• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@vak
@foxik00
@alma13277
Holky, když svou Natálku vždy pochválím, tak se to úplně otočí :angry: . Takže můžu jen napsat, že včera večer to byla katastrofa.. Vypila max. 50ml, pořád odtrhávala láhev, bylo nemožné do ní dostat nějaké mléko navíc... Vůbec nevím, co se s ní dělo.. No a dnes mě vytočila na plné obrátky, protože spala do 21.00-6:30 a potom vstávala se mnou po 10:30 :grinning:DDD. Ale pštttt :slight_smile:
9. říj 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andysek111 Dcerce taky rudlo kolem nastřelených naušniček. Trochu pomohly obklady z řapíku nebo řepíku (nepamatuju si název byliny), ale nejúčinější byla výměna za klasické zlaté. To jsem udělala cca po dvou týdnech, protože ouška začala víc hnisat, kůžička nemohla pod plastem dýchat :frowning2:
9. říj 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 trosicku to rudlo, ale uz je to uplne v pohode. Nam dala na to doktorka nejake polstarky, kterymi sme to meli otirat, tak to mozna pomohlo.
Mame stejne nausnicky :wink:
9. říj 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Jinak bud rada, ze ti mala chce pit z lahvicky, protoze u nas to proste nejde... Ja jsem zacala chodit do skoly dalkove kazdou druhou sobotu a manzel musi krmit lzickou, z lahvicky ji proste nenakrmi...
9. říj 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00
@alma13277
Už jsem uvažovala, že bych jí to potřela třeba lihem. Ale nezdá se mi, že by jí to vadilo nebo bolelo.. Doktorka mi říkala, že to mám takhle 6 týdnů nechat. Snad by mě upozornila, že když to zarudne, tak to mám něčím potírat... Uvidím, jestli se to zhorší.. Když ano, naklušu na ušní a když ne, tak budu jen ráda :slight_smile:

@foxik00 My pijeme z lahvičky už od měsíce a půl... Je období, kdy mi to začne prskat a vztekat se a je období, kdy vypije vše v klidu. Nevím, k čemu to mám přiřadit. Buď jí to mléko nechutná nebo prostě nemá hlad :unamused:
9. říj 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Mne taky rikala, ze tam mam nausnicky nechat minimalne 6 tydnu.
A nedala ti na to takove tamponky? Na obale je napsano ze je to na piercing :grinning:. Ale nevim, cim je to napustene.

Mala z lahvicky nechce vubec nic, ani mlicko, ani vodu ani cajik... Uz jsem koupila hrnecek, ktery je od 4. mesicu tak uvidime, jestli z toho pit zacne. Aby nepila jenom z prsa jeste ve trech letech :sweat_smile:
9. říj 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jste zhýčkaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Mně se dítě v noci budí od narození, ještě se nestalo, aby spal celou noc v kuse. Takže minimálně 1-2x v noci kojim a k tomu časně ráno,... Hlavně jsem vůbec nevypozorovala nějakou závislost na něčem, podle čeho se budí, protože to nemá 2 dny za sebou stejný.
9. říj 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 :grinning: :grinning: :grinning:

Bohužel ano... Neznám, že bych se v noci nevyspala... Už od malička mi spí od večera do rána... Na jednu stranu zlaté dítě, ale když Ti udělá čáru přes rozpočet, potom trpíš mnohem více... Asi máš lepší režim než my... Prostě ty už s tím počítáš a potom Tě nic nepřekvapí, max. potěší :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. říj 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 ahoj měli sme stejný problém a koupili láhev od aventu s dudlíkem jak bradavka a vzal ji hned,doporučuju
:slight_smile:
9. říj 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 no ja si nepripadam nevyspala kupodivu, asi jsem vazne nejak zvykla nebo co.je fakt, ze kdyz se poprve vzbudi az treba ve 3, tak jsem nadsena :grinning: ale od jeho narozeni jsem jeste neměla potřebu spát pres den, tak to není tak strasny :slight_smile:
9. říj 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda nejsem tu půl dne a vy toho tady nakecáte :grinning: :grinning: ....Už jsme objednané na naušničky,ale až 25.10.,kdybych věděla,že to tak dlouho trvá objednala bych ji dřív :frowning2: ...

Jinak mne Naty pěkně zaměstnává strašně ráda se přetáčí na bříško v postýlce jenže tam nemá prostor na válení sudů a na bříšku se ji líbí jen chviličku zpátky se převalit ještě neumí takže běhám, páč začne plakat a jen co ji otočím za minutu je tam znovu :grinning: :grinning:
9. říj 2012 v 19:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Já se Vám sem vetřu :slight_smile: Taky mám ečrvňátko - a po nastřelení vůbec nic - nic rudého, žádná krev, žádný hnis...
9. říj 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim mame avent, medelu, chicco a nic...
9. říj 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 kamarádka měla stejný problém a malá pila až z lahvičky tomi tipee nebo jak se to píše. Tak zkus dyžtak ještě tuto. Neboj z něčeho se pít naučí. :wink:
9. říj 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Líh je dobrý nápad - dezinfikuje a také se rychle odpaří a tím to ouško ochladí, což je taky super.

Nechci vám brát iluze, ale často ani příkrmy to noční buzení nezlepší. Jsou děti, na které to funguje, ale většina se budí ne proto, že by nevydržely hladem, ale proto, že se SPÁNEK TEPRVE VYVÍJÍ. Mají kratší spánkové fáze, REM a non-REM se střídají i po hodině a pokud se mezitím něco změnilo (mimčo bylo položeno spící do postýlky), miminko se probudí. Je to pozůstatek z doby, kdy jsme žili v tlupách venku. Jsou prostě moc malí na to, aby spali celou noc.

Na moji prvorozenou, která se budila 5-10x za noc už od narození rozhodně kaše, kterou jsem jí zkusila dát v ukončeném pátém měsíci na to neměla absolutně žádný vliv. Ona se tak budila až do dvou let... Mayinka se teď taky budí asi čtyřikrát, zdá se mi to príma oproti minulým dvěma letům. Taky se potřebuje v noci přitulit, tak spíme společně.
9. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, ohledně těch lahviček...my máme Tommee tippee a nemůžu si ji vynachválit. A malej pije jak z prsa, tak jednou za den večer dokrmuji sunarem a bez problémů. Nepozná rozdíl :slight_smile:
10. říj 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já se na to včera ptala v lékárně a říkala to co ty píšeš,říkala že místo kaše spíš UM,kdyby se mi zdálo,že ji mlíčko nestačí.No dnes spala zase docela dobře,už druhý den ji krmím večer v leže v ložnici v naprosté tmě a zdá se mi,že pije dýl pak ji dám do postýlky a spala od 20.hod.do 3.30.hod.tak uvidíme jak bude pokračovat.

Jinak mudr říkala,že ji můžu začít dávat zeleninové příkrmy jak to vidíte vy,které plně kojíte.Já Nikču kojila do pul roku bez příkrmů,protože se to doporučovalo a teď zase všude čtu,že se má začít mezi 4.a6.měsícem tak jsem z toho jelen :frowning2: :frowning2: ...
10. říj 2012 v 10:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifka85 @lidi diky holky, zkusim jeste tu. Ona z tech lahvicek umi pit, jen je odmita a chce prso...Tak uvidime :slight_smile:
10. říj 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Ja jsem z toho taky jelen, kazdy tvrdi neco jineho. Nekdo tvrdi, ze se travici soustava po narozeni teprve vyviji a proto je vhodne dite zacit prikrmovat necim jinym nez mlekem az v momente, kdy uz mleko nestaci - az zacne dite hubnout. Svagrova je zrovna zastance tohoto nazoru a kojila deti 7 mesicu bez prikrmu. Na druhe strane taky vsude ctu, ze uz se maji zacit davat prikrmy po malych davkach aby se vcas zjistili alergie nebo se jim predeslo. Tak nevim :slight_smile:
10. říj 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jo, tyhle změny ve výživě každé dva roky, to jedné zamotá hlavu...
Já mám ráda spíš názory (A to jméno se mi vypařilo z hlavy, ale já to zjistím), jednoho doktora přes výživu, který radí nespěchat. Ale věřím faktu, že kolem 4,5 - 5,5 měsíce je "okno" ve vývoji imunity a má se zkusit lepek, tělo si na něj lépe zvykne než později. Spíš bych se držela toho, co naznačuje dítě. Jestli chce ochutnávat, ať ochutnává. Jestli nechce, ještě na to není asi připravené. Maya mi akorát ocucala prsty při krájení jablek, ale jinak ji jídlo absolutně nezajímá.
10. říj 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak s tím prikrmovanim jsem taky na vazkach. Taky jsem myslela, ze budu pul roku jen kojit, ale doktorka taky začala mluvit o přikrmování od 4.mesice. a já jsem ted rozpolcena. Chci prikrmy co nejvíc oddálit, ale zas chci dělat to nejlepší a jestli to ma byt přikrmování od 4 měsíců... to je už ale za 14 dni, to mi přijde hrozne brzo :frowning2:
10. říj 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila takže bys jako první dala dítěti místo zeleniny lepek, aby se to zkusilo a zeleninu az později?
10. říj 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už vím! Fořt je to!
http://www.drfort.cz/o_mne.php
a kniha Aby dětem chutnalo - Současná výživa pro kojence, batolata a děti předškolního věku, 2008 Ikar

On radí plně kojit tak dlouho, jak to jde. Nejlépe do roka (ale která by to zvládla?), vyhnout se instantní stravě, vařit doma, aby dítě mělo to nejlepší a čerstvé.
10. říj 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jako třeba žužlat rohlík do ruky. Stačí malinko, nemusí to být hned kaše. Prostě aby se s tím tělo setkalo.
10. říj 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
(a nejlíp domácí rohlík bez soli :wink: )
10. říj 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila na diskuzi o výživě Pisou, ze Fořt je dost extrem :grinning:
10. říj 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Píšu jak hotentot, pardon, ale ucim se na tabletu :grinning:
10. říj 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 Jo, ono se to musí třídit, do posledního puntíku bych ho určitě nedržela, ale stojí za to si to přečíst. Je sice extrém, ale aspoň není nudnej :grinning: . Má dobré jádro a toho se drží. Není to tisíckrát omílané nic.To lékařské vzdělání je tam znát. A že je Čech a zná, jak to tu vypadá.

On právě radí lepek až kolem roka, ale to považuji za překonané.
10. říj 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Díky mrknu na to,už jsem o něm slyšela..
@terezka312 Přesně jak píšeš...měla jsem z toho všeho zmatek v hlavě jak se začala budit hned tě napadne má málo mlíčka a už bych sáhla po příkrmu, jenže jak k tomu má dojít vůbec se mi do toho nechce :frowning2: ...no a jak jsi psala,že jsme rozmazlené,když nám do teď spaly krásně :grinning: :grinning: ...každopádně mě teď za tři týdny krásně nabrala,takže hlady to není evidentně :grinning: ...
@foxik00 Zkrz tu alergii mi to příjde logické no ale svou starší dceru jsem jen kojila do 6.měsíců a alergik není na nic a stejně tak kluk,předpokládám tedy,že ani Naty nebude.Začínám jíst úplně všechno a zatím se mi po ničem neosypala,krom úplného začátku,ale nevím dodnes po čem to bylo a zda to vůbec byla reakce na jídlo,bylo to jen jednou a spíš si říkám,že na prášek na praní...
10. říj 2012 v 11:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se stejně zdá, že do těch brzkých příkrmů tlačí spíš výrobci dětské výživy...
10. říj 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek