• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@kocicinka jsi mě pobavila, prý bude to smrdět :grinning: ...maso už někdo dáváte? My tak nějak od silvestra plánujeme začít..
22. pro 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Miky má zoubek! Dole uprostřed, včera se mu proříznul a ještě jsou tam asi 3 bílé špičky, má to celé naběhlé. Já jsem to včera nadšeně oznamovala manželovi a on jen zamručel " Hmmm...a co jako" Ach jo, měla jsem takovou radost a on mi ji úplně zkazil :frowning2:
Jinak, mějte pěkné Vánoce a dětem bohatého Ježíška :slight_smile:
Jonáš strašně touží po hasičské helmě, byli jsme ještě včera večer v obchodě a já jsem přemýšlela, zda mu ji koupit, ale za 500,- ať si jí nechají. Tak doufám, že Jonášek nebude pod stromečkem smutnit, bude mít spoustu jiných dárků. Ale helma je helma... :unamused: Koupili by jste dětem helmu za tolik peněz? Manžel říkal, že to nemám řešit a koupit, ale já nevím, je to fakt dost peněz a za věc, která v podstatě nic nedělá, jenom se dá na hlavu. Už má hasičské auto, hodila by se mu, ale...
@Iv už s tím mám jednu zkušenost. Tenkrát za to mohl kocour, když vylovil křečka z akvária a nechal ho jaksi ležet ladem za skříní. Což mě přesvědčilo, že chovat v jednom bytě kočku a hlodavce, není to pravé ořechové.
23. pro 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka Nezapomeň, že za nález prvního zubu dostaneš šaty :wink:
Helma: na mimibazaru bys ji nenašla? Já ty větší věci dost kupuju z druhé ruky - lehátko, aktivní chodítko, nejaké lamaze hračičky
23. pro 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z dnešního rána - princezna na bobech
23. pro 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@cervena_vila vidíš, to mě nenapadlo :slight_smile: Já mimibazar nějak nemám ráda, i když taky máme spoustu věcí( vlastně skoro vše) z druhé ruky. Nicméně teď už je na to stejně pozdě :frowning2: a narozeniny bude mít až v červnu, o týden dřív, nežli Miky.
Včera jsem si vybrala jarní kabát, krásnej, modrej, v Marks Spencer. Má být k Ježíšku od manžela. Takže budu ho brát jako za zoubek, protože odpoledne se manžel vytasil ještě s jedním dárkem- zaplatil mi kurz autoškoly. Tak dlouho jsem to odkládala a teď už se z toho nevykroutím. Nedávno jsem dodělala školu a zase se budu muset něco učit... moje mozkové závity potřebují dlooouhou dovolenou.... asi nic, no
23. pro 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila to je krááááása! Bydlíte někde na horách, ne? Nám tady v Praze prší a je hnusně :frowning2:
23. pro 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Autoškola je k nezaplacení, zvlášť s dětmi :dizzy_face:
Nejsme na horách a už tu taky prší :-/
Ráno bylo deset centimetrů, těšila jsem se, jak budem odpo dělat s Leuškou sněhuláka, ale je teď na výletě a až se vrátí, bude to velká čvachta.
23. pro 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné Vánoce tetky koníkovky :wink: !!!!
24. pro 2012 ve 13:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj maminky, je to tu nějaké mrtvé, co všechny děláte?
29. pro 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jsi mě pobavila s těma těstovinama, to by se ta moje fakt zadávila..no jestli ji zas nepodceňuju, nezkusila jsem to ještě, nic s kousky a pod. třeba kus kus už dáváš? jinak zuby 3, a trochu mi začíná kašlat..pivotujeme, nelezeme.
29. pro 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mi marodíme.
Verunka má 39 horečky. Je uplakaná. Nejdřív jsem myslela že zoubky, ale nakonec je z toho zánět v krčku (sice nevím kde k tomu přišla, ale snad to brzo přejde), máme antibiotika a máme hodně pít.
29. pro 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi chudáček, tak ať je jí brzy líp!
29. pro 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Co je je pivotovat? To je pérování?
Jo, kus-kus mi jí, nebo nastrouhané jablko, když dostane špičku rohlíku, sice jí to trvá, ale zdolá ji celou. Uvařenou růžičku brokolice - to pak najdu v plence ta poupátka. Ona chce všechno zkoumat
29. pro 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: Miky má dnes přesně 6 měsíců, tak dnes jsme začali s příkrmem. Docela to šlo, spapal jednu malou mrkvičku. Sice doktorka říkala, že až v lednu, ale co, no...
Tak sa majte a žádné marodění!
29. pro 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila tak já zkusím, jestli mi to bude jíst, naučit se to musí /to zní divně, musí - ona je taky žravá, furt by papala a příkrmy má 3.týden, dnes poprvé maso a chutná jí naprosto všechno moc/ a když to nepůjde, tak třeba zas za týden, 14dní..je nechce pít, ale flašku jí dávám, ať si s tím zatím hraje, něco přece jen při okusování savičky vypije /převlíkám pořád, je mokrá jak myš/...pivotovat je dělat na bříšku hodiny, že ručkuje kolem dokola../má slabší břišní a zádové svaly, tak je trošku pozadu/.
29. pro 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Určitě není pozadu, jsou ležáčci do osmého měsíce a pořád to je v normě :wink:
@lidi Ať je jí líp, kočičce, to je vždycky k pláči, když ti malí marodí.
29. pro 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila my chodíme na rehabku, tak to mám podložený...i když nemá nic vážného, jen lehkou hypotonii trupu.
29. pro 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám po antibiotikách naskočila vyrážka po celém těle. Navíc silný průjem tak máme dávat co nejméně mléko a spíš jen mrkvu a odvar z rýže. Mě fakt trefí. Alespoň už nemá horečku.
30. pro 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi a nebyla to pátá nemoc?
30. pro 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás první zub, jednička vpravo NAHOŘE! :fearful:
30. pro 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Na průjem co nejvíce MM (obsahuje hojivé látky dobré pro střevní sliznici), mrkev a rýže taky, ale UM ne. Ať jste z toho brzo venku!!!
31. pro 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 nebyla to pátá nemoc. Malá měla úplně bílí krk a vysoké horečky cca 3 dny, které až po Nurofenu odezněli (dávali jsme Panadol a ten vůbec nepomáhal). Dostala na krk antibiotika (Ospen) a jelikož jsem si nejdřív myslela, že vyrážka je z horečky tak ho tři dny brala a když už neměla horečku a vyrážka se pořád zhoršovala tak jsem ji ho už nedala a zajeli jsme na pohotovost neb už kadila jen zelenou vodu. Dostali jsme fenistil a nakázanou mrkvičku a rýžový odvar či kaše. Dneska už průjem nebyl a kaká krásně jen na tu vyrážku co se ji rozlezla úplně všude i kolem pusinky nám byla dnes doporučena mastička Tanno-Hermal Lotio (malá totiž celou noc sebou šila a nespinkala - asi ji to svědilo). Krk se ji asi za ty tři dny nějak vyléčil neb na krk už prý nic dávat nemusíme, že ho má trošku zarudlí ale není to nic strašného.
Doufá, že máme už na dlouho pokoj od nemocí - teď nás čeká odnaučování spaní v posteli s maminkou a hraní si s hračkama od 1 do 4 do rána. Já se tak moc chci vyspat :-/
31. pro 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila bohužel kojím už jen tak dvakrát za 24 hodin a spíš v noci. Musela jsem kvůli práci (abych i po rodičáku se měla kam vrátit jsem musela jezdit do práce pomáhat s uzávěrkama) začít dávat UM neb odstříkávat mi nešlo a tak se mi produkce MM docela dost snížila. Navíc Verunka u kojení hrozně plakávala tak teď jsme spokojené obě dvě (až na to marodění).
Snad už to ale bude za náma to marodění. Chtělo se mi pořád plakat když jsem ji viděla v těch horečkách plakat a neuměla jsem ji pomoci.
31. pro 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi aha, tak to jo, no tak držím palce, ať už máte všechno zlý za sebou
31. pro 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak u nás se zašlo blbnout v noci, ukidněte mě někdo, že to brzo přejde :sweat_smile:
dřív se prcek budil tak 2-3x za noc, první úsek vydržel i 5-6 hodin, a pak se budil tak po 2,5-3 hodinách. Teď už tak týden se budí poprvé po 3 hodinách a potom už po 1,5-2 hodinách, takže celkem za noci i 6x, je to šílený, než nakojim, u toho třeba usnu, proberu se, dám ho do postýlky, tak už zas vstává. Je to šílený, na to nejsem zvyklá, mám pocit, že jsme vzhůru celou noc. Přijde mi, že nemůže mít hlad, spíš si nějak asi zvykl, že jen co se trochu probere, tak už křičí, já ho strčim k prsu, on se trochu nají a usne si v klidu, takže se nesnaží zabrat sám. Ale kdo ví, třeba má fakt hlad, nebo jestli to patří k tomu zubu, nevim, ale ať už je to pryč! :rolling_eyes:
31. pro 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 TAky Julča měla první úsek v noci i 7 hod. Pak se začala budit častěji poslední 2 týdny v 6. měsíci. To jsem si říkala, že je růstovým spurtem a nějak to vydržím. Ale pak to pokračovalo dál, ale měla rýmu a kašel,tak jsem si říkala, že to budu k tomu,musela jsem kolikrát odsávat nos i v noci. Jenže před týdnem rýma s kašlem přešly, ale buzení pokračuje dál... :frowning2: Hlavně za ten 6. měsíc za 5 týdnů přibrala jen 200g, z čehož doktorka nadšená nebyla, laktační poradkyně mi radila, že mám přidat noční kojení, když tolik nepřibývá. Doktorka radila dát se zeleninou k obědu i kaši večer. NAkonec si sama místo jednoho nočního kojení přidala 2 (a kaši večer dávám taky). Tak že dřív jsme vstávali jednou v noci a teď vstáváme 3x. Což je na mě celkem dost, když mám ještě starší dceru a nehrozí, abych si lehla ve dne. A přesně jak u vás, u kojení usnu, pak se probudím, Julčaspí u mě, vezmu ji, dám do postýlky, tím se probudí a chce kojit znovu. Ale asi před 3 dny už jsem z toho byla celkem hotová a když se Julča v noci vzbudila, tak jsem si říkala, že za chviličku teda vstanu, ale za chvilku jsem usnula, prtože Julča přestala brečet, brečela jen chvilku a pak zase zabrala a spala dál. TAk že jsme vstávali jen dvakrát. Někde jsem četla, už u když jsem měla první dceru, že se mimča někdy budí jen ze zvyku. Elišku jsem do 6. měsíce kojila v noci a jak skončil 6.měsíc, tak jsem ji zkoušela v noci místo kojení jen uspat, a to se budila se jen jednou. Takhle to bylo asi 3 noci a pak spala už jen celou noc. Ale nemarodila, když by byla nemocná,tak bych to nedělala, nebo bych jich noční kojení při nemoci neupírala. Naštěstí se pak nebudila v noci ani když ji rostly zuby. Ale uspala jsem ji během 15 min, kdyby asi brečela déle, tak bych ji nakojila. Ale 6x za noc je opravdu hodně. Četla jsem právě, že některé děti se budí ze zvyku, ale naopak zase některé děti to kojení v noci potřebují. Chce to vyzkoušet. Mám štěstí, že starší dcera se nebudí, když Julča v noci brečí a manžel málokdy.
1. led 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek No moje teorie je, že to je skutečně ze zvyku, nějak si prostě zvykl budit se po dvou hodinách a hned jak fnukne, už ho beru k sobě, protože v noci nemám na brek náladu ani já, ani manžel. Už včera a předevčírem, když se vzbudil před půlnocí, tak jsem ho nechala chvíli fnukat a z 95% případů skutečně znova usnul. Takže by to možná šlo vyzkoušet i v noci, že by skutečně zaspal. Jenže: za prvé se tím pádem nevyspí manžel, což by se asi dalo vyřešit, že půjde spát do jiného pokoje, ale: kdy ho pak skutečně nakojit? Protože tak 2-3x se v noci kojil stejně? A odstavit ho na noc nechci. Tak ho zas nechci trápit. Ale vybrat z toho všeho ty správný hodiny na jídlo... Nevim, hlavně to začal dělat tak na Vánoce a já myslela, že to přejde a ono nic. 30. jsme našli zub, který ještě není zcela prořízlý, tak jestli to nemůže být tím, ale nijak zvlášt mi přijde, že nebrečí, prostě jen tak pokřikuje, jako vždycky. Je to složitý.
1. led 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 údajně od šestého měsíce jsou děti schopné vydržet v noci bez kojení, když se ti ho povede udyndat jinak, bod pro tebe - když si odvykne noční mlíko, odvykne i buzení.
druhá věc je, že děti v noci pijí soustředěněji, záleží na tom, jaký jedlík to je ve dne, jestli v noci vydrží nebo ne
1. led 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila moc jinak se udyndat právě nenechá, dudlík nemá od narození a když ho vezmu do ruky chovat, tak sice je v tu chvíli ticho, ale oči jak baterky a když ho vrátím do postýlky, tak zas řev. já nemám pocit, že bych ho chtěla v noci odstavit, to aˇt se klidně budí na jídlo, ale tak, jako dřív, tak max. 3x za noc, ale to buzení poslední dobou už je moc. Nevim no, je to těžký, bud´ mu to prso vrazim kdykoliv, kdy chce, nebo ho budu muset nechat křičet, na to ale nemám to srdce, většinou za chvíli vyměknu a jdu k němu, je mi ho líto. Je to začarovaný kruh.
1. led 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jednou z toho vyroste.
Já to mám právě taky tak, ale moc to neřeším. Pětkrát se mi vzbudí určitě. Oni tím překonávají přechod mezi spánkovými fázemi (v tomhle věku je střídání fází tvrdého a lehkého spánku třeba po hodině). Prso je to nejrychlejší na uspání... Pokud nad tím chceš bádat, velké množství matek miluje knihu "Každé dítě může dobře spát" (dá se i stáhnout), já jsem ji nečetla, já jsem období buzení přežila :wink:
1. led 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek