• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@comra A nevíš jestli má pro mě nějaký smysl vzít si rodičovskou na 3 roky, když mi stejně na konci roku 2013 vyprší smlouva pracovní?
23. říj 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 pokud si požádáš do tří let tak do tří let budeš u zaměstnavatele evidovaná jako na RD a tudíž pojištěná bez ohledu na to jak dlouho budeš pobírat peníze. Nic na tom nemění to že ti končí pracovní smlouva. :wink:
Pokud si požádáš stejnou dobu na jakou budeš pobírat peníze (např. dva roky) tak potom jenom musíš hned po skončení RD na pracák a kdyby ti náhodou našli práci tak hned nastoupit.
Snad to dává smysl co jsem teď napsala. :wink:
23. říj 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi děkuju za odpově´d, mně právě přijde divný, že bych u něj byla evidovaná jako na rodičovský a platilo by se za mě pojištění, když už tam vlastně nebudu vůbec pracovat :unamused: Jsem z toho jelen :grinning:
23. říj 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 je to vlastně divné, ale je to opravdu tak. Sice si u tebe zaměstnavatel udělá odhlášku, ale nahlásí tě na pojišťovnu, že jsi ještě na rodičáku a odhlásí tě až ho ukončíš. :wink: Každopádně pojištěná budeš tak dlouho jak dlouho si nahlásíš u zaměstnavatele rodičovskou dovolenou a nebudeš muset na pracák.
23. říj 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Tak jo, do toho jdu :slight_smile:
23. říj 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Takže pokud jsem to pochopila dobře, tak ty dva formuláře se jmenují přesně: 1. Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku, 2. Žádost o rodičovský příspěvek. Ano?
Jedničku potvrdím na Správě a pak obojí donesu vyplněné na pracák?
25. říj 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g Nene Míšo, právě jsem taky myslela, že ten první je tenhle, ale jmenuje se Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivnující nárok a výši rodičovského příspěvku. Denní vyměřovací základ se v tomhle formuláři vyplˇnuje taky. Už jsem se pro jistotu ptala i na pracáku a je to skutečně tenhle formulář, je ke stažení taky na stránkách MPSV. A ten ti opravdu potvrdí sociálka a spolu s vyplněnou žádostí o rodičovský příspěvek to doneseš na pracák :slight_smile: Aby se v tom pes vyznal co :wink:
25. říj 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
V dnešním světě internetu a přibívajících rodiček nejsou státníci schopní normálně a lidsky vysvětlit co mají lidi dělat když chcou rodičák aj. Všude se musí vyplnit milion papírů zajít na spoustu úřadů a čekat nekonečné fronty. Jestli dojdou ještě jednou s nějakou podobnou blbostí jako je ESkarta tak už jim tam nahoře něco řeknu :unamused:
Kdybych nebyla trochu z oboru tak mě asi trefí šlak. Ale už mám vše vyřízené (i když budu muset ještě v listopadu zajít pro tu deb...í ESkartu) a v prosinci mi přijde, naštěstí na můj účet, první částka RP. Snad to nebude chodit pozdě. :wink:
25. říj 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi já jsem tu Skartu nepochopila, na pracáku jsem ji samozřejmě odmítla a paní mi řekla, že mi jí stejně musí vyrobit s tím, že až si jí půjdu vyzvednout, mám jim tam nahlásit číslo účtu a že tu Skartu používat nechci. oni jenom potřebujou někam ulít ty peníze, který si na to vyhradili!!
kamarádka rodila s březnu a kartu nemá a mít nemusí
25. říj 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp je to opravdu zbytečné vyhazování peněz ta Skarta. Ale je to jak píšeš, dojdeš tam řekneš že chceš to posílat na svůj účet a kartu používat nebudeš.
Ale s tou tvou kamarádkou je to divné. V naší vesnici rodilo asi 8 ženských od ledna do teď a všechny přede mnou ji mít musí. Navíc i sestřenka která rodila před rokem a půl si ji musela dát vyřídit.
25. říj 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 Děkuji za upřesnění :slight_smile:
26. říj 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Ted mě tak napadá, když mi má na konci roku 2013 vypršet pracovní smlouva, tak by pro mě teoreticky mělo být úplně nejvýhodnější zažádat si v práci o RD na 4 roky ne? V kontextu toho, co jsi psala výše (je to vlastně divné, ale je to opravdu tak. Sice si u tebe zaměstnavatel udělá odhlášku, ale nahlásí tě na pojišťovnu, že jsi ještě na rodičáku a odhlásí tě až ho ukončíš. Každopádně pojištěná budeš tak dlouho jak dlouho si nahlásíš u zaměstnavatele rodičovskou dovolenou a nebudeš muset na pracák.) Peníze vyberu za 2 roky, ale pojištěná budu pro jistotu na 4, když vím, že do práce se nebudu moc vrátit a nevím, kdy se nám povede znova otěhotnět :slight_smile:
26. říj 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky maj vaše děti režim v jídle a spaní? A v nočním kojení? Já když si vždycky myslim, že jedeme několik dní stejně, tak mi vždycky mrˇnous nakonec dokáže, že si bude dělat, co chce a všechno je zas jinak. Abych se mohla spolehnout, kdy bude jíst a kdy spát, to ne. A v noci vstává pravidelně 2x, ale taky pokaždý uplně jinak. Navíc se kojí pořád po 2 hodinách přes den, ale to je asi daný tím, že pije jak vrabec, tak mu to holt nemůže na dlouho vydržet.
26. říj 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Máme to úplně stejně. Asi dva týdny mi pravidelně usínal v půl 8 a budil se v noci dvakrát, přibližně ve stejnou dobu. A z ničeho nic jsme ho nemohli uspat do 23 hodin a to i když nespal přes den. Tak teď mi už týden usíná kolem 22 a to má v postýlce nejvíc energie. Kojím stále přes den do 2 až 2 a půl hodin, taky jí málo. A přes den spí maximálně dvakrát půl hoďky. Ale dnes mi udělal radost, spal poprvé celou noc, vzbudil se v půl 7 na kojení a spal až do čtvrt na 11, tak jsem parádně odpočatá :slight_smile:))
26. říj 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Teri, prosím tě, vyplňuješ v Žádosti o RP "výši dávky"? Četla jsem, že to závisí na denním vyměřovacím základu a jinde, že se to odvíjí na výši manželova příjmu, pokud je vyšší... Ono to bude asi ve finále stejné, ale nevím - stačí vydělit celou sumu 220 000 počtem týdnů? Tzn. od 29. týdne, kdy končí mateřská do 3 let věku dítěte? Já jsem z toho jelen...
Nebo mi to vyplní na pracáku?
26. říj 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak, prosím, si mého příspěvku nevšímej... To je tak, když se nepodívám, co je ve druhém formuláři, který se bude vyplňovat :grinning: Tam mi Správa tu výši určí... Promiň za blbý dotaz
26. říj 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Ty jo, tak to závist s tou dnešní nocí! Taky marně čekám, kdy mě nechá celou noc spát, ale zatím to nevypadá, prostě se potřebuje 2x najíst, občas i 3x. Přitom, když byl malinej, stačilo mu jednou. Ale tak jsem ráda, že je to i u vás podobný :slight_smile:, náš malý toho přes den taky moc nenaspí a vůbec se prostě těžko odhaduje, kdy co bude přes den dělat :grinning: JInak s tím formulářem popravdě nevím, ještě jsem na něj nekoukala, jen jsem řešila, co kam musim dát potvrdit a kde ty formuláře najdu, ale jinak jsem to nezkoumala, pořád to odkládám :grinning: Vlastně ani nevim, jestli třeba RD na 3 roky znamená 3 roky od konce mateřský, nebo do 3 let věku dítěte, což je vlastně 2,5 roku :sweat_smile:
26. říj 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 My jsme na tom podobne - vecer mame pravidelny rezim, pres den je to horsi. Mezi pul7 a 7 ji davam kasicku (v nadeji, ze bude zase spinkat celou noc - nepovedlo se), potom koupeme jeste kojim a do pul osme je v postylke, chvilku rve, do deseti minut usne. V noci se mi budi taky nepravidelne, dnes 5x za noc a to davam tu kasi!!!
Rano se budi mezi 7-8, teda ja se budim, ona si vetsinou povida od sesti, pak na chvilku usne a pak se zase budi :grinning:
Pak mi spinka pul hodky dopoledne, v poledne jedu s kocarem ven na dlouhou prochazku aspon na hodinu, to ji uspi a spinka mi klidne i 3 hodiny. Pak jeste spi odpoledne chvilku, zalezi kdy se vzbudi.
Ale ne vzdy se mi podari dodrzet rezim, resp. uspat ji v tom kocaru, a to je pak k nevydrzeni, protoze je hrozne urvana..
Jinak kojim cca po 1,5 hodine, teda krome toho, kdyz odpoledne spi
26. říj 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ten režim teď máme zvláštní, asi Beny cítí, že si potřebuju odpočinou, jsem nachcípaná a už 4. den se mnou spinká dlooouho. 3x do půl 7 a 1x do půl 8 a pak ještě pokráčko- dnes od 7 do 10:45 :slight_smile: já ho prostě miluju, kéž by mu to vydrželo :grinning:
26. říj 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Do 3 let věku dítěte
26. říj 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 Miluju, když mne malý vzbudí povídáním a prskáním a ne mrčením, že má hlad :slight_smile: I když někdy je to v 5 hodin :slight_smile: Ale taky do půl hodinky ještě usne
26. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evelp Tak to se mi stalo asi třikrát, když už jsem byla úplně vyždímaná a prospali jsme tak většinu dne
26. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní :frowning2: Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji :slight_smile:
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 No nám taky večer usíná poměrně pravidelně, ale taky právě přes den je to uplně nepravidelný :slight_smile: I když teda pravidelně se chodí koupat v 7, ale pravidelně se mu chce spát už od 6 :sweat_smile: , jenže čekáme na manžela, aby ho taky vůbec viděl. Mně nejvíc vadí to, že nevim, jak to bude v noci, přes den mě to tak neštve, ale v noci, když třeba 3 dny za sebou vstává poprvé až ve 2, a pak najednou 4. den se vzbudí už o půlnoci.... :rolling_eyes: Až do rána jsem se teda ještě nevyspala nikdy, ale jako zas nevyspale se necítím. A taky jsem myslela, že všechny děti touhle dobou už jedou kojící režim tříhodinový, jen my ne, tak to jsem ráda, že nejsme vyjímka :grinning:
26. říj 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jeden dotaz: jste tu někdo, kdo jste nenechal děti očkovat proti pneumokokům a přesto chodíte do dětského kolektivu typu cvičení, plavání?
26. říj 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 prakticky ano, samozřejmě se ještě zeptej na pracáku jak si půjdeš žádat. Nevím jak jinde, ale u nás jsou paní na pracáku ochotné a když se člověk zeptá tak řeknou.
Ale já se ještě zkusím zeptat, když budu mluvit se známou na zdravotní pojišťovně jestli je to tak určitě - ten tvůj případ :wink:
26. říj 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
My a režim....ha ha dovolte mi se zasmát. :unamused:
jíme co dvě hodiny ve dne v noci. Spíme přes den 3x (1. dopoledne 0,5hod; 2. po "obědě" 1,5hod; 3. odpoledne 0,5hod.v kočárku). Vždy si říkám jak jsem si na to už zvykla, ale co třetí den padám na hubu a alespoň po tom obědě si s ní chodím lehnout jinak bych lehla nadobro.
Alespoň koupání v 19:30 potom kojení a spinkání to malá dodržuje a kojení co 2 hod. ve dne v noci mi umožňuje vědět že se vzbudí v 22 v 24 v 2 v 4 v 6 a v 7:30 už vstává nadobro oblečeme se a v 8 kojíme zase (občas je to o půl hoďky posunuté když se ji náááhodou podaří spát 2,5 hod.
26. říj 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Dííííky!!!! Jde i prostě o to vybrat peníze co nejrychleji, tj. během 2 let, ale co nejdýl nemuset na pracák, když nevím, kdy se povede znovu otěhotnět a smlouva v práci mi končí na konci 2013. :wink:
26. říj 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Maya teď taky často budí v noci. Ach jo. Kde jsou ty časy jednoho nočního kojení...
27. říj 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. říj 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek