Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
foxik00
9. lis 2012
@andysek111 @alma13277 mne MD koncila 22.10. a RD mam taky od 1.11., a castku mi vypocitala na 7100, takze mne to vychazi na 220100 😃 Podle mne to nejak ke konci doplati, nebo skrati o ten rozdil
alma13277
9. lis 2012
@foxik00 @andysek111 Ježiš, beru zpět, rodičáku vůbec nerozumím. Mně to vychází jinak, a to na 22 měsíců, výši rodičáku jsem si zvolila. Jen bych předpokládala to samé jako foxik00, ale s našimi úřady raději nic nepředpokládat
lidi
9. lis 2012
můj případ: mateřská do 17.11., rodičák jsem si zvolila ve výši 10000,- na 22 měsíců.
V listopadu budu mít mateřskou 8300,- a tak rodičák jsem si požádala už od listopadu a bude pouze ve výši 1700,- (aby to dělalo dohromady za měsíc tu výši jakou si žádám (to je 10000,-)
V září roku 2014 což je poslední měsíc kdy budu pobírat rodičák, budu brát pouze 8300,- což je zbytek z 220000,- a ne celých 10000,- .

Takže pokud mateřská v listopadu přesahuje žádanou výši rodičáku tak v listopadu se nic nebere a peníze se budou pobírat od prosince. Jinak v rodičáku si žádáš o částku měsíčně ne o dobu. Takže @andysek sice jste se domluvili na 29 měsíců kdy budeš pobírat 7500,- a pak ještě jeden měsíc ti přijde 2500,-. O peníze nepřijdeš. Pokud si vybavíš tak jsi nikde na pracáku nepsala datum do kdy budeš na rodičáku... 😉
lidi
9. lis 2012
@foxik00 nebudeš mít v celku 220100,- poslední měsíc rodičáku ti dají o tu stovku méně. . . nikomu nevyplatí víc . . o tom jsem nikde neslyšela. Mě to tak paní alespoň na pracáku vysvětlovala tak snad to dobře prezentuju.
foxik00
9. lis 2012
@lidi To mi je jasne, ze mi nikdo nic navic neda 😉 Tak jsem to psala, ze predpokladam, ze kdyz jsem chtela castku 7100, tak mi pak ten prebytek odcitaji a naopak, kdyz ma nekdo podle vypoctu min nez 220, tak mu to zase poslou na konci navic.
lidi
12. lis 2012
tak "laktační krize" asi zažehnána...sice teď kojíme co hodinu přes den, ale zvládám to.

Zítra kontrola na kyčle, doufám, že bude vše OK a už tam nebudeme muset. Jinak jsme asi přestali přibírat. Dneska jsem si malou orientačně vážila a vypadá to, že od poslední kontroly u mudr.(což je 4týdny) přibrala 100g. Což je pro mě šok po té co každé 4 týdny měla nahoře téměř kilo. 😉
lidi
12. lis 2012
jinak mám další otázku. Myslíte si, že můžu malé dávat ty "první kašičky"? Dostali jsme dárkem jedno balení Moje první kaše a je tam psané od ukončeného 4. měsíce. Když se zeptám mudry tak určitě řekne, že dokud kojím nemám nic dávat.
cervena_vila
12. lis 2012
@lidi Přečti si složení té kaše a rozmysli si, jestli to chceš svému dítku dávat. To je asi jediná rada.
Já se držím názoru, že do půl roku nic. Mudra není mudrou pro nic za nic a ví, co říká.
Problém instantních kaší je, že často obsahují opravdu hodně cukru. A protože miminka mají vrozené preferovat sladkou chuť, budeš pak mít problém do něj dostat normální jídlo - mrkev nebo brambor. Sáček se ti určitě pár měsíců nezkazí. Zkus udělat domácí kašičku z rýže na vodě, udělej do hustou a přidej svoje mléko. A máš ideální první kaši 😉
terezka312
13. lis 2012
@lidi Mně doktorka kladla na srdce: hlavně nezačínejte s kašema! 🙂 Tak asi tak.
terezka312
13. lis 2012
@cervena_vila Přimíchat moje mlíko do kaší nebo jídla mě taky napadlo, až budu dávat příkrmy, ale jak ho mám ze sebe proboha dostat!? Odsávačkou jsem schopna odsát jen při kojení a to je celkem boj, v jedný ruce dítě, ve druhé odsávačka, ale jinak nevyždímu ani kapku
alma13277
13. lis 2012
@lidi Jestli kojíš co hodinu a skoro nepřibírá, je podle mě čas na příkrmy. Jen holky opět pravdu dí, nezačínat sladkým. U nás jsem už párkrát dala řídkou kaši do lahvičky a celkem mu to šlo, jen to byla Kozí kaše, takže ne tak sladká. Stejně kaše na lžičce ani v lahvičce na lepší zasycení nepomohla :-| Vila má opět dobrou radu s vlastní první kaší. A když nejde odsát vlastní, zkusila bych použít trochu umělého mléka. Jedničku už dělají jako jednotlivé porce a ta by šla použít na víc jídel.
lidi
13. lis 2012
Děvčata, děkuji za rady a názory. Jediné co vím, je to, že kojení je to nej co může prcek mít, ale spokojená maminka = spokojené děťátko a já občas tím častým kojením ztrácím sílu :-|
Každopádně by mě kašičky nenapadli kdybych ji nedostala. Má trvanlivost do března příštího roku takže ještě čas. 🙂
Jak mám udělat vlastní první kaši to dát vařit málo rýže ve větším množství vody a rozvařit či potom rozmixovat a to dát miminku (nebude potom mít zácpu - po rýži)?
cervena_vila
13. lis 2012
@lidi koupené první kaše jsou taky rýžové.
Můžeš koupit kulatozrnnou rýži, ta je prý nejlepší a rozvařit a rozmixovat. Nebo dělat z rýžové mouky, to je úplně hladké. Rýže funguje proti průjmu, ale sama o sobě by zácpu způsobovat neměla.
Třeba v koupených příkrmech "moje první karotka" je mrkev a rýžová mouka... Rýže je univerzální.
terezka312
13. lis 2012
tak jsem se děsila návštěvy pracáku kvůli rodičáku no a nakonec tam byl manžel a všechno vyřídil 😃 vše vyřízeno a já nikam nemusim 🙂
misula.g
14. lis 2012
@terezka312 My jeli s manželem autem, vyřizovali jsme ve čtvrtek a za dvě hodiny jsme byli z obou úřadů doma... Nikde nebyli lidi, prostě pohoda 🙂
misula.g
14. lis 2012
Holky, budete oblékat svá miminka v zimě do oteplovaček? Bundička, kterou jsme vybrali, je i v kompletu s oteplovačkami a popravdě řečeno, kdyby neměl oteplovačky, tak punčochy pod zateplené kalhoty se mi nechce dávat, prcek se hodně potí i v lehkém oblečení 😕
terezka312
14. lis 2012
@misula.g no já byla na sociálce a tam taky nikdo nebyl a manžel včera ráno na pracáku hned na osmou a měl už číslo 12, což by samo o sobě nebylo tak strašný, kdyby byly otevřený všechny okýnka, ale paní se i prý ještě povídali a posnídávaly a až pak otvíraly. ale i tak byl za 45 minut vyřízený, takže taky pohoda docela. já byla hlavně ráda, že jsem se tam nemusela tahat s prckem a mohli jsme být v pohodě doma 🙂
terezka312
14. lis 2012
@misula.g Já jinak momentálně moc ani nevim, na co jsem kupovala bundu, v kočáru má teplý fusak, do kterýho mu stačí mikina a pak mám kombinézu, takže spojení kalhoty a bunda asi moc nevyužijem
alma13277
14. lis 2012
@terezka312 My taktéž. Kombinace lehkého oblečení do kombinézy a teplého fusaku je nepraktičtější 😉 I tak je tu oblékání řevu až až :-|
cervena_vila
14. lis 2012
Já oblékám body, tričko s dlouhým rukávem, pletený svetr, na nohy punčocháče, teplé ponožky a kamaše. Na hlavu kuklu. Takhle jde do fusaku nebo do šátku.
cervena_vila
16. lis 2012
Jaj, to je nevyspání! Maya snad dvacetkrát, v mezičase Lea s hlasitým "néééé" vždy, když zjistila, že je přikrytá :-S
terezka312
16. lis 2012
U nás posledních pár dní taky veselo. První interval v noci si stále drží plus minus 5-6 hodiny spánku v kuse. Ale poté: normálně se pak budil co 3 hodiny a bylo to ok. Teˇd to je co 2, někdy ani to ne a vůbec nepije, spíš se přisaje, vypije, co vyteče a chrní. Tak ho vezmu, dávám ho do postýlky a ještě ho ani nepoložim a už řve. Tak si řeknu: chudák, u jídla usnul a nestihl se najíst pořádně, tak ho vrátim a to samý: hned se ochotně přisaje a hned spí. To mě naštve, jak to zkouší, tak ho vrazim do postele, to už křičí jen chvilku, pak začne usilovně cucat plyšáka nebo plínu a usne. Jenže ani ne za 2 hodiny to samý a stejný scénář. No a ráno, to už pomůže jen vzít si ho do postele a hrát si s nim. Nevim, co to začal zkoušet, ale tak od 2 hodin ranních jede tyhle zkoušecí křiky a spaní u prsa. Tak nevim, jak se k tomu postavit.
evelp
16. lis 2012
@terezka312 u nás je to stejné, proto první spaní v postýlce a po prvním probuzení u mě v posteli, to bych se nalítala..
terezka312
16. lis 2012
@evelp já mám postýlku hned vedle postele, takže si akorát kleknu na posteli a vyndám ho, ale se obávám, že bychom se ve 3 nevyspali na jedný posteli, prcek se dost roztahuje. a ani ho na to popravdě moc nechci naučit
cervena_vila
17. lis 2012
Magická hranice pět měsíců: Maya se začíná plazit. Asi metr za minutu. Zatím tedy jen couvá, což jí při dosahování světa moc nepomáhá, ale má z toho velikou radost. A konečně se taky sama otočila na bříško. Můj tip, že se nejdřív bude plazit a pak teprve otáčet, vyšel - asi o půl dne 🙂
terezka312
17. lis 2012
@cervena_vila metr za minutu je slušný ne? na takovýho prcka 😃
cervena_vila
17. lis 2012
ona se tak hemží, až se odhemží někam pryč...
evelp
18. lis 2012
@cervena_vila taky Beny couvá 😃 ale taky se točí dokolečka 🙂
evelp
18. lis 2012
@terezka312 já už jsem si nějak zvykla, často se přistihnu, že jak se k němu přitulim, tak se i probudíme, ani o cm jinak 🙂, já ho mám právě trošku dál od postele
lidi
19. lis 2012
Tak máme po další kontrole. 70cm a 7,93kg. Rosteme do délky jak blázen 😉 Na příští kontrole se prý domluvíme na příkrmech, ale objednala nás až na období kdy nám bude 6 měsíců a 14 dnů. Tak než začne vánoční shon a já nebudu mít čas se ptát tak....

....děvčata asi teda další hloupá otázka (ale já dám raději na Vaše rady ze života než článku v časopise): jak upravit zeleninu, aby z ní byl vhodný příkrm? Vařit ve vodě nebo si koupit parní hrnec a v páře? Jaký poměr vody a zeleniny? A jakou zeleninou začít a s jakou pokračovat? Jak velká by měla být jedna porce na začátku a kdy ji zvyšovat a kolik je maximum jedné dávky (naše mrně neví kdy má dost) 😉

Začni psát odpověď...

Odešli