• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lv Já křupku zatím ne. Ale začneme s lepkem. Trošku mouky do zeleniny
10. pro 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g já už jsem lepek dala, jednou jsem omylem udělala ovesnou kaši - až pak mi došlo, že je v ní lepek a taky jsem zkusila 2x dát z instatní od ukonč.5.měs Hipp a ta je s lepkem. Ale spíš kaše vařím, s ovocem, aby nebyla moc na tom sladkým..naše doktorka lepek už doporučila vyzkoušet, i sladkovodní ryby, až začnem s masem, cca za 3týdny..
10. pro 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g No on u nás popravdě koupe jen manžel :grinning: Já jsem celý den sama doma s prckem, on chodí z práce až večer, tak koupání je čistě pánská záležitost :slight_smile: Ale i já jsem se s ním už sprchovala a v pohodě.
10. pro 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Maya má zoubek :dizzy_face: a hned vedle se rýsuje druhý, ale ještě schovaný
@lv V ovesné kaši není lepek (jen stopy lepku, protože to zpracovává stejná firma, která dělá mouku, krupici a pod). Křupku dostala od jiného mimina, ale hrozně se tím opatlala. Včera měla rohlík, abychom se v klidu navečeřeli - neuvěřitelně ho zničila a celá zářila štěstím. Drobky byly všude.
@misula.g Já se koupu s holkama společně, nebo koupu v kyblíku. Vaničku nepoužívám.

Do sprcháče se dá dát na dno nafukovací bazének, viděla jsem to někde na fotce. Je pak ta vanička hlubší.
Lepek by se měl zkoušet mezi 4. a 7. měsícem, kdy ho tělo snáz přijme.
Kojení se zubem se děti zas naučí, až si zvyknou, že ty zuby mají. Jinak by se nedalo kojit do dvou let, když mají pak zubů dvacet :wink:
10. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cervena_vila ono to s tím lepkem není tak žhavý, je to jen špatně vyložená studie ESPGHANu, který doporučuje zavést lepek v době plného kojení, pokud se nekojí nebo je v plánu brzo přestat kojit, tak se může zavádět už od 4 měsíců. Jsem to teď dost studovala :slight_smile:
10. pro 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Teď jsem nic ohledně lepku nestudovala, ale před 4 roky u první dcery jsem to měla nastudované dost. Tehdy se doporučovalo dát lepek až po prvním roce, hlavně u dětí, kde je alergie na cokoliv v rodině. Na druhou stranu, pokud chceš, aby se Ti případná reakce objevila hodně markantně, tak dát kolem 5 měsíce. Já jsem alergik, tak že Eli dostala první jídlo s lepkem až po 1.roce. A hlavně jsem v roce kojila min. 4x.
11. pro 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek ono je to stejně co odborník, to jiný názor, já to nechávám všechno nějak plynout a až budu chtít dát lepek, tak ho dám :slight_smile: Podle naší doktorky už bych měla 2 měsíce přikrmovat a nedělám to. Prostě si jedu po svym. Pochybuju, že před stovkami let se lidi s přikrmováním babrali tak, jako dnes.
11. pro 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 máte rychlou doktorku...
Ono to ještě před dvěma lety bylo jinak. Ale četla jsem teď statistiky výskytu celiakie a nahrávalo to tou podání lepku před prvním rokem. Ale samozřejmě je peavda, že se s tím docela crcáme :slight_smile:
11. pro 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Rychlou, ale svolnou k diskuzi, např. mě naprosto podporuje v přístupu k očkování a podobně, takže to já si na ni nestěžuju. Dneska jdem na kontrolu, tak jí povím, co jsem se o tom přikrmování dočetla :grinning:
11. pro 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je neuvěřitelné co se dá zvládnout během 20.minut,když mi Naty usne :grinning: .Zjišťuji,že díky ní začínám být dochvilná vše si musím naplánovat což mi bez ní absolutně nešlo :grinning: :grinning: ....
11. pro 2012 v 11:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 To jo, myslím, že se v tom dřív tak nebabrali. Určitě si dokážeš přestavit můj úžas a zděšení, když mi babička (moje babička) řekla, když Eli rostly zoubky, tak jí mám dát na kousání suchou kurku chleba....
11. pro 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky a jak často ten lepek dávat? Dělám Vojtovi zeleninovou polévku a lepek chci zařadit tak, že přidám trošku mouky nebo krupičky do polévky. Kolikrát týdně ale?
11. pro 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Myslím, že jde spíš o množství, než kolikrát týdně. Dávala bych asi každý den, nejdřív maličko a pomalu zvyšovat množství...
11. pro 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný článek je tady
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2009/02/06.pdf
Asi fakt budu muset přehodnotit plán s lepkem až po prvním roce. Začínám přemýšlet, že by bylo nejlepší začít kaší na noc místo zeleniny v poledne. Nejdřív rýžová a pomalu přidávat nějakou lepkovou.
11. pro 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g já si na malou koupila sedátko do vany, ale používám ho ve vaničce (máme moc velkou vanu a padlo by tam nespočet litrů vody než by tam byl centimetr). Takže sedíme ve vaničce i když to sedátko moc dlouho asi nevyužijeme neb Verča už sedí bez opory krásně sama (objednala jsem ho pozdě, včera přišlo a taky jsme s ním poprvé koupali...paráda :wink:
11. pro 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila to doufám, že se to s těma zoubkama naučí, zatím jí hrajou šibalský ohýnky v očích a vesele mě kouše a směje se tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek mě to řekla mudr teď zavádět a to i když je moje sestra celiatik od miminka..
11. pro 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 My vážily před 14 dny 6450g v pondělí jdeme do poradny na půlroční kontrolu moc nepřibývá,ale nehubne tak to neřeším.Jen ta noc je divoká stále se mi budí někdy vydrží do půlnoci,když ji nakojím ve 20.hod. a pak co dvě hodiny.Kaši ani UM mi nechce vše plive takže spí se mnou,páč nemám sílu jí do postýlky odnášet :frowning2: ....
11. pro 2012 v 15:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Ano, ano, my máme pod 8kg. Minulý týden ve středu jsme byli na půlroční prohlídce a měli jsme 6850g a 64cm, jsme malincí...
11. pro 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak
@valentyna25 Tak my po dnešní kontrole 7,5 kg a 71 cm, to je +2 kg a +10 cm oproti před třemi měsíci. :slight_smile: Takže my to spíš táhnem do dýlky :grinning: Ale prý je pěkný, tak snad ok :slight_smile:
11. pro 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 ty jooo, 10 cm je super, jsem zvědavá na nás, měli jsme jít dneska, ale mudr. tam nebyla, tak jdeme zítra
12. pro 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No je dlouhán, proto nemá přes 8 kilo, protože to cpe do dýlky a ne do váhy :grinning:
12. pro 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My jsme byli včera v poradně, 5 měsíců a 2 týdny, 9.500 gramů a 72 cm :slight_smile: macíček :grinning:
12. pro 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kocicinka taky slušný :grinning: to je kousek, to musí být něco ho tahat..
12. pro 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásíme druhý zub. První byl v pondělí :grinning:
@kocicinka To měla moje první asi v roce :grinning:
12. pro 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 My na pěti měsících měli 5,96kg, takže buď v klidu, v šesti nebudeme mít ani 6,5 kg :slight_smile:
12. pro 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane no jo, ale vy jste holka, ty bývaj menší. ale už jsem v klidu, kamarádka laktační poradkyně mi zadala všechny naše míry a váhy od narození do percentilových grafů a prý přibírá krásně a ještě lépe roste do dýlky :grinning:, denně prý teˇd dětem stačí přibrat klidně i jen 5-8 g a náš má denně 22 g :slight_smile:
12. pro 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem něco přečetla.. měla jsem přes měsíční absenci.. 1.11. jsme se s přítelem rozhodli, že se 24.11. vezmeme a tak jsem lítala kolem svatby, je to za námi, uf :slight_smile:
Co tady tak čtu, zjistila jsem, že jsme nejmenší prťouskové.. na šestiměsíční kontrolu jdeme až po novém roce, ale v pěti jsme opravdu neměli ani 6 kilo.. myslela jsem, že mi dr. doporučí nějaký příkrm nebo něco, ale jelikož přibírá a roste (i když dle mého málo), v noci spinká a je celkově spokojená, tak prý máme začít s příkrmem od ukončeného 6 měsíce..
Jinak jsme i pěkně líňoučké, horkotěžko se občas přetočíme na bříško a jinak nic :grinning: Ale na druhou stranu už máme 2 zuby, zrovna v tomhle jsme napřed! :grinning:
12. pro 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 My přibraly mezi 4 a 5 měsícem 350g a prý dobrý :frowning2: Ale nestresuju se tím, má pěkné faldíky na nožkách, pěkné vypasené bříško, tak snad je to ok :slight_smile:
12. pro 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane tý jo, tak gratuluju ke svatbě, to byla teda dobrá rychlovka :grinning: když si vezmu, jak já to dlouho řešila :sweat_smile: ale možná to máte takhle lepší. hele hlavní fakt je, že přibírá a nepláče hlady, tak to opravdu neřeš. a na druhou stranu, pokud chceš začít krmit dřív, tak to taky klidně dělej podle sebe, já bych v tomhle na doktory zas tolik nedala. sama poznáš, jestli už dítě chce jíst, nebo ne, nebo něco zkus a uvidíš, třeba začnete krmit hned, třeba až za měsíc. nakonec je to fuk a hlavně co doktor, to názor, takže jak se to má dělat správně se stejně nedopátráš
12. pro 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek