• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Holky, co mám dělat. Mikuláš mi spí pouze v kočárku na dvoře. Teď tam spí od 16 hodin, je 19:30, byla jsem se na něj podívat a je v pořádku. Jenže mají být mrazy. On je teda nabalenej jak bomba: bavlněný overal, sametový overal, teplá flees kombinéza, fusak emitex flees, tři deky, + deka přes boudu kočárku a pláštěnka. Ale stejně z toho mám takový blbý pocit. Doma v postýlce přes den nikdy nespí. To jak ho položím, hned je vzhůru. Čili jen kočár.Tvářičku má namazanou balzámem od Weledy, ale stejně jí měl včera červenou a horkou :unamused: . Jak ho mám ještě víc zateplit? Máte nějakou radu?
7. pro 2012 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Pamatuješ tu loňskou historku, jak šel taťka s miminem na procházku v Luhačovicích když bylo -14°C? Šel okruh, co má 18km (nebo stupně a kilometry obráceně), pak si to zkrátil přes les, zabořil se do sněhu a vyprošťovali ho hasiči. Tím chci říct, že určitě neměl na kočárku tolik vrstev, co Mikuláš. A taky neprochladnul.
Já dávám na dno karimatku a přes fusak deku. Do fusaku dítě v kombinéze, pod tím tenká vlněná vrstva a pod tím body a punčošky. Červené studené tváře má taky, ale čelo má teplé. Po vyndání nemá studené nohy ani ruce.
Ovšem jak teď přituhlo, pořídím ovčí kůži. Líbí se mi to v kočárkách a je to použitelné i v létě. Prostě chlupatý pelíšek.
8. pro 2012 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila já se spíš bojím, aby mu nějak neuškodil ten ledový vzduch v plicích, ala zápal plic a podobně. Chtěla jsem ho dnes nechat v chodbě, ale sousedi taky vykopli mimčo na dvorek, tak jsem ho tam dala taky, ale několik dek přes kočár.
Máš na mysli něco takového?
http://www.xxxlutz.cz/miminka-d-ti-mladistv-/d-tsk-ko-rky-autoseda-ky/p-slu-enstv-/c6c8c5/mybaby/vlo-ka-do-ko-rku.produkt-0019500020
8. pro 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, něco takového.
8. pro 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, u nás se také v postýlce přes den neusne, ale na mráz pozor. Pokud je více než -5°C, může to miminkům a malým dětem plíce poškodit :unamused: Takže spí v pokoji u otevřeného okna, aby měl chlad, ale ne mráz.
8. pro 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@alma13277 @alma13277 Díky za info, to jsem si myslela :unamused: Jako těch -5 je asi fakt maximum, kdyby bylo ještě méně, už bych dítě ven nedala. Ale on je taková potvůrka, když bylo v létě krásně tak venku být nechtěl a teď, mám pocit, že čím větší mráz, tím déle spí :astonished:
8. pro 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
8. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Chodila jsem se starší dcerou běžně ven do -10. Je taky červnová, tak že jí bylo v zimě půl roku. Nechtěla mi doma vůbec spát, tak že jsem chodila ven určitě na 1 hod, když jsem přišla, tak pospávala na verandě, kde bylo kolem 0. Máme fusak z ovčí vlny a ještě ji pořádně obleču - studená nebyla nikdy....
9. pro 2012 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Mikuláš taky není studenej, ale mám obavy z toho ledového vzduchu v plicích
9. pro 2012 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Myslím, že když dáš přes kočárek ještě pláštěnku, tak to taky částečně pomůže. Tu starší jsem vozila v mrazech většinou s pláštěnkou, nemocná nebyla nikdy. První rýma kolem prvního roku v červnu...
9. pro 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Já myslim, že jestli vozíš v hlubokym a má zvednutou boudičku a nějaký fusak, co je typu mumie, takže stažený kolem hlavičky, tak se tam utvoří takový mikroklima, že vlastně zas tak ledový vzduch jako my nevdechuje.
9. pro 2012 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme si tak předevčírem hrály s Verunkou a manža mi říká, proč ji pořád držíš, když sedí. Tak jsem ji pustila a ona sice ještě balancuje, ale už sedí sama bez opory. Je to naše šikulka. :slight_smile: Tak i to objednané sedátko do vany, které dnes příjde moc nevyužijeme :wink:
10. pro 2012 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kocicinka malá v kočárku v létě vůbec nechtěla být natož spát, ale teď je to jediná "věc" co ji uklidní a donutí spát. Ještě usne když s ní ležím na posteli, ale to jen tak na půl hoďky. :wink:
10. pro 2012 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
plroční prohlídka: 8,860g a 72cm :grinning: je vidět že jí chutná...a od zítřka se dáme do obědvání zeleninek :dizzy_face:
10. pro 2012 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
To jsou váhy koukám, má tu někdo krom nás v půl roce pod 8 kg?
10. pro 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj mamky, půlroční prohlídka Vojtíka v 6 a půl měsících: 72,5 cm, 9,5 kg. Zeleninu dávám dva týdny, baští mi všechno. Zatím se jen přetáčí krkolomně na břicho a posazuje se, ale neleze. Zub ještě není, a nemá pravidelnou stoličku a začíná být trošku protivný. A s čím bojuju je kojení. Mlíčka mám dost, ale Vojtík s sebou pořád škube, kope (ale saje) a nakonec mne vždy kousne :frowning2: Hrůza
10. pro 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g u nás též samé vylomeniny u kojení, než se spustí mlíko tak s prsem cuká, škrabe, štípe mě, pouští se a zas zběsile přisaje..kope, a ke konci kojení mě hryzne jak hrom, žádné pokárání a rady nepomáhají, a jelikož má 2 zuby dole, bolí to jak čert. Bývala klidnější, teď je to čertisko :wink: ...tý jo, 9,5kg, to je obřík!
10. pro 2012 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak koupete prcky, kteří se nevlezou už do vaničky, ale ještě nesedí? Vanu nemáme, jen sprchový kout s vaničkou. Napadlo mne dát nějakou podložku na dno a opatrně sprchovat v leže na zádech nebo na bříšku...
10. pro 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv
@misula.g To kojení máme podobně, hlavně se neustále zběsile odtrhává a zas přisává, pořád dokola, občas odtrhne hlavu, ale nepustí prso, taky nic příjemného :rolling_eyes:
10. pro 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misula.g My se někdy sprchujem společně :slight_smile:
10. pro 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv No, tak toho se bojím, až budou zuby :frowning2: Takže doba, kdy jsem si kojení užívala je pryč? :-/ Jinak ten náš je čertisko i v postýlce. Celý den se snažím, aby si vyhrál a unavil se, ale sotva ho dám do postýlky a může být unavený, jak chce, tak začne rodeo. Pištění, hopsání, praskání tyček u postýlky :grinning:
10. pro 2012 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv Jo a přijde mi, že Vojta ani malý nebyl. Prvních 14 dnů ohromně vyrostl a pak už se jen vytahoval
10. pro 2012 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Jojo, přesně Teri, tak hlavně že už kojím méně často, asi tak každé 2-3 hodiny a v noci 2x
10. pro 2012 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Ve vaně nebo ve sprcháči? My bychom se do sprcháče asi neposadili, tak si to moc neumím představit.
10. pro 2012 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g Mně teď taky vydrží dýl, 3 hodiny v pohodě, ale je mi to divný, když při kojení spíš blbne, než pije. V noci taky kojím 2x (ale teď dva dny snad 6x :rolling_eyes: asi spurt)
10. pro 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g ve sprcháči ve stoje
10. pro 2012 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Aha, a pomáhá i manžel? Dnes mi říkala doktorka, že pokud by v noci byl Vojta víc hladový, tak mu má dát večer kašičku
10. pro 2012 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g při čem jestli pomáhá? když mně se mu kaše nechtěj dávat. v 6 měsících ještě bývá spurt, zatím to bylo 2 noci, tak počkám
10. pro 2012 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@misula.g no už mi pěkně řádí i v té postýlce, jak píšeš, piští, huláká, kope, 100x se otočína břicho i přes látkové mantinely se flákne do hlavy a řev, prostrčí nohu ven a řev, zaklíní se napříč a řev :grinning: takové hodné děcko to bylo :sweat_smile: no vyvádí pořádně...jo, kojení je krásné v noci, kdy nedělá veletoče a saje a nepotřebuje mě ukopat k smrti. Kojím přes den co 1,5h, tak snad se to trochu natáhne po těch příkrmech, v noci je to po kaši lepší, též jí 2x...zkoušely jste třeba už křupku? já se chystám koupit...zatím jsem jí dala žužlat kůrku, když měla den D a byla na zabití a moooc se jí to líbilo, možná i nějaký drobek skončil v břiše a ne na sedátku a všude kolem..
10. pro 2012 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Při koupání :slight_smile: Asi ne, co? Teď mne tak napadlo, stejně se to musím taky naučit, protože jdeme za měsíc na koupání a tam se musíme sprchovat. Mám hrozný strach, že mi vypadne
10. pro 2012 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek