• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@dahane Já vařím s olivovým. Taky mi smrdí, ale když dám trošku do polévky a rozmixuju, tak to tam není vůbec cítit
20. pro 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Vojtu koupeme taky v 7 a většinou mi pak usne ale po hodině se budí a ještě chvíli je vzhůru. Na Vánoce asi budeme večeřet v 5, jako vždy a hned potom stromeček...
20. pro 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Vojta se rozkadil pravidelně až po 3. týdnu příkrmů, měl problémy i před příkrmy. Tak to už se Beníkovi konečně ulevilo, co?
20. pro 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g nejen jemu :slight_smile:
20. pro 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila s tím máslem jsem to taky slyšela a od té doby jsem právě uplně otrávená z nákupu, protože chodím a všechno zkoumám...humus, nejradši všechno domácí
20. pro 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g Taky to vidím na večeři v 5 a hned stromeček, aby z toho něco měl a nebyl už utahanej. My právě jedli až skoro v 7
20. pro 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak dnes poradna v 6 měsících - 6,5 kg a 68 cm. Julča přibrala jen 200 g za posledních 5 týdnů. :unamused: Doktorka říkala, ať valím zeleninu v poledne a kaši k večeři, ať přibírá, ale moc se mi nechce vše najednou. 3.dávku Hexy nedostala, protože je nachlazená - chytila rýmu a trochu kašel od Eli. To je ta školka....
20. pro 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek po zelenině ti moc nepřibere, jen pokud jí tam přidáš nějaké obilniny (sacharidy) a víc tuků - olej nebo máslo klidně lžičku do oběda. V jejich věku není na tuku nic špatného.
Ale Julča je docela dlouhánka, ne? Mojí doktorce by 200g za pět týdnů stačilo. Je to o přístupu. Podle mého růst s jídlem zas tak moc nesouvisí - v dnešní blahobytné době, kdy nestrádáme. Prostě buď má v genech, že vyroste, tím pádem potřebuje hodně jíst, aby mohla růst, nebo roste pomalu a stačí jí jíst málo...
20. pro 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Mám pocit, že to valí právě všechno do délky, je to taková hubená žížala...Si taky říkám, že hlavně když neubývá.
20. pro 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila tak já nevím.. malá začala hůře spát, je to tedy jen druhý den, ale já mám podezření, že má asi hlad.. dneska jsem dala první příkrm, ale taky si myslím, že jí ta zelenina o oběd nezasytí, tak co myslíš jí dát? Kaši na noc? Ale asi bych to měla konzultovat s lékařkou, ne?
20. pro 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my dali dneska první příkrm - mrkvičku ze zahrádky, tak to je v poho.. ale jsem dost rozladěná z toho, co tu píšete... taky jsem chtěla vařit domácí, ale z kupovanýho to je asi na prd, co? My máme domácí jen mrkev, brambor a jablka, ale jen o tomhle nevydržíme :frowning2:
20. pro 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,dlouho jsem tu nebyla,musím vše dočíst.Jen zatím informuju,že máme už týden 2 zoubky :slight_smile:
20. pro 2012 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky a ještě se chci zeptat.. bavili jsme se tady o antikoncepci a taky o pesaru, začala jste ho některá používat a jak vyhovuje?
20. pro 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim To jsme na tom stejně :slight_smile:
20. pro 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Kaši nemusíš konzultovat. Prostě to zkus. Rýžová, ovesná, jáhelná (dm má instantní jáhelnou - nepřislazenou a bez mlíka). Některé děti po kaši spí jako dřevo, jiné (např. ty moje) se budí pořád.

Kupovaná zelenina musí vypadat dobře, nebýt zvadlá, narušená, flekatá, podezřelá...
To, co roste v zemi, prakticky neobsahuje pesticidy, protože se používají jen k ochraně listů a do kořenů to nejde (když si vybírám mezi scvrklou flekatou bio-mrkví z Itálie a pěknou českou, nikdy neváhám).

Pesar ještě nemám, pořád dost kojím, spolíhám na to, že to bude jako po prvním, kdy jsem byla bez cyklu rok a půl - a otěhotněla až po třech proběhlých cyklech. Třetí tak brzy neplánujeme, takže doufám, že mě to nepřekvapí. :sweat_smile:
20. pro 2012 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane já, když mi došlo domácí, jsem nakupovala v biopotravinách, hodně batáty. Když už jsem neveděla co dát, tak jsem kupovala skleničky Alnatura z DM... Mám nasysleno asi 6 hokaido dýní, zamraženo, tak doufám, že nebudu muset řešit, co a kde mám kupovat.....Jinak jsem se řídila, tak jako @cervena_vila dle vzhledu zeleniny.Kupovala jsem též bio mrkev z Alberta. A v tu inkriminovanou dobu, kdy prostě čerstvá kvalitní zelenina nebyla, jsem to řešila těma skleničkama.
Antikoncepci žádnou nemám, spíme spolu moc málo na to, nejakou si zařizovat. Takže když už, tak kondom. Třetě plánujeme tak za dva roky.....
21. pro 2012 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila jj, tu kořenovou chápu, ale co květák, brokolice a cuketa? :frowning2:
Tý jo, to bych si s tím kojením a nechráněním nelajzla :slight_smile:
21. pro 2012 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane U kupované mrkve se doporučuje aspoň ze začátku odstraňovat středy. U bio mrkve bych to asi nedělala, ale u normální jo. Středy mají prý víc dusičnanů. Do roka jsem kupovala buď bio mrkev, nebo dostala k domácím bramborám zeleninu ze skleničky. Pozor brambory nesmí klíčit! Jinak já musím vařit i zeleninu v kojenecké vodě, máme ve vodě z kohoutku 2x více dusičnanů, než je max. limit pro kojence.... :frowning2:
21. pro 2012 v 06:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Dusičnany jsou vážné riziko pro kojence do půl roku :wink: Nebudeš si tím muset lámat hlavu věčně.
21. pro 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Tak jsem trochu pohledala na netu. Pamatuju si ze školy, že limit pro kojence (do 1 roku) je 15 mg/l. Teď koukám, že je limit do 50 mg/l pro kojence i dospělé. Ale záleží i na dusitanech, tu hodnotu v naší vodě nevím, ale máme 30mg/l jen dusičnanů. Při vaření se část vody odpaří, tak že se dusičnany ještě mírně zvýší.....
21. pro 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek ahoj, proč nesmí klíčit brambory? to jdu teda za stálého míchání vyhodit dnešní nachystanej oběd :confounded:
21. pro 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv vám už klíčí brambory? Tak brzy? My máme asi 30 kilo na uskladnění a zatím ještě neklíčí a doufám, že dlouho ještě nebudou.
Jinak mamka mi říkala, že se mají klíče hned odstranit, nenchávat to na těch bramborách. Každopádně, mě se naklíčený brambory tak nějak hnusí(fakt nevím proč), takže já bych z toho asi nevařila ani pro sebe
@betysek máte vodu ze studny, nebo jste napojeni na vodovod? Voda ze studny bývá obecně trochu problém, my ji máme u babičky, také nic moc kvalitní a chuťově nedobrou. Ty dusičnany jsou blbý v tom, že je ničím nezlikviduješ :unamused: ani filtrací. V Praze nám voda teče z vodovodu, tak snad je OK, ale testnout bych mohla
@cervena_vila psala jsi, že v kořenové zelenině nejsou dusičnany? Jsi si jistá? Kamarádka studentka kdysi na VŠCHT dělali nějaký rozbor mrkve z Tesca, a prý byla tak nadupaná chemií, že by se vůbec neměla prodávat ( vybírala na ten pokus takovou tu pěkně narostlou do obřích rozměrů)
Dusičnany a dusitany je to samé?
21. pro 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv V naklíčených bramborách je vyšší obsah solaninu, který je jedovatý. Mimču bych naklíčené brambory asi nedala. Mírně naklíčené my jíme. Chce to, ale pořádně je oloupat - vzít víc slupky pryč a někdo říká i vykrojit víc do hloubky v místě klíčků. Jinak při vaření přechází solanin částečně do vody, tak že vodu raději vylít. Ale trochu pomůže i vařit s kmínem. Vařím pro malou i nenaklíčené s kmínem, kmín od 6 měsíců děti můžou.
21. pro 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Nemáme ze study, máme z vodovodu. Ale obec dělá každý rok rozbor, tak znám hodnoty...Našla jsem pěkný článek o vodě pro kojence http://www.vodarenska.cz/file/630/ musím zajít na obec a podívat se na hodnoty, bylo tady dost hodnot hraničních, proto se mi ji nechce pro Julču používat aspoň do 1 roku...
21. pro 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka ne dusičnany, ty tam jsou, pokud to roste v půdě plné dusičnanů. Ale že na mrkev se používají jen pesticidy na listy a ty nejdou do kořenů.
Dusičnany a dusitany je něco jiného.
21. pro 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka @cervena_vila psala, že nejsou v kořenové zelenině pesticidy. Dusičnany tam určitě jsou. Taťkův známý taky nechal dělat rozbor mrkve z Penny a zjistili, že je tam tolik dusičnanů, že by to neměli žrát ani králíci...
21. pro 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek děkuju, ne že by tam byli klíčky jak hrom, ale maličký tam byly a stejně jak ty píšeš, nám je dělávám, dobře okrájený. Krucajz no poletí do wc a ukolohním něco jinýho. Vyrostla jsem na baráku, tady v paneláku nemám kde bedýnku brambor skladovat, do lednice se mi nevejdou :rolling_eyes:
21. pro 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka mě vozí brambory rodiče, vypěstovaný na zahrádce /i jinou zeleninu, takže super, vím co jíme, že nehnojí a nestříkají zahradu, nějak kontinuálně se ségrou rodíme, tak kvůli dětem/, ale dovezli mi asi 10kg naráz, v paneláku je teplo, do ledničky se mi nevejdou, na balkoně by zmrzly, takže trůní na chodbě a tam je teplo, tak se pár maličkých klíčků objevilo. Přeberu to a musím nafouknout lednici, abych je prdla tam, jinak je vyhodíma to je škoda. :confused:
21. pro 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Sice bydlíme v domku, ale nemáme sklep, tak že tě úplně chápu. Dokud nemrzne, tak jsou brambory ve stole, tam je chladno, ale jak zacne mrznout, tak je musim dát dovnitř. Sice jsou v komoře, ale jak se oteplí, tak taky začnou klíčit. Manželovi rodiče mají pořádný sklep, tak mi pak později přiveze aspoň občas pár brambor pro malou. Ji klíčí až v dubnu...
21. pro 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Tak to je blbý....My máme v činžáku zimu, tak máme brambory v kočárkárně. Sice jsem kvůli místu musela prodat druhý kočárek, aby se tam tolik brambor vešlo, ale co, stejně už bychom ho nevyužili :grinning:
Taky jsme měli část těch brambor chvíli v bytě a nejspíš jsme si spolu s nimi dovezli do bytu myš :grinning: Normálně jsme byli v kuchyni, když Jonáš vyjekl, že viděl myš, jak běžela přes kuchyň a schovala se za gauč. Já jsem mu to nevěřila. Pak druhý den manžel načapal myš jak si běhá po předsíni. Políčili jsme pasti, ale nechytla se. Takže buď je tady někde živá schovaná, nebo už chcípla a nenajdeme ji a bude nám to tady pěkně smrdět :confounded:
21. pro 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek