• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lidi To máme taky za sebou ne teda teď u Naty,ale můj prvorozený syn :frowning2: ...sotva se tenkát překulil a jako na potvoru jsem ho nechala uprostřed manželské postele šla vyprovodit ke dveřím babču a najednou řev nechápu jak to tenkrát dokázal byla to snad minuta.Dnes je mu 19 a myslím,že následky žádné nemá :grinning: :grinning: ....
5. pro 2012 v 11:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Já se bojím, že bude- li třetí mimčo, bude už na suchu úplně :unamused: Fakt vnímám ten rozdíl, když jsem nakojila Jonáše, za dvě hodiny byly prsy opět nalité, teď nakojím a nic, za dvě hodiny je stále splasklo :frowning2:
Ale povolila jsem jen jednu lahvičku UM navečer, víc ne, bojím se, že bych se tím odstavila úplně, kdybych mu dala víc.
Dřív jsem maminky, co dávaly UM nechápala a říkala si, že se málo snaží... ale prostě ne každému je dáno, asi. Každopádně už vím, jak je to frustrující pocit, když maminka nemůže nakrmit své dítě a přitom chce...
U Mikuláše včera se mi zdála rýma už lepší a teď zase, my se z toho fakt nevyhrabeme, ale jsem přesvědčená, že za to může ta školka :confounded:
Ouška dopadla dobře, nic nepíchali, je to zánět eustachovy trubice, máme ledovat, dávat paralen/nurofen a dnes odpoledne jedeme na ORL na kontrolu. Skoro sem se bála jít spát, protože dr. na pohotovosti říkala, že se to může zhoršit a během noci může prasknout bubínek. Jak jsem spala na půl oka, tak jsem taky vyřízená, půl noci kašlal Jonáš, druhou půlku Mikuláš a mě taky není dvakrát...Tak se drž!
5. pro 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka MNě tedy taky připadá, že mám u druhé dcery míň mléka než u první, ale zatím jedeme kojení na 100%. Julča měla v 5 měsících 6,3 kg, Eli v tomto věku asi o 2 kg víc. Ale Julča spí skoro každý den v noci 7 hod v kuse, tak že to neřeším, taky se občas vzteká u večerního kojení, ale vystřídám při kojení prsa třeba 4x a napije se asi dost, když pěkně spí, tak že to neřeším. Je fakt, že je to časově náročnější, ale myslím, že to stojí za to. První dcera ani neví, jak UM chutná :grinning: KOjila jsem ji skoro 2 roky...
5. pro 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Ne že by se prasklinky dlouhodobě nehojily, to ony se hojí dobře, ale jeden den klid a pak je to zase zpět... Když jsem sama doma je to v pohodě, ale jak přijde starší ze školky, tak se Julča pořád po ní ohlíží a pouští se prsu a zase se chytá, tak že dostávají hodně zabrat...
5. pro 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ten pamycon jsme měli taky a už bych mu to nedala!!!! od té doby hrozný problém se vším- má to být lokální, ale jemu to udělalo hroznou neplechu i v bříšku! až teď po více než měsíci je to ok!
jinak taky zkoušíme pomalu pravidelněji dokrmovat a k té kaši s mlíčkem- taky jsem četla složení, já kráva bohužel až po nákupu podrobněji a došlo mi, že je to ze smetany a když ho bolí bříško asi i po mém mlíku v kafi...asi to nebyl nejlepší nápad, ale druhý den se vykadil, smradu jak z hradu, ale dobrý...
5. pro 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp "tajfun v břiše" jak trefně řekla kamarádka, dělá i samotná rýma. Maya při každé rýmě změní stolici na mechově zelenou pěnu několikrát denně a zůstane to, dokud má nějaké nudle.
5. pro 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak náš prcek je nemocný :frowning2: dopoledne dobrý, ale odpoledne najednou apatický a po každym kojení zvrací (jako že fest) a jinak pořád spí. doktorka říkala, že asi nějaká střevní chřipka, co teď řádí, tak snad to bude brzo dobrý, je mi ho líto :frowning2:
5. pro 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila aha, tak to by mě nenapadlo. Už 2 dny si říkám, že má nějakou nazelenalou stolici, tak jestli to může dělat i rýma, tak je to jasné...Připadá mi,že míň pije, sice odsávám skoro před každým kojení, ale stejně pije hůř, dalajsem si tu stolici do souvislosti s rýmou, ale spíš v tom smyslu, že se tolik nenapije a nepije dost zadního mléka...
5. pro 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek slyšela jsem, že "hladová stolice" je hnědá, ačkoliv se obvykle tvrdí, že je zelená. (Jen jsem to někde četla)
@terezka312 Ať je brzo líp!
5. pro 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila na to mě taky dr. upozorňovala, ale ono to pokračovalo i několik týdnů po odeznění rýmy..
5. pro 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 ježíííš, to můžou i takhle malinký? Chudáček, ať je co nejdřív dobře!
5. pro 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jejda tak ať to máte rychle za sebou :frowning2: ....
6. pro 2012 v 10:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ahoj, přečetla jsem si, že tvoje holčička má zelenou hlenovitou stolici, když má rýmu - no u nás to samé, když měla naposled rýmu, měla i 8 stolic za den, malé množství, ne průjem, ale prostě prdnuté do plínky. A samozřejmě se oprudila, i když jsem ji přebalovala hned a prakticky pořád. Máš nějaký tip, jak s tím zatočit? Dávám jí Laktobacílky, vařím rýži s mrkví, bez mléka, když už to měla 3,den, tak jsem přimíchala 1/2 sáčky Smecta ráno, druhou půlku večer.
6. pro 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nechci to zakřiknout, ale snad už je to dobrý, tváří se vesele a nebleje. Ale bylo to šílený, už vím, co to je, vidět vlastní dítě nemocný a zoufalý. Jak jen nepřítomně koukal a odevzdaně se nechal chovat (hned byl snad o 2 kg těžší), a pak když se mu zvedl žaludek, jak se tvářil vyděšeně a potom to z něj lítalo, fakt šílený šavle, několik za sebou, a pak ještě se snažil dál zvracet a už neměl co :-/ Normálně jsem ráda, když spí, ale když chtěl spát včera pořád, tak se mi to fakt nelíbilo. Doufám, že je to vážně PRYČ!!!!
6. pro 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp to rýžové nestlé mlíko s kaší v krabičce je ze smetany? Já jsem už vyhodila obal...Miky ho vypil včera večer, moooc mu to chutnalo, ale na noční buzení to tedy nemělo žádný vliv... :unamused: Takže už asi nic dávat nebudem, možná se vykašlem i na UM, a budu se snažit co nejvíc kojit a za cca 14 dní začneme s mrkvičkou. Mikuláš, ač zarýmovaný, srajdí naštěstí normálně a ani bříško ho nebolí.
Včera jsme byli na ORL, Jonáš má zánět dutin, dostal zase ten blbej Pamycon + sanorinové kapky. Stálo to + kojící čaj snad 300,- a je to k prdu, dala jsem mu ty sanorinové kapky a brečí, že ho to škrábe v krku, přesně jak mě, já z toho důvodu žádné kapky na rýmu nepoužívám, protože to jsou šmejdy. Ale u dětí si to člověk netroufne, protože se bojí, aby to neskončilo zánětem středního ucha :unamused: Tak jsem mu dala místo toho kapky sinupret, ty dobře zabírají a spoští rýmu.Jonáš má rýmu i v očích, Miky též! Doktor nám velice nedoporučil školku a nakázal imunologické a gastro vyšetření, protože je to ani ne měsíc, co se léčil s oboustranným zápalem plic. Já už fakt nemůžu. Přitom on tu školku tak miluje. Co to s těma dnešníma dětma je, že jsou pořád tak nemocný!
6. pro 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já to znám velice dobře, ten zoufalý pocit, na to si budeš muset zvyknout. Já na sobě pozoruji, že už trošku jsem vůči tomu pocitu otupěla, protože to bych musela být zoufalá pořád. Ale ty první Jonášovi nemoci, to se pamatuji, jaký obrovský to byl pro mě stres. Ty noční výjezdy na pohotovosti, kdy jsem se bála, že má třeba meningokoka... úplně mě ten strach pokaždé paralyzoval! A nejhorší na tom všem bylo, že místo toho, abychom se semkli, tak jsme se ještě s manželem hádali, protože každý z nás tu jeho nemoc prožíval jinak. Většinou jsem byla buď za hysterku, nebo to naopak byla moje vina, že je nemocný :frowning2:
6. pro 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka 1) vše nej Mikuláškovi k svátku :slight_smile:
2) jojo, dočetla jsem to později, ale je tam psaná smetana...
u nás to mělo vliv na noční stávání, ale druhý den byl na ránu, bolebřich...ale vykadit se zvládl sám, což je pro mě potěšující :grinning:
6. pro 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka No bylo mi včera fakt z toho zle, klepaly se mi nohy, nevim, kdyby nebyl doma manžel, tak jsem asi rozhozená víc, on aspoň zachoval chladnou hlavu, i když taky na něm bylo vidět, že mu ten pohled na trpícího trpaslíka nedělá dobře :frowning2: No zvyknout si na to nechci, ideálně už nikdy žádnou nemoc (vím, ideál :rolling_eyes: )
6. pro 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Já vím. Já si už teď nějak nemůžu připustit ten stres k tělu, protože když je nemocný jeden, musím fungovat a být v pohodě pro toho druhého. Nechci, aby Mikuláš na mě pociťoval stres, protože pak je ve stresu také a pláče, on to ze mě všechno vycítí. Tak si pokaždé říkám, že jsou horší nemoci, tohle je naštěstí "jenom" rýma. I když, když včera ORL doktor doporučil výhledově odstranit Jonášovi nosní mandli, pěkně se mi podlomila kolena. :frowning2:
@evelp děkujeme :slight_smile: Nikdo z rodiny si jaksi neráčil vzpomenout :frowning2:
6. pro 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Musíš si říkat, že jsou i mnohem horší věci, než trhání mandlí (ale co je to platný, když vás se zrovna týká tohle, že jo). A s tím prvním svátkem to bude asi náročnější, lidi to ještě nemaj zažitý, mně se doteďka občas z rodiny někdo zeptá, kdy že to má to naše dítě svátek, tak se ani asi nebudu divit, když někdo zapomene, i když to samozřejmě zamrzí. Ale zas je fakt, že kdy je Mikuláše ví snad každej :grinning:
6. pro 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No jo, já vím. Ale doufám, a budu pro to dělat všechno, aby na ty mandle nemusel. I když by to znamenalo ho třeba měsíc nedat do školky. Uvidí se. Ta školka je v tomhle fakt zlo. Jonáš byl rok zdravý, ale jakmile 1. 10 strčil nos do školky, tak už se to s ním vleče. Týden je zdravý, dám ho do školky a druhý den už má zelené nudle a kašel.
Jj, kdy je Mikuláše ví každej, ale na toho našeho si nikdo zrovna v ten den nevzpomene. Každý to vnímá spíš tak, že po městě chodí Mikuláš, anděl a čert, než že má v ten den někdo svátek. I když Mikuláši chodí na Jitku...
To máte doma fajn, když se vzájemně podpoříte, u nás to moc nefunguje :unamused:
6. pro 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Mám 4 letou holčičku. Šla do školky ve 3 letech do té doby byla nemocná minimálně. Maximálně jednou za rok rýma na 3 dny.... Měsíc v pohodě a pak to začalo. Dostala šílenou rýmu a po 2 týdnech jsem zjistila, že v noci šíleně chrápe a nemůže dýchat nosem. Dostala Pamycon od dětské - nezabralo. Poslala na nás po týdnu na ORL, PAmycon znovu a Aerius (nebo tak nějak na alergii). Do toho všeho se začala v noci počůrávat, už rok byla na noc bez plen naprosto v pohodě a bez nehod. Doktorka na ORL prohlásila, že nosní mandle má děsně velké a musí tedy ven. Vůbec se mi do toho nechtělo, sice jsem ji objednala na termín nejbližší volný - asi za 2 měsíce, ale během té doby jsem hledala max info a říkala jsem si, že pokud se jí to jen trochu zlepší, tak prostě na trhání nepůjde. Nakonec jsem to konzultovala i s dětským lékařem, který dělá homeopatii. Řekl, že to můžeme zkusit homeopaticky, ale bude to běh na dlouhou trať hlavně proto, že je to na podzim a před námi celá zima s nákazami, kam se podíváš. Ve finále i on doporučil na základě nálezu ORL odstranění mandlí. 2 měsíce nebyla ve školce a stav byl stále stejný, tak že nakonec jsme na odstranění šli, i když jsem o svém rozhodnutí pochybovala do poslední chvíle. Všechno proběhlo bez komplikací. Nedá se říct, že by pak neměla rýmu, ale zase to byla taková na 3 dny a dost. Teď je od září ve školce a ještě nebyla nemocná (ťuk, ťuk). Jinak doktorka na ORL říkala, že nejhorší na pochytání bacilů ve školce je spaní, že pokud to chci minimalizovat, tak dávat jen na dopol... Vloni chodila jen dopol, letos už na celý den...
6. pro 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv My už máme druhou rýmu za sebou, takže se to kakání ani nestihlo dát to pořádku. Myslím, že s tím nic nenaděláš. Já mám BioGaia a účinek to taky nemá. Prostě až přejde rýma, srovná se kakání. Smecta se mi v tomhle případě zdá jako zbytečnost, tu bych vytáhla až v případě průjmu bez rýmy, kdyby byl nějaký infekt ve střevech.
6. pro 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek díky za popis, jak to bylo u vás. Nám doktor o tom, že má Jonáš velké mandle, nic neříkal. Jen, že se dlouho pere s tou rýmou a má nález na dutinách, doporučoval ty mandle vyndat. Což se zase mě zdá jako předčasný závěr. Jonáš v noci nechrápe. Nemocný je často, školka, neškolka. Ale to měl spíš virozy, nežli rýmy. ROk byl zdravý, ale před tím taky stále nemocen, ale rýmu spíš vyjíměčně a ne takovou hnusnou zelenou. Mě zase dětská říkala, že je úplně jedno, jak dlouho tam je, že jakmile tam jednou strčí nos, tak to na nákazu stačí.
Nechápu to s tím Pamyconem. Přeci, mám- li na něco nasazovat nějaký lék, musím vědět, na co. Takže by měli před tím správně udělat výtěr, ne? Mě vždy jako malé dělali výtěry a podle toho pak cíleně nasadili léčbu. A rýma bývá virová...
6. pro 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila hm, tak musím počkat až to přejde..tu Smectu jsem dala, protože jsem si myslela, že to má nějak virového nebo bakteriálního původu, jen ten 1 sáček, že to je z rýmy mě došlo až bylo po celé slavné rýmě..
6. pro 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Elišce výtěr na ORL dělala. Udělala výtěr, dala Pamycon hned a pak po výsledku zjistila,že tam nic zásadního není, tak že Pamycon asi týden zbytečně.
6. pro 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek hm, tak tohle miluju, fakt :rolling_eyes: Mikuláš měl zase ucpané slzné kanálky, tak nejdřív obvodní dr kanamycin, pak oční tobrex, pak sem si doslova vydyndala výtěr z oka a ejhle, kde nic, tu nic. Tak jsem šla na průplach a až to jediné pomohlo. Atb prý jsme měli naprosto zbytečně.
Ti doktoři mě ale štvou a to čím dál tím víc!
6. pro 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka ahoj, jak se to projevuje, ty slzné kanálky? dcerka teď měla Kanamycin, týden, teď po 4 dnech opět ráno očičko trošku zalepené..ale je zas nachlazená, jsem si říkala, že si těma rukama pořád šudlí oči a též i se soplem, když kýchne a je rychlejší než já v utření..
6. pro 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Ty kanálky mě taky zajímají, Maya má dlouhodobě jedno očko zaslzené, až se jí jednou zalepilo, pak měla pamycon (bez výtěru, jen jsem si došla pro recept), ten to vyčistil, teď je má horší kvůli rýmě, ale nemá vyloženě zánět, to je vidět. Jen jí víc tečou slzy, má víc ospalek, taky víc slintá :sweat_smile: jak nemůže dýchat.
Antibiotika bez výtěru jsem zažila u starší, ale to byla taková blesková akce, měla rýmu, co šla do zánětu dutin - čichové kosti - šly jí žluté nudle z koutků oka (brrr nechutný), takže jí udělali výtěr, ale hned dostala penicilín, s tím, že když bude ve výsledcích něco jiného, tak se léčba upraví. No a trefila to.
Kdybych neměla k doktorce důvěru, jdu jinam.
6. pro 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila @Iv ty kanálky se projevovaly tak, že mu ty oči neustále slzely, slzy se měnily na takový žlutý sekret, který ty oči slepil. Jestli budu mít o víkendu čas, hodím fotku. Byli jsme na průplachu celkem 3x a dneska to má zase, asi to i nějak souvisí s tou rýmou. Už vidím, jak jedeme opět na průplach :frowning2:

Žluté nudle měl Jonáš v očích předevčírem, fakt strašný! Dneska Jonáš už lepší, ale Mikuláš je na tom hůř. Taky mu asi už lezou zoubky, slintá jak blázen, vše si rve do pusy, je vzteklý a pláče.....
7. pro 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek