• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lidi taky mi ta karta přijde jenom k tomu, aby někam hodili pár milionu....na úřadě mi řekli, že ji teď musím mít, ale že až si ji pujdu vyzvednout, mám říct, že to chci na svůj účet a nebudu ji potřebovat, tak proč ji vyrábí???
16. říj 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@lidi Já mám určitě nárok a těch 11500 Kč, to vím a určitě je chci takto i vyčerpat, protože nevím, kdy znovu otěhotním, tak to chci radši rychle všechno vybrat, moc toho neni, tak proč státu ještě něco nechávat, že jo. :grinning: Spíš mi jde o to, jestli i přes to můžu říct zaměstnavateli, že budu doma 3 roky, i když peníze budu brát 2. Vyprší mi pracovní smlouva, tak abych pak nemusela na pracák, ale byla bych normálně ještě na rodičovský (jestli to takhle jde).
16. říj 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já si myslím, že pokud si vezmeš rodičák do tří let a pak po roce otěhotníš, tak si můžeš rodičák zkrátit a ty peníze si stejně vybereš.. délku rod. příspěvku si můžeš měnit kažké 4 měsíce.. pokud jsem to už zase nezapomněla..
Já zase řeším, že pokud to dobře chápu, tak když budu mít dvě za sebou, tak na to druhé už nebudu mít peněžitou pom. v mateřství?!
16. říj 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane no jenže ono se ti vždycky nemusí povést to vše vyčerpat. Měnit se to dá jednou za ty 3 nebo 4 měsíce, ale vem si, že když si ted´ nastavíš mín´, a pak třeba za půl roku otěhotníš, tak si to rychle změníš, ale do porodu stejně těch 220 tis. vyčerpat nestihneš a zbytečně státu necháš to, kolik měsíců si brala těch mín´ peněz. Protože s dalším dítětem začneš znova brát rodičovskou od začátku a na rodičovskou za první dítě už pak nemáš nárok.
16. říj 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane A s tou PPM, tam je podmínka, že musíš mít něco odpracováno, nevím kolik za nějako dobu, nevím kolik :grinning: Takže určitě neplatí, že v žádným případě PPM nedostaneš, šance tam je
16. říj 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Podle mě tam je 270 kal. dní za poslední 3 roky, ale pokud chci být doma do třech let malé, tak se nechytám.. Docela jsem přemýšlela, že půjdu mezi tím na chvíli do práce..
jo já to asi špatně pochopila... Myslela jsem, že prostě máš dostat 220tis a když otěhotníš, tak se ti ten zbytek rozpočítá třeba do 5 měsíců... to je blbost?!
16. říj 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Jestli jsi měla PPM u prvního, budeš mít i u druhého, protože PPM se počítá jako "odpracovaná doba".
Všechna ta kouzla s prachama rodičáku jsou omezena výškou předchozího platu. Bohužel.Taky jsem myslela, když jsem po druhé otěhotněla, že dostanu za čtyři měsíce třeba 100 000 a prd. Nezvedlo se mi to ani o stovku, protože jsem měla před otěhotněním nízký plat.
16. říj 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila A jaký jsou ty finanční hranice?
16. říj 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane nevím, výměr cca 500 nebo 550 denně.
16. říj 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Teď jsem na to koukala, ale tatínek má mzdu velkou, takže případně bych mohla mít ten strop díky němu.. ale mě připadají dva roky hrozně málo.. :frowning2:

@terezka312 Takže ty si raději vybereš za dva roky vše a pak budeš doma bez peněz? To taky asi není úplně špatný nápad.. :slight_smile:
16. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky z jiného soudku.. jak se projevují vaše dětičky teď? My do 3 měsíců vzorné ukázkově hodné miminko, jen večer jsme mívaly chovací a teď po tom 3 měsíci začíná být ukřičený vztekloun, v postýlce nebude ani náhodou, to po chvilce začne křičet - ne brečet ale křičet, kde jako jsem.. a když mě vidí nebo jí chovám je nejšťastější na světě! :grinning: A teď se nám i zlomilo usínání. Do nedávna si prostě lehla a spala a teď často usíná s brekem, asi má problém zabrat. Je to pravděpodobně tím, že začíná být už chytřejší, víc vnímá a už chce mít věci po svém?! :grinning:
Jo a nejvíc nás samozřejmě baví televize.. ale maminka jí nechce dovolit :wink:
16. říj 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak strop na daný měsíc je u každého odlišný, je nějak 70% z 30-ti násobku denního vyměřovacího základu (jestli si to dobře pamatuju z toho papíru pro pracák). Takže se opravdu může stát, že to nevyčerpá mamina pokud si to později změní když otěhotní. Já jsem přemýšlela, že si to nechám na 10000,- měsíčně a budu doma prakticky 22 měsíců což je OK. Neb kdybych neotěhotněla nastoupila bych v klidu do práce a malá by mohla do školky neb od dvou let už může a 22 měsíců vychází akorát do září :wink: a Kdybych otěhotněla tak to mám "v plánu" tak příští rok v prosinci až potom v lednu takže by to stejně tak vyšlo. Případnou (doufám jen měsíční) mezeru max vyplní nemocenská. Ale v práci mám v úmyslu si požádat o rodičák do tří let věku dítěte a kdybych do toho konce ledna neotěhotněla tak už bych se dopředu se zaměstnavatelem domluvila, že od září bych znovu nastoupila pokud to bude možné a když by to nešlo tak to opět vyřeším nemocenskou. :wink:
16. říj 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane malá je taky úplně jiná. Byla dost uplakaná, ale co jsme se zbavili fixační podložky kvůli kyčlím nadobro tak je klidnější i líp v noci usíná. Většinou se snažím, aby šla spát unavená, kdyby byla před spaním jen hodinku vzhůru tak zaručeně bude taky plakat. Ale za to přes den ji babička a ostatní příbuzenstvo naučilo na chování a tak pořád v postýlce přes den pomrčává a to jako fest. Jak ji kdokoliv vezme do náručí nahodí šibalský úsměv a je spokojená. Bohužel nestačí jen vzít do náručí to se musí stát nebo chodit, jak si s ní člověk sedne tak mrčí taky. (Já ji zásadně nechovám, pomazlím se s ní to ano, ale jak vymrčuje tak ji nechávám "poplakávat" určitou dobu než k ní jdu, ale babička to neustále kazí).
Jediné co ji udrží v postýlce jsou chvíli po krmení hračky a pak "nahota". Když je oblečená tak se ani nehne jenom kope nohama a máchá rukama, ale jak ji sundám tepláčky a rozepnu bodyčko tak šmejdí po postýlce nebo na zemi po dece jak divá dokonce už zapracovala na otočení se z bříška na záda. Sice jenom na levou stranu a asi jen třikrát za poslední dva dny, ale i to je úspěch :wink:
A ještě jedna změna, dřív ji mohl chovat kde kdo a stále se usmívala a teď to začíná být "poseroutka" jenom se na ni cizí podívá a jak se malé nelíbí nebo je kuřák tak spustí takový hysterák až hrůza.
16. říj 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Jo, malá vyloženě nemá ráda sousedku, babičku a tetu, které jsou starší a mají krátké blond vlasy, okamžitě spustí hysterák, pak teda v náručí maminky se po chvilce začne smát i na ně :grinning: Včera právě usnula před šestou a v 7 chodí spát, ale do 8 byla tuhá. Ale jak se vzbudila v půl 7, tak zrovna přijeli naši na kafe a jak je miluje, tak nebrečela jen u mě. No tak my se zatím neobracíme ani na bříško natož zpět. :slight_smile: ještě nedávno jí stačilo jen ležet vedle mě a koukat na mě a nebo být jen místo v postýlce na sedačce a každým dnem chce víc a víc chovat. Ale naší Maru stačí jen být na ruce, nemusím houpat nebo nosit, nic.. občas jí teda škádlím a ona tak krásně výská a chechtá se! :slight_smile:
16. říj 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane No určitě ti nikdy nedaj víc jak 11500 měsíčně, takže když otěhotníš a ten nevybraný zbytek děleno počtem měsíců do další mateřské je větší než 11500, tak máš smůlu, víc ti prostě nedaj. Já to radši vyberu. Ve výsledku vždy dostaneš stejnou sumu, jen je na tobě, jestli ji budeš čerpat dýl po malých kouskách, nebo rychle po větších. Spíš jde o psychologický dojem, někomu připadá divné být rok doma "zadarmo" /i když zas za ty předchozí 2 roky bral víc než ti ostatní, co budou brát peníze roky 3/. Já razim teorii vybrat co nejvíc od státu, co to jde. Hospodařit s penězma myslim umim, takže se nebojim, že hned všechno rozházim, a pak nebudem mít nic, navíc manžel vydělává, tak se toho tak nebojim.
16. říj 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila no tak 100 000 za 4 měsíce ti nedaj nikdy, i kdybys brala před tím plat kdo ví jaký. bohužel těch 11 500 Kč je strop pro všechny
16. říj 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane jo a být 2 roky doma mi taky přijde hrozně málo, proto právě chci peníze vybrat všechny co nejdřív (pro jistotu), ale na rodičovský být roky 3
16. říj 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidávám ukázky z dovči :slight_smile: Velkou Pardubickou pozorovali pozorně :slight_smile:
16. říj 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evelp Malý je dost na tebe podobný co? :slight_smile:
16. říj 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim fakt? on každý poudá něco jiného, ale dnes jsi asi 3., co mi to říká :slight_smile:
16. říj 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tady na fotce vidím taky tebe :wink:pěkně jste si užívali co moc vám to sluší spolu?? ...manžel ti posílal tu nabídku koukala jsi?
16. říj 2012 ve 22:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Na těchto fotkách je opravdu celá maminka, jen jsem zvědavá, jestli se mu vybarví i oči do hněda! :slight_smile: Moc Vám to rodinko sluší! :slight_smile:
17. říj 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak malá spí už dvě hodiny v kuse v kočárku venku, už jsem se byla podívat, jestli dýchá.. to je ale hodná holčička, až mám z toho šok! :grinning:
17. říj 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak už spí 2,5 hodiny s jedním probuzení, kdy chtěla jen dudlínek!!!!
17. říj 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dahane
@vak
děkuju moc :slight_smile:

na nabídku jsem koukala a přeposlala mámě k posouzení :slight_smile:
17. říj 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Maya 4 měsíce, 8.05kg, dvě injekce a jen kvikla, jinak se na doktorku pořád usmívala. Taky mi dvě paní pochválily mimčo v šátku a několik maminek říkalo svým ratolestem: "Podívej, paní má miminko v šátku". Prostě takový pozitivní den.
17. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cervena_vila zrovna včera jsem si sedla, že se musím naučit nový úvaz, do čeho teď vážeš? mě totiž už uplně nepasuje do toho nejjednoduššího, jen do té kapsy čelem ke mě, když byl menší, šlo to líp, tak jsem chtěla zkusit něco jiného...
17. říj 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já pořád vážu kříž s kapsou uvnitř, ale už je dost těžká, těším se, až bude na zádech.
17. říj 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jojo, to vážu právě tak, ale on je hrozně dlouhej a už mi tam právě nepasuje tak dobře , jako malinkej :grinning:, tak jsem koukala do knížky, ale tam jsou už jenom buď na záda, což zatim nechci a nebo na bok, ale tam píšou, že to je jen na chvilku, že je to zátěž na jedno rameno
17. říj 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já viděla na zádech i maličké miminečko, ale zdá se mi to brzo, Leušku jsem na záda dávala až v roce nebo tak. Co klasický dvojitý kříž? Když bude uvázaný níž, vejde se tam i dlouhé mimčo. Nebo prohledat www.nosenideti.cz tam se určitě nějaká rada najde včetně videonávodů.
17. říj 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek