• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@vak konečně jsem se dokopala k tomu přeposlat ten email tvému muži, tak informuji, abyste věděli :slight_smile:
10. říj 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já peru v prášku normálním,pijem sunar,protže sem musela pře :slight_smile: stat kojit skrze antibiotika a to dost silné,dnes sem koupila kaši s banánem a ovocné přesnídávky a čaj sypaný s feniklem.At mu to trošku spestřím,když už je na sunaru,tak myslím,že tohle mu v klidu můžu dát,at to má pestřejší
10. říj 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím, hlasujte pro naši berušku. Máme velký skluz, jelikož jsme se zapojili strašně pozdě :frowning2:

http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/48162#utm_medium=selfpromo&utm_source=facebook&utm_campaign=diteroku
10. říj 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andysek111 Máš tam hlas i od nás :wink: ..
@evelp Jasně díky,manžel tam dnes není,ale zítra bude!!
@taknevim Já myslela,že to kojení ještě dáš,že budeš odstřikovat to je škoda :frowning2: ..
11. říj 2012 v 09:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vak chtěla sem,ale už to nejde.Dnes si dal kaši a jak mu chutnala
11. říj 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak i ovocná přesnídávka nám jde
11. říj 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Ty jo to je fofr teda já si jí ještě chci co nejdýl vychutnat u prsa tak uvidíme :slight_smile:,už i tak to strašně letí :frowning2: :frowning2: ...v pátek nám jsou 4.měsíce.Za chvíli mi bude rodit kamarádka tak se těším až si zase pochovám novorozeně :grinning: :grinning: ...a další se o mimčo pokouší :slight_smile: tak v tom nebudu sama :wink: !!
11. říj 2012 v 15:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak nío kdybych kojila,taky mu nic nedám,ale když už je na sunaru,tak mu to spestřit mužu si myslím
11. říj 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak máme za sebou další uplakaný den :unamused:
Malá od rána byla nevrlá. Když jsem ji chtěla v půl deváté nakrmit tak po minutě začala řvát jak pavián a pořád jen plakala a nechtěla vůbec jíst. Tak jsem ji nechala chvilinku plakat (občas mívá takové zuřící období a když jsem ji nechala plakat tak ji to přešlo), ale bohužel to nezabralo, tak jsem ji uspala v náručí. Po probuzení jsem ji chtěla nakrmit a opět po minutě zuřila a začala plakat. Pochovala jsem ji dala na bříško a malá se vyprděla a vykakala. Za hodinu jsem ji (když plakala) zkusila znovu nakrmit, tentokráte pila tři minuty a opět hysterický řev. Takhle to šlo celý den až do večerního krmení kdy se konečně v klidu najedla i když jenom 4 minuty. Teď spinká a já se děsím zítřejšího dne. Navíc mě opravdu překvapilo, že asi 5x kakala (žádný hladový kakání). Dásínka má krásně růžové tak zoubky to být nemůžou. Doufám, že to byl jenom jeden "zlý" den jinak se zblázním z toho jak pořád pláče a já nevím proč.
11. říj 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi nestresuj se ,ona to cítí a pak má taky strasy .Jestli říkáš,že prděla a kakala,tak si myslím,že si snědla neco,co jí nesedí. :wink:
11. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro dobrou náladu
12. říj 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@cervena_vila Taky jsme koupili na zimu kuklu a když jsem ji prˇtousovi nasadila, tak jsem se taky musela hrozně smát :grinning: Vypadaj v tom legračně.
12. říj 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 kukly jsou super, hlavne vlnene se daji nosit kdykoliv, jenom v nejvetsich mrazech jsem pres ni davala jeste cepici.
Maya je roztomila, kdyz ma hlad, nekrici, ale snazi se najit mliko po svem: chyta moje prsty, vsi silou se mi zahryzne do ramene nebo zuzla hracky, co ji visi nad prebalovakem.
12. říj 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Chudáčku úplně cítím s tebou,Naty občas měla tyto stavy také,ale jen chvilkové a já z toho byla šílená :frowning2: :frowning2: ...prostě musíš vydržet holka a doufat,že brzy bude líp :wink: !!!
12. říj 2012 ve 21:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já koupila kuklu Outlast, tak jsem na ni zvědavá
13. říj 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera výlet do Prahy bez kočárku, byl by jen přítěží v mhd a vlaku. Maya byla celý den v šátku a bylo to fajn, jen jsme se vrátili docela vyřízení všichni. Doufala jsem, že nás nechá Lea ráno dýl spát, ale omyl...
14. říj 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak má beruška červenou prdelku jak blázen (jako by kakala kyselinu co ji ji rozežírá). Nevím jak je to možné, ale asi jsme opruzení. Mám ji ten zadeček teda zasypávat nebo jenom mazat sudocremem? Zatím jsem ji tím mazala dva dny, ale moc to nepomohlo pořád zarudlé.
Potom jsem se chtěla ještě zeptat čím a jestli vůbec mám malou mazat po koupání???
Používala jsem slunečnicový olej, ale co mi došel (tak měsíc) tak už malou celou nenatírám (krom zadečku bepanthenem a teď sudocremem - ale to při každém přebalení). Doposud to asi nevadilo, ale teď má suché pupinkové loktíky tak ji je potírám bepanthenem, ale nevím. Poraďte mám ji mazat a čím??
14. říj 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Jestli nezabírá Sudocrem, tak bych ještě zkusila Rybilku, ale té bych moc šancí nedávala. Je skvělá jako prevence, ale jako léčba už moc ne.
Po koupání mažeme Excipialem, jenže prďolka má sklony k ekzemům a koupeme max. 3x do týdne. Teda prdku myjeme častěji :wink: Takže já bych mazala a třeba zase jen olejem.
14. říj 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Na celé tělíčko používám kokosový olej, mají třeba v dm.
Na opruzeninu: mýt jen pod vodou nebo řepíkovým čajem, místo utírání jen lehce poklepat nebo vyfénovat, ať se to nedráždí ještě ručníkem, hodně nechat prdelku holou, aby větrala.
Sudocream a všechny zářivě bílé krémy na zadeček obsahují zinek, ten vysuší takovou tu mokvavou opruzeninu. Bepanthen je bez zinku, ale měl by být víc léčivý. Nivea SOS krém má v sobě hodně panthenolu, podporuje hojení. Na každého zabírá něco jiného. Jestli ti dojde trpělivost, kup si v lékárně Imazol. To je takový brutal krém i na těžké plísně, každopádně na zadeček zabírá do druhého dne. Namaže se to a nechá zaschnout, pak můžeš normálně zabalit a oddechnout si .
15. říj 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lidi My ničim nemažem, v tom prvním měsíci, jak se hodně loupal, tak jsme mazali čistým bambuckým máslem, ale ted´ už vůbec ničím. Jediný, co děláme, že občas dáme do koupání olej do koupele Delfínek od Eoné. Je to jen směs přírodních olejů, žádná chemie (s tou se moc nekamarádíme), kůžička se mu pak hezky promaže tím. To bambucký máslo mám ale pořád při ruce a když se mi někdy zdá, že má někde sušší místo, tak namažu tím, je to taky jen přírodní tuk, nic jinýho. :slight_smile:
15. říj 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 odkud máš čisté bambucké máslo? Já měla pikslu z jednoho veletrhu, ale už došlo.
15. říj 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. říj 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 mi teda mažeme,miluje to a trošku ho při tom masíruju a moc se u toho směje,jak to lechtá.A k tom eště hezky voní :slight_smile:
15. říj 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi namaž to bepantenem,dělám to taky holce,když ji pálí prcina . 906945P23 e školce to utírání moc nehlídají,tak někdy má problém.Ráno nemá vubec nic
15. říj 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Větrám, omývám vodou a teď mažu sudocremem. Bepanten používám už od narození, ale je pravda, že jsem to asi poslední týden zanedbala tak je prcka červená. Uvidím jestli to zabere.
To bambucké máslo je tak dobré?? Asi ho objednám "líbí se mi" podle stránek @terezka312 - mimochodem všechno nejlepší k svátku :wink:
15. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Děkuji za přání :slight_smile: Jinak bambucký máslo je dobrý a já ho mám ráda, protože fakt promastí krásně a zároven´ je to "příroda", čistý, bez přídavků čehokoliv umělýho (na to jsem trochu ujetá :sweat_smile: ). Ale asi neni nijak zvlášt´ léčivý, takže na již vzniklý problém asi tolik nepomůže (každopádně záleží na typu problému). A pak ti taky teoreticky nemusí vyhovovat konzistence, je to takový tužší. Ale já ho mám fakt ráda pro to super maštění :slight_smile: V Africe je to přípravek na všechno, maže se s tim miminko po narození, ošetřují tím pupečník, promazávají tím blánu bubnů, mažou si tím tělo, vaří z něho... Univerzální přípravek prostě :slight_smile:
15. říj 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky která se vyznáte v rodičovském příspěvku? Někde jsem četla, že je možné chtít vyčerpat příspěvek za 2 roky, tj. těch 11500 Kč měsíčně, ale že to neznamená, že musím jít na 2 roky na rodičovskou dovolenou, že dýlku rodičovský si stanovim na základě dohody se zaměstnavatelem takže klidně na 3 roky, i když pak 1 rok budu "bez peněz". Nevíte, jestli to tak skutečně je?
15. říj 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ano, je to tak. Ale tuhle výši rodičovského příspěvku můžeš mít, jen když máš denní základ asi 550Kč, je to bohužel omezené platem.Jestli jsi před MD měla spíš nízký, tak máš smůlu. Ale zkus si tam zajít, za to nic nedáš.
Ale zase si nejsem jistá, jestli se to zvyšuje skokově, nebo tím rozpočítáním na týdny. Tedy jestli se dostaneš na 7600 nebo i výš. Já mám teď asi 7000 přesně do tří let. Kdybych chtěla 7600, budu to mít kratší.
16. říj 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 díky, zní to dobře s tím máslem, asi ho vyzkouším. Opruzenina se nám už zlepšila a suchá místa na loktíkách díky bepanthenu taky. Ale říkala jsem si, že občas bych malou taky ráda "promastila" ale mám pocit, že se ze všech olejíčků osype (dokonce i z krému sebamed), tak zkusím máslo. :wink:
Jinak rodičák je tak jak si napsala. Peníze můžeš mít jen dva roky a být doma tři. Jenom musíš mít dostatečně vysoký normální plat, aby jsi si mohla požádat o dva roky, tak jak píše @cervena_vila ale nevím jestli to je přesně 550 (já jdu zítra na pracák si to vyřizovat tak se na to přeptám a dám vědět). Jinak mě "štvou" s tou hloupou eS kartou na výplatu dávek. Stejně to půjde klasicky na můj účet jen má člověk víc starostí s lítáním pro nějakou kartu a lidi na úřadech maj zbytečně víc práce...no jo hold "státníci" měli asi zbytečných párset milionů, které nevěděli jak využít tak vymysleli další hloupost.
16. říj 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila já jsem si to nakonec dala na 8.000,-, takže cca 2,5 roku a pak uvidíme, pokud mi zůstane práce, kterou mám, tak je to ok, protože jsem časově hodně flexibilní a schůzky si budu sjednávat dle možností, tudíž třeba pohlídá táta, když bude doma, nebo předškolička a jinak ho budu mít pořád u sebe :slight_smile:
16. říj 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek