• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lv no, dneska konečně usnul trochu normálně, tak uvidíme, ale chodili jsme spát kolem půlnoci a dýl, tak vydrží pak chrupkat klidně do 10 :slight_smile:
16. pro 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme za sebou půlroční prohlídku a další hexu :slight_smile: ....Vážíme 6 860g a měříme 66cm Nikča měla na půl roce o 1kg víc a byla taky jen kojená, jenže ta byla u jídla v klidu tenhle můj červík neposedí ani u toho jídla mrská sebou,že mám problém jí strčit lžičku do pusinky :frowning2: ...Dnes poprvé masíčko a chutnalo ji :wink: !!!
18. pro 2012 ve 13:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vak jenom se zeptám dáváš skleničky nebo malé vaříš...
Tchýně mi skleničky schvaluje a moje maminka mě kritizuje. Přiznám se, že jsem občas lenivá vařit nám a ještě i prckovi zvlášť. Nejdříve jsem chtěla, že bude na skleničkách a po pár měsících zavedu domácí stravu tak, že bude jíst to co mi jen ne tak kořeněné. Ale teď začínám mít výčitky. Nechce se mi kupovat parní hrnec a ve vodě uvařená je zelenina taková mdlá tak nevím.
18. pro 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi No tak takové pocity mám taky,ale kde teď kupovat pěknou zeleninu když i ta bio není nic moc,takže zvítězila strava kupovaná.Příjde mi pro start lepší vyvážená kupovaná než se s tím patlat a nemít jistotu zda je to to co má dostat :frowning2: .....až začnou farmářské trhy na jaře budu kupovat zeleninu tam a ráda ji i uvařím,ale teď fakt nebudu!!!
18. pro 2012 ve 14:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Půlroční prohlídka: 8,962kg, 71cm
@lidi Neboj, jim to mdlé nepřijde. Zkus si koupit jen pařáček, já mám silikonový, vrazím do hrnce, podleju centimetrem vody, za chviličku uvařeno. Hodit do hrnku, trochu olivového oleje, trocha vody, rozmixovat... Nic na tom není. Na skleničkách proděláš kabát, nevím, co do nich dávají, ale vím o více dětech, které po skleničkách nechtěly domácí stravu.
18. pro 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Gratuluji k přírůstkům :slight_smile:
U nás velká novina, od pátku se Mikula překuluje. Nyní se chce kulit stále, i při kojení, v noci... už ho nemohu nechávat jen tak na gauči, bojím se pádů, tak jen na zem.
Noční spaní nespaní je děs. Už jsem jak zombie. Holky, je normální, že v 22 h se nakojí, usne při tom, spí půl hodiny, pak je asi hodinu dve vysmátý, chce se kulit a pak usne třeba až o půlnoci?
Jinak plazí se mocně vzad už asi měsíc, na kolínkách ještě není, tak jsem zvědavá, kdy to přijde. Včera v obchodě( u nás doma není takové světlo) jsem si všimla několika bílých teček v pusince na dásních...
Ad příkrmy, já mám naštěstí zamraženo, hlavně dýni a mrkev z naší zahrádky. Já nevěřím ani farmářským trhům, když dělali rozbor zeleniny a ovoce z tama, vyšlo, že je to plné pesticidů :frowning2: Ach jo, člověk už pomalu neví, co kupovat :unamused: Já jsem to u Jonáše tak nějak střídala. Občas domácí, občas sklenička. I když tíhnu spíše k tomu, co je čerstvě uvařené....
18. pro 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila to máte skoro jako my :slight_smile: 71 cm a 8,83 kg :slight_smile:
18. pro 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka s tím spaním to máme taky tak, kolikrát ani tu půlhodku mezi tím nedá a denně čumákujeme min. do půlnoci
18. pro 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky nedávám striktně domácí, máme snědené dvě a půl koupené skleničky, když se nestíhá, tak to neřeším, ale ona chce i něco držet v ruce, takže třeba dostane růžičku brokolice a tu ve skleničce nevyčaruju :sweat_smile:
@kocicinka Maya v noci nejuchá, ale spaní se nám zhoršilo, určitě mě budí na cucání pětkrát nebo víc. Jsem jak zombie, dneska jsem odpoledne odpadla, polštář na hlavu a povedlo se mi asi půl hodiny ignorovat Leuščino "mamíííí"
18. pro 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
@kocicinka u nás s těmi příkrmy taky tak, raději to vařím, práce to zatím moc nedá, zeleninu mám převážně od rodičů ze zahrádky, tak vím, že nehnojí, nestříkají nějakým bordelem..skleničky nějaké koupím, až bude super truper mega akce, ať něco doma je, když budu mít lítání a bude hlídat babi..zatím se i na lžičku na hraní tváří všelijak, kus něčeho do ruky zatím taky moc úspěchů nemá, zkusila jsem křupku, byla všude, ale v ní moc neee...a s tím spaním je to teda u nás k lepšímu, co obědváme :slight_smile: za chvíli jdu ukládat, v 19h nejpozdějc bude chrupat... :grinning: ale nelezeme, teprve začíná pivotovat.
18. pro 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp spát do 10h? to už je u nás i po dopoledním spánku... :wink:
18. pro 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv ale v kolik chodíte spát?
18. pro 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty starší děti dávají zabrat, že? Už chápu, rčení více- matek, že že jedno dítě= žádné dítě. Mít jenom Mikudlu, to bych si pískala. Nemyslím to nijak ošklivě, samozřejmě Jonáše miluju, ale je to prostě náročný. Zvlášť, když člověk nemůže očkávat nějakou pomoc od rodiny. Včera jsem se ještě dost ošklivě pohádala s manželem. Měl jet s Jonášem na ORL, měli tam být ve 14:20 a on ve 14:20 dorazil domů. Cesta tam je na hodinu.Normálně to vysklil a ještě mi vynadal, že nic nedělám :frowning2:
18. pro 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp už je tuhá :grinning: zhruba v půl 7...blbý to bylo, jak se měnil čas, to chtěla chodit spát v půl 6, léto, všichni venku a my mazali nejpozdějc na 17h domů, aby madam mohla hají...druhá holka chtěla být venku, no složité toto.. :dizzy_face:
18. pro 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka no jo, máš toho staršího ještě malýho...to musí dát zabrat...já už mám holku ve školce, tak to jde..to bylo keců, jak bude manžel vozit denně ráno holku do školky a já "jen" vyzvedávat...stačilo pár scén, že tam nechce, slziček a už se musíme střídat v dávání do školky..ovšem ve vyzvedávání /+s nákupem/ se nestřídáme... :confounded:
18. pro 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv no vidiš, my chodíme kolem půlnoci :slight_smile: teda spíš :frowning2:
18. pro 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp blbý je obojí, myslím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Jonáš taky chodí do školky. Jako upřímně, kdybychom tu školku neměli, tak bych to nedala. Jonáš je strašně aktivní dítě, které vyžaduje, aby se mu někdo věnoval. Aby měl vyžití. I tak nám je to odpoledne doma dlouhý, nespí, tak přemejšlím, jak ho zabavit, abych se mohla věnovat i Mikulášovi. Teď Miky spí a Jonáše si vzal táta na chvíli do práce, doma navaříno, tak mám čas. Ale to je fakt vyjímačná chvíle, kdy mám chvíli klidu.
Tak u nás táta vodí pravidelně do školky. Za to jsem mu hodně vděčná. Vezme ho tam cestou do práce. Kdyby Jonáš chtěl, abych ho tam vodila já, tak to by měl smůlu, v jistejch věcech mu neustupujeme. Já jsem teda šťastná, že si můžu po probdělé noci trochu přispat, když Mikuláš dá.
Ve 12:30 ho vyzvedávám a cestou ze školky to taky vezmeme přes obchod. Pak už se většinou celé odpoledne nezastavím :confounded:, manžel chodí domů až okolo 20:00
18. pro 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, jaký olej dáváte do příkrmů?
18. pro 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane já dávala máslo, ale až později, ty první příkrmy a kaše jsem ničím nemastila.
18. pro 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane olivový, dýňový, do kaše jsem zkusila i máslo.
18. pro 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka já už tam nechávám dceru tak 3x-4x v týdnu ve školce i spát, je tam 2.rok a doma je to tak jak píšeš, program pro obě, aby se nenudila a nezačala žárlit, že se věnuju miminu...jo to muž taky dává dceru cestou do práce...a když nechce musím vyběhnout já, a on buď počká s miminem, nebo letíme obě a to ráno nesnáším bytostně..
18. pro 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv A kde je kupuješ a jakou značku?
18. pro 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane olivové extra virgine střídám, běžně v supermarketu, žádné nejdražší, to si nemohu dovolit, bohužel. Dýňový zn. Natural, ze Zdravé výživy, 170kč za 250ml...jen pro mimino :sunglasses: a chci ještě pořídit ten kokosový tuk, jak píše @katyxq.
18. pro 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Tak moc děkuji za info, mě právě olivový smrdí, jsem hrozná vím, ale co nechutná mě moc nechci dávat ani malé .. :unamused:
18. pro 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kokosový olej( ne tuk) je mňamka, používám na masáž a smažení palačinek :slight_smile:
Jinak musím říct, že se mi v poslední době nepodařilo koupit olej, aniž by nebyl žluklý :angry: já je používám spíše na masírování. Do salátu olivový olej, jinak na vaření téměř výhradně máslo.
Zde je něco o oliv. olejích, doporučuji se podívat
http://www.stream.cz/adost/760900-a-dost-olivove-oleje-s-ddt-a-polycyklickymi-uhlovodiky
18. pro 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka kokosovým olejem holky mažu :dizzy_face: a tak jsem si na to zvykla, že už mě ani nenapadne to použít do jídla, jen si třeba pak olíznu prsty, když naberu velkou vrstvu :sweat_smile:

Já používám olivový olej, na jeho chuť jsem si taky zvykala, ale už si bez něj vaření neumím představit.
(Moje oblíbená rychlovka: na olivový olej hodit pár rajčátek, trochu česneku, sušených rajčat a bazalky, rozpustit mozarellu a zamíchat do těstovin. Mohla bych to jíst každý den.)
A máslo miluju. Když Leušku honí mlsná, chodí "mami, já chci máslíčko". Maya už měla mrkev, co jsem lovila z polívky, kde bylo máslo (nějak jsem jí zapomněla vařit sólo) a od té doby má večerní kaši s troškou másla.
Pro ta prťata je dobré mastit, protože i mateřské mléko je dost tučné - zachovat ten poměr. A některé vitamíny jsou rozpustné jen v tucích. Takže jestli chcete, aby z té mrkve měli něco víc, než vodu a vlákninu, kápněte aspoň těch "pár kapek", nebo klidně lžičku.

Mimochodem o másle jsem se dočetla, že čerstvé je jen "čerstvé máslo" a to, co se jmenuje jen "máslo" může před tím, než přijde do obchodů, ležet třeba dva roky někde v mrazáku :confounded:
Čím víc, toho o jídle vím, tím větší problém mi dělá se bez výčitek najíst. Už se vyhýbám docela velkému množství potravin. No ale když se snažím, snad se aspoň vyhnu v šedesáti rakovině konečníku...
18. pro 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
U první dcery jsem vařila příkrmy tak na půl. Něco vařila např. brambory ze začátku, později přílohy (rýži, těstoviny) a přidávala zeleninu mrkev, brokolici a pod ze skleničky. Když jsem natrefila na syrovou biomrkev, tak měla tu. Teď mám naštěstí v mrazáku mrkev a brokolici ze zahrádky, tak e bude ta a dokud nezačnou klíčit brambory, tak i domácí brambory. Ovoce máme v plánu jablka ze zahrady jako základ a do nich přidávat různé kupované přesnídávky na spestření - nové chutě.
18. pro 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky jak se chystáte trávit štědrý večer s prckama? já pořád přemýšlím, v kolik teda večeřet a v kolik jít ke stromečku, aby z toho prcek v rámci možností něco měl a nebyl už unavený a nechtěl jít spát (většinou se chodí kolem 7 koupat a do 8 spí)
19. pro 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka ten test na oleje - to je k neuvěření!! :frowning2:
19. pro 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek