• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@terezka312 Taky taky, jak s první dcerou, tak to plánuju s prďolkou. Pokud bude zdravý jako dcera, dostane pneumokoka v jedné dávce ve dvou letech. Sice to půjde z naší kapsy, ale pojišťovna dá příspěvěk. Vadí mi, že nutí lidi zdarma očkováním k dávkám s Hexou. Dcera měla jen jednu Hexu a šla do bazénu na dětské plavčo ve slané vodě :wink:
27. říj 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 My jsme nemuseli zároveň s hexou, ale v mezičasech, takže se píchlo něco proti pneumokokům, za dva týdny hexa. Teď s druhým dítětem už bych to nezvládla organizačně, tak dostala dvě najednou, jako většina dětí. Záleží na domluvě...
27. říj 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 tak jsem si na ni našla číslo a volala jsem ji. Je to jinak než jsem říkala, prý si mám osvěžit informace než něco začnu šířit a měla pravdu proto se předem omlouvám.
Zaměstnavatele nezajímá na jak dlouho si žádáš o rodičovský příspěvek. Zajímá ho na jak dlouho chceš rodičovskou dovolenou. To jsem věděla, ale prý už neplatí to s těma odhláškama. U zaměstnavatele je rodičovská dovolená v případě pracovní smlouvy na dobu určitou max. do doby platnosti doby určité. Potom už tě neeviduje.
Ve tvém případě, když si pořádáš pracák o peníze do dvou let tak jenom dva roky bude pro stát pojištěná potom se už musíš hlásit na pracák neb nebudeš už zaměstnaná. Jinak 31.12.2013 je povinný ti zaměstnavatel vystavit a dát do ruky zápočťák, když si pro něj přijdeš.
Ještě jednou se omlouvám, za šíření nepravdivých zpráv. :unamused:
27. říj 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 Taky plánuju dát pneumokoka až ve 2 letech (a kdo ví jestli), ale zároven´ bych chtěla už ted´ chodit na plavání, doktorka to ale nedoporučuje, ale mně to nepřijde logické, stejně tak může něco chytit v MHD a to možná i snáz, než na plavání, kam většinou rodiče nemocné děti neberou. Jinak taky chcem do slané vody. Ale začnem chodit (jestli se rozhodnem) v listopadu a první "hexu" nebo něco podobnýho dostane až v prosinci. Přemýšlím, jestli to může nějak vadit, snad ne.
28. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Děkuju za upřesnění. A má teda pro mě nějakou výhodu vzít si peníze na 3 roky, když mi vyprší ta smlouva? Jako jestli bych pak byla pro stát na RD dýl a na pracák bych musela až po těch 3 letech a ne už po 2, nebo hraje roli ta doba trvání smlouvy? (Jsem z toho jelen, jak na to teda jít :slight_smile: ) Pardon za tolik otázek, ale asi tomu na rozdíl ode mě rozumíš.
28. říj 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 S plavčem není kam spěchat. Záleží kam chcete chodit. Někde je pro začátek čistě napuštěná voda pro jedno mimi. Bez očkování by mimčo nemělo chodit do hromadného bazénu.
Mnozí doktoři plavčo nedoporučují, a to hlavně v zimě, protože některé děti plavání z mnoha důvodů odstonají. Některým hodně vadí přechod mezi vyhřátým prostředím a zimou, je důležité, aby plavčo bylo vybaveno hernou na vychladnutí. U miminek se sice příliš nepoužívá, protože po plavču usínají. Naše dcera byla zářný příklad. Auto dlouho nesnášela, ale po plavču usnula rychle. Máme to to autem do čtyř minut a mnohdy cestou vytuhla. Některým dětem celoročně vadí máchání dutin a zvukovodů. Se slanou vodou mám zkušenost, že buď problém vyčistí (vodnatá rýma zmizí) nebo spustí nemoc pořádně, žádné šolíchání a lehké pokašlávání. Zlaté pravidlo, vše je individuální, nic nelámat přes koleno a vše je na rozhodnutí rodiče :grinning: Sama v chloru nevydržím, tak nebylo nad čím přemýšlet :wink: Pro nás je plavání úžasné. Dcera vodu miluje, nikdy se nebála ani velkého moře. Prďolka zatím ve vaně spokojeně chrochtá a na bazén se už těším. Jen pořídit plavky pro maminku. Jo, doporučuju jednodílné. Honit v bazénu vršek, protože se ho prcek drží není med, ale mnohé maminky s tím problém neměly. Plavču zdar! :slight_smile:
29. říj 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 Taky premyslim nad plavanim, chci koupit par vanicek doma nez zacneme, ale mala vodu miluje a kazde koupani je radost uz od narozeni :slight_smile:
Bez hexy ja bych nesla ani do mhd, cekala jsem az do 12teho tydne, kdy jsme dostali prvni. Hlavne v Praze v metru je spousta cizincu a bezdomovcu, bez ockovani bych se fakt bala.
29. říj 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Když si požádáš stát (na ÚP) o rodičovský příspěvek do tří let což je nějakých 7096,- měsíčně tak budeš pro stát pojištěná a nemusíš na pracák do tří let. Od zaměstnavatele seš "pojištěná" do konce pracovní smlouvy od státu po dobu pobírání rodičovského příspěvku. Takže v práci si požádáš o rodičovskou dovolenou do konce pracovního poměru. Kdyby ti ho pak nááhodou chtěli prodloužit tak si můžeš požádat o RD do tří let věku a musí ti vyhovět (což pochybuju že udělá - myslím to prodloužení).
Stačí to takto? Kdybys něčemu ještě nerozuměla tak pisni.
29. říj 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00
@alma13277 My právě ted chodíme na vaničky, taky do slaný vody. Teda ted půjdem podruhé. Ale prcek už je do tý vany trochu dlouhej :grinning: Instruktorka říkala, že ještě tak 3x, a pak by nás poslala na bazén. Ale já právě pořád nevím. Pořád mi přijde to MHD rizikovější na nemoci, než plavání, kam přijde 5 dětí a nemocný málokdy. A jinak jo, je tam herna a posezení na vychladnutí, v zimě prý ani nedoporučují odejít ven dřív než za hodinu po plavání, takže to je v pohodě. A v jiný než slaný vodě se tam koupat ani nedá. První návštěvu zvládl v pohodě, jak že by se u toho chechtal, to ne, ale tak nějak to přetrpěl :grinning: Chtěla bych právě, aby si na vodu zvykl víc. Ale je fakt, že teoreticky můžem ted dát ještě pár vaniček a na bazén jít až později až třeba na nějaký kurz v příštím roce, ale zas aby na to nebyl už moc velký, to by se mu to už asi nemuselo jako novinka moc zamlouvat. No jsem na vážkách pořád :-/
29. říj 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Snad chápu,díky dobrá vílo :slight_smile: Asi si požádám teda o peníze na dva roky a když uvidim, že ještě nejsem těhotná, tak si pak požádám o prodloužení na 3, tak budu mít jistotu, že vyberu co nejvíc peněz, když bych otěhotněla a když ne, budu do těch 3 let teda pojištěná od státu. U zaměstnavatele si ted požádám taky na ty 2 roky s tím, že smlouva stejně vyprší a nikdo ji stejně neprodlouží, tak tam je to fuk. Ještě jednou fakt moc díky! Za rady i trpělivost :grinning:
29. říj 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka ještě mě něco napadlo. Do kdy že to máš pracovní smlouvu??
29. říj 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka a už jsem to našla do konce 2013 tak to nic. Myslela jsem to zkombinovat s nemocenskou, ale to by nešlo. Tak to proveď jak píšeš to bude nejlepší. :wink: A nemáš zač, já se ještě jednou omlouvám za šíření nepravdivých informací.
29. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Teri, kam chodíte na vaničky? Já vím, že slaná voda je v Hloubětíně, ale ještě jsem se nedívala, zda tam plavou miminka. Chci chodit taky co nejdřív, ale nějak nemám čas to pohledat, malej mi přes den nespí, jen v kočárku.
29. říj 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ja premyslim o vanickach doma, moc se mi nechce dojizdet. Videla jsem, ze bude sleva v mamince, tak potom objednam :slight_smile: A kurzy v bazenech jsou az od 6mesicu, ne? Vikca ma prave vodu a koupani hrozne rada, tak se na to tesim, plavani se ji bude taky urcite libit. Jen ve vane tu vodu pije - i s mydlem - tak jsem zvedava co na tom plavani :grinning:
29. říj 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 ty bazeny jsou cca od 6 měsíců, ale nás už třeba cvičitelka taky doporučila na bazén. chodíme už dlouho na vaničkování a říkala, že už je moc divoký a velký na to, že už bychom mohli přestoupit, že teď otvírá další kurz, nebo pak další v únoru, tak se rozhoduju, pořád nevím...jestli není moc brzo
29. říj 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Míšo tady u nás na Divoký S´árce, to máte asi z ruky :slight_smile:
29. říj 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 U nás píšou od 6. měsíce, tak jsem se na to ptala a prý to je od začátku 6. měsíce, ne od ukončeného, takže vlastně od 5 měsíců věku. Dojíždět by se mi taky nechtělo, ale mám to pěšky 10 minut s kočárem, tak to je pohoda.
29. říj 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g A chceš chodit i bez pneumokoka? Já právě nevim.
29. říj 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Vojtík dostane teď třetí vakcínu proti pneumokokovi. A jo, je to docela z ruky, sice jsme na metru A, ale i tak :-/ Já s Vojtou ještě nikam mhd nejela, v kočáru moc nevydrží, natož když nejedu a nedrncám
29. říj 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Když nedrncáš ty, tak drncá MHD :grinning: Aha, já jsem myslela, že nepovinný očkování nedáváte.
29. říj 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Pneumokoka jediného ano, jinak nic
30. říj 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Další poradna za námi, růst a přibrání už se zpomaluje - 70 cm a 9 kg v 5 měsících a týdnu. Příkrmy zatím dávat nemusíme, v prosinci bude poslední očkování.
1. lis 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Ty jo, my vůbec takhle často do porady nechodíme, někde je asi chyba :unamused: My byli týden před koncem 4. měsíce a ted´ jdem až v půli prosince na šestiměsíční kontrolu.
1. lis 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 my chodíme takhle často jen díky očkování- jinak to máme 3.m,4.m , 6.m a 12 m
1. lis 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp 3, 4 a 6, to je jak u nás, uf, tak dobrý, jsem se lekla, jestli doktorka něco nezanedbává :slight_smile: I když na druhou stranu stejně nevim, co by na něm pořád viděla :grinning:
1. lis 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 my to teda máme se 14 denním posunem :grinning:, takže jdeme zítra kvůli očkovku, trochu se bojim po tom minulém incidentu s tou špatnou šarží hexy..
1. lis 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp ono prý s tou vakcínou ve skutečnosti nic nebylo, stahovala se jen preventivně, protože byl nějaký problém ve skladu těch vakcín, tak prý proto to pro jistotu stáhli, ale ten problém (ta bakterie), co se v tom skladu našla, by prý vyvolala maximálně průjem
1. lis 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 To spíš my chodíme častěji než se má...
1. lis 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky náš prcek už tak hezky pásl koně, ruce měl správně na předloktí u těla a ted.... Hrůza, pokaždý, když je na břiše (kde je docela často, protože se tam otáčí sám), tak má ruce spíš do pravého úhlu k tělu, nebo jednu do strany a jednu nataženou dopředu. Přisuzuju to tomu, že se snaží lézt, nejradši by se něčeho chytil a přitáhl se, ale nevim stejně, jestli je to v pořádku. Když mu ty ruce dám správně, vydrží to pár vteřin a hned je zas rozhodí. Ale fakt už to uměl a pásl jednu dobu ukázkově! Co s tim? A taky se občas v leže na zádech šponuje do mostu, zejména, když je jakoby rozčílený nebo chce něco říct. Doktorka řikala, že v pohodě a na plavání instruktorka zas, že by to neměl dělat. Tak babo /baby/ rad´te :grinning:
2. lis 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 mě malá pásla ukázkově asi jenom týden na bříšku byla strašně nerada asi 14 dnů se mi konečně točí na bříško sama tak se to zlepšilo, ale ukázkově nepase už dlouho snaží se jakoby lézt nebo ruce natáhnuté po hračkách a nebo když už chytne hračku tak skrčí ruce pod hlavičku aby mohla hračku cumlat.
Spíš se drží na dlaních, ale doktorky jsem se na to ani neptala ani mi na to nic neřekla když si malou na bříško otočila.
2. lis 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek