, to má pak "hodně muziky za málo peněz", to cucá, protože mu to jde snadno, ale jakmile už by se pak musel snažit a sát víc, tak přestává pít. Někdy i usne, ale to čekám, protože většinou se po pár minutách probere a někdy se ještě trochu dopije, ale moc tomu nedá. Ale že by křičel hlady, to ne a když mu dám prso častěji, tak si ho sice vezme nadšeně, ale nepije. Kadí teď do zelena a doktorka řikala, že to může znamenat, že má toho jídla tak na hraně, že nemá přebytky a vše spotřebuje, že bych mohla kojit i víc, ale on prostě víc nechce, je líný pít.
5. říj 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Já dala Vojtovi kolem nohou kojící polštář, už se nenatáčí na kraj postýlky. Vždycky jsem se v noci úplně lekla, když jsem ho viděla natlačeného na tyčkách...
5. říj 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 A jak často kojíš? Já už právě méně často, asi tak každé dvě až tři hodiny... A víc určitě nepije, spíš míň
5. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Jo taky, oproti tomu, jak ještě do nedávna chtěl každou hodinu až hodinu a půl, tak teď to je taky spíš co 2-3 hodiny. Taky mi přijde, že pije míň. Tak možná maj větší sílu při sání a dovedou víc vypít během kratší chvíle, kdo ví. Ale jak říkám, přibývá na váze a hlady nepláče, to je směrodatný :wink:
5. říj 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 Jako by jsi to psala o nás máme to naprosto stejné,co by se namáhala pít ,když jí to teče samo do pusinky a ví,že za dvě hodiny dostane znovu :grinning: :grinning: jo a máme občas hleny ve stolici asi alergie na mléko,uvidím co mi řekne doktorka v pondělí :frowning2: ...
5. říj 2012 v 19:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jsem ráda, že to nemáme jen my takhle líné dítě :grinning: U nás taky hleny ve stolici a navíc i zelená, vypadalo to na alergii na mlíko, tak ho zatim nepiju a nejim, pak zas hladová stolice, ale nechala jsem i udělat výtěr a nakonec má prý pomnožené nějaké bakterie ve střevech, takže asi mlíko nakonec můžu a hlad opravdu nemá:grinning:
5. říj 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jee no jsi mne taky uklidnila,ty hleny nemá pokaždé a nazelenalou stolici taky občas máme.Hodně ji měla,když jsme byli na dovolené,ale tam jsem jedla extremě moc zeleniny pak doma už to měla v pohodě tak si myslím,že to bylo stravou.Ten výtěr nás asi taky nemine tak uvidím.Jo a včera celou noc kojení po dvou hodinách to je poprvé od doby co jsme přšly z porodnice tak jsem zvědavá co se bude dít dnes :angry: :angry: ....
5. říj 2012 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak to byla nějaká divná noc, my taky vstávali
5. říj 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Není náhodou úplněk tak mě napadlo????
5. říj 2012 ve 23:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek