• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cervena_vila
@evelp No já jsem z šátku taky teď nějak rozladěná, čím víc to vážu, tím horší mi to připadá.. ale možná to je fakt tím, že to mimčo roste.. já tea vážu kříž s kapsou venku.. myslíte, že je na 4 měsíční mimčo blbá? Mám malou dost rovnou až se má tendenci prohýbat v zádíčkách :frowning2:
17. říj 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak jsem dnes byla na pracáku. Tak to maximum měsíční dávky je tak jak je napsané v papírech a to 70% z 30-ti násobku denního vyměřovacího základu. A co se týká té možnosti pobírat peníze 2 roky a být doma tři je trochu složitější. Neb jestli si požádá mamina úřad o výplatu dávek tak že bude doma dva roky tak po této době už není "pojištěná" (pro stát by přestala být ženou na rodičovské dovolené). Prý by si musela mamina požádat o dva roky a kdyby do určité doby neotěhotněla znovu a nechtěla jít do práce tak si požádat o tříletou verzy a pak tedy brát je "drobek" zbytku co zbývá do 220 000,- .

To vše se mi ovšem odpoledne rozleželo v hlavě a už více krát jsem kdesi četla článek, že může být mamina doma s dítětem delší dobu jak rodičák a je to přitom "omluvená" doba a mamina je i tak pojištěná, ale teď nevím co to bylo. Takže stejně bude nejlepší když se zeptáš přímo při tom když si půjdeš požádat. Ono na každým úřadě může tvrdit baba něco jiného, ale já se taky ještě zkusím "popídit".
17. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní poradna dopadla dobře. Verunka má 66cm a 7,5kg. Jsme objednaní na naušničky a malá i očkování zvládla (sice s brekem) ale dobře.
Jenom paní doktorku překvapilo, že jí pořád po dvou hodinách tak mi doporučila na noc trochu přikrmit, abych se aspoň trochu vyspala, ale jak jsem z toho byla nadšená (že mi to dovolila), tak teď se mi do toho nechce. Hlady mi nepláče, přibírá pěkně a jenom prostě chce častěji papat. Tak teď váhám.
17. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Mně se kříž s kapsou venku zdál dost složitý, nikdy jsem ho na Lee pořádně neutáhla a na Maye ho ani nezkoušela. Zkus tu kapsu uvnitř, je mnohem snazší a rychlejší ho uvázat, takže odpadá ta rozladěnost, že ti to nejde dotáhnout :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
18. říj 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
...já nosím pruhy roztažené.
18. říj 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jj, koukala jsem, že se to dá krásně ještě utahovat s malou.

Tak Maru včera spala v tom kočárku 4 hodiny, pak už jsem jí šla vzbudit. A to co naspala přes den jsme probděli v noci. Doufám, že to byla jen výjimka, to by mě zabilo. Normálně spí od 19 do 4.. nevím, co se stalo :confounded:
18. říj 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. říj 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, pardon, že sem lezu. Prodávám oblečení po svém chlapečkovi, např. http://www.modrykonik.cz/bazar/detske-bundy-vetrovky-kabatky/np8v/zimni-bunda-pro-6-az-9-mesicu/, kdybyste měli zájem, napište.
18. říj 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je sice brzy, ale obchoďáky už upozorňují a lákají tak jsem tady s prosbou o další radu.
Co těm "prťatům" k Vánocům? Máme první miminko, takže žádné poděděné hračky aj. (krom oblečení od sestřenic) od staršího sourozence nemáme. Nějaké rady co by se nám mohlo hodit ... co od půl roku mimíška zajímá a co by potřeboval? A jestli máte nějaký ověřený internetový obchod nebo kamenný s hračkami (věcma) pro děti nebo jaké značky raději kupovat a čemu se vyvarovat???.
Mě jediné co napadlo je jídelní stolička (případně vlastní talířek - nádobí), pěnové puzzle na zem jako kobereček. Jinak mě toho moc nenapadá. (obrázkové knížky - ale jaké?? ; hopsadlo nebo houpačka na zavěšení do rámu dveří - využije se to?? ; dřevěné či jiné hračky rozvíjející "smysli" - ale jaké?? ; cokoliv???)
Babičky a tetičky mě bombardují tím co koupit (nechala bych to na nich, když sama nevím, ale bojím se, aby nekoupili hlouposti).
19. říj 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi My jsme měli poděděno už na první dítko více než dost, ale dát něco vymyslet. Jídelní židlička je bezva nápad. Pokud tedy myslíš na polohovací pro nesedící dítě, které jsou drazší. My jsme koupili pro první dítko právě puzzle na zem, bylo pod hrací dekou. Osvědčili se nám vodolepky (dcera miluje koupání) a hračky do vody od Sassy. Knížky jsou dobré gumové nebo šustící. Hopsadlo jsme měli jen u babi na zpestření dne a byla v něm jen chvilinku. Zábavný je pidi bazének naplněný balonky, ale až tak od roka. Naše dítě i synovci do dnes milují tuto kytku http://www.learningtoys.cz/zbozi/kategorie/podle-veku/6m-/lamaze-kvetinova-zvonkohra.html Jako větší dárek nezklame. Taky se líbil tento míček http://www.trendybaby.cz/zbozi/SAS80176SA/maly-velky-micek-SAS80176SA.html Kupovala jsem v kamenných obchodech nebo i na www.elinka.eu
My si letos u Ježíška objednáme nějako pěkné plenky :wink:
19. říj 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pretaceji sa vam ditka uz same na brisko? Viky se zacala pretacet ve trech mesicich, kdyz jsem ji mela jeste na pohovke. Pak jsem ji udelala lezeni na zemi na penovych puzzlich a na rady babicek jsem ji zacala vic davat na brisko a ona se uplne prestala tocit sama :frowning2:. Momentalne se netoci ani na bok. Jak mimco motivovat aby se zacalo znovu tocit? Hracky ji sice zajimaji ale ne natolik aby se za nimi tocila cela, nataca za nima jenom hlavicku. Hracky si bere do ruky jenom kdyz ji je podam nebo polozim na bricho a jeste kdyz lezi na brisku a ma hracku pred sebou tak si ji vezme sama ale na zadech ne.
19. říj 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi co doktor, to názor, mě jí dcera ve dne co 1,5h, v noci tak po 2h, má 7,74kg a příkrmy, nebo kaši už bych celkem zkusila, aby mě "nesežrala" :slight_smile: a doktorka tvrdí, že jí dávat nemám, más stále jen plně kojit. No u první dcery jsem nekojila a už baštila mrkev a spol.,kaše...a chrněla :slight_smile:
19. říj 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 přetočí se mi, ne nijak často, ale sem tam..za hračkami taky moc ne, když jí to položím na bříško, nevšímá si toho, spíš sahá, tahá, visí na hračkách na hrazdičce..před sebou na bříšku po tom sem tam chmátne..ale NEPASEME, nebo paseme koníky blbě, nechce tam mít lokty a opírat se o ně, ruce má roztažené kolmo k tělu. Už máme napsanou rehabilitaci, dělís se toho, jak asi bude šíleně řvááát..
19. říj 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 Moje dr. se ptala, jestli se přetáčí na bok. Na bříško má ještě čas.
@lv Choďte na plavání. Moje sestřenka za sebou tahala ruce, že vypadala jak lachtan, taky špatně pásla. Cvičili Vojtovku a kojenecké plavání jim moc pomohlo - posílila, bylo znát, jak jí to prospívá. Jemnou motoriku měla pomalejší, ale zase je to děsná rozumbrada a rychle mluvila.
19. říj 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 taky se otáčí jen na bok, na bříško mu musím ještě pomoct, ale začli jsme chodit taky na plavání a koj. cvičení a všechno se ohromně zlepšilo, na bříšku se mu už líbí, vydrží sám docela dlouho a už se i natahuje pro hračku na bříšku. teď to jde hrozně rychle všechno :slight_smile: dělá pokroky ze dne na den
19. říj 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přetáčení ze zad na bříško provozoval velmi aktivně a s radostí asi pět dní před třemi týdny. Od té doby mi připadá, jakoby si řekl, že to umí a už nemusí :unamused: Plaveme ve vaně a cvičíme na balonu, ale lektorka měla stejný postřeh - "už to zvládám levou zadní, tak proč znovu?" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, jen jsem dopsala příspěvek, tak se sám otočil :grinning:
19. říj 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 Naprosto stejné u nás, taky se tak před 3 týdny nadšeně přetáčel na břicho a ted to vypadá, že už to umí, tak se nemusí namahat, ted jde maximálně na bok.
19. říj 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Malá se taky otočí jenom na bok a to jenom na levej. Mám ji celej den v postýlce a ona se tam točí po zádech s tím že se zahákne nožičkama když se otočí na bok a tak se posunuje třeba půl hoďky než ji to přestane bavit, ale jenom když nemá kaťata, jak nemá holé nohy tak leží jak mrtvolka. :frowning2:
19. říj 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzík je lenoch netočí se vubec, :sunglasses:
19. říj 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Hopsadlo byla u nás nejlepší investice pro dceru před 13lety a jdu do toho znovu :grinning: .A taky chodítko vím,že ho doktoři nedoporučují,ale nemyslím si,že by je to nějak poznamenalo a určitě ho znovu pořídím!!!
19. říj 2012 ve 22:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi asi ju to lechtá jak se vrtí a líbí se jí to :slight_smile:
19. říj 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak mě se malý na chodítku málem zabil,a tak sem ho u Elči nechtěla a nebudu ho pořizovat ani Honzíkovi
19. říj 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Znám taky jeden případ,ale nesmíš to pojmout tak,že když má chodítko nemusíš ho hídat :frowning2: :frowning2: ...myslím,že právě proto ho nedoporučují :frowning2: ..
19. říj 2012 ve 22:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak ono je to už 11 let a taky byli chodítka jiné,nebyli tak bezpečné ja ted.Stejně by se u nás moc neprojel,nemáme tolik místa
19. říj 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila @evelp @lv diky za nazory. Myslim si, ze se netoci proto, ze nemusi kdyz vi, ze ji na to brisko dam ja. Snad se to casem zlepsi. Jinak je hodne akcni, opira se o nozicky a posouva se po dece, takze to zas neni tak, ze by jenom lezela a nic nedelala :slight_smile: Na cviceni nechodime, ted mam hodne zarizovani, prihlasime se az od pul roku :wink:
19. říj 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim To máš pravdu,ale stejně musíš dávat pozor :wink: ..my máme prostorný byt takže nachodí spoustu metrů a vzhedem k tomu jaká je divoška myslím že i nějaký ten km :grinning: :grinning:
19. říj 2012 ve 22:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U chodítek nejde jen o nebezpečí pádu (bratránek se rozjel tak rychle, až se převrátil), ale o to, že se tam dávají děti, co ještě neumí chodit = nemají dostatečně vyvinuté svaly pro chůzi. Vznikají špatné pohybové návyky: děti našlapují na špičky, místo na celá chodila, zatěžuje to páteř a kyčle. V dnešní době, kdy se o tom tolik ví, nechápu, že výrobu chodítek ještě nezakázali, když se zakazuje každá hovadinka. Něco jiného jsou ta aktivní chodítka, kdy dítě před sebou něco tlačí. Vozíček, sekačku, Dodává jistotu pjřirozené chůzi.
20. říj 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě taky chodítko odrazuje, navíc jsem i četla, že mimčo se nemá vodit za ruce, že si nejdřív má samo ochodit nábytek a samo taky pěkně spadnout na zadek.. to zase bude u našich šou, proč jí jako nemůžou vodit za ruce, když se jí to tak líbí.. u nich je klidně nechám vodit, jsou to jejich záda..
Holky, pamatuju si, že jste tady řešily, co na padání vlasů.. nechce se mi to hledat, u mě je to teď krizovka :frowning2:
A ještě by mě zajímalo, zda jíte při kojení nějaké vitamíny??
20. říj 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, Beny krapet pokašlává a já trošičku rýmu, řešili jste to hned návštěvou dr nebo ne? já nechci, aby do něj hned cpala nějaký léčiva, zas tak vážný se mi to nezdá, ale nechci něco zanedbat, aby se to pak nerozjelo v něco víc..
22. říj 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek