• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@betysek :grinning: to jsem nikdy neslyšela, ale možný to je, 1.dcera začala lézt - no spíš se plazit - prvně dozadu a to jí bylo 5.měs..takže kamarádce vyřid, že má další potvrzující sourozence :dizzy_face:
3. pro 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Julča se otočila poprvé a bříško, než ji byly 4 měsíce, ale u Eli jsem touhle dobou byla ráda, že chvíli pase koně a neřve při tom...
3. pro 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, Maye se odpoledne spustila strašlivá rýma. Už asi po čtvrté. Leuška neměla rýmu snad do roka, Mayince není ještě ani půl a pořád má oprať u nosu :confounded:
3. pro 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Eli taky měla první rýmu kolem 1. roku, Julčauž má podruhé, ale Eli chodí do školky, tak se nedivím... Spíš jsem ráda, že to zůstalo jen u rýmy...
3. pro 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila u nás taky tak! už mám vyplácané celé balení Libenaru, i Vincentky, protože se jí to pořád vrací..asi jí bacily nosí starší dcera ze školky. A malá se rozčiluje, protože nemůže pořádně sát a chrochtá a když kýchne, i když reaguju bleskově, stihne si ten sopel rozeptřít pěkně všude po obličeji - už měla i zánět spojivek, protože si to přenesla do očiček. :unamused:
4. pro 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Obdobné u nás. S prvním prťou se člověk víc drží mimo lidi, ale druhý má smůlu :unamused:

V tomto blahořečím vynálezu odsávačky na vysavač. Brouk už sám nastavuje nosánek a trpělivě drží :slight_smile:
4. pro 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás taky rýma za rýmou... už ani neuklízím vysavač, mám ho už měsíc stát v kuchyni a pořád odssáváme...
Ale co jsem se chtěla zeptat, už tady červnová miminka někdo přikrmujete? My jsme tedy až na konci, 29. června, ale mám pocit, že Mikuláš už hrozně moc chce jíst! Jenomže mě připadá ještě moc malinký, tak zatím nic nedávám. Ale váhově už je to tedy cvalda, má bezmála 10 kilo. Večer jsem musela zavést UM :confounded:
4. pro 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka já jsem pomalu začal, ještě to není pravidelně, ale tak 2-3x do týdne k obědu pár lžiček- na noc jsem taky zkusila dát mlíčko s kaší a konečně jsem se trochu vyspala - jinak jsme vstávali co hodku a půl
4. pro 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka My jsme v půlce června a ještě jsem nezačala s příkrmy. Dnes zase spala 8 hod v noci, tak ji to kojení asi stačí, ale jsme drobci, ne teda spíš dlouhá žížala - 6,3 kg před 2 týdny...
4. pro 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, to mlíčko s kaší, to se musí nějak ustřihnout větší otvor v savičce, nebo se prodávají savičky s velkým otvorek na kaši? Protože všude píšou, nepodávajte z lahvičky. U staršího syna neměla kaše na noční buzení vliv, u Mikuláše nevím. Ale dnešní noc překonala mé představy. Budil se snad co hodinu. Nevím, jestli hlady, nebo ho budil starší kašlající syn... A to jsem si ze začátku libovala, jak krásně spinká. To mlíčko s kaší bych asi prubla. @evelp dávalas lahví, nebo lžičkou?
Navíc se nám asi rozvíjí ekzem :unamused:
4. pro 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek tak to máte prima :slight_smile: Kojit a o nic víc se nestarat :slight_smile: U prvního jsem začala přikrmovat v 7 měsících. Druhý je ale větší, tak třeba už má nárok na vydatnější stravu...? On se jídla dožaduje neskutečně, kouká na mě, natahuje ručičky, štourá mi do pusy, a když dojím, tak se rozpláče. Ale zase nechci nic uspěchat. 11 máme poradnu, snad dr. řekne, co a jak.
4. pro 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka já dávám kaše, rýžovou, jáhlovou, pohankovou, někdy s podušeným jablíčekem, hruškou, hustější, lžičkou..je na začátku června, 7., jinak kojím, co 1,5h, někdy i 12x za den, většinou 10x + ta jedna porce kaše, už celá, tak 150ml.
4. pro 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte někdo zkušenosti s kojením s kloboučky? Už včera jsem si všimla, že malá ublunkává někdy po kojení kromě mlíčka i nějakou hnědou směs. Dnes jsem volala doktorce a ptala se, jestli nemám popraskané bradavky, že by to mohla být krev. Bradavka mě jedna pobolívá s přestávkami už asi 2 týdny. Snažím se mazat Bepanthenem , pak to vypadá, že dobrý, tak přestanu a druhý den o zas šíleně bolí. Doktorka říkala, že mám zkusit kojit s klouboučkem. Znám paár holčin, které kojily s kloboučky, ale nikdy ne moc dlouho, za chvíli měli mimčo na flašce...
4. pro 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka zeleninku lžičkou, mlíčko s kaší lahvičkou :slight_smile: my jsme lahvičku na čaj začli používat už asi od 1. měsíce, protože byli šílený vedra a nebyl sebemenší problém ani s kojením potom
4. pro 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp a jakou lahvičku na to mlíčko s kaší používáš?
4. pro 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka farlin
4. pro 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás kaše na lepší spánek nezabrala :frowning2: Byla na lžičce i řidší v lahvičce. Savičku máme Avent http://www.aventbaby.cz/dudlik-airflex-variabilni-prutok-2-ks Je univerzální a dcera ji používá na ranní mlíčko. Ať žije riuál.
Kvůli sklonu k ekzemům jsem první kaše objednala z kozího mléka.
Kojení s kloboučky je opruz :confounded:, ale nemusí končit lahví. Krvácející bradavky určitě poznáš, bolest je to příšerná!
Jinak na příkrmy máme všechny znaky dle brožury, ale polikání ho moc nebaví.
4. pro 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už mrkvičkujeme už 4. den po sobě a dnes dokonce po krmení mrkvičkou usnula. Sice nám teprve bude 6 měsíců příští pondělí,ale malá se po jídle natahuje, pořád si něco strká všechno do pusy a zuří když nás vidí jíst a ona nic. Kojíme po 1,5 až 2 hodinách. První tři dny jsem ji dala dokojit po mrkvičce,ale dneska už zuřivě plakala že usnula ani se nestihla nakojit.
Chtěla jsem zavést před spaním UM ale nechce mi žádnou značku vzít do pusi. Lahvičku s vodou by nepustila z pusy dokud by nebyla prázdná, ale jak dostane lahvičku s mlékem tak zuří kope kolem sebe a nevezme si. Takže jsme zkusili kolem 6.večerní kaše na lžičku. Moc chutnají, ale jsou přislazené tak se není čemu divit. Pro jistotu ji je teď když mrkvičkujeme nedávám, aby mi tu mrkvičku papala. Vždycky se u toho hrozně ksichtí jako by to byl největší hnus co kdy jedla, ale když vidí že se chystám uklidit zbylou mrkev pryč a ona by už nedostala tak začne ječet jak na lesy. Tak nevím jestli ji to chutná, ale chce to.
4. pro 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 No mě ty bradavky, teda jen jedna, bolí jen ve chvíli, kdy se přisaje. Když už pije, tak je to v pohodě. Někdy bolí po kojení...
4. pro 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už přikrmujeme od 11.11. Měli jsme zatím mrkev, brokolici, špenát a brambory. Myslím, že mu to chutná, protože sní půl sklinky a když to dojí tak vidím, že by ještě jedl (hlavně mrkev :slight_smile:), ale já chci aby se ještě napil i z prsu, tak proto mu dávám jen tolik, nevím jestli je to dobře. Začli jsme tak brzo, protože už jsem nevěděla co s ním dělat. Dělal mi hrozný virvajs u každého kojení, dělá to pořád, ale není už to tak hrozné. Myslela jsem, že mám málo mlíka, tak jsem zkoušela mu dát UM, ale to nechtěl, nebudil se v noci hlady, ani nechtěl častěji jíst, takže jsem došla k závěru, že řval tolik, že jsem mu to nutila i když už nechtěl. Ono se totiž hrozně zkrátila doba kojení (z 1/2 až 3/4 hod. na pár minut) a já nemohla uvěřit že už má dost, tak jsem mu to furt dávala do pusy a on víc a víc řval. No pozdě bycha honit. Zítra jdeme k doktorce, tak doufám, že nás nějak neseřve nebo tak, že jsme začli dřív. Ale někde jsem četla, že je lepší začít s příkrmy dříve, než začít dávat UM, tak nevím no. Snad jsme neudělali nic špatně.
A s kloboučky jsem kojila ze začátku, měla jsem dost popraskané bradavky. Byla to bolest, že jsem u toho i brečívala. Asi měsíc jsem kojila jen s nimi, pak další měsíc tak napůl, když to bylo lepší, tak bez a když horší tak s a nakonec se mi to podařilo odbourat úplně. Pomohl mi purelan a bepanten. Na noc jsem si tam namazala pořádnou vrstvu a překryla malým vatovým čtverečkem ať to působí, ale je pravda, že malý dost brzy spal celou noc, takže to mělo čas působit. A taky mi dost pomohla biolampa.
4. pro 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak náš přikrmovací pokus. Šla jsem cestou ze školky do déemka a tam koupila to mlíčko s kaší. Nestlé. Je to balení po dvou krabičkách, už hotové, dá se to ohřát do vodní lázně.Je to ono? Jic jiného, co by se jmenovalo mlíčko s kaší tam neměli. Nalila jsem mu to po ohřátí do avenťácké lahvičky, co máme po bráchovi, s rychlejším průtokem, taková čárka místo dirky tam je. Vypil asi 20 ml, ale strašně se u toho rozčilovaĺ. Tak jsem mu to vzala s tím, že ho dokrmím UM, to mi nechtěl. Tak jsem ho dokojila, chvíli sál, potom vyrvál, přitom mlíko po zmáčknutí bradavky z něj teklo. Pak se vytento a uklidnil se. Tak nevím, možná hlad neměl, tlačilo ho bříško, nebo zuby, nebo nevím.
No, ty doporučení ohledně příkrmů se tak liší, že člověk neví, čím se má řídit. Snad jen- podle citu?
Před chvílí odejel manžel se starším synkem na pohotovost, zřejmně akutní zánět středního ucha :frowning2: Plakal a držel se za ouško, že ho moc bolí, už 14 dní má hnisavou rýmu. S ouškěm ještě nic neměl. Asi to bude zánět... Ach jo, my se z toho nevyhrabem, prokleté nemoci!
4. pro 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla tak se zase hlásím koukám,že tu jsou nové maminy :wink: ....musím juknout co tu probíráte koukala jsem jen na poslední stránku.
Za týden budeme mít 6.měsíců,už dávám k obědu zeleninu zatím jen mrkev s bramborou zítra se chystám přidat brokolici.Stále kojím po 2 hodinách občas i dřív a to už tři dny i v noci :frowning2: ...v sobotu jsme se vrátili z Floridy Naty byla úžasná letadlo zvládla tam i zpátky a po dobu pobytu tam mi v noci vstávala max 2x.Říkám si jestli nějak špatně zvládá ten přechod nebo co se děje uklidní jí jedině prso,takže spí se mnou :confounded:.Usne v postýlce po koupání,ale ve 22.hod se vzbudí a až do rána co dvě hodiny kojím :confounded: ...Dnes jsem zkusila dát kaši nemléčnou SILNAC no nechtěla ani ze lžičky ani z lahvičky tak jsem zkusila ještě UM BEBU a taky plivala a šklebila se tak já nevím snad je to opravdu jen ten přechod nebo snad poslední spurt :angry: ...
4. pro 2012 ve 22:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Jeee to je jako bych psala já teď koukám na příspěvek nade mnou :slight_smile: ....
4. pro 2012 ve 22:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Ad kloboučky: Je to ochrana na rozpraskané bradavky, aby ti je mimčo neohryzalo ještě víc, než se zahojí. Je to tak na týden, pak je dobré to zas vrátit do normálu. Jestli se ti ragády dlouhodobě nehojí, je možné, že tam máš kvasinky. To se stává. Maže se to canestenem (a nejsem si jistá, jestli je nutné to před kojením otřít nebo ne, kdyžtak se obrať na laktační poradnu tady na koníkovi, třeba @hest)
@kocicinka Já přikrmuju už pár dnů - týden?, ačkoliv jsem chtěla taky tak do sedmého měsíce kojit, ale Maya moc toužila po jídle. Netlačím na pilu, ochutnává. Vařím doma, když má náladu, zbodne menší mrkev.
@lidi Proč chceš dávat UM? V mateřském mléce je vše, co potřebují, takhle brzo přejít z MM na UM je škoda i kvůli nadcházející zimě, přeci jen je to velký zdroj protilátek proti nemocem, to v žádném UM nenajdeš, ať už jsou reklamy jakkoliv lákavé.

Jak to čtu, každá druhá zkouší UM. Proč? Proč?
Copak o sobě tak pochybujete? Máte pocit, že nedokážete dát dítěti to nejlepší, že mu to musíte koupit?
Mně by nenapadlo řev řešit sušeným kravským mlékem, fakt ne! Vím, že mi děti řvaly/řvou v zásadě protože: jsou unavené, tlačí je bublina v bříšku, tlačí je celé bříško kvůli rýmě, já jsem snědla něco nevhodného, nechtějí být samy, spinkat samy. Starší Leuška řvala taky proto, že je večer tma. Řvala každý večer hodinu-dvě a stejně mě nenapadlo jí dávat UM.
4. pro 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka Chudáček malinkej, ať je mu brzo lépe! Teď se dává na tyhle hnusné rýmy Pamycon, lokální antibiotikum, je i na ouška i na nos, tak se po tom poptej :wink:
4. pro 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila dík, jo, Pamycon už měl asi 2x, do nosu při hnisavé rýmě, nepomohlo to vůbec.
Hele, mě to s UM taky štve. Jonáše jsem kojila skoro do tří let, do 8 měsíců plně, nikdy nepoznal UM. Mlíka jsem měla tolik, že jsem si musela co půl hodiny měnit tampony v podprsence. Teď, u druhého dítěte, už od porodnice pociťuji, že toho mléka nemám tolik, jako poprvé. Když měl Miki 4 měsíce, měla jsem pocit, že má večer hlad. Píšu pocit, protože to hlad třeba nebyl, ale třeba taky jo. Přes den mlíko v pohodě, ale večer jsem měla prsa jak dva vymačkané citrony a dítě nerudné a u prsa vztekající se. Tak jsem dala to UM. Jako nadšená z toho nejsem, ale co mám dělat, Jím, piju, ale to mlíčko se tam prostě nedotváří a když ho častěji nebo déle nechám přiloženého, tak se u toho prsa hrozně vzteká, Když je prso plné a teče to více, tak OK, ale když je poloprázdné a neteče to tolik, vzteká se. Nevím, možná otázka pro laktačního poradce, ale má to ještě význam? Třeba se moje tělo vyčerpalo po tom tříletém kojení a víc už nezvládá, nevím.... :unamused:
4. pro 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila protože ji nakojím z obou prsou a ona pořád pláče hlady a chce víc...hlavně na noc. Přes den ten řev přeruším dudlíkem kdy ho po kojení vztekle tahá a po 10 minutách se uklidní a když ne uklidní ji jen láhev s vodou. Z prsou víc mlíka nevytahám ale UM můžu dát víc když si mimi řekne. Jiný důvod v tom není
5. pro 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme za sebou první pád. malá se jak na potvoru poprvé zaplazila a rovnou z postele na zem. To bylo řevu. Mě se udělalo špatně protože jsem myslela na nejhorší. Nikdo doma. Žádné auto a váhání jestli volat sanitku. Nakonec jsem ji utišila. Po hodince se nakojila a usnula.Teď se vzbudila a zatím dobré i se na mě směje tak snad z tohonic nebude, ale dnes ji nezpoštím z očí.
5. pro 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Však mi dala pěkně na jevo,že ho nechce.Máš pravdu občas ze zofalství uděláme pěknou pitomost,alespoň u mě to tak je :angry: :angry: ....mlíka mám dost takže za týden zkusím na noc jiný druh kaše :wink: ...
5. pro 2012 v 10:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka No jo, s dvěma je to na tělo větší záhul, i když si to třeba nechceme připustit. Pohoda na kojení se dělá téžko. S láskou vzpomínám, jak jsem s Leuškou často přes den usnula (ždímala mě i v noci), teď u kojení obvykle ještě čtu pohádky.
Jak dopadla ouška?
Moje malá je tak zahleněná, že z toho v noci kašlala i blinkala, jsem vyřízená a to je teprve dopoledne...
5. pro 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek