• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@terezka312 Asi ho klasické pasení už nebaví. Jou děti, které pasou divně od začátku, nepoužívají ruce, tam je nerovnováha ve vývoji svalů. Ale jestli si už svoje vypásl, asi bych to neřešila.

V jednom albu na hlavní stránce jsem objevila tuhle značku http://www.ebulobo.com/spip.php?page=sommaire&lang=en a tak jen prohlížím a vzdychám, jak jsou ty věci krásné.
2. lis 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi no po hračkách na břiše ještě nesahá, ale tak snad to bude normální
2. lis 2012 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila no ruce nejdřív nepoužíval, když byl malinký, to je měl dozadu podél těla, pak pasení pochopil a pásl hezky a ted´ mi přijde, že už ruce zas moc nepoužívá, nebo spíš tu jednu, co má většinou nataženou dopředu jo, ale tu druhou, co mu ulítává do strany ne :-/
2. lis 2012 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Hm, to jsou fakt hezký věci
2. lis 2012 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 neměj nervy,každé dítě je jiné.vy jste tu psali,že se vám přetočí už dávno ,no a mi až dnes poprvé :wink:
2. lis 2012 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Zdravím. Sleduji vaši debatu pravidelně. Naše holčička se zdráhal s příchodem a narodila se až 7.7. Máme stejný problém, staví se na hlavu, jkoby do mostu a ruce jí jdou při pasení do stran, měla taky původně zaťaté pěstičky. Obvodní doktorka v tom neviděla problém, ale já teda jo. Takže jsem jela po vlastní linii, zašla k neuroložce a bum. nerovnoměrný vývoj, zvýšené svalové napětí, dráždivé dítě. Ty mosty oparvdu v pořádku nejsou. Chodíme na vojtovku a cvičíme každý den. Už jdou po 3 týdnech vidět pokroky. :slight_smile: A neuroložka nám nedoporučila plavání, že min. do 10 měsíců počkat než bude malá zpevněná, neboť špatnou manipulací se může stav zhoršit. Obvoďčku jsme vyměnili :slight_smile: .Pokud budete chtít kontakty, napiště, ráda pomůžu. Bára
2. lis 2012 ve 23:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Maya se ještě nepřetáčí, ale když je na bříšku, taky se snaží celým tělem dohrabat se dopředu. V klidu pase jen chviličku.
3. lis 2012 v 07:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@bm77 Chtěla jsem ti dát, že se mi to líbí, ale samozřejmě jen ta část, že jsi to nenechala plavat. Takhle to měla moje sestřenka - mosty, špatné pasení s rukama dozadu (nikdy je neměla správně), zaťaté pěstičky. Plavat chodili od čtyř měsíců - začala při tom zvedat hlavu. Cvičili Vojtovku tak trošku laxně. Dneska je jí dva a půl roku a není na ní nic poznat. Je to krásné chytré dítě.
3. lis 2012 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila no to mi ani neříkej, že něco může být špatně :astonished: malá opravdu krásně a ukázkově nepase už vůbec. Za 14 dnů jdeme k mudře tak se na to raději zeptám.
Jinak Vás všechny prosím o hlásek pro tu moji treperendu: http://diteroku.maminka.cz/vysledek-hledani?query=veronika&search=
jsme hrozně pozadu a tak už jsem se rozhodla poprosit i Vás, když kliknete na hlasovat pak na obálku (jako přes e-mail - to vám na mail příjde odkaz ten potvrdíte a hodí Vás to zpět na hlasování, kde musíte potvrdit, že souhlasíte s podmínkama a pak do "vyhledavače" napsat Veronika a už půjde při kliknutí jeden Váš hlas pro nás.
Může se hlasovat jednou za 24 hodin, tak pokud si vzpomenete budu moc ráda.
3. lis 2012 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila já se vždycky divím, že to těm dr. nevadí. Vždyť i laikovi to příjde divné :slight_smile:. Hlavně, že cviky pomáhají I když si někdy slečna pěkně zařve, člověk musí pokračovat... :wink: :wink:
3. lis 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi No to ti právě neříkám! Když hezky pásla, teď už prostě pracuje na něčem jíném :wink:
3. lis 2012 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tak mi druhý den bojkotuje noční usínání :frowning2: normálně usínal kolem půl 9-9 a poslední 2 dny hysteráky, jakmile se položí nebo pořád pokukuje- takže spánek až tak v půl 12.čím to??:frowning2:
4. lis 2012 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp V tomhle opravdu neporadím. Nikdo se neozval, tak aspoň řeknu, jak to mám já. Noc je noc. Nepřebaluju, žádnou aktivitu ze mně Maya nedostane, ani když se hodně snaží. Když se v noci vzbudí, vezmu si ji k sobě a u kojení obvykle usnu. Pokud se vzbudí nad ránem a začne se svou rozcvičkou, kdy se mrská jak splašená, stejně to se mnou nehne, dokud je světlo. Takže já v noci jen tulím a kojím a hlavně spím. Pokusy o samostatné spaní v postýlce jsem vzdala už u první dcery, bez pláče to nešlo a pláč nesnesu...

Možná špatně snáší změnu času. Chce chodit spát dřív a v "obvyklou dobu" už je přetaženej a nejde mu usnout. Zkuste před spaním už ztlumit světla, aby bylo jasné, jak plyne čas. Maya je jako slepice, když se zhasne, usne (míním v šátku - byli jsme se krátce projít po setmění a za tři minuty byla tuhá, ačkoliv byla po dlouhém spaní).
5. lis 2012 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila já jsem zjistila, že je to asi chlapem....protože měl min. týden noční, tudíž nebyl u žádného usnínání a nebyl jediný problém , přesně dle režimu u krmení usnul. v pátek už byl doma večír a to to začlo, až do neděle, včera už měl odpolední, takže usínání zase ok a jen přišel v půl 12 z práce, tak aniž by dělal randál, tak se malej vzbudil (a to byl ve vedlejším pokoji za zavřenými dveřmi) a musela jsem si ho vzít k sobě do postele.
6. lis 2012 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp tak to aby chlap měl samé noční, aby jsi měla klidné noci :wink:
6. lis 2012 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak buď na mě došla další laktační krize a z toho mě asi odvezou do "kromclu" nebo začnu flaškovat a na svět se budu zase chvíli smát než mě zničí naše ekonomická situace. Co je lepší?
7. lis 2012 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdo si se mnou bude povídat o kakání?
Maya má už týden zpěněnou zelenou zahleněnou stolici a je docela nafouklá. Dneska jsem s ní po telef. domluvě šla k doktorce, ta si ji celou proklepla, prozkoumala zelenou plenku a prohlásila, že vzhledem k tomu, že to je naprosto spokojené zdravé miminko, by to neřešila. Že to může být k zubům (ale to snad by i plakala, ne?), nebo má zadní rýmu (to by ale chrochtala u kojení). Jestli mám probiotika, mám je dávat pravidelně (to dělám a bez účinku). Mléčné už nejím dlouho, kromě másla, bez kterého by byl "můj svět beznadějně šedý". Tak mi teda povězte, proč taková změna? Před tím hezká oranžová jednou denně, teď třikrát čtyřikrát pění nad umyvadlem...Ach jo.
8. lis 2012 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@cervena_vila Takové pěkné téma ke svačině :wink: Nemohla to být jen nějaká nevhodná náhodná kombinace Tvého jídla? Zaráží mě, že doktorka neposlala vzorek stolice na rozbor.
Popravdě řečeno u nás taky bojujeme se stolicí, jenže zpěněná stolice se nás netýká. Kojeneckou klasiku prďola neměl ani nepamatuju, proto naše MUDra udělala všechna možná vyšetření. Výtěr stolice (už podruhé) i imunologii (sice v tomto věku není zcela prokazatelná, ale s takovým vlivem na stolici by se něco ukázalo) a vše v naprostém pořádku. Závěrem byla moje strava :unamused: Fakt nejsem trubka, ale už nevím co jíst, aby brouk neměl nadýmání a zároveň normálně kakal :confounded:
8. lis 2012 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila Hele u nás byla zelená zahleněná stolice asi měsíc, byla i častá, občas pěna. Nejdřív doktorka že to je hladový (což jsem si pak přečetla, že těžko, to by byla hnědá a ne častá), pak zas že alergie na BKM, to mi nepřišlo, že by mělo nějaký vliv, když jsem držela dietu, nakonec jsem si řekla o výtěr a ejhle: přemnožená Coli a Citrobacter. Prý se s tím ale nic nedělá, když normálně přibývá, maximálně dávat probiotika. Začla jsem dávat Bio Gaia. Nám teda zabraly. Takže ted´ kadí 1-2x denně a krásně žlutě, i když taková stolice, jako to byla dřív, to není. Jedna v ní moc nejsou ty kousky (míchaný vajíčka) a jednak začíná být zas trochu hlenovitá. Ale aspon´ je teda mín´ častá a žlutá a bez pěny. Být tebou, řeknu si o výtěr, za to nic nedáš. Dítě to nebolí a aspon´ se ukáže, jestli tam nestraší nějaká breberka.
8. lis 2012 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lidi Být tebou radši vydržim a kojim, ani ne tak kvůli finanční situaci, jako spíš kvůli tomu, že to je lepší pro prcka :slight_smile:
8. lis 2012 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Hurá, tak po dnešku už nemusíme na kontrolu kyčlí! Ani jednou jsme nemuseli mít ani jednu plínu navíc, pořád všechno v pořádku, byli jsme tam celkem 3x a dneska to bylo naposled! A taky se na nás dostalo místo na cvičení od ledna. Super :slight_smile:
8. lis 2012 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@terezka312 snažím se snažím...asi se musím uklidnit a zase na chvíli "vypnout" a ono to ještě chvíli určitě půjde ... asi budu mít radši umazlené miminko u sebe v posteli jak nervy na pochodu a křičící dítě v postýlce
8. lis 2012 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 když tam nejsou bílé kousky, je to lepší - bílé kousky je nestrávené mléko. Takže se vám to po biogaie tak hezky srovnalo? Já mám taky biogaiu, ale jednu noc jsem ji zapomněla mimo ledničku, tak nevím, jestli už nekapu jen čistý slunečnicový olej. Nevíš, jak dlouho to vydrží otevřené? Já už nemám krabičku.

Jestli se s mikrobiální nerovnováhou nic nedělá, tak je mi asi výtěr na nic... Dr. zvažovala, jestli to není nějaký "střevní infekt", ale Maya je sluníčko, naprosto nic ji netrápí, takže Bůh ví...
Po stravě to asi není, jím pořád to samé a už by se to upravilo zpět do normálu.
8. lis 2012 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila prý se to má prostě po otevření dovyužívat, denně těch 5 kapech, takhle dlouho by to vydržet mělo. a s tím výtěrem: no u nás se nic nedělalo, protože ty bakterie asi nebyly nijak závažný, ale kdo ví, co se dělá s jinejma bakteriema, když se najdou
8. lis 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky se přidám k tématu kakání :slight_smile: Na začátku týdne se mi Vojtík vykakal prvně po 10 dnech. Ale nebyl mrzutý, bříško měl měkké. Předtím kakal po dva týdny jednou za 3 dny. To bylo nějakou dobu po dobrání Bio Gaia. Teď už kapky opět dva týdny dávám, ale stoličku zatím každý den (jak to dřív míval) nemá. A kousky tam nemá snad od druhého měsíce, má ji vždy tmavě oranžovou, hustou ale tekutou.

Co se týče pasení, tak taky nevydrží na loktech. Nikdy nevydržel, vždy roztahoval ruce od těla a teď už sahá po všem kolem. Zvedá zadeček, už by asi rád popolezl.
Sice se nám otočil párkrát na bříško už před třemi týdny, ale od té doby to skoro vůbec nedělá, spíš se otáčí jen na bok.
A předevčírem se začal zvedat z lehátka a autosedačky, snaží se z pololehu sedat.
8. lis 2012 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ha! Asi to bude ta rýma. Při pasení koníčků se málem udávila dlouhou nudlí.
8. lis 2012 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda, ani jsem se nenadála a mateřská je tatam... Už mi běží týden rodičovská dovolená :-/
8. lis 2012 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, máte někdo zkušenost s rodičákem? Byla jsem na úřadě vyřídit RD, neboť mateřská mi končí 19.11. a bylo mi řečeno, že mi pošlou za listopad ještě mateřskou za těch 19 dní a za těch 11 dní nebudu pobírat v prosinci nic, jelikož mi mateřská ten měsíc přesáhne více jak 11.000. Takže vlastně ten zbytek budu doma zadarmo. Já jsem myslela, že 220000 je pro každého a nezaleží na tom, kdo kolik pobírá mateřskou..
8. lis 2012 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 Mám to úplně stejně. MD mi konči ke 13. 11. a za tyto dny mi to dělá víc než by byl zvolený rodičák 10tis., takže od 14.-30.11. jsem doma zdarma. Nárok na rodičák mi proto vzniká až v prosinci. Ono je celkem logické, že nám nemají za ten měsíc co dorovnat, když by to dělalo víc než zvolená výše příspěvku. Neboj se, o žádné peníze nepřijdeš. Prostě máš nárok na peníze od prosince (ačkoliv na RD jsi už v listopadu) a ty Ti do vyčerpání těch 220tis. poběží :wink: Mě to spíš potěšilo, že budu na "dovolené" o dva týdny déle :slight_smile:
9. lis 2012 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@alma13277 O 2 týdny déle? To přece nejde. Leda, že by Ti jen o dva týdny déle vypláceli peníze, ne? No, ale pořád ať počítám, jak počítám... Domluvily jsme se na částce 7500 na 29 měsíců. Takže to je 117500. Kde je tedy těch 2500? Promiň, jestli jsem ptám blbě, ale jsem blondýna :grinning:
9. lis 2012 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek