Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
kocicinka
7. pro 2012
Holky, co mám dělat. Mikuláš mi spí pouze v kočárku na dvoře. Teď tam spí od 16 hodin, je 19:30, byla jsem se na něj podívat a je v pořádku. Jenže mají být mrazy. On je teda nabalenej jak bomba: bavlněný overal, sametový overal, teplá flees kombinéza, fusak emitex flees, tři deky, + deka přes boudu kočárku a pláštěnka. Ale stejně z toho mám takový blbý pocit. Doma v postýlce přes den nikdy nespí. To jak ho položím, hned je vzhůru. Čili jen kočár.Tvářičku má namazanou balzámem od Weledy, ale stejně jí měl včera červenou a horkou :-| . Jak ho mám ještě víc zateplit? Máte nějakou radu?
cervena_vila
8. pro 2012
@kocicinka Pamatuješ tu loňskou historku, jak šel taťka s miminem na procházku v Luhačovicích když bylo -14°C? Šel okruh, co má 18km (nebo stupně a kilometry obráceně), pak si to zkrátil přes les, zabořil se do sněhu a vyprošťovali ho hasiči. Tím chci říct, že určitě neměl na kočárku tolik vrstev, co Mikuláš. A taky neprochladnul.
Já dávám na dno karimatku a přes fusak deku. Do fusaku dítě v kombinéze, pod tím tenká vlněná vrstva a pod tím body a punčošky. Červené studené tváře má taky, ale čelo má teplé. Po vyndání nemá studené nohy ani ruce.
Ovšem jak teď přituhlo, pořídím ovčí kůži. Líbí se mi to v kočárkách a je to použitelné i v létě. Prostě chlupatý pelíšek.
kocicinka
8. pro 2012
@cervena_vila já se spíš bojím, aby mu nějak neuškodil ten ledový vzduch v plicích, ala zápal plic a podobně. Chtěla jsem ho dnes nechat v chodbě, ale sousedi taky vykopli mimčo na dvorek, tak jsem ho tam dala taky, ale několik dek přes kočár.
Máš na mysli něco takového?
http://www.xxxlutz.cz/miminka-d-ti-mladistv-/d-...
cervena_vila
8. pro 2012
Jo, něco takového.
alma13277
8. pro 2012
Holky, u nás se také v postýlce přes den neusne, ale na mráz pozor. Pokud je více než -5°C, může to miminkům a malým dětem plíce poškodit :-| Takže spí v pokoji u otevřeného okna, aby měl chlad, ale ne mráz.
kocicinka
8. pro 2012
@alma13277 @alma13277 Díky za info, to jsem si myslela :-| Jako těch -5 je asi fakt maximum, kdyby bylo ještě méně, už bych dítě ven nedala. Ale on je taková potvůrka, když bylo v létě krásně tak venku být nechtěl a teď, mám pocit, že čím větší mráz, tím déle spí :-o
terezka312
8. pro 2012
http://www.babyweb.cz/Clanky/a2889-S-novorozenc... s většími kojenci se může do -10˚C
betysek
9. pro 2012
Chodila jsem se starší dcerou běžně ven do -10. Je taky červnová, tak že jí bylo v zimě půl roku. Nechtěla mi doma vůbec spát, tak že jsem chodila ven určitě na 1 hod, když jsem přišla, tak pospávala na verandě, kde bylo kolem 0. Máme fusak z ovčí vlny a ještě ji pořádně obleču - studená nebyla nikdy....
kocicinka
9. pro 2012
Mikuláš taky není studenej, ale mám obavy z toho ledového vzduchu v plicích
betysek
9. pro 2012
@kocicinka Myslím, že když dáš přes kočárek ještě pláštěnku, tak to taky částečně pomůže. Tu starší jsem vozila v mrazech většinou s pláštěnkou, nemocná nebyla nikdy. První rýma kolem prvního roku v červnu...
terezka312
9. pro 2012
@kocicinka Já myslim, že jestli vozíš v hlubokym a má zvednutou boudičku a nějaký fusak, co je typu mumie, takže stažený kolem hlavičky, tak se tam utvoří takový mikroklima, že vlastně zas tak ledový vzduch jako my nevdechuje.
lidi
10. pro 2012
Tak jsme si tak předevčírem hrály s Verunkou a manža mi říká, proč ji pořád držíš, když sedí. Tak jsem ji pustila a ona sice ještě balancuje, ale už sedí sama bez opory. Je to naše šikulka. 🙂 Tak i to objednané sedátko do vany, které dnes příjde moc nevyužijeme 😉
lidi
10. pro 2012
@kocicinka malá v kočárku v létě vůbec nechtěla být natož spát, ale teď je to jediná "věc" co ji uklidní a donutí spát. Ještě usne když s ní ležím na posteli, ale to jen tak na půl hoďky. 😉
lv
10. pro 2012
plroční prohlídka: 8,860g a 72cm 😃 je vidět že jí chutná...a od zítřka se dáme do obědvání zeleninek x-)
terezka312
10. pro 2012
To jsou váhy koukám, má tu někdo krom nás v půl roce pod 8 kg?
misula.g
10. pro 2012
Ahoj mamky, půlroční prohlídka Vojtíka v 6 a půl měsících: 72,5 cm, 9,5 kg. Zeleninu dávám dva týdny, baští mi všechno. Zatím se jen přetáčí krkolomně na břicho a posazuje se, ale neleze. Zub ještě není, a nemá pravidelnou stoličku a začíná být trošku protivný. A s čím bojuju je kojení. Mlíčka mám dost, ale Vojtík s sebou pořád škube, kope (ale saje) a nakonec mne vždy kousne 😞 Hrůza
lv
10. pro 2012
@misula.g u nás též samé vylomeniny u kojení, než se spustí mlíko tak s prsem cuká, škrabe, štípe mě, pouští se a zas zběsile přisaje..kope, a ke konci kojení mě hryzne jak hrom, žádné pokárání a rady nepomáhají, a jelikož má 2 zuby dole, bolí to jak čert. Bývala klidnější, teď je to čertisko 😉 ...tý jo, 9,5kg, to je obřík!
misula.g
10. pro 2012
Jak koupete prcky, kteří se nevlezou už do vaničky, ale ještě nesedí? Vanu nemáme, jen sprchový kout s vaničkou. Napadlo mne dát nějakou podložku na dno a opatrně sprchovat v leže na zádech nebo na bříšku...
terezka312
10. pro 2012
@lv
@misula.g To kojení máme podobně, hlavně se neustále zběsile odtrhává a zas přisává, pořád dokola, občas odtrhne hlavu, ale nepustí prso, taky nic příjemného 8-(
terezka312
10. pro 2012
@misula.g My se někdy sprchujem společně 🙂
misula.g
10. pro 2012
@lv No, tak toho se bojím, až budou zuby 😞 Takže doba, kdy jsem si kojení užívala je pryč? 😕 Jinak ten náš je čertisko i v postýlce. Celý den se snažím, aby si vyhrál a unavil se, ale sotva ho dám do postýlky a může být unavený, jak chce, tak začne rodeo. Pištění, hopsání, praskání tyček u postýlky 😃
misula.g
10. pro 2012
@lv Jo a přijde mi, že Vojta ani malý nebyl. Prvních 14 dnů ohromně vyrostl a pak už se jen vytahoval
misula.g
10. pro 2012
@terezka312 Jojo, přesně Teri, tak hlavně že už kojím méně často, asi tak každé 2-3 hodiny a v noci 2x
misula.g
10. pro 2012
@terezka312 Ve vaně nebo ve sprcháči? My bychom se do sprcháče asi neposadili, tak si to moc neumím představit.
terezka312
10. pro 2012
@misula.g Mně teď taky vydrží dýl, 3 hodiny v pohodě, ale je mi to divný, když při kojení spíš blbne, než pije. V noci taky kojím 2x (ale teď dva dny snad 6x 8-( asi spurt)
terezka312
10. pro 2012
@misula.g ve sprcháči ve stoje
misula.g
10. pro 2012
@terezka312 Aha, a pomáhá i manžel? Dnes mi říkala doktorka, že pokud by v noci byl Vojta víc hladový, tak mu má dát večer kašičku
terezka312
10. pro 2012
@misula.g při čem jestli pomáhá? když mně se mu kaše nechtěj dávat. v 6 měsících ještě bývá spurt, zatím to bylo 2 noci, tak počkám
lv
10. pro 2012
@misula.g no už mi pěkně řádí i v té postýlce, jak píšeš, piští, huláká, kope, 100x se otočína břicho i přes látkové mantinely se flákne do hlavy a řev, prostrčí nohu ven a řev, zaklíní se napříč a řev 😃 takové hodné děcko to bylo :-N no vyvádí pořádně...jo, kojení je krásné v noci, kdy nedělá veletoče a saje a nepotřebuje mě ukopat k smrti. Kojím přes den co 1,5h, tak snad se to trochu natáhne po těch příkrmech, v noci je to po kaši lepší, též jí 2x...zkoušely jste třeba už křupku? já se chystám koupit...zatím jsem jí dala žužlat kůrku, když měla den D a byla na zabití a moooc se jí to líbilo, možná i nějaký drobek skončil v břiše a ne na sedátku a všude kolem..
misula.g
10. pro 2012
@terezka312 Při koupání 🙂 Asi ne, co? Teď mne tak napadlo, stejně se to musím taky naučit, protože jdeme za měsíc na koupání a tam se musíme sprchovat. Mám hrozný strach, že mi vypadne

Začni psát odpověď...

Odešli