• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Je možné, že heřmánkový čaj způsobuje průjem?
1. led 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi A dáváš heřmánkový čaj z nějakého důvodu? Někde jsem četla, že heřmánek změkčuje stolici, ale může to být i alegie. Na heřmánek většinou alergie nebývá, ale mohla se tam dostat nějaká příměs. Jinak nejlépe je dávat na pití jen vodu. Starší dcera byla vodu až do 3 let,apk šla do školky, kde se napila šťávy a slazeného čaje a od té doby vodu chce málokdy.
2. led 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už se vám děti otáčí z bříška na záda? Ne že se jim to někdy povedlo, ale že to prostě už běžně praktikují.
2. led 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Julča už jo. Dokonce už se před měsícem dostala na čtyři, ještě tedy neleze, ale jen peruje. POkud se pokusí o přesun, tak jakoby skočí placáka. :wink: Ale vylepšuje to...Ale ona je taková hodně aktivní, když porovnávám se starší dcerou, taky není žádný cvalík, má 6,5kg. Starší byla skoro o 2 kila težší a v tomto věku jsem byla ráda, že už se otáčí na obě strany na bříško. byla lenivější. Možná má i teď vliv, že má staršího sourozence....
2. led 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Jj, kolena a házení placáků, to máme taky. Ale na břicho se otáčí jen přes jednu stranu, na bok umí i na ten druhý, ale na břicho přes něj nejde. Ale na záda zpátky se párkrát kdysi otočil, evidentně ne omylem, ale cíleně, pomalu, ale dělal to tak dva dny. Byla bych radši, kdyby se uměl otočit na záda, než když trénuje lezení po 4, i když to je taky fajn, ale když už pak nemůže, tak ho musim chodit otáčet.
2. led 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Jo, Majucha to trénovala tak nějak současně, takže se kutálí kam chce na obě strany. Zpátky se tak opatrně pokládá, aby se nebouchla do hlavy :dizzy_face:
2. led 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No opatrně se naše dítě právě pokládalo taky, dělal to fakt cíleně si myslim, ale už je to víc jak měsíc a dělal to jen fakt asi 2 dny a ted´ nic. Trénuje lezení a dostat se na kolena a když už nemůže, tak se vzteká a musim ho otočit. No tak snad tuto dovednost ještě obnoví :rolling_eyes:
2. led 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsichni tady, holky... :slight_smile:
rada bych se taky pripojila do diskuse. My jsme taky cerven 2012 :slight_smile:.... mala uz se pretaci i na zada a vali sudy uz mesic a pul :grinning: nejdriv to bylo tak ze sebou pak tak svihla az se hodne bouchla do hlavy a kdyz asi zjistila ze to boli tak ted to teda taky dela opatrne :grinning: na ctyrech to zkousi uz taky nejaky casik ale nejak zapomina pripojovat ruce :unamused: pac je ma v puse :grinning: ale zajimave je, ze si doleze, doplazi kam chce :grinning: a jak to mate se sezenim ? Mala jeste docela poradne nevydrzi... kdyz to srovnam s jeji segrou, ta uz v tomhle veku sedela perfektne sama ...
2. led 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz Ahoj, tak tě tu vítám :wink:
Já se držím toho, že dokud si nesedne sama, neposazuji. Takže nevím, jestli se udrží nebo ne. Nejspíš ne. Sed jde obvykle až po lezení.
2. led 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cervena vilo....dekuju ja se take drzim toho ze kazdy clovek je jiny .... :slight_smile: tak uvidime ja ji taky nepozazuju sama jen si ji bereme na klin to ma moc rada.... no treba u starsi vim, ze v 6 mes sedela super sama, zadny lezeni nebylo, to nelezla vubec a pak rovnou v 10mes stala a v 11 behala :grinning: - koukam, ze mas asi uplne stejne starou princeznu... kdy jste ? My 17.6 :grinning: hezky vecer ....kdyby cokoliv taky rada poradim pomuzu ....
2. led 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz Maya je 16.6. :grinning:
2. led 2013 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak to je hezke :grinning: my 17. a kolegyne z prace ma taky holcinu a ta je zase 18 :grinning:
3. led 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky tak došlo i na nás šílená rýma a teploty chjooooooooo :confounded: :cry: ....
3. led 2013 v 10:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz Julča je 15.6.. Taky nevím, jestli už se udrží v sedu, spíš ne. :wink: Taky neposazuju, když je na klíně, tak se snažím, aby byla spíš v polosedu. Už jsem si vyposlechla spoustu narážek u první dcery, jaká je chuděrka, že ji v kočárku neposadím a nevozím v sedě, ale kašlala jsem na ně. Všem jsem říkala, žedokud si sama nesedne, tak ji v sedě vozit nebudu. Občas se chytila postranic a vytáhla se do sedu, ale vydržela jen chvilku a zase si lehla. Stejně jako jsem ji nikdy při chůzi nevodila za ruce...Stejně se tím nic neuspíší. Kamarádka tahala klučinu za ruce už v 10 měsíccích, když ho pustila šel hned na čtyři a ještě se vztekal, že ho má zase vodit za ruce. Stejně se pustil až ve 13 měs. ...
3. led 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás tchýně posazovala když si spolu hráli s malou takže pak byl vztek když ležela a nikdo ji nechtěl posadit, takže se v posazování pokračovalo a za týden už seděla sama a krásně.
I jsem zapomněla napsat, že se mi od včera staví v postýlce. Už máme matraci až úplně dole a ona se z lehu otočí na bok chytne se šprušlí a vyšplhá se až do stoupnutí kde se ovšem rychle pouští neb má radost že stojí tak plácá rukama jak se ji to daří tak se hned zase zboří dolů (v lepším případě na polštářek a v horším na druhou stranu postýlky do šprušlí a to pak pláče, ale ve stoupání ji to nezabrání).
Je to hrozné jak ten čas letí.
3. led 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila a lezete?
Beny leze jen, když má motivaci- hlavně ovladač k tv a pod :grinning: a to je pak fofr. a taky ho hrozně zajímají věci v konfer. stolku u sedačky, pravidelně všechno vyhází :slight_smile:
3. led 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yildiz ¨my jsme taky 18 :slight_smile:
3. led 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, nemáte zkušenost s pojmem hypertonie?? narazila jsem na článek o motorickém vývoji dítěte a píšou tam o tom,že dítě má zaťaté pěstičky, často dělá letadlo a přepadává z bříška na záda- to je u nás pořád...může to být nějaký problém? Nikdy jsem o tom neslyšela, nezmínila se ani lektorka na plavání, resp. ničeho si nevšimla a já tomu nepřikládala váhu, ale četla jsem, že plavání napomáhá odbourání...??
3. led 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp nevím, jak to ostatní, ale já zas narazila na článek, kde se psalo, že letadlo do 5. měsíce je špatně, ale od 5. měsíce že značí snahu dítěte posunout se z místa. náš prcek lítá taky dost často, ale když už nemůže, tak ví, že si má dát ruce na předloktí, nebo se na nich vzepřít a je to lepší. zat´até pěsti má občas, věstšinou ale ne a na záda nepřepadává vůbec. Jinak leze taky hlavně, když vidí zajímavou věc, to pak leze taky dost rychle, jinak ale ne, spíš neustále trénuje, jak se dostast na 4
3. led 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp pak teda taky to přepadávání může být první fáze snahy dostat se prostě na záda, nejdřív je to nekoordinovaný, pak už je to koordinovaný pomalý
3. led 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 on se někdy koulí normálně, ale častěji spíš ducne, že přepadne...ty pěstičky měl spíš dřív, teď už má ruce plné hraček, tak je to lepší a taky jsem někde četla, že to je předzvěst lezení to letadlo, tak nevím, co si myslet...nechci nic zanedbat, ale nechci zbytečně hysterčit..
3. led 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nelezeme. Maya se kutálí, otáčí jako hodiny, natahuje se dopředu, couvá a péruje.
Hypertonie - to je příliš velké svalové napětí. Jde o to, že se svalové skupiny nevyvíjí jak mají, třeba jsou oslabené břišní svaly a dítě to kompenzuje jinými svalovými skupinami, což třeba víc zatěžuje páteř. Na srovnání se cvičí Vojtovka. Zaťaté pěstičky může mít samozřejmě úmyslně, ale ty hypertonické děti při pasení koníků vůbec nedokážou pěstičku otevřít - a natáhnout se pro hračku. V tomhle věku by si doktorka určitě všimla, kdyby bylo něco špatně :wink:
3. led 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila no to je ten problém v čr, že na vše se cpe vojtovka, který dítě ji necvičí, je pomalu dnes out, řešila jsem to s fyzioterapeutkou, jestli je vše ok a ta mi vysvětlila, že vojtovka je určená pro hypotonické děti, ale že doktoři dnes (aby rodiče měli pocit, že se s dětma něco dělá), tak dávají vojtovku cvičit všem, vojtovka má děti rozhýbat, ty tzv. ležáky
3. led 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila
@evelp jo a moje doktorka mi vždycky na dotazy tohohle typu (dělá letadlo, propíná se atd.) říká, že moc chodím na internet :grinning:
3. led 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terezka312 Jo,taky jsem všechno u první moc řešila. Nebyla moc pohyblivá, nechtěla pást koně ve 3 měsících. Doktorka mi taky vždycky řekla, že to moc řeším, že hold je některé pomalejší, ale chodit bude, ať nemám strach. Je fakt, že u druhé to až tak neřeším. No, možná bych řešila, ale nemám na to tolik času.... :grinning: Je fakt, že jídlo řeším stejně jako u první, ale v motorickém vývoji ji až tak moc nesleduju, no ataky Julča je spíš napřed ...
3. led 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje maličká sestřenka byla hypertonická a preferovala jednu stranu - otáčela hlavu jen nalevo. Takže cvičila. Nevidím na tom nic špatného. Když je někde asymetrie, mělo by se to řešit. Jasně že většina dětí ze všech těchto "maličkostí" vyroste, ale kdo ví, třeba je pak budou bolet záda, až budou velcí.
Na mě na rehabce taky koukali, co tam lezu, když jsem jim říkala "nic mě nebolí, ale jednou by mohlo" :sweat_smile: a jak se mi po cvičení od zad ulevilo, když jsem si na zádech vypěstovala nějaké svaly! :dizzy_face: (ještě kdybych nebyla lemra a cvičila doteď)
3. led 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ty jo, o zádech mi povídej, trpím jak pes, chystám se taky na fyzioterapii, aˇt mě srovnaj, ale s cvičením to asi taky budu flákat, to vím už ted´
3. led 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
moje malá neleze, maličko couvá, z bříška na záda se sice otočila, ale jak tu psaly ostatní maminky, zkoušela to pár dní a teď "zapoměla", ale to příjde, když už ví jak na to /a párkát se taky pěkne třískla do hlavy, tak už to dělala opatrnějc/..jinak moc nesedí, na klíně jo, ale to není sezení, v židličce se kymácí, buď jemoc dopředu, nebo zas povalená, tak ji tam ještě moc nedávám /1.dcera už tam byla v pohodě/, ale jak se to zas má naučit, že ano, když ji na krmení prdnu do lehátka do polosedu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..v kočáře je zatím ležící /spící..jinak to moc nesnáší/. Na kolena vůbec, ale my to máme daný, že to půjde kvůli té hypotonii později..bříško má skoro pořád na zemi..
4. led 2013 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, tak Verča stávkuje s příkrmama. Už třetí den nechce nic jiného jíst než mlíčko z flašky. Krásně papala kupované skleničky. Když byla nemocná nic nechtěla, což je pochopitelné. Po nemoci jsem začala zase kupovanou mrkvičkou a snědla celých 125g. Druhý den už jen půlku a třetí den už zase nechtěla téměř nic. Tak jsem včera zkusila uvařit mrkvičku a rozmixovat - nechtěla dnes znova vaření a jen jsem to rozmačkala a ona se z toho začala dávit. Jedna lžička a hned ji to natahovalo (neví asi jak kousat).
Nevím jestli jako nemá hlad nebo ji to nechutná. Čím to může být?? Začínám být z toho jejího krmení zoufalá. Co mám dělat? Poraďte jak na příkrmy (jestli už máte zkušenosti).
6. led 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi ahoj..jídlo zatím určitě mixované, ale to jsi viděla sama :sunglasses: ...a teď je tedy čerstvě po nemoci? já bych jí možná dala ještě pár dní bez příkrmů, když to teď nechce, ..a mlíčko jí s chutí? a nebo třeba zkusit něco jiného? cuketu?
6. led 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek