• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@andysek111 @alma13277 mne MD koncila 22.10. a RD mam taky od 1.11., a castku mi vypocitala na 7100, takze mne to vychazi na 220100 :grinning: Podle mne to nejak ke konci doplati, nebo skrati o ten rozdil
9. lis 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 @andysek111 Ježiš, beru zpět, rodičáku vůbec nerozumím. Mně to vychází jinak, a to na 22 měsíců, výši rodičáku jsem si zvolila. Jen bych předpokládala to samé jako foxik00, ale s našimi úřady raději nic nepředpokládat
9. lis 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
můj případ: mateřská do 17.11., rodičák jsem si zvolila ve výši 10000,- na 22 měsíců.
V listopadu budu mít mateřskou 8300,- a tak rodičák jsem si požádala už od listopadu a bude pouze ve výši 1700,- (aby to dělalo dohromady za měsíc tu výši jakou si žádám (to je 10000,-)
V září roku 2014 což je poslední měsíc kdy budu pobírat rodičák, budu brát pouze 8300,- což je zbytek z 220000,- a ne celých 10000,- .

Takže pokud mateřská v listopadu přesahuje žádanou výši rodičáku tak v listopadu se nic nebere a peníze se budou pobírat od prosince. Jinak v rodičáku si žádáš o částku měsíčně ne o dobu. Takže @andysek sice jste se domluvili na 29 měsíců kdy budeš pobírat 7500,- a pak ještě jeden měsíc ti přijde 2500,-. O peníze nepřijdeš. Pokud si vybavíš tak jsi nikde na pracáku nepsala datum do kdy budeš na rodičáku... :wink:
9. lis 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@foxik00 nebudeš mít v celku 220100,- poslední měsíc rodičáku ti dají o tu stovku méně. . . nikomu nevyplatí víc . . o tom jsem nikde neslyšela. Mě to tak paní alespoň na pracáku vysvětlovala tak snad to dobře prezentuju.
9. lis 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi To mi je jasne, ze mi nikdo nic navic neda :wink: Tak jsem to psala, ze predpokladam, ze kdyz jsem chtela castku 7100, tak mi pak ten prebytek odcitaji a naopak, kdyz ma nekdo podle vypoctu min nez 220, tak mu to zase poslou na konci navic.
9. lis 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak "laktační krize" asi zažehnána...sice teď kojíme co hodinu přes den, ale zvládám to.

Zítra kontrola na kyčle, doufám, že bude vše OK a už tam nebudeme muset. Jinak jsme asi přestali přibírat. Dneska jsem si malou orientačně vážila a vypadá to, že od poslední kontroly u mudr.(což je 4týdny) přibrala 100g. Což je pro mě šok po té co každé 4 týdny měla nahoře téměř kilo. :wink:
12. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mám další otázku. Myslíte si, že můžu malé dávat ty "první kašičky"? Dostali jsme dárkem jedno balení Moje první kaše a je tam psané od ukončeného 4. měsíce. Když se zeptám mudry tak určitě řekne, že dokud kojím nemám nic dávat.
12. lis 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Přečti si složení té kaše a rozmysli si, jestli to chceš svému dítku dávat. To je asi jediná rada.
Já se držím názoru, že do půl roku nic. Mudra není mudrou pro nic za nic a ví, co říká.
Problém instantních kaší je, že často obsahují opravdu hodně cukru. A protože miminka mají vrozené preferovat sladkou chuť, budeš pak mít problém do něj dostat normální jídlo - mrkev nebo brambor. Sáček se ti určitě pár měsíců nezkazí. Zkus udělat domácí kašičku z rýže na vodě, udělej do hustou a přidej svoje mléko. A máš ideální první kaši :wink:
12. lis 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Mně doktorka kladla na srdce: hlavně nezačínejte s kašema! :slight_smile: Tak asi tak.
13. lis 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Přimíchat moje mlíko do kaší nebo jídla mě taky napadlo, až budu dávat příkrmy, ale jak ho mám ze sebe proboha dostat!? Odsávačkou jsem schopna odsát jen při kojení a to je celkem boj, v jedný ruce dítě, ve druhé odsávačka, ale jinak nevyždímu ani kapku
13. lis 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Jestli kojíš co hodinu a skoro nepřibírá, je podle mě čas na příkrmy. Jen holky opět pravdu dí, nezačínat sladkým. U nás jsem už párkrát dala řídkou kaši do lahvičky a celkem mu to šlo, jen to byla Kozí kaše, takže ne tak sladká. Stejně kaše na lžičce ani v lahvičce na lepší zasycení nepomohla :unamused: Vila má opět dobrou radu s vlastní první kaší. A když nejde odsát vlastní, zkusila bych použít trochu umělého mléka. Jedničku už dělají jako jednotlivé porce a ta by šla použít na víc jídel.
13. lis 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děvčata, děkuji za rady a názory. Jediné co vím, je to, že kojení je to nej co může prcek mít, ale spokojená maminka = spokojené děťátko a já občas tím častým kojením ztrácím sílu :unamused:
Každopádně by mě kašičky nenapadli kdybych ji nedostala. Má trvanlivost do března příštího roku takže ještě čas. :slight_smile:
Jak mám udělat vlastní první kaši to dát vařit málo rýže ve větším množství vody a rozvařit či potom rozmixovat a to dát miminku (nebude potom mít zácpu - po rýži)?
13. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi koupené první kaše jsou taky rýžové.
Můžeš koupit kulatozrnnou rýži, ta je prý nejlepší a rozvařit a rozmixovat. Nebo dělat z rýžové mouky, to je úplně hladké. Rýže funguje proti průjmu, ale sama o sobě by zácpu způsobovat neměla.
Třeba v koupených příkrmech "moje první karotka" je mrkev a rýžová mouka... Rýže je univerzální.
13. lis 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak jsem se děsila návštěvy pracáku kvůli rodičáku no a nakonec tam byl manžel a všechno vyřídil :grinning: vše vyřízeno a já nikam nemusim :slight_smile:
13. lis 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 My jeli s manželem autem, vyřizovali jsme ve čtvrtek a za dvě hodiny jsme byli z obou úřadů doma... Nikde nebyli lidi, prostě pohoda :slight_smile:
14. lis 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, budete oblékat svá miminka v zimě do oteplovaček? Bundička, kterou jsme vybrali, je i v kompletu s oteplovačkami a popravdě řečeno, kdyby neměl oteplovačky, tak punčochy pod zateplené kalhoty se mi nechce dávat, prcek se hodně potí i v lehkém oblečení :-/
14. lis 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g no já byla na sociálce a tam taky nikdo nebyl a manžel včera ráno na pracáku hned na osmou a měl už číslo 12, což by samo o sobě nebylo tak strašný, kdyby byly otevřený všechny okýnka, ale paní se i prý ještě povídali a posnídávaly a až pak otvíraly. ale i tak byl za 45 minut vyřízený, takže taky pohoda docela. já byla hlavně ráda, že jsem se tam nemusela tahat s prckem a mohli jsme být v pohodě doma :slight_smile:
14. lis 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Já jinak momentálně moc ani nevim, na co jsem kupovala bundu, v kočáru má teplý fusak, do kterýho mu stačí mikina a pak mám kombinézu, takže spojení kalhoty a bunda asi moc nevyužijem
14. lis 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 My taktéž. Kombinace lehkého oblečení do kombinézy a teplého fusaku je nepraktičtější :wink: I tak je tu oblékání řevu až až :unamused:
14. lis 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já oblékám body, tričko s dlouhým rukávem, pletený svetr, na nohy punčocháče, teplé ponožky a kamaše. Na hlavu kuklu. Takhle jde do fusaku nebo do šátku.
14. lis 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jaj, to je nevyspání! Maya snad dvacetkrát, v mezičase Lea s hlasitým "néééé" vždy, když zjistila, že je přikrytá :confounded:
16. lis 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás posledních pár dní taky veselo. První interval v noci si stále drží plus minus 5-6 hodiny spánku v kuse. Ale poté: normálně se pak budil co 3 hodiny a bylo to ok. Teˇd to je co 2, někdy ani to ne a vůbec nepije, spíš se přisaje, vypije, co vyteče a chrní. Tak ho vezmu, dávám ho do postýlky a ještě ho ani nepoložim a už řve. Tak si řeknu: chudák, u jídla usnul a nestihl se najíst pořádně, tak ho vrátim a to samý: hned se ochotně přisaje a hned spí. To mě naštve, jak to zkouší, tak ho vrazim do postele, to už křičí jen chvilku, pak začne usilovně cucat plyšáka nebo plínu a usne. Jenže ani ne za 2 hodiny to samý a stejný scénář. No a ráno, to už pomůže jen vzít si ho do postele a hrát si s nim. Nevim, co to začal zkoušet, ale tak od 2 hodin ranních jede tyhle zkoušecí křiky a spaní u prsa. Tak nevim, jak se k tomu postavit.
16. lis 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 u nás je to stejné, proto první spaní v postýlce a po prvním probuzení u mě v posteli, to bych se nalítala..
16. lis 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já mám postýlku hned vedle postele, takže si akorát kleknu na posteli a vyndám ho, ale se obávám, že bychom se ve 3 nevyspali na jedný posteli, prcek se dost roztahuje. a ani ho na to popravdě moc nechci naučit
16. lis 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magická hranice pět měsíců: Maya se začíná plazit. Asi metr za minutu. Zatím tedy jen couvá, což jí při dosahování světa moc nepomáhá, ale má z toho velikou radost. A konečně se taky sama otočila na bříško. Můj tip, že se nejdřív bude plazit a pak teprve otáčet, vyšel - asi o půl dne :slight_smile:
17. lis 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila metr za minutu je slušný ne? na takovýho prcka :D
17. lis 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ona se tak hemží, až se odhemží někam pryč...
17. lis 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila taky Beny couvá :grinning: ale taky se točí dokolečka :slight_smile:
18. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já už jsem si nějak zvykla, často se přistihnu, že jak se k němu přitulim, tak se i probudíme, ani o cm jinak :slight_smile:, já ho mám právě trošku dál od postele
18. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme po další kontrole. 70cm a 7,93kg. Rosteme do délky jak blázen :wink: Na příští kontrole se prý domluvíme na příkrmech, ale objednala nás až na období kdy nám bude 6 měsíců a 14 dnů. Tak než začne vánoční shon a já nebudu mít čas se ptát tak....

....děvčata asi teda další hloupá otázka (ale já dám raději na Vaše rady ze života než článku v časopise): jak upravit zeleninu, aby z ní byl vhodný příkrm? Vařit ve vodě nebo si koupit parní hrnec a v páře? Jaký poměr vody a zeleniny? A jakou zeleninou začít a s jakou pokračovat? Jak velká by měla být jedna porce na začátku a kdy ji zvyšovat a kolik je maximum jedné dávky (naše mrně neví kdy má dost) :wink:
19. lis 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek