• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@dahane Moje obě děti jsou odchozené v chodítku a žádnou újmu nemají,ale nikomu chodítka nevnucuju :wink: ...
S těma vlasama nevím myslím,že to řešila @marki tý hodně padaly :frowning2: já to mám naopak vždy,když jsem byla těhotná a i při kojení mi nejlíp vlasy narostly a i kadeřnice mi říkala,že jsou jiné než běžně :grinning: :grinning: ...
Jinak já beru stále mamavit doporučil mi ho gynekolog prý o ničem lepším během kojení a těhotenství neví :slight_smile: ..
22. říj 2012 v 08:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já s kašlem nikam neběhám, vždycky to zatím přešlo samo, jestli je to jen opravdu občasné zakašlání, tak s tím doktorka stejně nic neudělá
22. říj 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Je to tak měsíc, co mi začly vlasy taky šíleně padat, je to šílený, ale myslim, že s tim stejně nic nenaděláš, kamarádky říkaly, že jim to prostě po čase přešlo samo (a i nějaký vlasy jim zbyly). A kadeřnice mi taky říkala, že to je kolem 3 měsíce po porodu normální a holt to musim přečkat. Jsem ti asi nepomohla co :grinning:
22. říj 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 taky mi padají šíleně, začla jsem brát panthenol altermed forte , tak uvidíme...když nic, alespoň jsou to vitamíny :grinning:
22. říj 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky až půjdu žádat o rodičák, tak musím mít od CSSZ potvrzené pobírání PPM a denní vyměřovací základ. Na jaký formulář mi to potvrdí? Mám si ho vyzvednout na pracáku, nebo mi ho CSSZ dá sama? Nebo jak se to prostě dělá?
22. říj 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ahoj, mám miminko taky narozené v červnu a zrovna minulý týden jsem rodičák řešila, já si šla papíry vyzvednout na pracák, dali mi Potvrzení o nároku na dávky (s tím na OSSZ a pak zpět na pracák) a Žádost o rodičovský příspěvek. Že až budu mít oboje vyplněné, tak mám zas přijít na pracák
22. říj 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Aha, takže ten papír na potvrzení od OSSZ si musim vyzvednout na pracáku, ten mi přímo na OSSZ nedají? To je bordel :slight_smile: Děkuju za radu.
22. říj 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě ho dali i tam (ale jen kopii, ne barevný:slight_smile:), ale už dřív, když jsem se pídila, jestli musím mít podepsané nějaké ty papíry ohledně trvalého pobytu v ČR.
22. říj 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Nejlepší by bylo, kdyby byl ke stažení na netu, ale nemůžu ho najít. Ale jestli mi ho tam dají, i když ne barevný, to je mi fuk, tak by to bylo super, nechce se mi lítat sem tam
22. říj 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak skoč rovnou na OSSZ, tam ti ho dají a vyplň ho rovnou tam, vyplníš tam jen jméno a RČ svý a miminka, ostatní vyplňují oni, já byla aktivní a vyplnila jsem tam i nástup na mateřskou a hned byl problém, že prej je to jejich políčko, tak co tam píšu, já si toho nevšimla:slight_smile:
22. říj 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Asi jo, asi to tak udělám. Děkuju za radu. Jo a jak přesně vypočítám konec PPM a nástup na RD? Nebo to mi tam vepíšou taky oni?
22. říj 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Nějak mi to nefunguje :-/
22. říj 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska JO, už jsem to tam taky našla, já to hledala jinde :sweat_smile:
22. říj 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ti vypíšou oni, našla jsem stejný formulář jako mam já, je v pdf, tak kdybys chtěla na mail, přes IP to nejde
22. říj 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 šikovná.-)
22. říj 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska počkej, teˇd jsem našla 2 - potvrzení o denním vyměřovacím základu a potvrzení o nároku na dávky ovlivˇnující nárok a výši rodičovského příspěvku - to potřebuju oboje?
22. říj 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ne, jen ten ovlivňujíví nárok
22. říj 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska super, tak už v tom mám jasno, děkuju, teˇd už se tam jen dokopat dojít :grinning:
22. říj 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 joo, to znám, já šla náhodou kolem na procházku, tak jsem si řekla, že už by bylo na čase to začít zařizovat, sociálku mam kousek od baráku, takže teď mě čeká ještě jedno kolo na pracák a tam se mi mezi ty lidi vůbec nechce
22. říj 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska No já mám zas docela blízko pracák, ale sociálku na druhym konci Prahy :frowning2: A jsem zvědavá, jak moc tam budu na obou úřadech čekat, nebo jestli to bude rychlovka.
22. říj 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Jo a ještě, když jsi zmínila to potvrzení o trvalém pobytu...Pochopila jsem to dobře, že když si o RD žádám až teˇd, tak se mě to netýká,že jo?
22. říj 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 na sociálce to byla rychlovka, za to na pracáku jsem čekala deset minut jen na vydání formulářů a když jsem tam všude viděla ty fronty lidí žádající o různé dávky, tak to tam bude určitě na dlouho.
Přesně tak, to se nás netýká
22. říj 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verkaska Díky dobrá vílo :slight_smile:
22. říj 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 není vůbec za to, když můžu a umim, tak poradim:slight_smile:
22. říj 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 @verkaska Holky ja jsem na socialku poslala manzela, mel to cestou.. Na pracaku jsem byla jednou pro papiry a nejake potvrzeni, byla jsem tam na 8 rano a nebyl tam nikdo :grinning:
22. říj 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 Sociálka to manželovi dá v pohodě? To by bylo dobrý!
22. říj 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Musela jsem mu dat plnou moc, ale napsala jsem to rano na papir, nemusi to byt overene. Anebo se to tam da poslat i postou.
22. říj 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já na OSSZ nemusela. stačil jim na ÚP originál papír, co mi poslali ze OSSZ o denním vyměřovacím základu na mateřskou..
Jinak doporučuji formuláře stáhnout doma, vyplnit, nechat podepsat od manžela a zajít tam. Nejlépe v úterý nebo čtvrtek. To tam bývá málo lidí - aspon u nás. Ve středu dopoledne jsem tam čekala asi hodinu, ve čtvrtek dopo tam nebyl nikdo...
23. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a ještě. Nevím,jak je to ted ponovu..Ale u obou kluků jsem měla vybraný rodičák do dvou let dítěte(tudíž po staru 11400kč měsíčně), ale v práci jsem si dala žádost o poskytnutí rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte(Kdyby se nezadařilo další dítko). A protože jsi stále zaměstnaná, tak si nemusíš platit ani zdravotní ani sociální a můžeš být doma zadarmo(a žít z našetřeného).

A doporučuji zajít do práce a zažádat o poskytnutí rodičovské dovolené a také zažádat o proplacení dovolené...
23. říj 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek